Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Problém s potenciometrom hlasitosti T 820A.
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
horvathb



Založen: May 28, 2006
Příspěvky: 26
Bydliště: Horné Orešany

PříspěvekZaslal: út březen 04 2008, 12:01    Předmět: Problém s potenciometrom hlasitosti T 820A. Citovat

Zdravím mám problém s "potenciometrom hlasitosti" u T 820A. Viem, že korekcie na tomto rádiu za moc nestoja, ale na tomto kúsku ide hlasitosť až asi od 2/3. Skúšal som vymeniť aj potenciometer a nepomohlo to. Mám ešte jeden trochu novší kus a ten funguje bez problémov. Viete mi niekto poradiť?

Ďakujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7944
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: út březen 04 2008, 17:15    Předmět: Citovat

820 mají elekrtrické řízení hlasitosti a bohužel soudruzi nedomysleli že je třeba poťák s určitým průběhem. Čili není to závada, tak to chodilo, někde se o tom psalo i v AR a byla tam i úprava průběhu.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19540
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út březen 04 2008, 17:53    Předmět: Citovat

Odpoj jeho zemní konec od země a podepři ho jednou Si diodou (anoda k poťáku). Kdyby to nestačilo, dej dvě diody v sérii.
Případně dej do série se zemním koncem trimr o asi dvojnásobné hodnotě, než má poťák a nastav jím bod nasazení regulace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
horvathb



Založen: May 28, 2006
Příspěvky: 26
Bydliště: Horné Orešany

PříspěvekZaslal: út březen 04 2008, 21:09    Předmět: Citovat

Pohrám sa s tým a dám vedieť ako to dopadlo. Zatiaľ ďakujem za radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2408
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: st březen 05 2008, 17:42    Předmět: Citovat

zdravím

mám s tímto strojem taky problém

Máte někdo schéma kde jsou na modulu "K" dvě A274?

Já mám schemata jen s jednou A274.Problém mám v tom že přes tento modul neproleze žádný sugnál.Na potenciometrech je řídící napětí a na běžcích se mění,takže tady v pořádku.

Jen ty A274 mají pěkně rezavé nožky



DSC03088.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC03088.jpg
 Velikost:  61.8 kB
 Staženo:  145 krát


DSC03092.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC03092.jpg
 Velikost:  41.21 kB
 Staženo:  143 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
martinekk



Založen: Feb 05, 2008
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: po březen 10 2008, 22:29    Předmět: Citovat

V stredu sa stanem majitelom T820tky, tak som moc zvedavy co z toho bude liezt za zvuk...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sejny



Založen: Sep 29, 2005
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: út březen 11 2008, 0:46    Předmět: Citovat

Zázraky nečekej... chce to dost úprav aby se z T820A stal kvalitní stroj Smile Třeba já jsem desky konců obkreslil a udělal fotocestou zbrusu nové, upravené pro osazení moderníma součástkama. Udělal jsem i tepelnou vazbu na chladič a nastavil kliďák tak aby to nezkreslovalo. Kapitola sama o sobě jsou korekce, ten šumící humus musí ven. Jakž takž náhrada je modul s LM1036... já udělal klasický baxandall, ale znamená to záměnu potů za tandemové. Je tam dalších x věcí.... tohle je základ. Z dalších úprav například zrušení vedení od konců k vypínači repro na panel a zpět do zadu k výstupním svorkám, posílení některých cest na DPS.... No je to velmi syrový stroj... místy lze na obrazek_cenzuraě slovenských konstruktérů z Tesly Bratislava jen žasnout. Evil or Very Mad Rolling Eyes Kritika pana Hofhanse v testu na stránkách jednoho AR je zcela oprávněná a obranný dopis z Tesly o nějaké číslo dál k smíchu. Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kemos



Založen: Jan 24, 2008
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: út březen 11 2008, 7:02    Předmět: Citovat

kolik bys chtel kdybys mi to taky takhle zrenovoval?? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pejsvidek



Založen: May 10, 2006
Příspěvky: 200
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út březen 11 2008, 9:06    Předmět: Citovat

Zdravim, nevite kde by se dali sehnat tyhle potenciometry v log provedeni ? Vsude sou jenom linearni. Ty co maji v nabidce sou naky nekvalitni plastovy, kdyz se toci osickou, tak to dre... Proste hrozny.


potak.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  potak.jpg
 Velikost:  5.69 kB
 Staženo:  111 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martinekk



Založen: Feb 05, 2008
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: út březen 11 2008, 11:02    Předmět: Citovat

Sejny, s tuningom pocitam samozrejme... baxandall korekcie urcite, posilenie zdroja filtraciou lowESR, posilenie ciest atd atd...
Pejsvidek, skus ESO OSTRAVA. tam Ti vyrobia potenciometer aky budes chciet. k zakupeniu su bezne ich potaky u www.ezk.cz trebars. Btw, su dost kvalitne, rozmerovo presne ako starsie tesly. Ono su to vlastne tie iste potaky, len firma zmenila vlstnika...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martinekk



Založen: Feb 05, 2008
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: st březen 12 2008, 21:58    Předmět: Citovat

Oddnes som majitelom tohto krasneho stroja. Takze, potenciometre som mal v hroznom stave aj ja, to sa nedalo s tym tocit. urobil som len to, ze som kazdy potak vybral, rozobral, poriadne precistil, a poskladal. a uz nieje ziadny problem. tieto potaky sa daju bezne kupit v EZK, nevidim problem. klasicke TPcka... moj tuner nesumi vobec, ale zas je pravda ze nemam moc citlive bedne. k spominanemu tuningu predzosika sa este len chystam, ale este to potrva kym sa k tomu dostanem. Koncovy stupen by som moc neupravoval, maximalne tak kludovy prud, a vymenit hovnaky kondiky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sejny



Založen: Sep 29, 2005
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: čt březen 13 2008, 8:41    Předmět: Citovat

S tim kliďákem opatrně.... nemá to tepelnou vazbu na chladič. Celkově ty koce v origo podobě byly asi dost poruchové v každé 820 co jsem viděl(3kusy) byby minimálně jednou opravované, soudím dle stupně doprasení desek. Šlajdr Sado maso No ani v jednom případě ale nebyly měněné koncové trandy...pojistky asi vždy zafungovaly a nikdo nedrátoval ala černobyl Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kimo



Založen: Dec 12, 2008
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12 2008, 21:56    Předmět: Citovat

Tento stroj bol mojím prvým zosilňovačom. Pôvodne patril OD Prior v BB - odtial som ho kúpil ešte s číslom DKP. Opísali ste viacerí rôzne problémy. V čase keď ho vyrábali a pri tej technológii je každý kus tak trochu originál. Hlasitosť ide od 4, potom prudko rastie až po 6 a ďalej je to už nepočúvateľné. Potenciometre šumia a praskajú aj mne. Teda praskali do dnes, nechal som sa inšpirovať a vymontoval, rozobral a prečistil(liehom)som ich a teraz idú úplne hladko a bez šumu. Mám však otázku. Je možné signálom obísť korekcie? Urobiť to "direct"? Keďže sú to zdroje šumu. Tiež mi vadí cesta signálu "zozadu" dopredu k prepínaču slúchadiel a znova späť. Tomu sa hovoria "krátke" cesty signálu. Ale čo by som sa Vás skúsených chcel spýtať je ohľadom zvuku. Ten je veľmi basový(akoby boli použité korekcie). Čím to môže byť? Ďakujem za odpoveď. Pripájam i foto.. (seknú mu aj snehuliaci)


DSC_5736.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC_5736.JPG
 Velikost:  145.09 kB
 Staženo:  225 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martinekk



Založen: Feb 05, 2008
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: so prosinec 13 2008, 1:21    Předmět: Citovat

Zdar, zdroj šumu a toho škaredého zvuku je predzosilovač. Skús stlačiť tlačitko LIN, vyradľš fyziológiu. Nebude zvuk tak prebasovaný. Obísť korekcie sa dá asi tak, že pôvodné dáš úplne preč, namiesto pôvodných potenciometrov použiješ tandemové a spravíš klasické korekcie s 4 trandami a dovi dopo do...i.
Direct sa dá urobiť tiež, obísť predzos. Kábel zozadu dopredu a znova dozadu som vyhodil ako prvú vec. priamo z plošáku konca som natiahol k reprovýstupom kábel a je to. Ajtak nikto nikdy slúchadlá na tom pripojené nemal a ani už mať nebude. Koncové stupne sú kvalitné, majú veľkú rýchlosť prebehu. Výkon som nameral pri vybudení jednoho kanála na 1kHz niečo málo nad 50W. Vymeň všetky kondíky hovnovitej farby a pokiaľ môžeš tak aj tie plastové elyty. Žlté, oranžové, modré alebo zelené, prípadne kombinácie farieb. Vysychajú. Už neviem čo dodať, keďtak sa pýtaj. Tento stroj som mal ale len trištvrte roka doma, no... Teraz som presedlal na DUAL...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kimo



Založen: Dec 12, 2008
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: so prosinec 13 2008, 17:10    Předmět: Citovat

Zdar Martinekk!! Ďakujem za reakciu. Tak Ty si ho mal od februára? A predal si ho prečo? Ako dopadli všetky Tvoje úpravy. Bol výrazný posun vo zvuku? Písal som, že to bol môj prvý..kúpil som ho v roku 1998. Za ten čas som nerobil žiadne úpravy..vlastne asi preto, že som ho používal iba chvíľu a potom požičal bráchovi. Spomenul som si naň až minulý týždeň a je späť. Preto som rád, že som objavil túto diskusiu a že sú tu ľudia ako Ty. To vysvetľuje, prečo je toto je môj 2. príspevok. Viem, že by som mal čo to vymeniť. Tento stroj som kupoval s istým rešpektom, možno aj z pohľadu čo sa podarilo za bývalého režimu skonštruovať a vyrobiť(viem, že to nieje žiadna dokonalosť). Bral som ho ako veterána. Bojím sa však, že keď začnem do toho rýpať(nie som ani rádioamatér, čiže som laik) tak dopadnem ako švagor s Jag XJS, kde po výmene nejakých súčiastok v motore, postupne odišli ďalšie a tak dokola. Až čaká na nový motor.. Je vôbec možné odhadnúť o koľko klesla kapacita tých elytov za 20 rokov? Čiže dilema. Nechať tak a používať "do konca", alebo zasiahnuť a zrušiť zapojenie slúchadiel, obísť korekcie, vymeniť poťáky a kondíky? Nie je to akútne. Mám ho len pre potešenie. I keď aspoň tie korekcie a slúchadlá by som zrušil. Zostavu na stereo mám, HK/HD 970 + Scandyna Spk. Ešte nejaké foto..


DSC_5729.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC_5729.JPG
 Velikost:  154.36 kB
 Staženo:  250 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund