Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla Viola (Filharmonie) - zlobí zvuk(výpadky, šum, slábne)
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
riprex



Založen: Oct 22, 2010
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: út únor 01 2011, 19:43    Předmět: Tesla Viola (Filharmonie) - zlobí zvuk(výpadky, šum, slábne) Citovat

Zdravím, před týdnem jsem si koupil Violu, kterou postupně dávám do pořádku, teď jsem ale našel problém se kterým si nevím rady. Rádio hraje po zapnutí normálně ale po zahřátí začne zlobit. V režimu rádia se ztiší a nejde skoro slyšet a v režimu zesilovače začne šumět. Vždycky pomůže přepnout funkci např. z VKV na vstup a z5. Někdy se stane, že to funguje pár hodin správně, někdy to pořád zlobí. Měl jsem podezření na tlačítkovou soupravu, tu jsem zkontroloval a je OK. Taky možná nějákej kondenzátor, ale nevím jak ho proměřit. Pokud by měl někdo nějáký nápad, čím by to mohlo být, budu rád za všechny. btw. Nevíte kde sehnat do tohoto rádia potenciometr? Tento už má něco za sebou. Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út únor 01 2011, 22:24    Předmět: Citovat

Já bych se vsadil,že je to v přepínačích,ale jestli víš určitě,že tam problém není,tak se možná rozkmitává zesák. Je to jen hádání,když nevíme,co jsi,kde naměřil.
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
riprex



Založen: Oct 22, 2010
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: út únor 01 2011, 22:43    Předmět: Citovat

No problém je, že nevím co měřit. To zakmitávání vidím jako pravděpodobnější, protože ty přepínače kontakt mají, navíc po zapnutí to jede dobře, kritická je tak pátá minuta, když to potom běží dobře, tak to můžu přepína jak chci a je to OK klidně i 5h dokud to nevypnu, nenechám vychladnout a znovu nezapnu. Pak je to zas nanovo. Co teda může způsobit zakmitávání zesilovače? Pokud to tím je, tak stejně problém je, že nemám osciloskop. Btw. pokud by to bylo zakmitávání nebyl by to nějáký pravidelný šum, protože to co se z toho ozývá je spíš jako při nekvalitním příjmu rádia a mění se intenzita toho šumu a občas je to spíš chrapot.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st únor 02 2011, 9:31    Předmět: Citovat

Nejdříve bych preventivně vyměnil usměrňovací blok a pak všechny vazební kondíky , není od věci vytahat a opatrně zasunout všechny lampy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: st únor 02 2011, 11:06    Předmět: Citovat

ano ano väzobne kondiky, (už aj elektrolyty) by som vymenil, elektrolyty naformovať, a ako už bolo spomínane vymeniť usmernovaciu lampu, tento problem som takto vyriečil aj ja na tesle 505A favorit, 10 minut bežala v pohode a po prepnuti na vstup GRAMO, alebo niekedy aj samo od seba na príjme radia, to stíchlo a začalo len šumieť. kontakty v päticiach lámp su tiež pekne svinie:D.

veľa zdraru ať to fachčí , je to pekný kus elektroniky minulej doby...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st únor 02 2011, 11:29    Předmět: Citovat

Až to začne dělat,tak jemně poklep jednotlivé lampy od konce.Setkal jsem se s tím,že to byla lampa.Tím,jak to přepneš tam a zpět přepínačem,tak se chvění přenese na celé šásko.
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
riprex



Založen: Oct 22, 2010
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: st únor 02 2011, 15:13    Předmět: Citovat

No mechanický problém jsem zkoušel nejdřív, protože mimo jiné nám ta Viola při stěhování spadla (nic velkého). Zkoušel jsem i danou předvolbu "promáčknout" a nepřepínat na jinou, ale to se nic nezmění. Zkusím ty mechanický vlivy ještě žkontroloval, ale ta Filharmonie je záludná, když jí mám venku, tak funguje dokonale Smile. Myslím že to bude spíš nějáký kondenzátor. Jinak keště jeden postřeh, když už to skočí do toho šumu a vypnu to, tak se ten šum zvýší a teprve pak se začne vytrácet a na hlasitost šumu nemá vliv potenciometr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Oldradio



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 995
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st únor 02 2011, 17:32    Předmět: Citovat

To by taky mohla dělat jedna z koncovek PL82 nebo 6CC41, máš možnost je prohodit za jiné?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
riprex



Založen: Oct 22, 2010
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: st únor 02 2011, 18:46    Předmět: Citovat

No zatím se mě povedlo když způsobit malý zkrat, když to zrovna nešlo a zkoumal jsem spoje, zvuk se postupně vrátil zpátky a zatím to funguje dobře. Vyfoukal jsem patice vysavačem, pročistil lihem a vyměnil jsem obě koncové PCL 82 za nové. 6CC41 někde budu mít, ale budu muset prohrabat šuplík. Uvidím jestli to vydrží a bude to fungovat, ale viděl bych to tak, že po zamontování do skříně to zase začne zlobit, takže to tam zatím nechám jen položený, budu to zkoušet a uvidím. Jinak ten zvuk je úžasný. Plánuju ještě vyměnit současné gramošasi H20.5 (s vyměněným raménkem z jiného) za nějáké novější (např. HC43). Původní měnič se bohužel nedochoval, ale snažím se ho taky sehnat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
riprex



Založen: Oct 22, 2010
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: čt únor 03 2011, 23:58    Předmět: Citovat

Tak závada stále nezjištěna, začalo to zase, vyměnil jsem všechny elky, ještě jednou zkontroloval kontakty patic. Vyměnil jsem pár elytů (filtrační taky, trochu to bručelo) a taky nepomohlo. Přišel jsem ale na to, že se stačí dotknout šroubovákem kondenzátoru C102 a když ho chvíli podržím, tak se to všechno srovná a začne to fungovat normálně. Zítra ho zkusím vyměnit, ale je problém tyhle kondíky shánět, protože všechny jsou jen do 100V, tyhle jsou do 400V. Naměřil jsem tam sice nula nic, ale pulzy, pokud tam jsou mi multimetr neukáže. Nebo je to opravdu naddimenzovaný a je tam rezerva?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4047
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá únor 04 2011, 10:22    Předmět: Citovat

Dej tam jaký máš, tam není velké napětí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
riprex



Založen: Oct 22, 2010
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: pá únor 04 2011, 13:01    Předmět: Citovat

Ještě se objevil problém, že při vyšších hlasitostech zvuk chraptěl. Když jsem vrátil původní PCL 82 Tungsram místo nových Polamek, tak je to v pohodě. Ono ty Polamky nejsou nic moc kvalita. btw. když bych kupoval někdy nové, jak jsou na tom slovenské JJ electronics?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4047
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá únor 04 2011, 16:28    Předmět: Citovat

Tam patří PL82, ne PCL82. Pokud jsou tam PCL, tak to máš nějaké přebastlené, jinak by to s nima nefungovalo. Prověř zapojení podle schématu, jestli je to upravené na ty PCL (odpor R71). Pokud jsou jenom přepojené patice, tak tam ty PCL budou dost trpět.
JJ žádné takové elektronky nedělá. Nové se někde ve světě dělají jen ECL82.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Roxio



Založen: Nov 15, 2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: pá únor 04 2011, 20:42    Předmět: Citovat

Viola mno pěkný to kousek sis sehnal Wink . Základ je nejdřív zkontrolovat samotný zdroj přijímače jestli jsou všude potřebná napětí naformovat elektrolyty ve zdroji. Potom oživit samotnou nf část rádia. Sktrolovat všechny vazební kondíky ono šumění bych vyděl na nějaký vazební kondenzátor.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
riprex



Založen: Oct 22, 2010
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: ne únor 06 2011, 18:04    Předmět: Citovat

Upravený to není a elektronky tam jsou PL82, PCL82 jsem napsal proto, že to bylo napsaný na krabičce tý Polam, ale byla v ní PL82 (nechápu, ale vždycky před vložením elektronky zkontroluju její označení). Jinak když jsem ji přivezl, tak jsem nejdřív opticky zkontroloval a potom zapl. Formovat elyty mi příjde zbytečné, vzhledem k tomu, že to bylo pravidelně v provozu a ono myslím, že je lepší je vyměnit. Jediné, které se snažím zachránit jsou ty dvojté filtrační, jinak nahrazuju většinou keramikou, pokud to jde, jinak dávám nový elyt. Teď už to funguje, ale stává se, že zvuk někdy vypadne a je strašně slabý. Pomůže vždycky vytočit hlasitost výš a potom když ji snížím, tak je to OK. Takže s výměnou kondů jsem ještě neskončil Smile. Asi to vezmu celoplošně. 50let je 50let.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund