Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla SM 260 - Tesla Přelouč
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tesla1946



Založen: Jan 13, 2011
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: pá leden 28 2011, 21:47    Předmět: Tesla SM 260 - Tesla Přelouč Citovat

Dobry den,donesl jsem si magnetofon Teslu SM 260,vlastim jeste 261 a to dva kusy,s kterymi jsem az moc spokojen,na to ze jsou to 20 let stare
krasavice,ale ted co sem donesl tuhle 260 tak tam mam problem,ktere mne
toci a to je regulace otacek motoru,vse slo spravit v poho, masina je docela chytre vyresena,ale tady si jiz nevim rady,prvni ktera tam byla tak byla tak dodrbana ze jsem se do opravy nepoustel,zase nejaky sikovny kutil,ktery mimochodem presteloval vsechny trimry na desce zdroju,ktere sem musel znovu nastavit,donesl jsem dalsi dve regulace,ale ani jedna semnou nekomunikuje,vymenil sem u obou svab MA,u jedne i MHB a trandak,nastavoval fotodiodu,skousel sem merit na vsechny spusoby co umim,ale vysledek je takovy,ze jsem neuspel,prosim tedy o radu,nebranil bych se ani tomu kdybych ji mel predelat,mam totiz ve sve 261 regulaci predelavanou a to s Tesli M 710 a neni s ni jediny problem,otacky nekolisaji,ma udelany i dobry chladic takze se nezahřiva a podobne uskosti s ni nemam


Dekuji vsem za rady,ktere mi od vas zkusenejsich pomahaji a ja tak mohu zdokonalovat svoje zkusenosti,dale bych se chtel omluvit za mou cestinu Very Happy a vyrazy ktere pozivam a poprat vam mnoho uspechů

PS:jeste prikladm schema regulace s tesli M 710
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá leden 28 2011, 22:53    Předmět: Citovat

Dotaz mimo téma:

Kam se vám, lidi, poslední dobou poztrácela interpunkce a diakritika???
V primitivních dobách IT nebyly klávesnice jiné než IBM a tiskárny jiné než jehličkové se základní sadou, ROMky byly nesehnatelné.
Dneska se zase vracíme na stromy? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tesla1946



Založen: Jan 13, 2011
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: pá leden 28 2011, 23:03    Předmět: Citovat

Děkuji za ohodnocení mé češtiny,ale ke konci jsem psal ,že se omlouvám všem za mou češtinu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19496
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá leden 28 2011, 23:55    Předmět: Citovat

Jestli má motor už vydřené lamely a kartáčky, tak to regulátor nezvládá, rozdíl načtených impulsů překračuje rozsah, s jakým počítá MHB - prostě nestíhá regulovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12042
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: so leden 29 2011, 0:02    Předmět: Citovat

souhlas, motor v pr.... , tak na 90%
ale taky jsem se setkal s tím, že nesvítila LEDka . . .
20 let je 20 let . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vla



Založen: Jan 09, 2011
Příspěvky: 330
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: so leden 29 2011, 11:34    Předmět: Citovat

S těmi Polskými motorky,co jsou v té SM260/261 byly problémy.Většinou na čas pomůže vyčištění lamel,jak píše Hill.Pokud je už komutátor vydřený,tak je konec.Tyto motorky se používaly i v jiných typech magnetofonů,tak snad půjde ještě někde sehnat Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tesla1946



Založen: Jan 13, 2011
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: so leden 29 2011, 13:14    Předmět: Citovat

Děkuji,to mně nenapadlo, s motorky jsem měl již problémi v jiných strojích,například v K 10,kde jsem ho musel také měnit,nebo s Diamantu,tam to byla úplná hrůza,nakonec sem polské motorky ani
nescháněl,protože vím od dědu,že to byla hrůza,nakonec sem vyhrabal
vraky starších vydejí nějaké Sony a pod. snih sem vybral potřebný
motor a namontoval do K 10 i Diamantu,K 10 valí jak drak do dneška
a to už tam je ten motor dva roky a dalo by se říct že ji používám docela často, zato Diamant se mnou nekomunikuje jak by mněl,motor je sice OK i regulace,ale to řešení mechaniky je děs,není to tým že v K10 je naše konstrukce mechaniky a Diamantu polské,vlastním i Unitru MK 125 s podobným řešením a je to to samé,ne že bych chtěl Unitru schazovat,vytvořili spoustu zajímavých výrobků,ale kdybych si mněl vybrat mezi Teslou a Unitrou,tak Tesla je jasná volba.

Děkuji tímto za rady a du schánět jiné motorky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19496
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so leden 29 2011, 13:21    Předmět: Citovat

Jestli máš nějaké video s mechanikou FOX (se zaváděním "za buben": Philips řada SB, VM6671 a odvozené typy), tam velmi vhodný motorek pohání řemínkem setrvačník s capstanem.
Podobně se vyskytovaly vhodné motorky ve starých toploaderech (Orion, JVC, Schneider) celkem pravidelně, jen jsou poněkud delší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: so leden 29 2011, 19:54    Předmět: Citovat

Dej sem foto motorku,možná mám origo,ale neuvědomuji si jaký tam přesně byl. Něco mi říká,že jsem ho měl.
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tesla1946



Založen: Jan 13, 2011
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: so leden 29 2011, 20:36    Předmět: Citovat

Děkuji,vážím si vaší nabýdky,já sem ale našel čtiři poláky origa,dále jsem vybral japonské video,tam jsem našel motorky,které mají stejné parametri,
tak bych je skusil tam dát,ty origo jsou tam dány v krytu a motorek je stejně velký jako japonec,vystlaný je něčím jako molitan a na vržku je plošný spoj s cívkou,vše je to uzavřeno deklem,což se mi na nich líbí

Mymochodem ten origo jsem vyndal a rozdělal,komutátor byl někaj divně opálen,divím se že vůbec jel

Děkuji tímto všem za odpovědi Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oldradio



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 995
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st únor 02 2011, 17:29    Předmět: Citovat

A točí se to pomaleji, rychleji, aniž by to šlo nastavit, nebo jen kolísá? Servisák je ke stažení na www.radiohistoria.sk

Mimochodem, kam dospělo naše školství, když produkuje jedince s takovým množstvím hrubých chyb v psaném projevu z mateřského jazyka?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12406

PříspěvekZaslal: st únor 02 2011, 21:45    Předmět: Citovat

Také se nad tím pozastavuji. Když vidím takové projevy neznalosti mateřštiny (někdy i ignorance), ani se mi nechce jakkoliv přispívat. Pokud se takový projev ve školách toleruje známkami "dobrý", "chvalitebný" nebo dokonce "výborný", pak je to konec češtiny v Čechách a na Moravě.
Omlouvám se za O.T. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19496
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st únor 02 2011, 22:38    Předmět: Citovat

Ještě chvíli vydržte, než Karel Čapek s Janem Werichem dovrtají další trasy metra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4047
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so květen 26 2012, 15:22    Předmět: Citovat

Jak se tenhle dáreček rozebírá? Odmontoval jsem lišty na boku a vyndal šroubky pod nima, ale stejně nejde oddělat kryt. Nešlo to silou ani větší silou. Dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12042
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: so květen 26 2012, 19:35    Předmět: Citovat

Lukas-Peca napsal(a):
ale stejně nejde oddělat kryt. Nešlo to silou ani větší silou.

to musíš ještě větší silou !
vzadu silou rozevřít krycí plech a kousek přetáhnout přes zadní čelo, potom si přehmátneš a roztáhneš kryt vepředu a celé sundáš . . .
. . . jde to dost ztuha . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund