Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LCD monitor BENQ FP71G+, vůbec nejede
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
teo



Založen: Oct 26, 2008
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: so červen 25 2011, 6:43    Předmět: Citovat

pro elity půjdu až v pondělí, tak poté je vyměním. Pokud myslíš pojistku PF801 tak ta je ok. Klasické tranzistory vím jak proměřit, ale jak ty fety nebo co to je?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
teo



Založen: Oct 26, 2008
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: so červen 25 2011, 9:27    Předmět: Citovat

tak jsem to ještě proměřoval a výstup 3,3V a 5V je OK. Na pojistce FP801 invertoru je cca 15,8V. To je ok nebo ne? co oměřit dále?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
shleha



Založen: Jan 25, 2011
Příspěvky: 195
Bydliště: Humenné SR

PříspěvekZaslal: ne červen 26 2011, 15:15    Předmět: Citovat

Pokiaľ máš polovodičovú 3A poistku ok,tak len oprav zdroj výmenou vadných elytov v napájaní.Dôležité je neprehliadnuť "studené spoje",inak toho bude viac na výmenu,vrátane poistky. Wink Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
teo



Založen: Oct 26, 2008
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: ne červen 26 2011, 20:12    Předmět: Citovat

kéž by si měl pravdu, bylo by to dobré! Ještě jsem na to koukal a schéma uplně tak nesouhlasí s tím co mám. Tranzistory 5707 tam nejsou. Je tam něco jako FQD 19N10 a jsou tam jen dva a né 4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lixis



Založen: Mar 08, 2012
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: čt březen 08 2012, 16:23    Předmět: Citovat

custe .. mam podobny problem.. monitor q7t4

nesel zapnout a svitila jen kontrolka... ruplej mosfet trandak fu9u24n + bipoar trandak 2sc5707 + studenak na 0.22u 160V a prerusena pojistka 3A ... po opraveni a vymenneni .. mi opet rupnul mosfet, tak sem dal vykonejsi a slape to zvlastnim zpusobem.. vstup signalu pouzivam notas a obraz na monitoru drzi 3vteriny a pak se vypne.. tyhle monitory mam 2(nefunkcni).. prohodil jsem mensi plosku, kde je vga konektor a obraz uz drzel 20-40 sec nez se vypnul ... tak mozna je jeste neco tam.. ale obcas ten mosfet hreje docela a obcas se probije zas 2sc5707 .. jinak vse okolo je ok.. netusim cim to moze bejt uz ... plosnak na druhym monitoru vypadal podobne a dela to same.. po vymeneni soucastek monitor drzi 3 sec a pak se vypne... jo kdyz vytahnu a zandam D-sub konektrot, tak se na na ty 3 sec funguje nez se vypne..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pigeonit



Založen: Jul 18, 2009
Příspěvky: 320
Bydliště: Pha Smíchov

PříspěvekZaslal: čt březen 08 2012, 17:30    Předmět: Citovat

Zkus proletovat všechny VN trafa, jak zespoda, tak ty omotávky nožiček shora. A taky ty výstupní kondíky u konektorů trubic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzan



Založen: Aug 13, 2005
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: čt březen 08 2012, 17:36    Předmět: Citovat

Zkrátka kond0.22u 160V je v háji, k tomu bipoar trandak 2sc5707. Přeměřit, vyměnit, studenak na kondenzatoru 220nf většinou odpálí připojení nožičky, mosfet asi zatím drží,jinak by odešla i pojistka. Vypíná ochrana, která měří proud trubicemi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lixis



Založen: Mar 08, 2012
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: pá březen 09 2012, 11:20    Předmět: Citovat

uz fakt nevim.. procetl sem vsecko.. q805 mosfet hreje jako prase... q809 odchazi ... muj rekord je 45sec funkcnost monitoru jinak ted furt 3 sec jede a pak vyp... vsecko je v poradku .. promeril jsem cele schema.. all kondenzatory v poradku promereny kondenzatorvou zkouseckou .. all tranzistory i ze spoda promerene malinke, rezistory promerene, diody promerene... nechapu proc hreje jen 1 mosfet a ne oba .. 0.22u 160V sem vyndal a promeril jak testerem, tak merakem a je ok .. ze by trafo ? chova se merenim ohmove jako ostatni ... zadnej studenak nikde.. mam dojem, ze kdybych dal mosfet jakej ta ma bejt, tak rupne taky... 3A pojistka drzi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá březen 09 2012, 13:26    Předmět: Citovat

To je typická závada těchto monitorů. Je vadné jedno nebo obě trfa jedný poloviny invertoru (tiše předpokládám, že je to verze se čtyřmi trafíčky). Trafo, má pravděpodobně mezizávitový zkrat sekundárního vinutí. Stává se to když se udělá st. spoj na kondenzátoru. Jak to jiskří tak špičky VN prorazí lakovou izolaci. Řekněme si upřímě, ty trafa jsou docela bastl. Problém je ten, že i když vyměníš, ty zjevně vadné, tak ti to pravděpodobně nepojede, protože řídící obvod si hlídá nejenom nadproud ale i symetrii obou stran buzení. Musel by se povyměňovat prakticky celý invertor i s pomocným zdrojem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33750
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá březen 09 2012, 13:31    Předmět: Citovat

Ale asi je to zavada dost zriedkava. Este som sa s nou nestretol. A tie kondenzatory som mal len parkrat vadne. Vacsinou odidu len tie tranzistory a poistka, pripadne aj FET.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá březen 09 2012, 13:55    Předmět: Citovat

Tak to je fajn, to máš dobrý. Nemusíš se otravovat s protivnými vadami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fajfy



Založen: Oct 07, 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: pá březen 09 2012, 19:48    Předmět: Citovat

Mám podobný problém jako můj předchůdce, pročetl jsem si téma. Můj problém je, že když zapnu monitor a připojím k němu signál, obraz naskočí na cca 3 vteřiny a pak tma, ale svítí kontrolka, že tam signál je, někdy se mi stane že už po zapnutí bez signálu svítí signálka že signál tam je, ale obraz černý. Po vizuální kontrole desky, byly nafouknuté kondenzátory (vyměnil jsem je za C s nizkým seriovým odporem), a taky se mi zdála tmavší deska kde je LD1117 (jako by spálené). Po výměně kondíků beze změny, po výměně LD1117 jsem se zaradoval monitor fungoval, tak jsem ho vypnul, a smontoval dohromady, po smontování už opět zase nešel Very Happy Měřil jsem multimetrem YG902C2 a propustně směry mají 8kohm a závěrný mi skáče mezi 300kohm a nekonečnem (což usuzuje že je dobrý), druhej YG902C2 má propustný směry stejný a závěrný mi drží na 400kohm, z čehož jsem na váškách zda je oka? Jestli není oka, kde ho seženu? Případně na co se mám dal zaměřit? Předem děkuji za odpovědi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maxor



Založen: May 08, 2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: so březen 10 2012, 11:37    Předmět: Citovat

elsaz napsal(a):
Zdravím Vás,

jenom bych Vás chtěl informovat a tím do budoucna pomoci i ostatním hledajícím členům ( i když vše už tady x-krát je asi napsané.. )

- ve zdrojové části opravdu odešel jak tranzistor Q601 ( K3264 ) - také IC601 byl v háji ( NCP1200 / 40 ) - a také Q805 - tj. FU9024N - poté již zdroj nabíhal, ale nešlo podsvícení => zjištěny studené spoje na kondíkách C824 a C826 - pro jistotu vyměněny za nové - dále vadné tranzistory Q815 a Q816 ( 2SC5707 ) - a jako poslední finální věc zjištěna také vadná pojistka PF801 (3A) - a mám na Vás poslední otázku - dala by se najít v sortimentu GESU nějakou "alternativní" pojistku? Stejný typ jsem nenašel ( http://www.ges.cz/pojistky-prepetove-ochrany/pojistky-polovodicove-do-plosnych-spoju/XO9.html ) - anebo jakou jste použily Vy? díky


Sice se na to ptal před rokem, ale já tam narval patici, i když tam není moc místa a do ní "skleněnku" 3,15A. Ten samý monitor, po opravě běží třetím rokem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lixis



Založen: Mar 08, 2012
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: so březen 10 2012, 23:51    Předmět: Citovat

maxor.. kamo kdyby to bylo tak jednoduchy, tak sem nepisu vis ?? jinak dik za info..u me je problem, ze mosfet hreje jak prase(po zapnuti tlacitka) a obraz pc plochy drzi 3 sec a pak konec.. a rachne pri tom q809 2sc5707.. jinak cele schema funguje a zadnej studenak.. posledni moznost trafo.. jsou tam 4ks a vsecky vykazujou stejne hodnoty .. prolil jsem je pro jistotu a i jine tranzistory.. v pondeli tam asi naseru do schematu osciloskop a budu koukat jak to tam kmita .... docela zavidim tem co vymeni trapnej C nebo par trandaku ci diod a jede jim to..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne březen 11 2012, 9:13    Předmět: Citovat

lixis: "...v pondeli tam asi naseru do schematu osciloskop... "
Doufám že se pochlubíš jaxi dopadl, výsledek sraní osciloskopu by mě také zajímal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund