Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Webovky
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vofo



Založen: Oct 24, 2010
Příspěvky: 265
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

PříspěvekZaslal: pá leden 21 2011, 20:52    Předmět: Webovky Citovat

Zdravím,
na svých webovkách

http://www.elkytelky.estranky.cz/

jsem kromě renovací telek a radiopříjmačů ,umístil kapitoly o výpočetní technice let minulých.
Kdo tuší,že stará PC měli i něco jiného než Pentia či AMDčka na 2GHz a více ať se jukne. Postupně to budu doplňovat, upravovat, zvelebovat.

Ifo.

Doplněno 23.1. 2011, dle reakcí některých, jsou na těchto stránkách nějáké nepřesnosti (může tak být, nejsem neomylný), a může tam být i nějáká ta pravopisná chybka. Předem se omlouvám, ale kdo nic nedělá nic nepokazí. Very Happy Very Happy Very Happy.
Kdo to neustojí musí vyčkat, až to bude dokonalé a to bohužel nebude nikdy.

_________________
V této republice je hodně věcí na zlepšení i ta Nutella není to co má být.


Naposledy upravil vofo dne ne leden 23 2011, 18:19, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19523
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá leden 21 2011, 22:35    Předmět: Citovat

No, máš co doplňovat - procesory Motorola, u nás nejrozšířenější 6502 a 6510 pro Atarky a Commodorky, později 68000 v Atari ST, pár typů procesorů RISC a vůbec.
Pak bych polemizoval o tvrzení, že by Z80 (s jedním napájecím napětím a řadou podpůrných obvodů ve struktuře) byl vylepšenou kopií I8080 (tři napájecí napětí, nutné periferní obvody navíc, aby to vůbec fungovalo), obávám se, že vývoj se ubíral vlastními cestami. Když to zvládli i soudruzi v NDR (jejich U880D měla poněkud jinou strukturu dekodéru instrukcí a uměla jich víc, než originál od Zilogu, ten přitom uměl i tzv."zakázané" instrukce, tedy ty, s nimiž se při vývoji nepočítalo a objevili je až programátoři. Plánovanou množinu instrukcí paradoxně uměly jen klony NEC780 a podobné.
To jen pro začátek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vofo



Založen: Oct 24, 2010
Příspěvky: 265
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

PříspěvekZaslal: so leden 22 2011, 23:21    Předmět: webovky Citovat

Zdravím,
no dalo se čekat že HILL bude opět nespokojen, po technické stránce je opravdu na víši,ale čeština mu jako technikovi nesedí.
Nikde nepíši, že Z80 je vylepšenou kopií I8080 ale odvozeninou. A to je podstatný rozdíl, aspoň v češtině.Nebýt 8080 asi by konkurence neměla co kopírovat a pak to dělat "po svém".
O dalších poznatcích Hilla nemíním polemizovat,já jsem svět procesorů zažil tak jak píšu,on má možná jiné zkušenosti.
Nicméně,máte stále možnost výběru,pokud se Vám mé stránky nezdají,najděte si jiné...... Very Happy Smile Laughing
Ifo.

_________________
V této republice je hodně věcí na zlepšení i ta Nutella není to co má být.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Quest



Založen: Dec 10, 2008
Příspěvky: 479
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

PříspěvekZaslal: ne leden 23 2011, 1:12    Předmět: Re: webovky Citovat

vofo raději se zamysli nad svojí češtinou a nenapadej Hilla !!! Evil or Very Mad Chtěl Ti jenom doplnit informace. Já dodávám, že i ostatní data týkající se Tvých radiopřijímačů a magnetofonů jsou třeba notně doplnit a opravit viz. např. obr.

PS.:dva příspěvky tu, = dvě hrubky, na každé stránce www další desítka hrubek.



vofoMír0.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  vofoMír0.jpg
 Velikost:  29.26 kB
 Staženo:  105 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: ne leden 23 2011, 8:19    Předmět: Citovat

Vofo, do Socketu 7 bys těžko strkal Pentium Pro. A v PC/XT jsi určitě neměl 80286, v XTčku byl procesor 8088, o tom tam nemáš ani zmíňku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19523
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne leden 23 2011, 9:40    Předmět: Re: webovky Citovat

vofo napsal(a):
Zdravím,
no dalo se čekat že HILL bude opět nespokojen, po technické stránce je opravdu na víši,ale čeština mu jako technikovi nesedí.
Nikde nepíši, že Z80 je vylepšenou kopií I8080, ale odvozeninou. A to je podstatný rozdíl, aspoň v češtině._Nebýt 8080, asi by konkurence neměla co kopírovat a pak to dělat "po svém".
O dalších poznatcích Hilla nemíním polemizovat,_já jsem svět procesorů zažil tak, jak píšu,_on má možná jiné zkušenosti.
Nicméně,_máte stále možnost výběru,_pokud se Vám mé stránky nezdají,_najděte si jiné...... Very Happy Smile Laughing
Ifo.

Správně, chtěl jsem se tomu vyhnout, ale máš pravdu: tvoje čeština mi nesedí ani jako technikovi, ani jako redaktorovi (u nás sice redakční činnost není zrovna v popisu práce moderátorů, to už bychom po nich chtěli zadarmo moc, ale, chceš-li se ty prezentovat vlastními stránkami, měly by být co nejpřesnější, jak fakticky, tak gramaticky - i to dává obraz o naší kultuře). Koukni do své připomínky, jak se červená chybami a kolik podtržítek označuje tebou velkoryse vynechané mezery - pravda, to není chyba gramatická, ale stylistická, zhoršuje přehlednost textu. Jedna hrubka, pak chybějící interpunkce, stylistická chyba - chybějící mezera za čárkou (když už píšeš zbytečnou čárku za "nicméně", udělej za ní mezeru také, i když tam ani ta čárka v tvé větě nepatří)... ono to vypadá jako šťourání v drobnostech a hledání mušek, ale pozor na následující větu!

Je snad drobnost, že kvůli záměně jediné tečky za čárku přišel program Apollo o jednu kosmickou loď i s lidmi hned po startu? Fortran je také jazyk, stejně jako čeština.

Dále: slovo "odvozenina" ukazuje na to, že by procesor I8080 sloužil za předlohu. Není to pravda. To bys mohl tvrdit také o procesoru Motorola 6xxx (dodnes makají v průmyslových kontrolérech a telefonních ústřednách) či o řezových procesorech řady 3000.
Všem uvedeným mikroprocesorům vždy posloužila za předlohu architektura některého již vyráběného průmyslového procesoru. V takovém tvrzení bych už snad tu "odvozeninu" akceptoval.
Co bys psal, kdyby Zilog stihl prosadit šestnáctibitovou verzi procesoru Z800 dřív, než Intel a IBM by si ho vybrala do svých PC? Vždyť byl už u Z80CPU o krok napřed jen tím, že vystačil s jediným napájecím napětím (o rozsáhlejším souboru instrukcí nemluvě), vznikl pro něj operační systém CP/M a troufám si tvrdit, že tvůrci OS DOS pro PC běžící kolem Intelu naopak z CP/M opráskli přinejmenším ten nápad.
Píšu "prosadit", protože v této branži, jak ti možná také neuniklo, záleží hlavně na prodejnosti. Procesor, v počítači, pro který nemám včas připravené aplikace, o nichž přesvědčím zákazníky, že bez nich nemohou existovat, je odsouzený k zapomenutí i s tím počítačem. A to zrovna Zilogu nějak nevyšlo, takže v PC se neprosadil, ale nevzdal to. Dnes dělá širokou paletu kontrolérů a to tak, že velmi dobrých.
Nevěř všemu, co píšou na Wikipedii, už dlouho ji nelze pokládat za spolehlivý zdroj informací, ale v různých směrech za tendenční.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne leden 23 2011, 10:31    Předmět: Re: webovky Citovat

Hill napsal(a):
kvůli záměně jediné tečky za čárku přišel program Apollo o jednu kosmickou loď i s lidmi hned po startu?

to snad ne...
http://earchiv.chip.cz/cs/earchiv/rubriky/zaverem/nejvetsi-sw-katastrofy.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19523
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne leden 23 2011, 10:40    Předmět: Citovat

Ale chyba mezi klávesnicí a židlí to zavinila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vofo



Založen: Oct 24, 2010
Příspěvky: 265
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

PříspěvekZaslal: ne leden 23 2011, 11:07    Předmět: webovky Citovat

Zdravím,

dalo se čekat,že na mou hlavu dopadne zdrzující kritika. Jsme v česku.A tady se to tak nosí.Prohledal jsem web podrobně a moc stránek v tomhle směru není. A tak je potřeba zatlouc do země i to, že něco vzniká.
Nejlepší je nedělat nic, kritizovat . Když mám na webovkách odkaz na pomoc při tvorbě stránek,neozve se nikdo, kritiků se vysype pytel.

Nicméně píšu to tak,jak jsem ten čas s touto technikou prožil. Ostatní mají možná jiné zkušenosti,ale žádné webovky.
Od kritiků bych očekával,že mi předvedou ,jak lépe toto téma oni zvládli na svých stránkách.
TAKŽE KRITIKŮM NABÍZÍM PROSTOR NA STRÁNKÁCH,MOHOU SE PŘIDAT POVZNÉST ÚROVEŇ TOHO CO KRITIZUJÍ. Very Happy Very Happy

Předem díky za Vaši pomoc.Přispěvatelé budou uvedeni s plným odkazem.Vaše díla si nemíním přivlastnit.
Ifo.

_________________
V této republice je hodně věcí na zlepšení i ta Nutella není to co má být.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: ne leden 23 2011, 11:12    Předmět: Citovat

Když nedokážeš unést konstruktivní kritiku, tak se tady těmi stránkami nechlub. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Quest



Založen: Dec 10, 2008
Příspěvky: 479
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

PříspěvekZaslal: ne leden 23 2011, 11:37    Předmět: Citovat

Vofo, nikdo Tě nezatlouká do do země, je to jenom upozornění na to, že Tvé vebovky jsou plné chyb a omylů, ve všech jejich částech. Když chceš udělat něco dobrého v tomto oboru, musíš prezentovat validní informace, ověřená data, a ne jenom papouškovat a vycucávat z netu vše, co tam je, i s chybami, nejen pravopisnými, ale hlavně faktickými. Požaduješ, aby všichni kritikové spolupracovali na Tvých vebovkách. Nepochopil jsi, že už tak učinili, právě tou kritikou, kterou však Ty neuznáváš! A navíc, určitě by Ti prospělo, více číst toto fórum, pak by jsi nikdy nenapsal takový nesmysl, cituji: "Nejlepší je nedělat nic, kritizovat ". Budu jmenovat pouze dva Tebou napadené, Andrea a Hill udělali pro dobro věci nejméně tisíckrát více než Ty, svými opsanými vebovkami, kterými jenom rozšiřuješ okruh nekorektních informací vyskytujících se na netu.
PS.: Andrea má, možná i pro Tebe, velmi poučné strány www.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19523
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne leden 23 2011, 12:21    Předmět: Citovat

Nezdrbal jsem tě se záměrem zašlapat tvé stránky do země, ale dát ti příležitost uvést v nich konečně korektnější informace, než jsou v ostatních stránkách, a také pravopisně správnou formou. I správná čeština a přesné vyjadřování jsou vizitkou autora.
Samozřejmě také nevím vše, ale tu soutěž mezi výrobci mikroprocesorů jsem sledoval. Nakonec jsem i porovnával soubory instrukcí a jejich strojové kódy, architektury počítačů (v osmibitech jich u nás běhalo přes 50 typů, převážně navzájem nekompatibilních), přesněji asi 15 různých, k nimž jsem měl přístup.
Skutečně se prosadily jen ty, které měly dřív rozsáhlejší softwarové vybavení a operační systém poskytoval lepší ovládací komfort. A, samozřejmě, přijatelnější dostupnost a servis.
Ale to vše je o něčem jiném.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vofo



Založen: Oct 24, 2010
Příspěvky: 265
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

PříspěvekZaslal: ne leden 23 2011, 12:47    Předmět: add Quest Citovat

Zdravím,

nebudu se přít,jen chci podotknout, že od nikoho nic neopisuji, vše popisuji tak jak jsem si to prožil a nebo co se mi při renovacích přihodilo. Nechci aby mé webovky byly za vzor nějáké technické dokonalosti k tomu jistě slouží jiná odborně založená fóra a jak jsem řekl každý ať předvede své webové výtvory, jinak je to diskuze o ničem. Webovky jsou v začátcích, asi 5 měsíců takže stále je co upravovat.
Podobně tu dopadl vintagehifi, jehož stránky jste zrbali za jeho logo Tesly. Domnívám se že je to zaregistrovaá značka a celkem ho chápu, že tvar znaku zkreslil. Určitě by se našel nějáký chytrák, který by chtěl za použití loga Tesly na jeho stránkách platit.

Tak jsem před chvílí otevřel časopis CHIP z ledna 1994, no co říci pokud máte přístup k těmto starým číslům počtěte si, stojí to za to!!!!!!!!

Takže jak jsem psal,máte li cokoliv , co můžete nabídnout, dejte vědět.

Ifo.

_________________
V této republice je hodně věcí na zlepšení i ta Nutella není to co má být.


Naposledy upravil vofo dne ne leden 23 2011, 15:05, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne leden 23 2011, 12:52    Předmět: Citovat

to, že se prosadil PC IBM a OS od microsoftu, sotva bylo lepším komfortem a rozsáhlejším programovým vybavením, spíš souhrou několika napůl obchodních, napůl radši ani nejmenuju jakých opatření Sad
MS DOS a první widle byly vedle Applu a některých dalších systémů dojemné. Architektura PC slotů, molexů a hnízda kabelů v bedně byla a je dojemná vedle všeho. Ale za to nemůžou použité procesory. On by asi i Mac na Intelu vypadal jinak, tak jako vypadal slušně na Intelu PS/2.
A Vilda s IBM by zprasili i systémy s Motorolou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19523
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne leden 23 2011, 13:08    Předmět: Citovat

Tak. To je přesnější.
Ne, že by Intel, IBM a DOS byly lepší, než ostatní systémy, ale reklamní masáž, zavedené jméno IBM a jiné obchodní praktiky způsobily jejich rychlejší rozšíření v době, kdy už běhaly verze Unixu s ovládáním ikonkami, Apple zrovna tak, o dalších systémech nemluvě. Prostě bylo dost daleko lepších systémů, jen obvykle dražších. Rozhodla cena a v době předinternetové prostá instalace software bez potřeby obdržet od výrobce po registraci poštou produktkódy, aby systém vůbec požadované uměl.

Jen tak na okraj: kdo že to ručil v devadesátých letech za historickou správnost informací z časopisu Chip?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund