Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Epson EMP-TW20 3LCD projektor
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ipm



Založen: Dec 21, 2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Rákoš

PříspěvekZaslal: čt leden 20 2011, 21:37    Předmět: Epson EMP-TW20 3LCD projektor Citovat

Zdravim... Kupil som si na inzerat tento projektor, podla informacii z projektoru mala mat lampa nasvietenych iba cca 200 hodin z 2000. No teraz sa mi zacal z nicoho nic vypinat. Teda pozeram, vypne sa a roztoci sa ventilator na plno, do manualu som pozeral, ci signalizacia neukazuje prehriatie lampy, ale podla manualu, ukazuje problem z lampou a mam ju vymenit. Po vypnuti chladenia ho odpojim zo siete a zasa ide ako ma.... Je to lampou, alebo zanesenym vzduchovym filtrom??? Ak to bude lampou tak sa naser... lebo som nekupil novy dlp projektor prave kvoli zaujimavej cene 150€ a teraz mam za lampu vyhodit 240€??? Navyse pise ze ma odsvietene necelych 200hodin. Co mozem spravit?

P.S.: Ak by mal niekto slusnu lampu za dobru cenu tak mi poslite ss. Pripadne niekde som videl ze niekto uz prerobil projektor na xenon, da sa to? Do lampy idu dve velke konektory ale ako vie ze kolko ma odsvietene,alebo ze nieje nieco z lampou v poriadku??? ved do nej ide iba napajanie Sad

Budem vdacny za kazdu radu.
Original lampa tam ide: ELPLP33

_________________
-=IPM=- Manager projektu Tuxík. Uvítam Váš názor na tento projekt.. Viac info na www.ipmm.sk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
dalik



Založen: May 09, 2006
Příspěvky: 305
Bydliště: Hranice

PříspěvekZaslal: čt leden 20 2011, 22:49    Předmět: Citovat

Může to být ten zanesený filtr. Taky můžeš zkontrolovat čidla teploty uvnitř projektoru. Na počitadlo nespoléhej, většinou to jde vyresetovat tlačítkama na projektoru nebo dálkovým ovladačem.

To že jsi koupil 3LCD a ne DLP to jsi udělal asi dobře. Měl jsem DLP (nový) a nemohl jsem se na to koukat, při pohybu očima, a zvlášť u čb filmů nebo u titulků, jsem viděl tu "duhu" - prý to vidí jen pár lidí ze sta, no měl jsem tu smůlu. Prodal jsem ho hodně pod cenou snasvícenými 45 hodinami, a koupil 3LCD Sony.Sice černá není úplně černá jako u DLP, ale ten efekt duhy tam není a jsem spokojen.

Jinak pokusy jsem s různými žárovkami dělal (u jiného projektoru), ale nic nevedlo k tomu, aby byl obraz alespoň vzdáleně podobný tomu s origo lampou. Mám dokonce doma ještě jeden projektor zn IYAMA s vadnou lampou, do kterého lampa stojí 15 000,-, nevím co s ním, asi ho rozeberu na díly.

Jinak při pokusech s jinou žárovkou pozor. U projektoru (alespoň u toho co jsem to zkoušel) je napájení žárovky cca 60-80 voltů, ale startuje se několika sty volty (asi vteřinu po zapnutí). Zjistil jsem to hned jak jsem zapnul projektor s připojeným multimetrem, přes jeho žlutý plast byla vidět ta šleha mezi banánkama a bylo po něm Very Happy

_________________
Líp už bylo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ipm



Založen: Dec 21, 2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Rákoš

PříspěvekZaslal: čt leden 20 2011, 23:25    Předmět: Citovat

dik za radu... hned zajtra ked vstanem zvesim projektor zo stropu a vyberiem filter, druhy sice nemam ale skusim ho vycistit vysavacom Smile a vyklepat Smile . Snad to pomoze.... Este mi radili ze mam ho dat do nohavic a dat do pracky, ale to sa mi nezda takze klasika vysavac a klepanie Smile

Inak ked som pozeral na tu lampu tak si uprimne povedane neviem predstavit akoby som tam ten xenon dostal Smile)) napajanie by bolo samostatne /pre xenon/. Kazdopadne ten pan co tak prerobil projektor mal asi inu a hlavne vacsiu lampu Smile

_________________
-=IPM=- Manager projektu Tuxík. Uvítam Váš názor na tento projekt.. Viac info na www.ipmm.sk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2401
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: čt leden 20 2011, 23:33    Předmět: Citovat

To Dalik: co by jsi za ten projektor chtěl?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dalik



Založen: May 09, 2006
Příspěvky: 305
Bydliště: Hranice

PříspěvekZaslal: ne leden 23 2011, 15:11    Předmět: Citovat

Já nevím, litr?


a-iyama-1.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  a-iyama-1.JPG
 Velikost:  48.92 kB
 Staženo:  73 krát


_________________
Líp už bylo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2401
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: po leden 24 2011, 6:43    Předmět: Citovat

OK souhlasím.Ale až po výplatě.(12th)
chceš to předem na účet?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dalik



Založen: May 09, 2006
Příspěvky: 305
Bydliště: Hranice

PříspěvekZaslal: po leden 24 2011, 8:12    Předmět: Citovat

SZ
_________________
Líp už bylo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ipm



Založen: Dec 21, 2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Rákoš

PříspěvekZaslal: st leden 26 2011, 7:58    Předmět: Citovat

takze filter som vycistil, ale porucha stale pretrvava. Ako zistim ci je to naozaj lampou??? to pocitadlo mi ukazuje 210 hodin, zjavne sa podla toho neda riadit, alebo ako zabranim samovolnemu vypnutiu a ochladzovaniu? Aj ked sa totiz uprostred projekcie vypne a zapne sa chladenie tak po vytiahnuti zo siete a znovupripojei zasa ide ako ma na dalsiu hodinu-dve. Teplota sa mi nezda bit vysoka, pretoze nesignalizuje problem prehriatia, ale problem z lampou.... Obraz nieje ani slabsi a pod... ako teda zistim ci je naozaj lampa vadna? Pripadne co moze sposobit vypnutie projekcie a zapnutie ochladzovania ked nieje detekovane prehriatie?
_________________
-=IPM=- Manager projektu Tuxík. Uvítam Váš názor na tento projekt.. Viac info na www.ipmm.sk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33907
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st leden 26 2011, 8:40    Předmět: Citovat

Je dost mozne, ze lampa ma nie 210 hodin, ale 2210 - predchadzajuci majitel lampu nevymenil, len resetoval pocitadlo. Ja mam NEC a tam su pocitadla dve - pre lampu a pre projektor, z toho sa da usudit, ci mala byt uz lampa menena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ipm



Založen: Dec 21, 2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Rákoš

PříspěvekZaslal: st leden 26 2011, 10:35    Předmět: Citovat

No to je celkom mozne Smile)) Preto by som rad vedel ako zistim ze lampa je uz vhodna na vymenu.... Na akom principe projrktor zistuje "problem z lampou?" indikacia: v 0.5sek intervaloch blika cervena kontrolka - v manuale pisu: Problém lampy/chyba – lampa zapnutá. Ak by blikala v 1sek intervale pisu: Vnitřní problém/problém s ventilátorem/problém čidla. Ak by svietila trvalo: Vysoká vnitřní teplota (přehřátí). Lampa se automaticky vypne
a projekce se zastaví. Čekejte přibližně 5 minut.

Ale aky problem z lampou to moze zistit ak do nej ide iba napajanie? A po znovuzapojeni do 220 zasa ide cca hodku,dve?[/b]

_________________
-=IPM=- Manager projektu Tuxík. Uvítam Váš názor na tento projekt.. Viac info na www.ipmm.sk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: st leden 26 2011, 12:57    Předmět: Citovat

Ak je lampa nadmerne opotrebovana tak uz nesplna svoje specifikacie - moze tam byt zvyseny prudovy odber atd. projektor to vyhodnoti ako vadnu lampu a hotovo .
Nieje zase az taky problem diagnostikovat vadu aj ked je pripojene len napajanie, rozhodne tie vlastnosti lampy sa poctom nabehanych hodin menia , vyrazne sa znizuje zivotnost castym vypinanim a zapinanim atd., takze nieje to len ciso o "power on time" predpokladam ze uz je ti jasne preco ten projektor bol taka vyhodna kupa - keby to slo lacno opravit tak to nepredavaju za take prachy .

_________________
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ipm



Založen: Dec 21, 2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Rákoš

PříspěvekZaslal: st leden 26 2011, 19:20    Předmět: Citovat

no uvidim, skusim predsa len vymenit tu lampu... nasiel som ju za 180€ vratane dobierky UPC na SK Smile
_________________
-=IPM=- Manager projektu Tuxík. Uvítam Váš názor na tento projekt.. Viac info na www.ipmm.sk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: st leden 26 2011, 19:37    Předmět: Citovat

To uz je ale v prdeli lebo 150€ stal projektor , 180€ das za lampu a mas projektor bez zaruky s novou lampou co ma zivotnost 2000hod a to cele za 330€ pricom novy EPSON EB-S92 stoji 330€ s DPH, lampa 5000hodin zivotnost , 2300ansi - tvoj ma len 1200ansi, rozlisenie 800x600 coz je tiez o nieco viac nez ma tvoj a samozrejme mas 36mesiacov zaruku na to !
Aby si sa este nespalil na tom ze dotoho naladujes strasne peniaze a budes par mesiacov pouzivat a potom to skape na nieco ineho .... asi by som sa toho najskôr zbavil a kupil novy .

P.S. pisem hlavne zo svojej skusenosti kedy som za 50€ odkupil stary HPckovy projektor z firmy ktora sa rusila s vedomim ze je vadna lampa, lampu som objednal a vymenil, projektor nabehal cca. 300hodin a jedneho dna po zapnuti uz len fucal ventilator a tma aj som to rozobral a nikde zjavna pricina nebola viditelna tak som nechcel viac sparat dotoho tak som to dal do servisu kde cena opravy bola 160€ za vymenu nejakej dosky a kalibraciu niecoho ... takze rekapitulacia - mal som projektor za 200€ s uplne novou lampou, uzil som si 300hodin zabavy a good bye ,, lampu som ale este predal za 80€ takze vlastne vysledne som bol stale v minuse 120€ takze ked si kupim projektor co bude tento rok tak jedine novy a jedine so zarukou a nehladim na cenu lebo pouzite bez zaruky taketo zariadenie uz NIKDY .

_________________
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ipm



Založen: Dec 21, 2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Rákoš

PříspěvekZaslal: st leden 26 2011, 21:41    Předmět: Citovat

ee dakujem ale ten tvoj odporucany nieje 16:9 a nepozna HD rozlisenia. Takze nechcem Smile)))
Z XBMC idem totiz v HD 1920x1080 a zo skylinku tiez... ...a spotrebu ma moj len 190w a nie 235 Smile
A ziarovka v rezime THEATER vydrzi 3000 hodin. V tom tvojom odporucanom ma zivotnost 4000 a v eco mode 5000 takze tam po vypocitani nakladov az taka velka uspora nieje Sad . Navyse mne obcas treba dosiahnut 300" aj z mensich vzdialenosti a tento to dokaze aj vdaka ucinej a dobrej optike a manualnemu zoomu. A lampa do neho stoji 205€ moja 180€ a podla tech.spec. lampy to az na vydrz nieje velky rozdiel o svietivost mi nejde, pretoze mam cisty obraz a jasny uz pri polovicnom otoceni zaluzii Smile , ktore mam aj tak vacsinou zatiahnute, lebo byvam v rd a rovno z ulice mi vidno do obyvacky Smile . Dokonca mu nevadilo ani osvetlenie izby z krbu a to uz je co povedat Smile

Navyse to bude asi naozaj ziarovkou, pretoze som ho musel prepnut do living room aby sa dal pozerat ak mam zapnutu neonku v obyvacke... /maly strop Smile /. A to som doteraz estre nemusel...

Skratka porovnavame neporovnatelne, pretoze tw20 je uplne z inej kategorie...

Epson EMP-TW20
Projektor Epson EMP-TW20 patří mezi projektory disponující rozlišením "širokoúhlého NTSC" s technologií 3LCD. Obraz je nezvykle velký a se slušným zoomem. Celkově za své vybavení a vlastnosti získal ocenění "TIP" v testu časopisu Home Cinema 02/2006.
Len dodam ze este dnes sa predava za cca 850€ takze sa mi to stale oplati Smile

_________________
-=IPM=- Manager projektu Tuxík. Uvítam Váš názor na tento projekt.. Viac info na www.ipmm.sk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
derick



Založen: Apr 03, 2010
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: pá leden 28 2011, 0:27    Předmět: Citovat

Niekolko poznamok
1.Lampa ma zvycajne zaruku 500 hodin,po tejto dobe oficialne zaruka neplati.
2.Pozor pri startovani lampy je napatie niekolko kV!!!
3.Pri prevadzke je napatie medzi 80-90v,ked je uz lampa na konci zivota,pyta si vyssie napatie a pri cca 105v ju elektronika odopne.To moze byt tvoja pricina vypinania.Ballast v projektore je nastaveny na urcity vykon,ktory je trvale dodavany do lampy.
4.Jedina slusna nahrada za origo lampu je 55w xenon.Ale je potrebny,aj silnejsi zdroj k vybojke,inak svieti ako 35w,co je v noci este akceptovatelne.Samozrejme treba externy zdroj napajany napr.12v zdrojom z PC.
5.U DPL je dost problem zoskupit svetlo do maleho okienka a preto sa nahradne riesenia vyuzivaju hlavne u starsich LCD projektorov z matricami aspon 0,9 palca.
6.Nove lampy na ebay sa daju na niektore modely kupit uz od 70e
7,Mam projektor sony XGA 1024x768 3LCD s origo lampou 120w.ballast ma vnutornu regulaciu na vykon lampy od 90-120w.Mam to nastavene na 100w a celkovy prikon pristroja je 130w,pri uhlopriecke 2,5m.Plazma mi zere cez 200w a LCD rovnych 200.(obe 37 palcov)Cez den to nie je bohvieco,ale vecer je kino naozaj kino.Aj napriek mensim nedostatkom,ako hluk ventilatorov atd.Predtym ako som nemal origo lampu som skusal halogen 100w (v noci pozeratelne)a potom xenon 55w napajany priamo z projektora.Je to vsak pre trocha sikovnejsich.Potrebujete zistit aky typ ballastu mate ak je AC,da sa pouzit xenon,ale treba znizit vykon aspon na 70w.Vtedy to svieti naozaj pekne.V mojom pripade xenon svietil ako divy a islo donho 120w.Samozrejme ze dlho neposvietil a pritom sa poskodil ballast.odobranie odporov neznizilo vykon ballastu.Dalsi problem je odstrojit xenon,nastavit ho presne do ohniska a zafixovat nejakou hmotou.Su to dost problemy,hlavne ked sa daju origo lampy zohnat za slusny peniaz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund