Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sovětské hodiny Elektronika 2 - 30. výročí od zapnutí
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MajklR



Založen: Feb 16, 2006
Příspěvky: 379
Bydliště: Olomouc 9

PříspěvekZaslal: út březen 26 2013, 18:20    Předmět: Citovat

Také jsem si tyto hodiny před mnoha lety dovezl z tehdy SSSR. Neměly přepínání jasu displeje. V Amáru tehdy vyšel návod myslím že s nějakým fototranzistorem, který se zapojil do obvodu žhavení displeje. Ve dne to svítilo víc a v noci se svítivost zmenšila. Hodiny fungují dodnes bez problémů. Občas vyměním baterku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: pá červenec 25 2014, 17:09    Předmět: Citovat

Zdravím všechny zůčastněné této diskuse.

Mám dvoje tyto sovětské digitálky.

První typ, zřejmě starší, zepředu označený ELEKTRONIKA 6. 15, který má vzadu řadu izostatů.

Donedávna na chatě funkční, ale z ničeho nic přestaly fungovat ,,hodiny", buď je 00 nebo 01, při zmáčknutí izostatu ,,h" to přeskočí mezi 00 nebo 01 ale nic víc, minuty fungují. Zjara ještě fungoval, leč občas počítal do 26:00 po zapnutí proudu a nenastavení...

Druhý typ, 15M, novější, vzadu má již mikrospínače, ten je z popelnice. Má za problém že se spožduje, ale tím stylem, že se spožduje každou minutu jinak ( místo toho aby to z 12:00 skočilo na 12:01 za minutu, to skočí třeba za 56 sekund, ale na další minutu to neskočí za 56 sekund, ale např. za 48sekund)

Zde jsem již kdysi vyměnil oba elektrolyty a dal nový krystal...

Poradí mi někdo, co mám přeměřit, mají oba dva ještě dobře svítící displaye a na chatě vyhovovaly, mají velká čísla, narozdíl od těch s červenými LED segmenty z obchodu od rákosníka... Ev. jestli by nešel udělat ze dvou jeden (stejné IO). Jak jsem četl na poslední straně, padly při poruše za zmínku postupně všechny tři IO...

Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2407

PříspěvekZaslal: so červenec 26 2014, 15:18    Předmět: Citovat

Pokud je napájecí napětí nezvlněné, může vyhnívat některý IO. V kvalitě byly asi dost rozdíly podle toho, jak se zrovna podařilo. Neměly by být také svody na desce ze špíny. V 6.15 byl poblíž krystalu kousek drátu jako "anténa", smysl jsem nepochopil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá srpen 15 2014, 15:50    Předmět: Citovat

Nasel sem doma stare hodiny Elektronika 4.13, ktere mel kdysi otec. Moc veci mi po nem nezustalo. Dnes sem je zapnul po dobrych 20ti letech, funguji jak maji. Cas nastavit zvladnu, ale rad bych vedel jak nastavit budika - vedel by nekdo od nejakem odkazu na navod? Diky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5157
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: ne srpen 24 2014, 15:10    Předmět: Citovat

V tomto případě by asi dost pomohla fotka těch hodin včetně ovládacích tlačítek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2407

PříspěvekZaslal: ne srpen 24 2014, 18:56    Předmět: Citovat

Tady je originální návod, sice jiný typ, ale konstrukce bude +/- stejná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavel16



Založen: Dec 19, 2007
Příspěvky: 834
Bydliště: Litovel

PříspěvekZaslal: ne srpen 24 2014, 19:44    Předmět: Citovat

Já vlastním Elektronika 13.11 r.v.88 cena 45r (vylisovaná na krabici).Jediná oprava byla výměna filtračního kondu a nastříkání obalu na černo.Perla je,že má zelený display a před ním modro-fialové plexi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: st duben 19 2017, 19:15    Předmět: Citovat

Tak mi na stole přistály taky tyto hodiny, zepředu značený jako Elektronika 6. Dřevěná krabice, zelený vypouklý plexi. Tyto přesně. Schéma toto. Vyměnil jsem dva elyty, hlavní filtrační byl kupodivu jako novej. Problém je ale stále, nejspíš v displayi. Když je vyplej, tak segmenty vypadají jakoby zaprášený, jen s vodorovnýma světlejšíma čárkama, asi 1-2 mm vzdálenýma od sebe. Když je zaplej, tak svítí všechny segmenty, ale i ty co nemají, jen o něco slaběji. A svítí víceméně jen ty světlejší proužky na nich. Zbytek segmentu dost slabě i ve tmě. Je šance na opravu, nebo je ten itron v háji?
Dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5157
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: st duben 19 2017, 20:42    Předmět: Citovat

To vypadá na ten displej. Asi konečná.
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: st duben 19 2017, 21:08    Předmět: Citovat

Nojo, ale kde ho vzít? Toto doma neschovávám, kdyby byl někde nějakej vrak, tak možná. Akorát mě znepokojuje ten divně špinavej display, kdyby to nebylo zatavený, tak bych řekl, že je prostě uvnitř zaprášenej. Ale zas se mi nezdá, že by svítily všechny segmenty, kdyby byl vysvícenej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3307
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út březen 27 2018, 13:26    Předmět: Citovat

Mám smutnou zpravu. Dnes, po asi 30 letech práce, zhasnul za doprovodu lehkého smradu zelený displej.
Sedím u stolu a citím závan něčeho co není běžné. Jsem nachlazený, čich nic moc. Pří rozhledu vidím že nesvítí hodiny. Tak jsem k nim čuchnul a bylo mě jasné odkud to jde. Odpojil od sítě, rozdělal. Na tom trafu jsem nemohl udržet prsty. Něco šedého kapalo z prostoru trafa. Plast pro pin 7 je lehce deformován. Tu desku by spájelo líp dítě navštěvující elektro kroužek. Vyhodit se mě to nechce, byl jsem s nima spokojeny. Nechtěl bych vidět co by se stalo kdybych nebyl doma. A tak mám trochu i strach je zase používat, pokud se opraví. Na tom trafu nebude ani tepelné jištění.


Naposledy upravil robo dne út březen 27 2018, 16:19, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2092

PříspěvekZaslal: út březen 27 2018, 14:21    Předmět: Citovat

RIP

Me jeste funguji. Musim zaklepat.
Mam je v loznici jako nocni osvetleni Energeticke tridy D.
Kdyz tak je pred Euro blbci zatajim, ci ukryju za tram.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: út březen 27 2018, 16:31    Předmět: Citovat

Teď nedávno jsem si jedny přitáhnul z kontejneru,ty modrozelený s černym panelem.VFD úplně potmě,žhavení to má,další napětí taky.Nějaký VFD bych našel,pokud je tohle v ámenu ( stříbrnej flek je stříbrnej,trubička OK,dráty potrhaný nejsou,ale segmenty jsou zašedlý).Problém je s čítačema,jdou tam např.v redukci nacpat nějaký 40xx obvody? Je v tom K176IE13,K176IE18(4040/4060 ? ) a K176ID3 (4311/4511? 4543? ) Bude to asi chtít i doladit,jakoby někdo předemnou hledal šroubek krytu tam,co je trimr,ale nebyl tam žádnej zásah.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3307
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út březen 27 2018, 16:38    Předmět: Citovat

Pod stálou kontrolou a pod přístroji jsem zapnul ruskou elektroniku a hodiny žijí. Vytahnul jsem trafo, odpojil vodiče a přes žárovku zapojil. Žarovka nesvítila a na vlakno nevidím, je mléčná. Vyhodil jsem žárovku pohledal na trafu střídu. Tu jsem našel a nic nenasvědčovalo defekt, průraz trafa. Po chvilkovem testu jsem si řekl že to připájím zpět. Odštípl jsem konce drátku, pocínoval. Očistil přípojné body, pocínoval a připájel zpět. Se zatajeným dechem a pln očekávání jsem je připojil do rozvodné sítě. čas naskočil. Po chvilce očuchávání a kontrole teploty s výsledkem vyhovující jsem to poskládal zpět. Zapnul a budu je sledovat.
Nevím proč k tomu došlo a to mě zneklidňuje. Hodiny jednou nonstop ale ja u nich nonstop nubudu. Nerad bych.......tuk tuk tuk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út březen 27 2018, 16:41    Předmět: Citovat

Trafo by som vyhodil a pouzil nejake ine.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund