Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

OTF C 4459 A - procesor, TXT
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne leden 02 2011, 22:33    Předmět: Citovat

Máš pravdu, je to tam. Embarassed

Co s tím teletextem?

Edit, psal jsi, že ten novější model používá jiný typ TXT karty. To by znamenalo, že "mám pořízeno". Pro případ, že mám kliku na ten starší model, co ještě zkusit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po leden 03 2011, 18:08    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
Co s tím teletextem?

Edit, psal jsi, že ten novější model používá jiný typ TXT karty. To by znamenalo, že "mám pořízeno". Pro případ, že mám kliku na ten starší model, co ještě zkusit?

A to ještě pořád potřebuješ vodit za ručičku? Používej taky trošku tu tvoji škopovici (co nosíš na krku)!
Na co máš ty dokumentačky, nebo myslíš, že já si ty info (o TXT modulech) cucám z palce?
Kouknu a vidím - v SI6 máš u TXT konektoru XP801 jasně napsána typ. čísla těch modulů: 6PN 055 85 a 6PN 055 118 !!! Shocked
Sch. prvního z nich máš hned na následující stránce (dtto je i v SI3) - tak "vo co gou" Rolling Eyes
A v C445-ce je modul (teda jestli ho z toho nečitelného sch. dobře čtu - tišť. sm mám bohužel v dílně) - 6PN 055 51 !!! Wink

V slovenčine rozumím téměř všemu, tak jako v češtině. Ale na tyhlety tvoje "výlevy" mně nepomůže ani "google translátor" Cry
- např: Pak zhasnul a musel se nechat "uklidnit". Stalo se mi taky, že "střelil". Anebo: To by znamenalo, že "mám pořízeno".
Nevím jak tomu rozumějí ostatní, ale já "ani za mák" - Nevím , asi jsem měl zámožné rodiče (že mně "koupili dlouhé vedení") Shocked

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: út leden 04 2011, 14:34    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
Pak zhasnul a musel se nechat "uklidnit". Stalo se mi taky, že "střelil".
Jenom to, že se musel nechat "odstát", kým jej bylo možné znovu zapnout. S tím střelením jsem to možná měl rozepsat. To bylo tak, že při pokusu uložit naladěnou stanici zatuhnul, zbylo jenom jej vypnout. A někdy po zapnutí "střelil", jak to někdy umí tráfko.
kokun napsal(a):
To by znamenalo, že "mám pořízeno".
No že mám hotovo. Nemám správnou kartu, nebude teletext.

Chtěl jsem vědět, jestlli vyndat ten propoj a skontrolovat ty dva odpory je všechno, nebo se musí ještě něco kolem procesoru, čím mu "oznámím", že jsem připojil TXT a přeju si, aby s ním hodlal komunikovat. Toť všio.

Tak mistře, děkuju za ochotu a vzácnou trpělivost. Ať Ti ještě nějakej čas vydrží. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út leden 04 2011, 14:43    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
Tak mistře, děkuju za ochotu a vzácnou trpělivost. Ať Ti ještě nějakej čas vydrží. Wink

Pokud "Ty" mně nepřivedeš do hrobu, tak možná Rolling Eyes

Nikdy jsem to nezkoušel, ale není vyloučeno, že tam napasuješ i ten TXT-modul z té C445-ky (jsem dokonce přesvědčený, že tam půjde). Ale napřed ti musí správně "šlapat" ten µC (aby fungovala taky správně sb. I2C !!) - dej to nejprve dopořádku a pak teprve můžeš s tím TXT laborovat - nemyslíš?

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: út leden 04 2011, 14:45    Předmět: Citovat

Napadlo mi to. Po výměně těch dvou kondů ladění už funguje, zbylo pouze to OSD. Nevěděl jsem, jestli OSD a TXT mají nějaký souvis. Teda resp. když zlobí jedno, tak jestli to má nutně vliv i na to druhé. Už mám druhý procesor, tak zkusím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: út leden 04 2011, 16:42    Předmět: Citovat

Procesor vyměněn, původně byl ST6356B1/TK, teď tam je ST6356B1/NY. OSD OK, TXT ee. Skouknul jsem to osciloskopem, při zmáčknutí TXT probliknul, co znamená vyslání sady impulsů, při "vypnutí TXT" probliknul taky. Takže zlá karta?

Edit, možná budu mít i ten modul, tak pak dám vědět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: út leden 11 2011, 21:06    Předmět: Citovat

Chvili to muselo čekat. Tak jsem tam osadil "nový" modul 6PB 004 23, řídící IO má SAA5246P7/H a TV ani nezesynchronizuje obraz. Pokud jde o modul z C445, tam je SAA5243P/H, novinka je, co doposud unikalo mé pozornosti, že když jako zapnu TXT, sice nic nezobrazí, ale nejde přepínat předvolby. Když poté "vypnu" TXT, normálně přepínám dál. Znovu jsem zkontroloval desku TV, je tam všechno pozapojované, nechápu tomu.

Edit, řídit by to asi měl procesor PCF84C81P/047 u té novější a PCF84C81/CTV972 u té starší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út leden 11 2011, 21:35    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
Tak jsem tam osadil "nový" modul 6PB 004 23, řídící IO má SAA5246P7/H a TV ani nezesynchronizuje obraz. Pokud jde o modul z C445, tam je SAA5243P/H, novinka je, co doposud unikalo mé pozornosti, že když jako zapnu TXT, sice nic nezobrazí, ale nejde přepínat předvolby. Když poté "vypnu" TXT, normálně přepínám dál. Znovu jsem zkontroloval desku TV, je tam všechno pozapojované, nechápu tomu.

6PB 004 23 ale není typ. označení modulu (přestože je to jediné č., které z modulu vyčteš) - je to pouze č. "klišé".
Paradoxem je, že to správné typ. číslo nikde (na modulu!) není - je pouze v dokumentačce a je to číslo 6PN 055 85 (takto je modul uváděný i v seznamu ND) Exclamation
Takovýto systém značení už ale zavedla TESLA Orava, převzala OTF-ka a zrovna tak i OVP Exclamation Cry
Dělám do tvp roky, ale toto značení desek a modulů jsem doposud nepochopil a nikdo mně to nedokázal uspokojivě vysvětlit.
Držíš v ruce kartu a správné označení z ní nevyčteš Shocked Cry
To už daleko lépe označoval moduly třeba GRUNDIG - i když i oni měli k dokonalosti daleko. Používali k tomu totiž samolepky, kterým časem seschlo lepidlo a samolepky odpadávali. Když sis nedal pozor, skončily ve vysavači - no a značení bylo v (_!_) Cry
K druhé otázce: no, když zmačkneš tl. TXT (na VDO), tak přepneš telku do TXT-režimu (za pomoci IR-čidla, µC, I2C, ...) - pokud ti ale TXT modul nekomunikuje s ostatním, tak se ti ten TXT nezobrazil (máš jen tmavou obrazovku).
Ale telka je přepnuta v TXT-režimu, takže nemůžeš přepínat programy, páč v tomto režimu přepínáš (číselnými tlačítky!) stránky TXT - i když vlastně nic nevidíš.
Novým stiskem tl. TXT se vracíš do TV-režimu, máš obraz a můžeš přepínat předvolby - "frrršštenziiííí" Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: út leden 11 2011, 21:46    Předmět: Citovat

Mám ne tmavou obrazovku, ale dál běží obraz, jakoby nic. Proto jsem si toho všimnul až teď. Kolik modulů pro C4459 se to dělalo? Dva již můžem vyloučit.
Jak funguje přepínání obrazu TV/TXT? Není v kopru TDA4580?
Jo a že u té druhé karty vůbec nesynchronizuje je vada té katry, nebo je to OK?

Jinak dík za poučení. Stačilo by třeba razítko...

Edit: Vyhodil jsem kartu, propoj jsem nechal rozpojený a chová se to stejně. Takže planý poplach.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne leden 16 2011, 17:04    Předmět: Citovat

Mám pre túto TV procesor i TXT kartu z druhej dosky. Procesor som vymenil, šlape krásne. Osadil som teletext, ani nezosynchronizuje obraz (modul z C445 aspoň postaví obraz). Ak predpokladáme, že modul je funkčný, kde ešte môže byť zrada?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burajko



Založen: Aug 21, 2009
Příspěvky: 1809

PříspěvekZaslal: ne leden 16 2011, 18:44    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
Mám ne tmavou obrazovku, ale dál běží obraz, jakoby nic.


Kde sa hovori jazykom tochto kmena???? Shocked

_________________
Už druhý krát strihám a furt je to krátke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3763
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: ne leden 16 2011, 18:48    Předmět: Citovat

txt a av maju spoločny vstup do videoprocesora TDA4580 tak vyskusaj pripojit scart z nejakeho dvd ci ti ide obraz ok,samozrejme to vyskusaj s modulami txt a potom bez nich,len nezabudni dat prepojku ked tam nemas txt
ake napetie mas na pine 1 txt modulu ked zapnes txt malo by tam byt viac ako 1V a manej ako 3V/samozrejme s osadenym txt/

_________________
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: pá leden 21 2011, 12:45    Předmět: Citovat

Pokračoval som až dnes. Pripojil som cez SCART DVD prehrávač, TV funguje. Aj konvenčným, aj RGB. TXT nie a nie. S tým druhým modulom mám pásy (synchronizácia).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3763
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: pá leden 21 2011, 13:18    Předmět: Citovat

ahoj.meral si tie napetia na pine 1 na doske TXT? ked tam nemas dosku a vratis prepojku tak obraz ide?
_________________
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne leden 23 2011, 11:33    Předmět: Citovat

Ahoj. Pin 1 nereaguje, permanentne je na nule. Prepojku som už vrátil, obraz normálne ide, akurát mám iný problém a to, že keď na DO stlačím tlačítko TXT, procesor počíta s tým, že má ten modul osadený a myslí si, že je v ňom. Efekt je taký, že prestane prepínať predvoľby. Musím stlačiť tlačítko na vypnutie teletextu. Dá sa to vyriešiť, alebo musím vrátiť pôvodný procesor?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund