Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

OTF C 4459 A - procesor, TXT
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8805
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne leden 02 2011, 11:08    Předmět: Citovat

Tvoji odpověď jsem četl už včera (pozdě večer), ale slíbil jsem, že tě nebudu na Nový rok prudit - takže odpovídám až nyní Rolling Eyes

Očekáváš konkretní odpovědi a rady, ale dosud ani pořádně nevíme, co vlastně opravuješ - doposud jsi tvou telku ani pořádně nepopsal. Nevím, proč ti na 1/2 str. vlákna vypisuju, jak je důležité napsat správně značku (výrobce) a model (typ), když to stejně stále ignoruješ Cry
Vzhledem k tomu, že uvedený model má několik variant, tak na samém začátku vlákna měla být telka řádně charakterizována Exclamation

Duvsan napsal(a):
kokun napsal(a):
"Procesor je ST6356B1/TK" - že je tam právě tento jsi se mohl dovědět ještě dříve, než jsi měl tu telku doma Shocked Cry
Promiň Embarassed

µC - jsme si už tak nějak vyjasnili (snad) - nebo mu ještě stále chceš nahrát nový SW, nebo provést jeho upgrade?
A nekomunikuje ti s modulem TXT? A zkouknul jsi aspoň sběrnici I2C?
Ale pokud ti řádně nefunguje, jak chceš aby ti komunikoval Cry

Duvsan napsal(a):
kokun napsal(a):
Tvé otázce "Šlo by doložiť TXT?" přiznám se, taky moc nerozumím (mám si to vysvětlit: že jako doplnit?) - telka nemá svůj-původní?
Správně, doplnit. TV je verze bez TXT.
kokun napsal(a):
"TXT môžem použiť z C445+, alebo i on je iný?" - na tohle si taky nedovedeš (za pomoci dokumentace) odpovědět sám Question
Jj, zbytečná otázka. Skouknul jsem schéma, modul je ten samý, tak jsem jej osadil, propoj vyndal, ale TXT nejede.

Modul TXT - máš pravdu i nemáš. Ve st. verzi C459-SAT je použit stejný, jako v C445 - ale v novější C459-SAT2 mohou být použity i 2 jiné !!! (viz SI6) - ale ty tam nemáš žádný (jenže to se dozvím, až to z tebe pracně vypáčím) Cry

Duvsan napsal(a):
... Pak jsem spěchal a už jsem se k tomu nedostal, takže zítra budu nad tím bloumat. ...
Dík za ty linky o OTF a OVP, zajímavé čtení.

I mně to tak připadá, že víc bloumáš, než opravuješ (ještěže sis aspoň početl) Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sambiliong



Založen: Apr 13, 2005
Příspěvky: 715
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne leden 02 2011, 12:03    Předmět: Citovat

Ještě k tomu teletextu. Přečti si stránku 39 v SI6, ono nestačí jen zastrčit modul TXT a ucvaknout propojku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5912
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne leden 02 2011, 12:44    Předmět: Citovat

Už to snad je správně. Pokud jde o to, co s ním dělám, tak takhle:
Závada byla ta, že po zapnutí byly poposouvané řádky, rovná čára byla jako hřeben. To se za chvíli srovnalo a jelo to, kým to jelo. Pak zhasnul a musel se nechat "uklidnit". Stalo se mi taky, že "střelil". Myslel jsem, že srší v trafu a následně přebíjí. Trafo jsem vyměnil a v domění, že je hotovo, jsem se pustil do TXT, teda jsem vyndal propojku a osadil kartu. TXT nefunguje, zato jsem zbadal, že jsem nic neopravil. Tak dnes jsem zapnul osciloskop a ten našel C124, vyměnil jsem i C125. Teď budu pokračovat s modulem TXT a s procesorem (ten reset). Soft - nevím, jak to je u těch starých a popr. s dostupností binu, pokud to nevyřeší reset, buď jej vyměním (seženu-li), nebo nechám tak.

S SDA a SCL mi to napadlo, projedu to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8805
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne leden 02 2011, 12:53    Předmět: Citovat

Že ti to ale trvalo. Po dvou str. vlákna už "máme" aspoň model, ale to ještě neznáme jeho verzi Wink
A to stavíš barák od střechy? - nemáš v pořádku zdroje a řešíš µC, TXT, .... Shocked Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5912
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne leden 02 2011, 14:05    Předmět: Citovat

Našel jsem jenom štítek s číslem 11211 18, jestli to pomůže. Nevím, jestli mi něco nespolknul vysavyč. Jinak výměna těch kondů vyřešila taky STORE, takže reset je asi OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8805
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne leden 02 2011, 15:23    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
Našel jsem jenom štítek s číslem 11211 18, jestli to pomůže. Nevím, jestli mi něco nespolknul vysavyč. Jinak výměna těch kondů vyřešila taky STORE, takže reset je asi OK.

Asi si moc nerozumíme - tu verzi nikde v telce "nevyčteš" (to číslo je nějaká kok*otina) - tu musíš najít (odhalit) sám. Jak?
No - máš přeci k dispozici oba servismanuály k tomu modelu (tj. SI3 a SI6). Jejich rozdíly vidíš "na obrazovce" (teď mám na mysli obr. monitoru PC) - vzájemným porovnáním.
No a podle toho, co v té tvé telce je (a není), musíš tu verzi určit sám!
Starší verze, nebo novější? Má TXT, nebo nemá (už víme, že neměla!) a o SAT modulu ses doposud nezmínil vůbec !!!
Verzi SAT1 od SAT2 taky můžeš rozeznat - SAT2 má k tomu SAT-modulu ještě "přifařený" konvertor zvuku (páč původní podnosná zvuku na Astře 19,2°) byla jen 6,50 - později se zavedla i 7,02/7,20 - tak proto ten dodatečný konvertor. Ale třeba ho někdo dodatečně domontoval i do st. verze telky - páč by měli některé ASTRA-SAT programy bez zvuku - Nevím
Atd. ....
Proto je toto všechno na tobě! Já ti tu verzi telky neodhalím, já ji před sebou nemám (a info od tebe je příliš skoupé!) - na to jsem ti "dal" oba servismanuály Cry

A to jsi dosud nevěděl, že špatné filtrace zdrojů dovedou dělat "psí kusy" Question
Kdoví, kolik podobných "alotrií" tam ještě najdeš.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sambiliong



Založen: Apr 13, 2005
Příspěvky: 715
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne leden 02 2011, 18:33    Předmět: Citovat

Já vám do toho, pánové, nechci kecat, ale ta telka má snad zadní stěnu, ne? Tv OTF měly typ vylisovaný přímo v tom deklu, konkrétní typ té čtyřistapadesátdevítky lze vyčíst snad snadno...


otf c471.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  otf c471.jpg
 Velikost:  118.48 kB
 Staženo:  91 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8805
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne leden 02 2011, 19:14    Předmět: Citovat

Ano kolego - to si už náš Dušan (po 1,5 str. vlákna) konečně ujasnil a dokonce už i opravil Předmět vlákna Potlesk
Postupně se dopracoval k tomu, že nakonec opsal to co na tom typ. štítku je (podívej se od začátku po mých příspěvcích, ty jeho "změny" jsem citoval - páč každou změnou se ten Předmět změnil a z něj už nezjistíš, co tam bylo původně).
Asi bylo pro něho zatěžko zkouknout ten štítek rovnou (v podstatě jsem ani nic víc po něm nechtěl) Shocked

To, co ale probíráme v posl. příspěvcích, je ale skutečná verze telky (páč je jich víc!) - tu ale z typ. štítku neodhalí Exclamation

Dal jsi zrovna (pro příklad) foto typ. štítku C471-ky, která má zrovna tak 2 verze - psal jsem o nich (mj. před páru dny!) - tady
Podobně je tomu u jeho C459-ky, tak snad se dobereme správné verze i tady (i když u Dušana - no Nevím , Nevím - asi tak po dalších dvou stranách Cry ).

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sambiliong



Založen: Apr 13, 2005
Příspěvky: 715
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne leden 02 2011, 19:34    Předmět: Citovat

Myslel jsem, že by tam mohlo být 4459-17 (C459), 4459-18 (C459TXT), 4459-26 (C459 Astra SAT-2)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8805
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne leden 02 2011, 19:47    Předmět: Citovat

Asi myslíš dobře, ale otázkou je, co na to Dušan.
Do Předmětu nakonec napsal toto: OTF C 4459 A Shocked
Myslím si, že ale ani výrobce tam to rozlišení neuváděl (sám to nemohu potvrdit, ani vyloučit - páč jsem jich za celá ta léta dělal jen několik /i vč. montáže toho SAT zvuk. konvertoru/ - a na tyto detaily jsem nehleděl). V mém případě nebylo ani nutno, páč mám obě dokumentačky k dispozici (tištěné), takže jsem vždy nahlédnul do té "správné". Takže tyhle detaily mně v paměti opravdu nezůstaly Wink

P.S. Teď jsem si uvědomil - zadívej se na tvé foto toho typ. štítku.
Typ telky je "vylisovaný" v deklu - tj. musel být provedený přímo do lisovací formy Exclamation
V takovém případě by museli mít těch forem tolik, kolik modifikací tvp vyráběli - a to by se jim setsakra prodražilo (nehledě k tomu, kolik zmatků by vytvořili při závěrečném "deklování" ve výrobě - docházelo by k záměnám!!) Shocked
I když u některých modelů není typ. štítek součástí zadního deklu, ale je na "bedně" a zadním deklu je jen otvor pro čtení Rolling Eyes
Takže na takové detaily se nejen v OTF (ale ani u jiných výrobců) nikdo nehraje Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne ne leden 02 2011, 19:56, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sambiliong



Založen: Apr 13, 2005
Příspěvky: 715
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne leden 02 2011, 19:52    Předmět: Citovat

Vycházím z toho, že jsem měl na stole nedávno C487 (SI č 10), verze s teletextem, a na zadní stěně bylo 4487-xx. Teď už samozřejmě si nepamatuju to číslo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5912
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne leden 02 2011, 21:53    Předmět: Citovat

No nevím, v dokumentaci je schéma k C 459 a k C 465. Já řeším C 459. Tuner je UV816 6N 387 145. Nic přidělaného tam nevidím. Nevím, co mám koukat. Asi jsem fakt trouba. Vzádu na papundeklu je už jenom 1614001 na tom stříbrném štítku, ale to asi nepomůže. Odpor R250 má 10K (ne 18K), výměna C224 OSD nezlepšila, takže asi opravdu je hráblej procesor. Navíc, kašlat na OSD, jak zobrazuje, to stačí. Posledné co chci, je přidělat TXT. Je k tomu model TV zapotřebí?
Pokud jde o to TXT, R217 a R218 jsou osazeny, +5V i +12V je přítomno, piny 1-4 "jedou" (myslím na desce dle schémy), víc tam toho nevidím. Zkusil jsem dva moduly, oba se chovají stejně. Akurát když zmáčknu knoflík pro vypnutí TXT, objeví se číslo předvolby. SDA jsem osciloskopem ještě nekontroloval. Co krom chyby v procíku mi uniklo? Prosííím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sambiliong



Založen: Apr 13, 2005
Příspěvky: 715
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne leden 02 2011, 22:03    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
Vzádu na papundeklu je už jenom 1614001 na tom stříbrném štítku

Výrobní číslo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5912
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne leden 02 2011, 22:12    Předmět: Citovat

Myslel jsem si.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8805
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne leden 02 2011, 22:15    Předmět: Citovat

Dušane - tobě toho uniká ..........
I to blbé výrobní číslo - vždyť to nad tím stříbrným štítkem máš vylisované (viz foto o něco výše) - ty jsi snad slepý jak patrona Shocked Shocked Cry Cry
To asi vidíš první OTF-ku ..........

Toto vlákno snad bude soutěžit s tímto Shocked Laughing
Nejmíň 2 roky tady do tebe tu TV techniku hustím a z tebe je čím dál větší Oberleutnant Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund