Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LCD monitor Benq
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2010, 1:40    Předmět: LCD monitor Benq Citovat

Ráno jsem vstal - tak cca po 11 hodině, zapnu bednu, načetlo to kompletně bios. Potom asi třikrát zbělávala a zčernávala obrazovka a zůstala již černá. Hned sem se šel v tom vrtat dolů, poznatek je, že ve zdroji to neni, protože reprodukjtory zahrají windows-start, windows-konec.Krom toho svítí modrá kontrolka, signalizující běh, když spustím monitor bez připojení k pc, tak chvilku svítí modře, a pak žlutě (kontrolka)což by také sedělo, při zapnutí psával BENQ a pak no signal detect. Takže asi takhle, všechno jede jak má, jenom obrázek není. Všechny podezřelé elyty sem vyměnil. Už nevím, čím by to mohlo být. Myslel jsem, že by to mohlo dělat podsvícení, protože vůbec nesvítí (obraz je prostě černý)takže sem rozebral LCD panel na jednotlivé fólie, abych se dostal ke trubičkám, konce trubiček jsou černé, jako vysvícené zářivky, ale nevěřím, že by vše odešlo ,,najednou,,
Jinak napětí na přívod pro ty trubice není snad ani jeden a půl volt, střídavý, teda co sem naměřil.

Myslíte, že kdyby odešly ty trubice, že by bylo něják znatelné, že monitor ,,nadále zobrazuje,,????

Nevíte, jaké by mělo být napětí pro ty trubice, zkusil bych je žhavit z externího zdroje, pokud to de.

Neznáte tuto vadu, nenapadá někoho něco.

Typ uvedu, je to dost komplikované, když mi nejde něják mé PCčko, a to ani s CRT - viz sekce výp.technika


Naposledy upravil CZJKP1 dne ne prosinec 26 2010, 11:47, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Burajko



Založen: Aug 21, 2009
Příspěvky: 1810

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2010, 8:01    Předmět: Citovat

Na monitor sa staci okom pozriet....Skor by som typol grafku.Pozri skopom RGB a synchro.Alebo nejaky live linux.
_________________
Už druhý krát strihám a furt je to krátke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3741
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2010, 9:02    Předmět: Citovat

Já si Také myslím,že jsi zbytečně rozebíral monitor.Podle mého logického uvažování,když píšeš že nyní Ti nezobrazuje nápis BENQ,tak to může dělat jedině počítač.Ke všemu ještě píšeš,že Ti nejde žádný Tvůj PC a to ani s CRT.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12449

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2010, 9:25    Předmět: Citovat

Já jsem z toho spíš vyčetl, že je v háji ten monitor, když před závadou dokázal zobrazit nápis BENQ a NO SIGNAL (bez připojení k PC) a teď to nedokáže.
Kromě toho, z dotazu v sekci Výpočetní technika vyplývá, že CRT BIOS zobrazuje a selhává až při najetí do OS, což je typické pro nevhodné ovladače. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Burajko



Založen: Aug 21, 2009
Příspěvky: 1810

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2010, 9:38    Předmět: Citovat

Cital som oboje,teraz si vyber... Idea
_________________
Už druhý krát strihám a furt je to krátke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12449

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2010, 9:49    Předmět: Re: LCD MONIITOR benq Citovat

CZJKP1 napsal(a):
...Myslíte, že kdyby odešly ty trubice, že by bylo něják znatelné, že monitor ,,nadále zobrazuje,,????
Někdy jde obraz rozeznat i při osvětlení z vnějšku, pokud svítí kontrolka běhu monitoru.
CZJKP1 napsal(a):
...Nevíte, jaké by mělo být napětí pro ty trubice, zkusil bych je žhavit z externího zdroje, pokud to de.
Tudy cesta nevede.
CZJKP1 napsal(a):
...konce trubiček jsou černé, jako vysvícené zářivky, ale nevěřím, že by vše odešlo ,,najednou,,
Jinak napětí na přívod pro ty trubice není snad ani jeden a půl volt, střídavý, teda co sem naměřil.

Ono to neodešlo všechno, stav trubic je elektronikou testován a je možné, že kromě nich je všechno ostatní O.K. Wink


Naposledy upravil masar dne ne prosinec 26 2010, 9:59, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2010, 9:58    Předmět: Citovat

Ten panel si nemal rozoberať, akurát sa Ti na fólie nachytal prach a ten už odtiaľ nedostaneš. Rýchlo ho zlož a skontroluj invertor. Určite je prepálená poistka v dôsledku prerazeného tranzistora (tranzistorov). Ale začni stuďákmi. Keby bola zhorená trubica, na chvíľku by sa rozsvietil a potom by zhasol (vypla by ho ochrana). Chce to i najprv poprečítať vlákna, keď nevieš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2010, 11:43    Předmět: Citovat

Ano, masar má pravdu dle zkutečnosti, když se pustil tehdá funkční monitor, napsal BENQ, a potom psal po nějákou dobu no signal detected, než se přepnul do režimu stanendby, nyní když ho pustím, tak vidím, že tak půl minuty svítí kontrolka jako že běží, a pak se přepne do stendbay, což by odpovídalo tomu, že to píše po těch půl minuty no signal detected, akorád že to nevidím, protože nejde displej.

Když je PC připojen k tomu monitoru, svítí furt kontrolka ,,modrá,, čili jako že vše běží, jen o5 nic nevidím.

Co se týče těch trubic podvícení, tak to problikávalo bíle jen ten den, co nastala závada. Nyní už to ani neproblikne, a nesvítí ani chvilinku, prostě jako kdyby tam podsvícení nebylo. Na displeji nejsou ani žádné známky toho, že by monitor zobrazoval a pouze nefungovalo podsvícení

Takže asi takhle, napsal jsem to ve dvě v noci trochu nesrozumitelně.

Je to samá záhada.

A to za
A: Monitor jsem dostal 24.prosince, a on odešel 25.prosince (samozřejmě o párlet dopředu)

B: Ještě toho 24. prosince normálně monitor fungoval, byl jsem na PC ještě asi ve dvě v noci, sranda byla, že jsem dostal 24.prosince (letos) novou klávesnici a myš, a nainstaloval jsem ji ten den, než jsem šel těsně spát, potom jsem ještě PC zrestartoval, aby se připojila USB myš (klávesnice je PS2) a po restartu vše jelo, potom jsem PC vypnul, monitor nechávám ve stendby, a šel spát, a ráno se dělo to, co popisuju výše

C: Závada se projevila přesně kdy načetl bios a měl začít načítat OS, přesně se to začalo projevovat v přechodu na OS.


Naposledy upravil CZJKP1 dne ne prosinec 26 2010, 12:08, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2010, 11:46    Předmět: Citovat

Ano CRT zobrazuje, jenom je problém, že LCD zanechalo rozlišení, co tento CRT neumí, takže to napíše Windows XP a pak to dál už nenajede do OS. Zkoušel jsem tam dát instalačku XP, jestli se to neschopí a taky ne, a samozřejmě při načítání XP z disku CD CRT zobrazoval modrou obrazovku, takže grafika je OUKEY

Naposledy upravil CZJKP1 dne ne prosinec 26 2010, 11:58, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33907
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2010, 11:50    Předmět: Citovat

Ty si obrazek_cenzura alebo co? Spamujes tu pomaly kazdy den, ale necitas nic. Riesilo sa to tu aspon stokrat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3764
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2010, 12:02    Předmět: Citovat

nedavno som nieco podobne riesil,tiez na BENQu a nakoniec sa ukazalo,ze mal zvod jeden mikrospinac.
_________________
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2010, 12:20    Předmět: Citovat

Pri štarte klepaj na F8 a potom vyber režim VGA. Potom si nastavíš rozlíšenie. Pokiaľ ide o to LCD, merák a skontrolovať napätia.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burajko



Založen: Aug 21, 2009
Příspěvky: 1810

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2010, 12:23    Předmět: Citovat

Zacinam mat na vlakna Benq alergiu. Gunsrifling
_________________
Už druhý krát strihám a furt je to krátke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2010, 12:24    Předmět: Citovat

OK, měl by vyject ten výběr nouzový režim, apod, nepamatuji si tu F8, ale ono stačí dvakrát, třikrát vytáhnout pc ze zdi a tabulka s režimi se zobrazí též Very Happy , ale režim VGA tam není, stav nouze, stav nouze s MSDOS, stav nouze s prácí v síti, poslední známám konfigurace, spuštění běžným způsobem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2010, 12:27    Předmět: Citovat

mám něco jako je FP767 ale mam pocit, že má 19", co se týče grafiky, tu tedy vylučujem, když normálně běží s CRT, akorád je problém s tím rozlišením.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund