Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tomio Okamura

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: so prosinec 25 2010, 21:35    Předmět: Tomio Okamura Citovat

poslal mi to kamarád a já bych se pod to co píše v tom článku Tomio Okamura podepsal.http://www.azbestus.cz/co-me-nebavi/k-zamysleni-podepisuju/tomio-okamura/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5669
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: so prosinec 25 2010, 23:04    Předmět: Citovat

Dokola omílané nic neřešící nářky, ani se mi nechce věřit že autor je ten samý Tomio Okamura.
Politici jsou jen vzorek společnosti, která si je zvolila. Znám dost lidí, kteří jen nadávají ale to je tak asi všechno, co jsou schopni udělat.
Schopný člověk si poradí za každého režimu a může se mít relativně dobře, mám na mysli schopného v dobrém slova smyslu, ne podvodníka.
Státní zaměstnanci, to je kapitola sama pro sebe. Je jich moc na počet obyvatel, každá vláda slibuje omezení počtu, ale opak je pravdou. Už dávno tvrdím, že jediný způsob omezení nabubřelé byrokracie je omezení peněz do této sféry.
Státní zaměstnanec nevyprodukuje žádný zisk, jen stojí daňové poplatníky peníze a to nejenom na mzdy, ale také velké peníze na režijní náklady.
Určité množství státních zaměstnanců je pro chod státu nezbytných, bohužel v dnešní době je těch zaměstnanců k počtu obyvatel neúměrně moc.
Další negativ přílišné byrokracie jsou zbytečné náklady podnikatelské sféry na administrativu, která je navíc zbytečná. To potvrdí každý, kdo podniká nebo podnikal.
Proto zásadně nesouhlasím se stávkou ani z požadavky státních zaměstnanců.
Pokud jste si všimli, tak vláda nesnižovala mzdy, ale objem peněz jenotlivým resortům a to je obrovský rozdíl. Záleží na vedení, jestli jen jednoduše sníží mzdy, anebo zefektivní chod.
Proč nestávkují soukromí podnikatelé, zamýšlel se nad tím někdo?
Prostě nemají čas (až na zemědělce, ti ho mají od podzimku do jara) se organizovat a stávkovat. A co by si taky vystávkovali.
Proto říkám, nelíbí se ti omezování výhod ve státní sféře, dej se do podnikání.
Proč to nikdo z nich neudělá...??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2010, 13:23    Předmět: Citovat

Hele 100% pravda. Letem světem jsem si pročetl článek a i tvoji reakci.
K tomu vysvětlení proč nepodnikají se dá říct jedno - nechtějí za sebe zodpovědnost. Státní úředník si žije životem 8 hodin v práci u kafe (tedy ne všichni ale řekl bych že víc jak polovina) , pak vyleze ven, zajde si nakoupit. Pak domu , televize, pivo... případně hospůdka a prospat se. A další den znova a znova a znova. A s čistou hlavou Confused
Další kapitola je vliv minulého režimu. dost lidí o podnikání moc neví nebo vůbec nic. 40 let tu za všechny rozhodoval někdo jiný a těžko se podnikat naučit. Furt to tu je a ještě bude trvat než se tohoto dědictví zbavíme.

Můj posto jak šetřit - samozřejmě snížit výdaje. Zefektivnit systém. ale hlavně bych lidem co na úřadech rozhodují a nakládají s financemi nás všech tj. daňových poplatníků zavedl zcela jasnou zodpovědnost. A to všem politikům. Dneska má parlament imunitu a to dokonce dýl než je volební období a v tom vidim velký problém. Jak můžou po někom chtít aby přijmul zodpovědnost když představitelé státu (nás občanů) to nedělají?

_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2010, 14:19    Předmět: Citovat

je to bezpochyby na delší reakci, ale to co já z toho článku vyčetl a s čím se ztotožňuji je to, že tato vláda která se holedbá rozpočtovou zodpovědností , na jedné straně ubírá lidem kteří zabezpečují služby státu a na druhou stranu pod tímto hesle dělají vše pro korupční a kamarádské lobby . A s tím podnikáním to jen na okraj i pan prezident když se ho ptali jestli by podnikal tak řekl, že ne protože by to neuměl a to je zakladatel moderního kapitalizmu u nás. Prostě ne každý to umí. A na odměňování státních úředníků přece existuje jednoduché řešení. Nikde není psáno, že má každý nárok na osobní ohodnocení prémie atdo to jsou přece odměny za něco a ne automaticky tak proč najednou zákon že si vedoucí může dát nově nastoupivšímu kolik chce. Všem nám je jasné jak to dopadne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19531
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2010, 14:43    Předmět: Citovat

Předpokládám, že jako Japonec zná T.Okamura historii Japonska, a to i tu celkem nedávnou, takže mám o důvod víc věřit tomu, že ví, o čem píše.
V letech 1987-1990 dospělo Japonsko až na pokraj státního bankrotu, spekulantům se povedlo Japonsko doslova vysát - a jejich parlamentní demokracie selhala - už se nějakou dobu dal odhadnout trend, kam to spěje, ale poslanci vyčkávali, co se bude dít, žádný zákonný limit, žádné jiné omezení,... a najednou bylo pozdě. Ekonomika císařství padla na držku, zhroutily se trhy a na sanaci nebylo...léta se z toho vyhrabávají.
Řekl bych, že on má s čím srovnávat, ještě aby tak šlo srovnat přístup k řešení problémů v Japonsku a u nás...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5669
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2010, 15:07    Předmět: Citovat

bu2520 napsal(a):
... A s tím podnikáním to jen na okraj i pan prezident když se ho ptali jestli by podnikal tak řekl, že ne protože by to neuměl a to je zakladatel moderního kapitalizmu u nás.

Blbě jsem to napsal, mělo být můžou jít do soukromé sféry. To znamená nejen jako podnikatel, ale třeba jako zaměstnanec. Jenže to by stratili poměrně velké jistoty zaměstnání a celkem pravidelné valorizace mzdy.

bu2520 napsal(a):
...A na odměňování státních úředníků přece existuje jednoduché řešení. Nikde není psáno, že má každý nárok na osobní ohodnocení prémie atdo to jsou přece odměny za něco a ne automaticky tak proč najednou zákon že si vedoucí může dát nově nastoupivšímu kolik chce. Všem nám je jasné jak to dopadne.

Jak by to mělo dopadnout?? Tato praxe v soukromé sféře už dávno funguje a výborně se osvědčila.
bu2520 napsal(a):
je to bezpochyby na delší reakci, ale to co já z toho článku vyčetl a s čím se ztotožňuji je to, že tato vláda která se holedbá rozpočtovou zodpovědností , na jedné straně ubírá lidem kteří zabezpečují služby státu a na druhou stranu pod tímto hesle dělají vše pro korupční a kamarádské lobby

Netvrdím, že je to nějaká ideální vláda, ale je to první vláda, která ač není hospodářství v růstu se snaží o snížení státního dluhu a o omezení státního aparátu. To se nepodaří jinak, než omezením peněz do státní sféry.
Neubírá lidem co zabezpečují služby státu, to tvrdí šéfové odborů, jsou za tu demagogii placeni. Ubírá celkové množství peněz pro tuto skupinu zaměstnanců mělo by to vytvořit tlak na zefektnění této sféry. Jaká je efektivita práce většiny státních zaměstnanců všichni víme.
Co se týká korupce, to je v lidech a jak to vidím, roste směrem na východ. Pochybuji, že se něktré vládě s tím podaří něco významného udělat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2010, 15:28    Předmět: Citovat

myslím, že to není jen o jistotách, ale i o tom, že valnou většinu úředníků soukromý sektor nepotřebuje, ale zároveň žije z toho co ti úředníci utratí.
Jiná věc je efektivita kdy si úředníci stěžují na přepracovanost, ale vzápětí dodávají, že kdyby dělali jen to co je jejich základní náplň práce tak jim stačí pracovat jen deset dní v měsíci. Prostě jsou zahlceni množstvím nepotřebných statistik a výkazů, jen aby nějaký ouřada měl odbor někde na ministerstvu.
Nevím co ta vláda kromě velkohubých ve své podstatě populistických hesel udělala . Kromě toho že chaoticky ubírá a hned zase slibuje dělá "reformy" které neumí a ani lidem nevysvětluje a kromě toho , že takový nový ministr po půl roce už umí přihrát půl miliardy do stranické kasy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5669
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2010, 15:57    Předmět: Citovat

bu2520 napsal(a):
myslím, že to není jen o jistotách, ale i o tom, že valnou většinu úředníků soukromý sektor nepotřebuje, ale zároveň žije z toho co ti úředníci utratí...

Ty máš svůj názor, já mám svůj názor.
Jen jedna věc, soukromý sektor nežije z toho, co úředníci utratí. Aby úředník mohl nějaké peníze utratit, musí je dostat od státu a stát je před tím musí sebrat někomu, kdo vytváří hodnoty, čili soukromé sféře. Je to trochu zjednodušené, ale je to tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PLV



Založen: Oct 21, 2007
Příspěvky: 400
Bydliště: Litovel

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2010, 16:27    Předmět: Citovat

Z reakcí většiny zúčastněných na tomto foru na politické články usuzuji, že se živí jako podnikatelé, nebo soukromí řemeslníci. Na rozdíl oc nich, mají zaměstnanci, námezdní pracující, otroci v montovnách, otroci v marketetech a nezaměstnaní úplně jiné zkušenosti a problémy. A Okamura mě celkem příjemně překvapil. Razz
_________________
Netřep se mnou!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2010, 17:57    Předmět: Citovat

No jasně že mají. Princip je v tom že si to tyto skupiny lidí SAMI DĚLAJÍ.
Nikdo je dneska nemůže přeci nutit aby dělali jako "otroci" , že?
A přece se celá řada lidí uchýlí k tomu dělat něco co nechce (smutné je že dobrovlně) a pak nadávají v hospodě že je to naprd (sprostý nebudu).
Hele já jsem zaměstnaný a na vedlejšák podnikám. Takže obě strany znám. Už rok k sobě hledám dva schopný lidi, prostě někoho komu to ani moc nemusí myslet. Hlavně někoho kdo chce makat a po něčem jde.
Všici chtějí baráky, auta, dovolený a já nevim co ještě. Jenže nikdo z nich zatím nebyl ochotný něco navíc třeba k zaměstnání dělat.
Před cca 9ti měsící jsem přestal dělat v malý firmě kde jsem makal roky. Tam jsme hledali 5 let někoho jako technika kdo nebude rozkrádat materiál, bude trošku soudnej a pokud možno aspoň částečně samostatnej. Za 5 let nikdo takovej.... A zaplatit ho nebyl problem a dobře. Nikdo....

Tak kde je problem?

Já vim že v zaměstnání je to jednodušší - za zaměstnance rozhoduje někdo jinej. Ale za jakou cenu? Za cenu že buduješ bohatství někomu jinému místo sobě. To je rozdíl mezi majitelem firmy a zaměstnancem. Spousta lidí pracuje velmi dobře a kdyby tak pracovali na vlastním, tak by měli úplně jiné, daleko lepší výsledky.

K článku T. Okamury - co píše je pravda ale možná tam ne dost dobře napsal jeden princip - Úředníci a politici totiž nemají k veřejným penězům vztah protože nikdo z nich je nemusel vydělávat či odvádět. Pro ně jsou to jen čísla a papírky. Takže výsledek je, že oni neřeší poměr kvalita/ cena jako my všichni když cokoliv hledáme nebo sháníme pro sebe. Tam jde o to kolik kdo podmaže a slíbí. Ten zakázku dostane.
Oproti tomu když ty nebo defakto kdokoliv půjde něco koupit, vždy za svoje prachy který musel vydělat a sakra si rozmyslíš co za to koupíš.

_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2575

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2010, 18:24    Předmět: Citovat

honza637 napsal(a):
... na vedlejšák podnikám. Takže obě strany znám. Už rok k sobě hledám dva schopný lidi, ...... Tam jsme hledali 5 let někoho jako technika kdo nebude rozkrádat materiál, bude trošku soudnej a pokud možno aspoň částečně samostatnej....

Můžete prozradit (nebo alespoň naznačit) wo co go? Třeba by se tu někdo našel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2010, 18:49    Předmět: Citovat

Můžu - obor reklama. (Zcela záměrně, je to největší legální kšeft na světě)
Další ale veřejně publikovat nebudu. Ne že bych se styděl ale párkrát se mi nevyplatilo odkrýt karty. Jedna tato chyba dodnes živí někoho jiného a docela dobře...

_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
iginoiii



Založen: Jul 01, 2010
Příspěvky: 364
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2010, 18:59    Předmět: Citovat

ja sa musím priznať, že ten článok považujem argumentačne za veľmi slabý. Dokonca priam až za odpad, pretože tam nie sú žiadne rozumné argumenty. Všade sa píše o zastavení rozkrádania, ktoré je určite závratné, ale naozaj si myslíte, že je to ja neviem na úrovni 10 percent HDP ročne? neviem, ja osobne pochybujem, možno som naivný(pre predstavu, ak je projekt možné spraviť za miliardu, a spraví sa za 1.5 miliardy, tak považujem za rozkradnuté len 0.5mld).

Podľa mňa, je momentálny európsky spôsob života ABSOLÚTNE neudržateľný, a vôbec nejde o to, či bude DPH 19 alebo 20 percent. Je potreba riešit systémové otázky. Dôchodok y/n, sociálne zabezpečenia y/n, školné zdarma y/n, neobmedzená zdravotná starostlivosť y/n. Krásny bol článok na HN nedávno o našom živote, že NIKDY v histórii nebolo možné polovicu života oddychovať(25 rokov škola, 15 rokov dôchodok, dĺžka života 80 rokov).

edit:
a k tomuto:
bu2520 napsal(a):
myslím, že to není jen o jistotách, ale i o tom, že valnou většinu úředníků soukromý sektor nepotřebuje, ale zároveň žije z toho co ti úředníci utratí.


otvorte si ja neviem, napríklad mäsiarstvo, a každý mesiac mi pošlite 200 eur, a ja za tie peniaze u Vás v obchode vždy nakúpim, a po roku mi poviete, ako žijete z toho čo som u Vás nakúpil, hm? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund