Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vánoce po křesťansku
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
piitr



Založen: Oct 19, 2007
Příspěvky: 1003

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 20:35    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
Piitr, ten odhad korektně udělat nejde. Můžeš jet na dluh a ani o tom nevědět.
Stejně tak by se ale mohlo nakonec zjistit, že jsem jako ateista mnohem spokojenější než většina věřících. A možná je to dobře, že to nejde zjistit (asi). Aspoň má člověk klid. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6319
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 20:37    Předmět: Citovat

Smile
Pajosek2: Abych byl stylový:

Děkuji Bohu za tvá slova!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 20:54    Předmět: Citovat

Cust:
3) Rolling Eyes Laughing
4) Původní tvůj dotaz byl: "Typický křesťan je tedy podle tebe člověk opilí a porušující pravidla?" Takže jsme se shodli, že to druhé platí (nejen pro křesťany).
Můj dodatek nepotřebuje žádnou víru, jestli ale potřebuješ k přijetí historických faktů nějakou víru, tak je to s tebou vážně velmi špatné.

Cust napsal(a):
A k té cestě bez cíle? Cíl křesťanů je věcí jejich víry, jak jsi přišel na to, že je hloupý?
Nedomýšlej si, co není psáno, nepsal jsem, že jejich cíl je hloupý, pouze jsem psal, že je to nesmysl, kterému by věřil jedině snad klub přátel sci-fi.
Navíc i nevěřící jako já mají cíl. (což ale ty nepochopíš)

Cust napsal(a):
A že je to se mnou jak psal pajosek2? Jsem zaslepen svou vírou asi stejně jako ty.
Já na rozdíl od tebe nejsem zaslepen žádnou vírou, protože v nic nevěřím (co bych taky z toho měl).
Když už jsem to zmínil, tak bys mi mohl prozradit, co ty (nebo ostatní) máš z toho, že věříš v nějaké "nesmysly".

Cust napsal(a):
Jen tu bojuji proti lidské hlouposti a nevzdělanosti a to převážně z důvodu toho, že se vzdělávám...
Proti blbosti bys mě začít bojovat především nejdřív u sebe a přestat se tady přede všemi zesměšňovat výroky typu "je třeba si uvědomit: církve křesťanské ti dali možnost bibli číst".

Cust napsal(a):
Abych byl stylovýVery Happyěkuji Bohu za tvá slova!
Tohle není stylovost ale naprostá a trapná ubohost Exclamation (bez urážky)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6319
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 21:14    Předmět: Citovat

Napsal jsi:
Kdežto když tím cílem (v případě křesťanů) je to totální nesmysl, tak kdo je pak hlupák?
Odpověď: máš hloupý předpoklad!
A Taky jsi napsal:
Já na rozdíl od tebe nejsem zaslepen žádnou vírou, protože v nic nevěřím (co bych taky z toho měl).
Když už jsem to zmínil, tak bys mi mohl prozradit, co ty (nebo ostatní) máš z toho, že věříš v nějaké "nesmysly".
Komentář: Nevěřím ti, že věříš, že v nic nevěříš. Moje víra: Experiment - diskuze a vytvoření závěru (jeho odhad). Mám z toho dobrý pocit. Wink
A dále jsi napsal:
Proti blbosti bys mě začít bojovat především nejdřív u sebe a přestat se tady přede všemi zesměšňovat výroky typu "je třeba si uvědomit: církve křesťanské ti dali možnost bibli číst".
Komentář: Bible (její druhá část) byla psána v prvních desetiletí po smrti Ježíšově. Učedníci Ježíšovi nejdříve toto písmo rozhlašovali ústně a v pár vydáních rozmnožovali. Ježíš ustanovil církev slovy: Petře (jeden z jeho učedníků) ty jsi skála a na tobě vybuduji církev svatou. Tato církev pak dále tuto knihu rozmnožovala (po vynálezu knihtisku masově). Dále na naše území vtrhli Římané (už jako křesťané - pod církví) - ti nám předali nauku Ježíšovu a také Bibli. Ustanovili se církevní hodnostáři i v naší zemi, zametlo se ze slovanskou vírou a i u nás se mohla šířit Bible.
A nakonec jsi napsal:
Tohle není stylovost ale naprostá a trapná ubohost (bez urážky)
Komentář: Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 21:20    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
Odpověď: máš hloupý předpoklad!
A kterýpak to je, stejně jsi to určitě nepochopil.
Cust napsal(a):
Komentář: Nevěřím ti, že věříš, že v nic nevěříš
Nejdřív se nauč číst, pak komentuj!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6319
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 21:26    Předmět: Citovat

Ještě jsem zapoměl...
Také jsi napsal:
Navíc i nevěřící jako já mají cíl. (což ale ty nepochopíš)
Komentář: Že i nevěřící lidé (předpokládám lidé nevěřící v boha) mají cíl? Proč by ho mít neměli? Já jsem se snažil napsat, že mít cíl je důležité.

Co se týče nevěřícího člověka (obecně - člověk nevěří vůbec v nic). Tam je problém. Problém už je v tom, že já nevěřím, že takový člověk existoval, ale i kdyby existoval, tak kdyby šel k cíli, tak přece zároveň nevěří, že k cíli dojde. Tedy myslím si, že pokud takový člověk opravdu existuje, tak nemá žádný cíl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6319
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 21:29    Předmět: Citovat

AmarokCZ napsal(a):
Cust napsal(a):
Odpověď: máš hloupý předpoklad!
A kterýpak to je, stejně jsi to určitě nepochopil.
Cust napsal(a):
Komentář: Nevěřím ti, že věříš, že v nic nevěříš
Nejdřív se nauč číst, pak komentuj!!

Hloupý předpoklad: křesťanský cíl je totální nesmysl

A k tomu čtení: korektní by bylo napsat: nevěřím, že v nic nevěříš
Jelikož ti nevěřím, tak píšu: Nevěřím ti, že věříš, že v nic nevěříš...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 21:44    Předmět: Citovat

Křesťanský cíl je nesmysl, co podle tebe na tom křesťanském cíli dává smysl, vždyť to naprosto odporuje ... no všemu, je to jak vytažené z nějaké sci-fi literatury Smile

Cust napsal(a):
Co se týče nevěřícího člověka (obecně - člověk nevěří vůbec v nic). Tam je problém. Problém už je v tom, že já nevěřím, že takový člověk existoval, ale i kdyby existoval, tak kdyby šel k cíli, tak přece zároveň nevěří, že k cíli dojde. Tedy myslím si, že pokud takový člověk opravdu existuje, tak nemá žádný cíl.
A co takový člověk má z toho, že věří, že k cíli dojde??? NIC (vírou stejně neovlivní to, jestli tam dojde, nebo ne!), tak proč věřit. (dobrý pocit radši budu mít z duchaplnějších věcí)

Cust napsal(a):
A k tomu čtení: korektní by bylo napsat: nevěřím, že v nic nevěříš
Napiš proč nevěříš, to by mě fakt zajímalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6319
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 22:09    Předmět: Citovat

Křesťanský cíl: mít lásku ke druhému stejnou jako k sobě - mě to přijde hezké - i když je to téměř nesplnitelné, není to sci-fi (předně to není sci, tedy vědecké, fi, tedy fiktivní to může asi někomu připadat).
A co má člověk z toho, že věří v dosažení cíle? Má cestu sebezdokonalování se. Navíc vírou je to ovlivnitelné! Pokud neuvěřím, že cíl je dosažitelný, tak se nebudu snažit ho dosáhnout.
Proč nevěřím, že v nic nevěříš? Už jsem to psal. Myslím, že neexistuje člověk, který v nic nevěří.

EDIT: Napsal jsi: "...dobrý pocit budu mít z duchaplnějších věcí..."
Toho ducha jsi tam napsal omylem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 22:37    Předmět: Citovat

Od konce: Asi myslíš špatně, já jsem jedním z "nich".
Pokud potřebuješ víru abys dosáhl nějakého cíle, tak ti chybí motivace, pokud máš motivaci, nepotřebuješ víru.
Křesťanský cíl máš asi trochu jiný (to, co píšeš ty je sice hezké, ale taky značně nereálné), já bych řekl, že cílem křesťanství je spíš spása (a další kraviny). Jako sci-fi jsem měl na mysli blbosti typu vzkříšení, nebe, atd.
Ten duch tam není omylem, avšak čeština nezná lepší slovo, které by to vyjádřilo tak jak to s duchem. (můžeš si tam místo toho dát např. inteligentnějších, normálnějších, atd.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6319
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 22:45    Předmět: Citovat

ad Od konce) Já v to věřím...

ad motivace) Motivace je nutná, víra v dokonání dává onu sílu.

ad křesťanský cíl) Ona láska je jediný oficiální cíl - ten jsem si opravdu nevymyslel. Spása podle písma je člověku dána darem právě skrze vzkříšení. Toto je už ale otázka křesťanské víry! Nebe je pojmenování světa, ve kterém nežijem a do kterého přejdem po smrti. Opět otázka víry a nikoliv cíle!

ad duch) Tedy jen prázdné slovo? Já už se lekl, že na duchy věříš.
Bez ducha to jde takto: "dobrý pocit budu mít z plnějších věcí".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 22:55    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
Přirozené to je, nicméně pokud se neustanoví tradice/učitelé/školy, tak se to nemůže rozvíjet.


To je ono, proč to chcete mermomocí rozvíjet? Víra je vnitřní záležitostí každého člověka. Pokud je Bůh v nás, žádné rozvíjení, nota bene institucionalizované, není zapotřebí.

Cust napsal(a):

K těm elektrotechnikům, jestli myslíš, že kdyby lisdstvo němělo el. školy, tak dnes je v tomto směru poznání, které tu fakticky je?


Ŕíkal jsem, ža toto přirovnání kulhá na obě nohy, krom toho jsem na ně vlastně jen reagoval.

Cust napsal(a):
Nechápu proč si myslíš, že poznání elektrotechniky je je řádově složitější. Pro mne je to naopak.

Protože papouškovat bibli umí každý dement. Tady se nebavíme o teologické fakultě. To je stejně holá zbytečnost; to už se ale začínáme točit v kruhu.

Cust napsal(a):
A s těmi dětmi? To snad nemyslíš vážně, mě to připadá jako výrok: Elektrotechnika je strašně jednoduchá, stačí přeci připojit baterku na žárovku a ono to svítí... Confused

To teda vážně myslím. K víře by mělo stačit přivést, Boha ať si pak v sobě najde každý sám. Tlačení dogmat do hlavy si lidstvo užilo až až.

Cust napsal(a):

Jednota ve víře? Ty nějakou vidíš?


Nepochopil? Vidím před sebou Inkvizici, která krutě trestá i nejmenší technické prohřešky proti víře, vidím hořící hranice s kacíři a čarodějnicemi, vidím korunovace králů, kteří jsou "z milosti boží" nadřazeni všem ostatním, vidím jednu velkou hydru, která vyrostla na zneužití vnitřní víry milionů, aby se nakonec obrátila proti nim, udržujíc je porobě a poddanství "Bohem vyvolených". Vidím, že to už nemá s vírou nic společného, že je to pouhé zneužití lidské potřeby v něco věřit, nečeho pevného se přidržovat v neznámém a obávaném všehomíru stejně jako se člověk v dravém proudu řeky chytá plovoucí větve. A to zneužití ku prospěchu svému a prospěchu mocných se kterými se pevně sepjala. A ta hydra se jmenuje Církev.

A její charitativní a vzdělávací činnost? To jsou jen zastírací manévry k upevnění svého postavení. Jejich vykonavatelé - členové řádů a charit to myslí možná poctivě, ale jsou příliš nízko postaveni na to, aby to na podstatě něco změnilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6319
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 23:07    Předmět: Citovat

mtajovsky,
- rozvíjet víru v Boha křesťanství chce, neb rozvíjením může dojít k dokonalosti... Pokud je bůh v nás a ty v něho nevěříš, tak máš víru zakrnělou - nerozvinutou. Někdo si to uvědomil a snažil se ji rozvinout. Asi - to mě jen tak napadlo z čisté logiky.
- Elektrikáři - ok, vykašlem se už na ně...
- K víře by mělo stačit přivést - to asi nejde, soudě jen podle příspěvků v tomto vlákně.
- Co má inkvizice a ostatní zrůdnosti společné s vírou? Vidím taktéž jako ty, že nic. Vidím jen to že to byly zrůdnosti prováděné lidmi schovávajíc se za ušlechtilé slova. Jako vždy - to lidstvu zůstane asi navěky...
- zastírací manévry - co chce ta hydra zastřít?
EDIT:
- ještě to papouškování jsem přeskočil... Hlavně jsem to celé nepobral. Papouškování je špatné a teologie je nehodná diskuze?


Naposledy upravil Cust dne pá leden 07 2011, 23:15, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 23:14    Předmět: Citovat

Cust: Kdybys četl pořádně, zjistil bych, že jako jediný cíl jsem napsal spasení, nebe už ne, pokud je pro tebe dostačujícím nebem hlína do které po smrti přijdeš, tak jsi asi nenáročný člověk Wink
Cust napsal(a):
Tedy jen prázdné slovo?
Děláš, jako kdyby to, co píšeš bylo "něčím naplněno" (odříznutím toho ducha na začátku slova "duchaplnost" je z toho pěkná kravina) Rolling Eyes Navíc toho ducha můžeš brát jako provokaci Twisted Evil
EDIT: napiš nějaké synonymum k tomu slovu s duchem, řekl bych, že nic nevymyslíš (holt blbá čeština - má málo slov Smile )


Naposledy upravil AmarokCZ dne pá leden 07 2011, 23:16, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 23:14    Předmět: Citovat

Dobře, snad se nakonec shodneme alespoň na něčem. Já si věřících lidí, kteří mají víru v sobě a ne jako okázalou fasádu, neřku-li jako zdroj blahobytu, vážím. Sám jsem byl vychován jako ateista, to si člověk nevybírá. Na jednu stranu jsem možná o něco ochuzen, na druhou stranu nejsem svázán předsudky a dogmaty, která se na víru velmi často nabalují zvláště, je-li přítomen vliv nějaké organizvané autority. A to není případ jen náboženství, ale většiny různých -ismů.

Co chce hydra zastřít - že ji jde jen o moc na lidmi protřednicvím ovládnutí jejich myšlení s konečným cílem udržet si natrvalo tento stav, který jí přináší možnost blahobytné existence. Tedy nakonec cíle veskrze materiální, ale celé je to zabaleno do mnoha neprůhledných vrstev.


Naposledy upravil mtajovsky dne pá leden 07 2011, 23:19, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 7 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund