Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vánoce po křesťansku
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6319
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 23:19    Předmět: Citovat

mtajovský, bohužel ale už zacházíme o schopnosti vnímání jednotlivců. Někdo náboženství zneužije pro manipulaci, někdo se nechá zmanipulovat. Někdo se snaží očistit a ukázat Boha. Každý tvor je jinak chápavý a každý má víru jinou/jinak velkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 23:19    Předmět: Citovat

Co třeba smysluplnější nebo to nebyl ten význam?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6319
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 23:23    Předmět: Citovat

Ok, spasení není cíl - to je podle křesťanské tradice dar - ten jde buď přijmout/odmítnout či v něj věřit/nevěřit.
K tomu nebi - v Bibli je psáno: jsi z prachu a v prach se obrátíš - ano pro své tělo budu mít nebem hlínu a budu spokojený. Wink

S tou duchaplností jsem tě chtěl jen pošťouchnout. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 23:24    Předmět: Citovat

CUST << Já věřím (tak přece v něco), že například vy máte víru v sobě a obešel byste se i bez církve, třeba jako trosečník byste ve víře ztroskotal a ve víře byste na tom ostrově po letech i zemřel. Pro čistého vše čisté, tak nějak bych vás po této debatě pochopil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6319
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 23:29    Předmět: Citovat

No, ono to je složitější - křesťanská víra mi byla sdělena s morálkou a všemi hodnotami. Kdybych ztroskotal dnes, tak asi souhlas. S tou čistotou, nevím jestli zcela chápu smysl věty.

PS: K té hdyře: Materiální zajištěnost v materiálním světě je nutnost. Bohužel souhlasím, že to pak může sklouznout k prioritě. To vidíme bohužel dnes všude kolem sebe.

Edit: A čistota mi docvakla, jen nevím jestli se to týká mne. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: so leden 08 2011, 11:55    Předmět: Citovat

ČUSTE jednu věc bych ještě chtěl probrat.Napsal jsem,že důležitá je cesta a ne dosažení cíle.Ty jsi mi oponoval větou "cesta bez díle je nesmyslná.
Na to bych chtěl reagovat.Ve víře v boha snad cíle není možno dosáhnout a si to není ani záměrem.Tedy pokud za se za cíl považuje stát se dokonalým.Důležité je jakým směrem se člověk dá a pokud se na konci svého života ohlédne a uvidí,že urazil kus dobré cesty,tak možná může říct,že cíle dosáhl a našel Boha sám v sobě a nejde o Boha obecně.V tom je ten rozdíl. Navíc pro každého je ta cesta zcela odlišná a přesto může být v každém případě dobrá.
No trošku jsem se rozkecal,ale snad je to srozumitelné.

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6319
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: so leden 08 2011, 17:15    Předmět: Citovat

Pokud si zvolíš cíl dokonalost, tak snad jen doporučím věřit, že na to budeš mít víc času než jeden život zde na Zemi. S křesťanstvím to ale nemá mnoho společného - křesťanství učí, že dochází ke spasení, snad by to šlo říct, že jistou dokonalost dostaneš darem, pokud jsi ochotný plnit jisté cíle menší... (Zde by šlo snad i říct: Jít po cestě ke spasení/dané dokonalosti. Musíš ale jít přes jisté mety - jako v Baseballu - ne mety/malé cíle obcházet).
Jsou tedy i jiné cíle (relativně malé) Smile - stát se lepším.

Zde bohužel nejsem asi ten správný člověk, který by ti mohl dát přesné odpovědi dle konkrétních učení. Nejsem dostatečně znalý a už spíše píšu intuitivně. Každopádně láska je cíl, který dává cestu, na které objevíš všechny "dary".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: so leden 08 2011, 18:56    Předmět: Citovat

Jaképak ohlížení. Mně je třeba sympatické, že tento pán se i na sklonku života dívá vpřed. http://www.rodinaonline.cz/archiv/2003/07/slavik.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po leden 10 2011, 11:27    Předmět: Citovat

Tak nějak mi již není dvacet, párkrát jsem si dal do čumáku sám, párkrát si přiložili cizí. A nějak jsem dospěl k tomu, že jsem si zakázal soudit lidi. Nějak se musím srovnat s příchozími ději. Občas popřemýšlím o důvodu počínání jak svého, tak cizího.
Víš Čuste, z Tvého vyjádření - křesťanská víra mi byla sdělena s morálkou a všemi hodnotami - jsou pro mne jen dva výstupy. Pokud ho míníš takto, nás ostatní jsi z debat odstřelil, pokud, jak Ty píšeš, tímto popichuješ, ASI nebudeš dobrým člověkem. Ale to je mi jedno nakonec v cokoliv věří zde přicházející, stejně, ne regiliozně potrefení, a přemýšlející se neurazí.
Už jen terminologii si dle debaty nevykládají účastníci stejně. Než tato hlásání, je pro mne důležitější, kdo jak naloží se svým reálným přístupem k okolí, k sobě, k rodině. Jediným zásahem, který jsem si dovolil udělat, byl zákaz navštěvování katechismu našim dětem. Dítka jsou listem nepopsaným a věří. Tady je právě nebezpečí, a to slovo myslím vážně, že bude osobnost směrována tam, kam by "přirozeným" vývojem nešla. Jasně jsem dětem řekl , že po 15tém roce ať si věří, čemu budou chtít, a nebudu jim do rozhodování vstupovat. Myslím, že pro podstatné se nedáme do řešení stáří pro vstup do ideologie, i když vnitřní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6319
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: po leden 10 2011, 19:17    Předmět: Citovat

K dětem? Já nevěřím, že jsou "tabula rasa" a taky nevěřím, že je jako čisté do patnácti udržíš. Výchovu nějakou praktikovat musíš, jinak z nich lidi nevyrostou. A něco jim zakazvat? - to je raději poučím - člověk pak bude vědět co si má vybrat. Když bude čistý a nebude mít informace, jaký má výběr?

A že jsem špatný člověk? Možná... Je to tvůj soud - nenamítám. Nicméně tím jsem nikoho nepopichoval a ani z debaty nedstřelil - to bylo jen holé konstatování faktu...

PS: Psal jsem o pošťouchnutí, nikoli o popichování...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1569
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: po leden 10 2011, 21:17    Předmět: Citovat

Moc se v té diskusi neorientuju. Ale zajímavé je že islaám je o 600 let mladší a zdá se, že se nachází v podobné fázi jako křesťanství ve 14. stol. (hodně násilí) Myslíte že to má nějakou souvislost s průběhem vývoje náboženství obecně? A ještě by mě zajímalo jaký je rozdíl mezi vírou a motivací, z diskuse mi příde, že je to dost podobné. Tak např: studuji školu, protože věřím(potažmo mám motivaci), že jako študovaný budu mít vyšší plat, a ten zase chci mít, protože věřím, že s vyšším platem budu spokojenější. Jenomže leckterý šikovný řemeslník si vydělá víc než průměrný Ing, a leckterý chudý člověk je spokojenější než bohatý, protože bohatsví=starosti o něj.
Jeden zajímavý text http://online.bible21.cz/bible.php?kniha=kazatel jsem použil při ladění komunikace mezi atmegou a pc a řekl bych, že se velmi hodil. Zajímal by mě názor ostatních, zda by mohl být vhodný i při jiných příležitostech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6319
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: po leden 10 2011, 21:40    Předmět: Citovat

ad násilí) Myslím, že to nejde zjednodušit tím, že k tomu připíšeme, že za to může náboženství. Pokud za to může i něco jiného, tak se ptám: Jsme opradu před něma?
ad víra a motiace) K pochopení slov bych doporučil knihy:
Motivace lidského chování od profesora Milana Nakonečného a
Co je bez chvění, není pevné od profesora Tomáše Halíka
ad kazatel) moudrému pomůže i nečekané Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1569
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: po leden 10 2011, 21:59    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
ad násilí)Pokud za to může i něco jiného, tak se ptám: Jsme opradu před něma?

Já si myslím, že jo, protože od doby vzniku islámu (cca 622) do současnosti nebyl islám nikdy tolik tolerantní vůči ostatním náboženstvím, názorům a postujům jako je křesťanství v současnosti a za nasilí podle mě může náboženství, protože to v Koránů prostě je napsaný a antentátnící do toho jdou s posvátnými texty v tlamě za podpory některých duchovních, nepříde ti to podobné s něčí historií?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6319
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: po leden 10 2011, 22:08    Předmět: Citovat

To je závěr učiněný "kruhem"...
Přijde mi to lidské (bohužel). Nicméně, i v koránu zůstává vrah vrahem!
Kromtoho, Bůh křesťanský, muslimský a židovský jeden a tentýž je!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1569
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: po leden 10 2011, 22:45    Předmět: Citovat

Kde mám jaký kruh? Jestli někde mám kruh, pak tohle: "vrah vrahem" má tak malý poloměr, že se na něm neotočí ani uklízecí stroj (a že se umí otočit na zatraceně malým poloměru). Krom toho v případě svaté války nejde snad o vraždu ne? To by potom mezi vojáky a policisty byla hromada vrahů.
Že je jediný Bůh je velké štěstí, kdyby se k tomu všemu měli prát tři Bohové, to by musela být ve Světě hodně velká díra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 8 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund