Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vánoce po křesťansku
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 16:19    Předmět: Citovat

mtajovsky napsal(a):
Ti vaši třetí jsou ti moji druzí, nevěřit v existenci a věřit v neexistenci je snad stejné Confused
Já ale psal o nevěřících, ne o těch co věří v neexistenci, to jsou dost odlišné věci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 16:32    Předmět: Citovat

No, jestli někdo nevěří ani v to, že něčemu nevěří, tak to teda pánbůh s ním Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 16:48    Předmět: Citovat

Oni to křesťané a jim podobné náboženství mají dobře vymyšleno. Člověk, aby byl přijat Bohem, musí projít procesem, v tomhle případě křtem, který smí provést jen církev. Pokud to neučiní, tak je podle nich zatracen. Jenže já myslím, že Bůh si najde cestu ke každému ať pokřtěnému nebo nepokřtěnému, neboť je všemohoucí a vševidoucí. Pokud člověk není pokřtěn, tak má problémy se svatbou v kostele, i když jeden z páru je pokřtěn a druhý ne. Pokud se domluví, že pokřtí své dítě, a nejsou oba pokřtěni, tak mají zase problém. Pokud je matka samoživitelka a chce pokřtít své dítě, aniž by měla muže, tak má zase problém. Samozřejmě, je to o lidech a konkrétních křtících farářích, někdo to prostě udělá, i když je to v rozporu s církevním řádem, ale to jsou světlé výjimky. V rodině máme případ, že silně věřící babička neoslovila vnoučata jménem, dokud nebyla pokřtěna, do té doby to byli jen on-ona. Proč nenechat Boha, ať si sám rozhodne, ke komu bude mít náklonnost, a tenhle lidský diktát ignorovat?
Je tady jasně vidět ta moc církve, kdy ČUST, kterého já považuji za velmi inteligentního, se nechá zblbnout cirkevním výplachem mozku.
Odvažuje se prohlásit, že církev násilným a zákeřným způsobem potlačuje osobnost člověka.
No nic, jsem po noční a sotva držím víčka, takže předpokládám, že přijde kritika pravopisu, ale to je to nejmenší.

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6331
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 19:13    Předmět: Citovat

piitr napsal(a):
... Poznání víry a boha mi v tomto nepomůže, takže na to ... se tomu nevěnuji. ...
No nevím, spousta lidí tvrdí opak, takže nevím jestli můžu věřit tobě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6331
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 19:19    Předmět: Citovat

AmarokCZ:
3) ano
4) Každý člověk bez ohledu na vzdělání a víru porušuje pravidla.

Tvůj dodatek potřebuje dle mne silnou víru neb logika v něm není.

A že je to se mnou jak psal pajosek2? Jsem zaslepen svou vírou asi stejně jako ty.

A k té cestě bez cíle? Cíl křesťanů je věcí jejich víry, jak jsi přišel na to, že je hloupý?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6331
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 19:26    Předmět: Citovat

Karle: Myslím, že církev se nestaví proti diskusi. Dogmata jsou otázkou víry. A k povinnému příjimání dogmat? No, pokud se ti nelíbí a nevěříš v ně, tak nebuď součástí daného spolku. To přece povinnost není. Pokud si založím veřejnou instituci, tak první co udělám je to, že specifikuji pravidla hry - kdo je porušuje bude vyloučen - to je snad normální.
Dál snad raději až se někdy sejdem u pivka. Smile
Pavel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
piitr



Založen: Oct 19, 2007
Příspěvky: 1003

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 19:30    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
piitr napsal(a):
... Poznání víry a boha mi v tomto nepomůže, takže na to ... se tomu nevěnuji. ...
No nevím, spousta lidí tvrdí opak, takže nevím jestli můžu věřit tobě.
Tak pokud tedy zrovna nemyslíš to, že jako věřící bych mohl dělat kněze a dostávat mzdu, tak vážně nevím, o čem mluvíš. I ti mormoni mi vždy argumentovali jen tak, že mi víra pomůže cítit vnitřní klid, že získám spokojenost a tak. Tomu i věřím, že to u nich tak funguje. Ovšem vůbec se nezmínili o tom, že by mi poznání boha dopomohlo ke kusu žvance. A ani sám si žádný takový mechanismus neumím představit. Naopak u těch věcí, kterými se zabývám já, si to umím představit - znalost fyziky, matematiky, počítačů, elektroniky apod. mi pomůže umět udělat něco, co lidem šetří práci, a je pak šance za to získat peníze, jídlo nebo jinou hodnotu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6331
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 19:33    Předmět: Citovat

mtajovsky napsal(a):
Jinak, čuste, víra nepotřebuje církev. Víra v Boha a božstva je přirozeným vývojovým stupněm lidí všude na světě a i křesťanská víra, světe div se, zde byla asi tak o 3 století dříve, než se církev začala organizovat a institucionalizovat na takové bázi, jak to známe dnes. A dokonce i ti první elektrotechnici nepotřebovali žádné elektrotechnické školy, ony tehdy neexistovaly. Ale tohle přirovnání kulhá na obě nohy. Na rozdíl od víry je zvládnutí elektrotechniky řádově složitější a tak si nevystačí s domácím učením dětí rodiči, což by pro křesťanskou víru postačovalo. Ovšem nebyla by zde potřebná a žádana jednota ve víře a poslušnost Bohu a Církvi Svaté, že, a z toho vyplývající společenské konsekvence.
Přirozené to je, nicméně pokud se neustanoví tradice/učitelé/školy, tak se to nemůže rozvíjet.
K těm elektrotechnikům, jestli myslíš, že kdyby lisdstvo němělo el. školy, tak dnes je v tomto směru poznání, které tu fakticky je?
Nechápu proč si myslíš, že poznání elektrotechniky je je řádově složitější. Pro mne je to naopak. A s těmi dětmi? To snad nemyslíš vážně, mě to připadá jako výrok: Elektrotechnika je strašně jednoduchá, stačí přeci připojit baterku na žárovku a ono to svítí... Confused
Jednota ve víře? Ty nějakou vidíš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6331
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 19:40    Předmět: Citovat

pajosek2 napsal(a):
Oni to křesťané a jim podobné náboženství mají dobře vymyšleno. Člověk, aby byl přijat Bohem, musí projít procesem, v tomhle případě křtem, který smí provést jen církev. Pokud to neučiní, tak je podle nich zatracen. Jenže já myslím, že Bůh si najde cestu ke každému ať pokřtěnému nebo nepokřtěnému, neboť je všemohoucí a vševidoucí. Pokud člověk není pokřtěn, tak má problémy se svatbou v kostele, i když jeden z páru je pokřtěn a druhý ne. Pokud se domluví, že pokřtí své dítě, a nejsou oba pokřtěni, tak mají zase problém. Pokud je matka samoživitelka a chce pokřtít své dítě, aniž by měla muže, tak má zase problém. Samozřejmě, je to o lidech a konkrétních křtících farářích, někdo to prostě udělá, i když je to v rozporu s církevním řádem, ale to jsou světlé výjimky. V rodině máme případ, že silně věřící babička neoslovila vnoučata jménem, dokud nebyla pokřtěna, do té doby to byli jen on-ona. Proč nenechat Boha, ať si sám rozhodne, ke komu bude mít náklonnost, a tenhle lidský diktát ignorovat?
Je tady jasně vidět ta moc církve, kdy ČUST, kterého já považuji za velmi inteligentního, se nechá zblbnout cirkevním výplachem mozku.
Odvažuje se prohlásit, že církev násilným a zákeřným způsobem potlačuje osobnost člověka.
No nic, jsem po noční a sotva držím víčka, takže předpokládám, že přijde kritika pravopisu, ale to je to nejmenší.
K první části: proč ti vadí, že církev má nějaká pravidla? K porušování pravidel faráři: Pokud poruší pravidla, tak ty ho nazveš světlou výjimkou? Snad černou!
Babičku hořce lituji.
K výplachu: Myslíš si, že patřím do církve? Proč? Já ji neobhajuji. Jen tu bojuji proti lidské hlouposti a nevzdělanosti a to převážně z důvodu toho, že se vzdělávám...
K potlačování osobnosti člověka: ty jsi o křesťanství četl jen obrázkovou bibli, když ti byly tři, že?

EDIT: děkuji za kompliment, já si o tobě nemyslím nic jiného, problém je jen to, že píšeš v tomto oboru o dětinských představách (téměř nulové vzdělání)
EDIT2: a ještě, slovo cirkevním se správně píše církevním Smile


Naposledy upravil Cust dne pá leden 07 2011, 19:54, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6331
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 19:42    Předmět: Citovat

piitr napsal(a):
Cust napsal(a):
piitr napsal(a):
... Poznání víry a boha mi v tomto nepomůže, takže na to ... se tomu nevěnuji. ...
No nevím, spousta lidí tvrdí opak, takže nevím jestli můžu věřit tobě.
Tak pokud tedy zrovna nemyslíš to, že jako věřící bych mohl dělat kněze a dostávat mzdu, tak vážně nevím, o čem mluvíš. I ti mormoni mi vždy argumentovali jen tak, že mi víra pomůže cítit vnitřní klid, že získám spokojenost a tak. Tomu i věřím, že to u nich tak funguje. Ovšem vůbec se nezmínili o tom, že by mi poznání boha dopomohlo ke kusu žvance. A ani sám si žádný takový mechanismus neumím představit. Naopak u těch věcí, kterými se zabývám já, si to umím představit - znalost fyziky, matematiky, počítačů, elektroniky apod. mi pomůže umět udělat něco, co lidem šetří práci, a je pak šance za to získat peníze, jídlo nebo jinou hodnotu.
Pokud věříš, že vnitřní klid není hodnota nebo je zbytečný, tak pak k tomu nemám co dodat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
piitr



Založen: Oct 19, 2007
Příspěvky: 1003

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 20:01    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
Pokud věříš, že vnitřní klid není hodnota nebo je zbytečný, tak pak k tomu nemám co dodat.
To ne, takhle to nevidím (a snad jsem to tak ani nenapsal). Umím si dokonce i představit, že nějaká veliká absence vnitřního klidu a smyslu života může mít i existenční dopady. Zatím ovšem u sebe takovou absenci nepozoruji a nemám potřebu ji řešit, takže mi z toho vychází, že mohu spíš tvrdit, že mi poznání boha existenčně nepomůže. Dokonce mám spíš obavy, že by mi to mé stávající výdobytky naopak nabouralo. Každopádně jsem to zatím vyhodnotil tak, že pro mě je u poznání boha poměr (získaná hodnota)/(vynaložené úsilí) velice žalostný. Jde samozřejmě jen o odhad, ale nic lepšího k dispozici nemám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 20:14    Předmět: Citovat

Čuste tak teď jsi mne nasral,protože rozměry mé Bible jsou 30 x 20 x 6cm a je v ní napsáno"Podle posledního vadání kralického z roku 1612 a je vydaná roku 1947. Twisted Evil
Mám ji po babičce,ale je pravda,že se mám ještě hodně co učit,ale církev do toho tahat nehodlám. Very Happy

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6331
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 20:24    Předmět: Citovat

Ok, to jsem přehnal, ale přečíst bibli neznamená vzdělávat se. Poznání je potřeba konzultovat (podrobit kritice a diskuzi), a to v soukromí nejde, pak se z něj stává vzdělání...
To že do toho nechceš tahat církev je hezká věc - ale, je třeba si uvědomit: církve křesťanské ti dali možnost bibli číst. Kdyby nebyla církev, s nejvyšší pravděpodobností by jsi ji číst nemohl, protože by jsi o ní nic nevěděl.


Naposledy upravil Cust dne pá leden 07 2011, 20:35, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6331
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 20:29    Předmět: Citovat

Piitr, ten odhad korektně udělat nejde. Můžeš jet na dluh a ani o tom nevědět. Člověk není jen tělo, má taky duši a ducha. Pokud jedno z nich omezím nemůžu se zdokonalovat jako CELÝ ČLOVĚK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 20:33    Předmět: Citovat

Tohle je pravda,církev se hodně podílela na vzdělanosti i když v některých směrech pokrok zase potlačovala. A taky je pravda,že dnešní církev je jiná než v dobách dřívějších,ale já chci poznávat svou životní cestu bez ovlivnění církevního kázání spoléhám sám na sebe.Ovšem je pravda,že je spousta lidí,kteří potřebují vést. Bohužel slovo je mocná zbraň a páni faráři nadmíru ovládají slovní projev a tím mají velkou moc svěřenou na svá bedra.Záleží na konkrétních lidech jak s touhle mocí naloží.
Co mne zaráží je,že si věřící nemůžou vybrat,kterou církev ze svých daní budu podporovat,když už by se někdo tak rozhodl.

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 6 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund