Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vánoce po křesťansku
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31980
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po prosinec 27 2010, 23:25    Předmět: Citovat

pajosek2 napsal(a):
Jakékoliv sdružování do spolků podložených některým písmem svatým samotnou víru znehodnocuje. Modlitba v kostele,kde se najednou modlí mnoho lidí je neupřímná,jde spíše o společenskou povinost,zvláště na vesnici. Pokud člověk věří v boha,tak k tomu nepotřebuje ani kostel,ani faráře a dokonce ani vědomost,že nějaká víra existuje. Prostě žije podle toho,co mu říká jeho srdce a pokud nedokáže uznávat morální hodnoty sám od sebe,tak mu žádné kázání nepomůže. Vždy jsem tvrdil,že jsem věřící a proto nechodím do kostela,protože nechápu proč bych se měl před Pánem Bohem zavírat v kostele. Myslím tím,že se tam nechodím modlit,ale samozřejmě tam občas zavítám.Obdivuji ty nádherné díla lidských rukou a kochám se lidskými schopnostmi.
Věřte v Boha a ne v církev
AMEN!
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: po prosinec 27 2010, 23:34    Předmět: Citovat

Krásne a výstižne povedané.
_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6331
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: čt prosinec 30 2010, 18:43    Předmět: Citovat

Ono to výstižné není ani trochu - jde o naprosté nepochopení.
Nicméně za zvýrazněnou větu se podepsat můžu - církev je instituce a v ní jsou lidi jak dobří, tak hovádka - tedy nejde věřit v žádnou instituci absolutně - jde jí pouze důvěřovat. V tomto kontextu by si to hlavně měli uvědomit ti, kteří místo domluvy ze sousedem se raději v bezmezné víře obrací na instituci soudní...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: čt prosinec 30 2010, 21:55    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
Ono to výstižné není ani trochu - jde o naprosté nepochopení.
Není potřeba řešit, jestli je to výstižné nebo ne, když je jedná o obraz reality.
Nepochopí to jen ti, co do kostela chodí, protože to jsou lidi, kteří odmítají vidět realitu (proč tomu tak asi ne, že? Rolling Eyes )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: čt prosinec 30 2010, 22:19    Předmět: Citovat

Nevím jak v Čechách, ale na Slovensku chodí hodně lidí do kostela, a podle mne toto je obraz reality, že tam docházejí týden co týden. Určitě bych jim nevyčítal, že jejich víra je neupřímná, protože jsou k vidění v kostele a je jich tam moc najednou. Je to jejich volba. Nás chodí hodně na Bastlírnu a co, vyplývá z toho něco negativní? Mohli bychom si přece jednotlivě jen tak gůglovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: čt prosinec 30 2010, 22:51    Předmět: Citovat

Bernard: v Čechách do kostela chodí mnohem méně lidí než na Slovensku.
Pokud ale do kostela jdou lidi takzvaně hned po pařbě (pravidelně) a u svatého přijímání mají co dělat aby se udrželi na nohách, tak si myslím, že se dá říct, že jde o neupřímnou, společenskou povinnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: čt prosinec 30 2010, 23:15    Předmět: Citovat

Aha, už rozumím. Čech nebo Slovák, kterej paři jak je rok dlouhej a do kostela ani nepáchne, je sice ožrala, ale nekonvenční a upřímnej! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: čt prosinec 30 2010, 23:18    Předmět: Citovat

Bernarde, ty jsi to absolutně nepochopil...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: čt prosinec 30 2010, 23:57    Předmět: Citovat

Asi jsem trochu nechápavý. A toto pochopit se ani nepokouším:
pajosek2 napsal(a):
..... Pokud člověk věří v boha,tak k tomu nepotřebuje ani kostel,ani faráře a dokonce ani vědomost,že nějaká víra existuje. ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: pá prosinec 31 2010, 0:28    Předmět: Citovat

To jen silně naznačuje, že do kostela chodíš a vůbec nechápeš, co pajosek2 napsal Rolling Eyes
Vysvětli mě, proč potřebuješ k víře kostel, faráře, atd.????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: pá prosinec 31 2010, 1:09    Předmět: Citovat

Ne, já do kostela nechodím a faráři si mne moc neužijí. Ale osočování těch, kteří svou víru takto praktizují, se mi zdá nehorázné.

Boris Pasternak ke své knize Doktor Živago napsal i toto:
V románě jsem použil náboženskou symboliku hlavně proto, abych ho proteplil. A někteří kritici jsou úplně posednutí těmito symboly, které jsem dal do knihy, jako se dávají do domu pece - aby ho ohřály.

Pokud někoho tento způsob víry hřeje, nebudu mu to vymlouvat. Tak závistivý nejsem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 31 2010, 11:41    Předmět: Citovat

Bernarde pokud to berš takhle,tak to je potom věřící každý zloděj,který,když něco ukrade,tak věří,že se na to nepřijde.Přinejhorším se vyzpovídá a je zase čistý,že.Je známo,že co kmotr itaské mafie to velmi poslušný věřící navěštěvující,křesťanské zařízení pravidelně a hlavně hojně přispívající.
Tím svým výrokem jsem chtěl naznačit,že i člověk,který by teoreticky nikdy neslyšel o náboženství může být slušným člověkem a mnohdy by se líbil Pánu Bohu více než kdejaký kaztel víry.

Bernarde, nynější forma křesťanství je špatná a špinavá,tak jak ji vykonává církev. Znám pár lidí,kteří si na vesnicích plní svou společenskou povinost a jsou třeba i ministranty,a kteří perfektně znají jak má podle pravidel probíhá bohoslužba,a kdy mají obcházet s ošatkama věřící,kteří jim přispějí. Jenže,když se jich zeptáš,co znamená INRI na kříži nebo proč bůh na nebe umístil duhu,tak jsou v řiti jak Baťa s dřevákama. Neví základní věci z Bible a to je podle Tebe víra. Kristus hlásal skromnost,tak když vidím ty pupkaté faráře,kteří mají majetku na rozdávání,tak mi to přijde trošku divné.
Ne ne Bernarde,náboženství je špatné,víra v Boha je cestou k němu.

Neobviňuji ty,kteří do kostela chodí a tak prezentují svo víru,ale nechci,aby obviňovali mne,že tam nechodím.Věř,že obvinění z jejich starny je častější než ze strany do kostela nechodících.

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: pá prosinec 31 2010, 15:07    Předmět: Citovat

pajosek2 napsal(a):
Bernarde pokud to berš takhle,tak to je potom věřící každý zloděj,který,když něco ukrade,tak věří,že se na to nepřijde....
Skutečně se dají takto interpretovat moje slova?

pajosek2 napsal(a):
......Neobviňuji ty,kteří do kostela chodí a tak prezentují svo víru,ale nechci,aby obviňovali mne,že tam nechodím......

Tak je to potom pouhé nedorozumění. Já se chtěl jenom zastat těch, kteří prý svou společnou (neupřímnou) motlitbou víru znehodnocují:
citace:
Jakékoliv sdružování do spolků podložených některým písmem svatým samotnou víru znehodnocuje. Modlitba v kostele,kde se najednou modlí mnoho lidí je neupřímná,...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
piitr



Založen: Oct 19, 2007
Příspěvky: 1003

PříspěvekZaslal: pá prosinec 31 2010, 15:12    Předmět: Citovat

Já to vidím podobně jako Pajosek. Ve jménu křesťanství se napáchalo mnoho zla. Taky jsem kdysi otevřel někde bibli a zhrozil jsem se, jaké tam byly násilosti. Nechápu, jak někdo může být pokřtěn jako malý, kdy se nemůže bránit a svobodně rozhodnout. Hlásají skromnost, a kostely mají samé zlato. To bych i pochopil - věřící to chtějí mít hezké a sami si na to přispěli. To beru, ale to bylo dřív. Dnes jim to platíme všichni z daní včetně nevěřících. Takže obyčejná kolektivní zlodějina. Uznávám sice, že křesťanství má i zásluhy, ale ta negativa tam pořád jsou a mně to úplně stačí, abych s tímhle náboženstvím nechtěl mít nic společného. A to nemluvím o církvi. Chápu, že jsou lidi, kterým to nevadí a kteří to myslí dobře, nic proti nim nemám, ale já na to tedy nemám žaludek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6331
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: čt leden 06 2011, 15:48    Předmět: Citovat

AmarokCZ napsal(a):
Není potřeba řešit, jestli je to výstižné nebo ne, když je jedná o obraz reality.

Ta realita se mi zdá poněkud jiná než ji vidíš ty.
AmarokCZ napsal(a):
Nepochopí to jen ti, co do kostela chodí, protože to jsou lidi, kteří odmítají vidět realitu (proč tomu tak asi ne, že? Rolling Eyes )
Člověk který chodí do kostela odmítá realitu? Na to jsi přišel jak?
AmarokCZ napsal(a):
Vysvětli mě, proč potřebuješ k víře kostel, faráře, atd.????
To je strašně jednoduché. Je to stejné jako kdyby jsi elektrikář řekl, že přece může být elektrikář i když neexistují elektrikářské školy. Prostě, kdyby neexistoval kostel, církev, křesťanské učení, ..., tak by nemohla existovat ani ta víra.
AmarokCZ napsal(a):
Pokud ale do kostela jdou lidi takzvaně hned po pařbě (pravidelně) a u svatého přijímání mají co dělat aby se udrželi na nohách, tak si myslím, že se dá říct, že jde o neupřímnou, společenskou povinnost.
Myslím, že ke svatému příjímání je zakázáno chodit v opilosti. Navíc nejde ani o společenskou povinnost, nikdo tě nenutí aby jsi tam chodil - není to povinné. Jde o dobrovolné rozhodnutí člověka, v tvém případě ještě jednajícího proti pravidlům. To opravdu žádná církev nechce, nebo tedy o žádné nevím.


PS: Pajosku2, rád bych reagoval i na tebe, ale prostě to nejde. Já nechápu o čem píšeš. Wink

PS2: Piitr, mluvíš v hádankách, pověz, na co že to nemáš žaludek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 3 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund