Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla BM566A
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Planck



Založen: Dec 21, 2010
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt prosinec 23 2010, 13:11    Předmět: Tesla BM566A Citovat

Ahoj, potřeboval bych radu koupil jsem tenhle scope a asi nechodí časovka po zapnutí se rozsvítí pouze tečka když zkusím interní kalibraci tak se tečka rozdvojí napětí je správné. pomocí level můžu posunovat doleva a doprava, jinak jakékoliv přepínání vůbec nereaguje. Kanál B "nenaladím" vůbec pouze v mezipoloze voliče napětí sjede odněkud shora tečka tak že jí vidím ale nereaguje vůbec na signál, nicméně to bych zatím nechal... Mohl by někdo poradit co by tak asi mohlo být špatně měl jsem sundaný dekl a nic viditelného na první pohled ani nějaká dřívější oprava. druhý scope nemám ani nemohu zapůjčit. schéma jsem na netu neobjevil(zatím). myslím že je to celkem rozšířený výrobek tak myslím že by někdo ohl dát pár tipů(co kde naměřit) atd... dík všem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Paja250



Založen: Oct 29, 2007
Příspěvky: 196
Bydliště: českobudějovicko

PříspěvekZaslal: čt prosinec 23 2010, 13:31    Předmět: Citovat

Schéma by se tady mělo někde flákat na uploadu, hledej. A začal bych od napájecího zdroje - kontrolou všech napětí. A moc bych nedal za to, že filtrační elyty to mají za sebou. Po (případné) opravě zdroje teprve jít dál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5017
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt prosinec 23 2010, 16:14    Předmět: Citovat

Schéma nalistuješ tady:http://62.84.148.21/tesla/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
alles



Založen: Jun 21, 2005
Příspěvky: 481
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 23 2010, 16:28    Předmět: Citovat

ještě před rozebíráním bych zkontroloval jestli máš správně pomačkané všechny ovládací prvky(ten osciloskop není úplně user friendly)
časovky tam máš dvě, tak je určitá šance, že alespoň některá poběží
jestli se v tom vyznáš tak z tebe teď dělám vola, ale:
-na obou časovkách stiskni tlačítko aut, paprsek by měl odbíhat i bez synchronizace sám
- tlačítka int/ext vymáčknutá (int)
- přepínač B/ALT/A na A, hlavně při ALT tam běhá bordel a nejde to naladit
-sychr na A
-přepínač kanálů vlevo od obrazovky taky na A
- spínač 1x vymáčknout ven
- přepínání NF/VF na NF
teď by měl běžet kanál A s časovkou A a se signálem z kalibrátoru by to mohlo už něco dělat

až to pojede pustil bych se do toho proč nechodí vertikál kanálu B, je možné že je stejnosměrně rozházený vertikální zesilovač B, typycky se to pozná tak že při přepínání děliče v polohách 1,2,5 poskakuje vertikálně paprsek a to někdy až úplně zaroh, něco se dá srovnat po zahřátí potenciometrem BAL.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Planck



Založen: Dec 21, 2010
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt prosinec 23 2010, 18:28    Předmět: Citovat

Dík za schéma mezi svátky ho prolistuji,
za nastavení jsem rád, sice jsme ho měli ve škole ale člověk nikdy neví, je to můj první scope čekal jsem to s ním jednodužší. Sice prodávající psal že je asi funknční ale nerozumí tomu a bez záruky no snad to nějak zmáknu. Podle nastavení jsem to zkoušel, ale prostě neodbíhá paprsek vůbec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
alles



Založen: Jun 21, 2005
Příspěvky: 481
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 23 2010, 19:25    Předmět: Citovat

ještě jsem zapoměl, ta základna B umí nějak ovlivnit jas stopy, ted přesně nevím jak, bylo by dobré ji při zkoušení A vypnout(otočným přepínačem), jesti to nepomáhá tak to přepnout tím B/ALT/A na B jestli alespoň ta není živá
pak by se ještě dala vyloučit chyba horizontálního zesilovače tím, že přepneš biograf do režimu X-Y , do A přivedeš signál z kalibrátoru, dělič nastavíš tak aby byly vidět ty dvě tečky. Na děliči kanálu B nastavíš stejné zesílení a pustíš tam kalibrační signál, tečky by se měly ukázat ve stejné vzdálenosti ale naležato, je to ale podmíněno správnou funkcí druhého kanálu....
EDIT:jinak BM566 je fajn stroj, umí spoustu věcí, má velkou šířku pásma, ale jeho ovládání je ze začátku náročné, našel jsem snad komplet dokumentaci i s návodem tady: http://www.zewel.tuliscz.com/meraky-brno.php
ještě babská rada: u dlouho stojících přístrojů jsou často zdrojem poruch zoxidované kontakty, zvlášť tady je jich požehnaně, doporučuji ve vypnutém stavu všechno prokroutit a promačkat, občas se tím opraví závada která by se hledala jinak dlouho
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: čt prosinec 23 2010, 22:46    Předmět: Citovat

Hele jestli ti blbnou obě časovky tak asi bude to napájení na řadě. Ale pokud ti nebude ten skop správně synchronizovat nebo se ti něco nebude líbit na časovce, projdi tunelové diody. Je to velká bolest těchto osciloskopů.

Jinak ten jas jak se mění je proto, že ten skop umí pomocí obou časovek vybrat část průběhu za určitý čas. Ten zvýrazní.
Pak to takhle umí porovnávat oba vstupy a podobně. Je pravda že moc uživatelsky příjemný není a chce to nenormalizovaně hluboký pracovní stůl Sad A taky ty ruský obrazovky... Jinak super stroj. Míval jsem ho taky.

_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Planck



Založen: Dec 21, 2010
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá prosinec 24 2010, 12:36    Předmět: Citovat

Díky za odpověď časovky nejdou vůbec ani ťuk kdyby alespoň zlobily:) jinak tady nejsou tunelky ale je to to řešení s io mrknu na napájení, nevěděl by někdo poradit co kde naměřit ať zbytečně nepátrám? Přeji všem hezké svátky a nový rok 2011
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 24 2010, 15:25    Předmět: Citovat

Výstup časovky s nejdelším časem by jsi měl i změřit ručkovým voltmetrem . Po změření a porovnání hodnot napájení . Ale pokud půjde časovka a signál "nedojde" na koncové stupně , bude výsledek stejný . Jako vždy zaprvé zdroje .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivan_Ryger



Založen: Mar 02, 2005
Příspěvky: 1273
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

PříspěvekZaslal: pá prosinec 24 2010, 17:09    Předmět: Citovat

Kontrolna otazka, nemate prepnuty osciloskop v X-Y rezime? Prepinacom A-B A+-B-ALT-CHOP-X/Y
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Planck



Založen: Dec 21, 2010
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá prosinec 24 2010, 18:56    Předmět: Citovat

Bohužel chybou uživatele to asi nebude:( nastavení bude správné pro jistotu jsem zkoušel promačkat zoufale snad všechny kombinace. Ve škole jsme na něm měřili tak základní nastavení bych si měl pamatovat. I když je to již poněkud dlouho:) Uvidíme zkusím proměřit zdroj až se k tomu dostanu mezi svátky:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Planck



Založen: Dec 21, 2010
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út prosinec 28 2010, 12:51    Předmět: Citovat

Tak jsem se dostal na chvilku k nějakému měření když měřím výstup časových základem vstupem A tak něco naměřím bude to asi obdélník více či méně zubatý bohužel vidím vše jen vertikálně, ale asi tam bude něco kolem 4V a obdélník přepínáním základny ma různý rokmit( ze dvou teček se stávají dvě čárky vertikálně) s velikostí cca 0,5V takže základna asi něco dělat bude. horizontálně posouvám knoflíkem pro hoorizontální posuv. Nějaký nápad na co bych se měl podle tohoto zaměřit? Případně nějaký typ kde by v blízkosti Kralup si s tímto poradili, neb se obávám že si s tím sám neporadímSad ještě jsem se chtěl zeptat zda je normální že ty zadní chladiče mají jeden asi 50 a druhý něco málo přes 60°C po cca hodině zapnutí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
alles



Založen: Jun 21, 2005
Příspěvky: 481
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: po leden 03 2011, 22:13    Předmět: Citovat

výstupy čz budou dva, pila na pohyb paprsku a obdélník na zhášení paprsku při zpětném běhu..

nás zajímá asi hlavně ta pila, při časovce třeba půl sekundy musí tečka lézt pomalu nahoru cca 5 sec a pak okamžitě spadnout dolů...

bylo by dobré prověřit ten horizontální zesilovač, protože je to věc která je amatérsky celkem opravitelná, což se nedá úplně říct o časovce...
v režimu X-Y je odpojená časovka a místo ní je na vstup horizontálního zesilovače připojen vstup tuším že B, když tam přivedeš kalibrátor, měli by tam být vodorovně dvě tečky, jestli ne , je něco se zesilovačem

jinak tenhle biják je slušné topení, má příkon 120 VA a moc pěkně hřeje, kolik mají chladiče vzadu nevím protože jsou tak nějak vzadu a neměl jsem tu čest..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Planck



Založen: Dec 21, 2010
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út leden 04 2011, 9:53    Předmět: Citovat

Dneska se mi povedlo při rozebírání s ním trochu ťuknouta hle z tečky se udělala čáraa po přpnutí časovky odbíhající tečka zkoušel jsem měřit výstup z kalibrátoru a hle obdélník, zkoušel jsem ještě měřit sinus do asi 20kHz a taky v pořádku. Tak jsem si řekl že zkusím zjistit kde je chyba u vstupu B ten mi nereaguje vůbec, že budu vstupem A sledovat signál kam až dorazí, jenže při natočení skopu abych se dostal k tomu vertikálnímu zesilovači to zase přestalo makat a místo obdélníku zase naběhly tečky. Tak jsem zkoušel opatrně kabely jestli není něco uvolněné součástky v paticích napětí na vstupech horizontálního zesilovače a všude bylo to co mělo. A když jsem ho zase sestavil a spustil tak běžel zase jak má. Tak teď tedy budu hledat co může být uvolněné
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
alles



Založen: Jun 21, 2005
Příspěvky: 481
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: út leden 04 2011, 18:38    Předmět: Citovat

jojo, hlavně pozor na vysoké a na síť, jinak chladiče vzadu se opravdu hřejí tak že nanich skoro nejde udržet ruka, dnes odzkoušeno..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund