Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zákazník je občas....
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2939
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19 2010, 1:59    Předmět: Zákazník je občas.... Citovat

Nedá mi nepodeliť sa tu na Fóre s 3-ročnou záhadou, ktorú som až dnes vyriešil Laughing
Už takmer 3 roky som pravidelne 2-4 krát do roka chodieval preprogramovávať TV FUNAI TV1400MK7 k jednej dôchodkyni. Stále si sťažovala na prevádzkovateľa našej káblovky, že prehadzuje programy. Robí to, mám tiež jeho káblovku, ALE: Nikdy to nebolo v takom rozsahu, ako brblala zákoška. Wink Keď mi pred týždňom opäť volala, že MARKÍZU prevádzkovateľ prehodil, tak som jej odpovedal, že prevádzkovateľ tú stanicu minimálne rok neprehadzoval, lebo ja ju mám stále tam, kde bola...Ona na to: ,,JA tom mám prehodené a idem ho dať na súd..." Laughing
Tak som prišiel k tejto 70-ročnej starenke, zapol TV, prepínam, a vravím:
,,Však tu máte aj MARKÍZU a aj všetky ostatné stanice."
Ona na to:
,,Ale MARKÍZA má byť na ,,trojke", teraz ju mám na ,,päťke"...
Tak som jej prehodil programy v nastavení, myslel som si svoje a strachoval sa o to, ako budem v jej veku premýšľať ja - tiež budem mimo, možno..., ak sa vôbec dožijem.,.. Rolling Eyes
Potom som jej doprogramoval NOVU, PRIMU, ČT1 a ostratné....
Vravím:
,,Teta, NOVU máte na ,,5" a PRIMU na ,,6"
Ona na to:
,,NOVA je až: /a teraz som počul, ako si mrmle: - jeden, dva, tri, štyri..../ na ,,8"
Som sa pozrel na ňu a videl som, ako v TV programe z nejakého tlačového plátku si odratáva stĺpčeky..... a mi to došlo... Shocked
Ona kupovala program, v ktorom možno pred časom zamenili poradie stĺpčekov jednotlivých TV staníc. Chápala to tak, že prvý stĺpček je automaticky prvá predvoľba atď, a je to dané zákonom:lol: Snažil som sa jej to vysvetliť, nedalo sa.... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BaluSK



Založen: Sep 28, 2007
Příspěvky: 264
Bydliště: Rimavska Sobota

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19 2010, 4:16    Předmět: Citovat

Clovece,mas fakt zlate nervy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jano1154



Založen: Feb 08, 2010
Příspěvky: 184
Bydliště: SK - Piešťany

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19 2010, 6:57    Předmět: ... Citovat

Normálka.....
_________________
--------------------------------------------------
Dym ukáže kde bola chyba.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19531
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19 2010, 8:40    Předmět: Citovat

Taky jsme zvyklí.
V posledním týdnu jsem byl u čtyř, z toho jen včera u dvou takových.
Ale to není nic proti jiné, ke které jsem jezdil během půl roku snad každý druhý týden ladit programy na televizi (něco od Quelle to bylo) - vždy v sobotu dopoledne zjistila, že tam někdy jeden, jindy jich víc, chybí, než jsem na to přišel.
Vražednou kombinací byl manžel usínající v takovém tom pytlovém tvarovacím křesle s dálkovým ovladačem pod loktem a tlačítka F a M na ovladači. Když usnul, někdy se mu povedlo poodjet s ručním laděním mimo kanál. Probral se, viděl zrnění, tak pomačkal ostatní tlačítka - a záleželo na tom, jak zrovna ten ovladač chytil, prostě občas stiskl tlačítko M (zápis do paměti), bylo úhlopříčně proti tlačítku krokování programy. Probral se, přepnul program a za chvíli se situace opakovala. Vždy, když už chyběly programy dva až tři, volali mi.
Vyřešil to kousek plastové fólie pod gumou tlačítek vstupu do ladění na dálkovém ovladači, od té doby se dalo ladit jen tlačítky na televizi a byl pokoj.

Co vysílá digitál, volají mě i jen kvůli tomu, že se program nepřepne hned, ale s určitou prodlevou. To u televize nebylo. Stiskne pětku, ono nic. Tak stiskne podruhé, potřetí... a má tam předvolbu 555 místo 5 a na obrazovce tabulku "Bez signálu".
Jiný zase musí mít v každé místnosti televizi i se setopboxem a občas si přenese ovladače. A pak volá, že mu to zase nereaguje...
Jo, některým lidem ten vývoj utekl příliš daleko.
EDIT 19.12., 09:15
Právě mi dvakrát volal jeden takový - má settopbox Hyundai a už vypozoroval, že se mu vždy v 22:00 zablokuje, přestane reagovat na DO a v 01:00 se sám vypne. Pak zase začne normálně fungovat. A to jsem mu ho už před pár týdny měnil za jiný model, ten zase vyžadoval co dvě hodiny přepnout program, jinak se za pár minut vypnul.
Jestli to jde obejít výběrem a uložením předvolby pořadů, nevím, nezkoušel to. Ostatně pro důchodce je to příliš složité, ten chce zapnout a koukat, nanejvýše jednoduše přepnout program (odhaduji, že i použití EPG jsem mu vysvětloval zbytečně).
Asi dojde na změnu značky


Naposledy upravil Hill dne ne prosinec 19 2010, 9:36, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GeorgeB



Založen: Nov 21, 2005
Příspěvky: 1213
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19 2010, 9:31    Předmět: Citovat

Něco podobného jsem zažil u své babičky. Pro nefunkčnost původního ovladače měla univerzální ovladač, který mohl ovládat i video a satelit. Tlačítka na přepínání funkce ovladače byly nahoře a ona ho občas přepla - takže televize na něj nereagovala. Taky se jí nedalo vysvětlit, že když ovladač přestane fungovat, aby stiskla tlačitko TV a pak bude fungovat. Holt se taky musely tlačítka SAT a VCR "deaktivovovat" Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19 2010, 9:41    Předmět: Citovat

To je projev obrazek_cenzura a toho, co udělá s člověkem televize. Před sto lety by to třeba byli normální, aktivní pracovití lidi.
Sere mě, na co ještě pořád přispívám koncesionářským poplatkem, když se podívám na jakýkoliv výpis večerního programu ČT1, nejen že to nemá nic společného s veřejnou službou, ale ještě to dělá z lidí taková hovada, o kterých je řeč výše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Carel



Založen: Nov 16, 2006
Příspěvky: 572
Bydliště: Šumava

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19 2010, 10:19    Předmět: Citovat

A těch problémů se set-top-boxem,například povytažení konektoru AV euscartu,s DO,kolik popsaných papírků,co a jak zapínat a pod.Prostě, nemají to staří lidé lehké.Ale i já mám problémy,sice jiné. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
iginoiii



Založen: Jul 01, 2010
Příspěvky: 364
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19 2010, 10:50    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
To je projev obrazek_cenzura a toho, co udělá s člověkem televize. Před sto lety by to třeba byli normální, aktivní pracovití lidi.


pred sto rokmi, by boli pravdepodobne už 10 rokov mŕtvy. síce súhlasím s názorom čo sa obrazek_cenzuraácie TV týka, ale je neodškriepiteľný fakt, že takto dlho ľudia nikdy v známej histórii nežili. Je viac ako isté, že aj keby miesto čumenia do TV robia napr. na záhrade, nič im to nepomôže. Je to o mentálnej práci, ako by povedal môj otec, orgán ktorý sa nepoužíva odumiera. Takže by som nevidel problém v TV, ale v ľudoch samotných. Nič im nebráni hrať scrable, lúštiť sudoku, a potom večer si pozrieť animal planet a spravodajskú stanicu(u nás napr. TA3).

To su tie klasické dilemy, že nakoľko má štát vychovávať svojich občanov, a nakoľko je to otázka slobody jednotlivca. Práve definovanie takýchto dlhodobých cieľov a smerovania mi v dnešnej spoločnosti chýba, ale je jasné, že žiadny politik nemá záujem riešiť tieto veci, a je otázka že nakoľko vôbec spoločnosť má záujem o takéto plány. Hlavne keď vieme, aká je dynamická doba. Pred 100 rokmi sme boli monarchia, pred 92 rokmi československé vojská ovládali transibírsku magistrálu, pred 67 rokmi slovenská rýchla divízia bojovala proti komunizmu, pred 30 rokmi sme ten istý komunizmus budovali, a dnes zas bojujeme proti teroristom a budujeme demokraciu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19531
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19 2010, 12:48    Předmět: Citovat

Když je řeč o něčem, co bylo před sto lety, je logické, že je řeč o generaci tehdejší.
Každému, kdo si nenechal ještě odumřít mozek nedostatkem aktivity, to snad musí být jasné. Ale i tehdy bylo odumřelých mozků dost. I bez televize, některým stačil ke čtení na celý rok kalendář.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
iginoiii



Založen: Jul 01, 2010
Příspěvky: 364
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19 2010, 13:05    Předmět: Citovat

tak si dovolím druhý, ešte silnejší argument. Kedysi ľudia pracovali do smrti, niečo ako dôchodok, druhý tretí a neviem koľkáty pilier neexistoval. To znamená, či chceli alebo nie museli zvládať svoju prácu, a tým sa mentálne držali do smrti na svojom ?IQ? štandarde. Dnes berú mnohý dôchodok ako niečo samozrejmé, po 62roku pre nich padla. a keď si zobereme, že nie je nezvyčajné dožiť sa 80 rokov(špeciálne pre ženy), tak tieto ženy sú mimo reality vyše 20 rokov. to hovorí za všetko

takže jeden z dôvodov vyššie popísanej demencie považujem uřcite aj kombináciu: odchod do dôchodku a prestať mentálne pracovať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33939
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19 2010, 13:44    Předmět: Citovat

Niekto je dementny uz v 60ke, niekto nie ani nad 80. Dedo ma 87 rokov a je normalne pri zmysloch a dokonca sa o zahradu stara. Sice sa mu uz zle chodi, ale co by dali mnohi (aj mladsi) za to, aby vobec chodili...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19 2010, 14:33    Předmět: Citovat

Na jednu stranu mne mnohokrát při zkoumání historie napadne, že to nebyli žádní blbci, ale uměli si poradit v úplně jiných věcech, než my. Ta situace je naprosto nesrovnatelná.

Hlavní problém ovladačů je titěrnost, u mobilů už konečně zase začali dělat pádla s pořádnými tlačítky, u ovladačů jsem viděl jen u Philipse dva ovladače - malý na program a hlasitost, vypnout a velký s plným počem tlačítek. A tak by to mělo být.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31873
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19 2010, 14:59    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Niekto je dementny uz v 60ke, niekto nie ani nad 80. Dedo ma 87 rokov a je normalne pri zmysloch a dokonca sa o zahradu stara. Sice sa mu uz zle chodi, ale co by dali mnohi (aj mladsi) za to, aby vobec chodili...

To první číslo bych být Tebou krutě snížil - asi tak, že někdo je dement už v momentě, kdy vyleze ze základky a měl by se nějak připravovat na zaměstnání a další život - respektive tehdy, když z té "přípravy na život" vyleze. Kdyby to nebyla pravda, nebylo by tolik frikulínů a pipin už ve skupině mezi 25 a 35 lety.
A tu horní hranici taky posuň - můj děda na té zahrádce dělal ještě v 92 letech - pak už mu nohy nesloužily natolik, aby na ni došel, tak jen posedával na lavici a mžoural do sluníčka jak kocour - ale mozkovna mu jela do poslední chvíle jak namazanej blesk - samozřejmě, moderní elektroniku moc nepobíral, s mobilem kamarád nebyl a na TV musel mít "papír pro de*ily", na kterém měl napsáno, jak si naladí program v případě změny, ale starší techniku zvládal na jedničku - na motorce jezdil ještě v 80ti, za volant (na vedlejší silnici, kde nikoho neohrozil, když si nebyl jistý pozicí pravého boku auta a jel radši prostředkem) jsem ho dostal ještě v 86. A zvládal i meziplyn při podřazení - jak se to za mlada naučil na autech bez synchronů. Byl ročník 1908, pamatoval C & K mocnářství, tatíčka Masaryka, Ádu čalouníka i únorový puč v "osmačtyřicátém", celou dobu po "příchodu spřátelených vojsk" a taky listopadový "Velký Plyšák" - a od něj až do své smrti nepřestal nadávat na ty, kteří "všecko posrali"...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mety



Založen: Mar 06, 2005
Příspěvky: 634
Bydliště: Planeta Zem

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19 2010, 15:09    Předmět: Citovat

Ono je to niekedy aj o tom , že dotyčny nema ani snahu sa dnešnej technike priučiť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31873
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19 2010, 15:22    Předmět: Citovat

Vidím to jinak - každého člověka je potřeba k učení MOTIVOVAT - když najdete ten správný háček, kterým i staršího člověka "zaháčkujete" k problematice a správnou formou mu to podáte, budete se divit, co lidé, kteří například s elektronikou nikdy nepřišli pořádně do styku, po správném "výcviku" dokážou. Znám padesátníky, kteří když slyší slovo "počítač", schlípnou uši, stáhnou ocas a zalezou pod nejbližší placák u cesty, jen aby se počítači vyhnuli. A naopak jiná situace - když byl postaven před fakt, že už má doma zavedený internet, za který platí měsíční paušál a přesto tajenky ze svých lušťovek & křížovek stále ještě posílá poštou na "koresponďáku", což ho měsíčně stojí asi tolik, co zaplatí za ten net, chytil se můj fotřík ve svých 63 letech šance jak hovno košile a po půl roce už z něj je poměrně zdatný surfer, který téměř denně brousí po netu. Tajenky posílá mailem a chrochtá si, že nemusí lítat k dopisní schránce. Sice to chtělo opravdu silné nervy přimět ho, aby přijmul vysvětlování věcí od základu ("nedělej ze mě ku*va obrazek_cenzura") a fakt, že jsem mu smazal ikonu Exploreru z plochy - a nahradil ji Operou ("Kde je ku*va ten vobrázek, co sem na něj ku*va klikal - jak se mám ku*va bez něj ku*va dostat na svou zku*venou stránku???" - myšleno na domovskou page = seznam.cz) - ale nakonec to skousnul a přes zástup "nočňátek" pochodujících minimálně v sedmistupech se naučil vše potřebné...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund