Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

DVB-T príjem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 64, 65, 66  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st březen 28 2018, 11:18    Předmět: Citovat

ČESKÁ TELEVIZE ZÍTRA V 10:00 ZAHÁJÍ DVB-T2 VYSÍLÁNÍ PRO 98,7 PROCENTA OBYVATEL ČESKA

A všichni najednou teď řeší to blbé "Déčko" Laughing
"Déčko, jak Déčko" to mně ne*sere - bez toho jsme tu byli celých 6let (až do před měsícem spuštěného muxu PS12) a taky jsme byli.
Ale po "rošádě", kdy bude od června v MUXu1 (čili staré DVB-T) namísto ČT Sportu to ČT-D/Art, přijde řada (i našich občanů!) o ČT Sport úplně! Aspoň do doby, než bude zprovozněno nové dokrytí Twisted Evil
Protože určitá část města bere signál MUXu1 pouze z dokrývače!
Z DVB-T "zmizí" (díky rošádě) a z nové DVB-T2 ještě (dlouho) dokryto nebude - takže nepomohou ani sebe-novější, či sebe-dražší televizory!
A takovýchto oblastí (vykrytých dokrývači MUXu1) je tady (a nejenom) na Valašsku hafo Shocked Cry

Který ko*kot vymyslel tu obrazek_cenzura s nějakou "rošádou"?
Tam, kdyby vyhodili rozhlas (radia) z MUXu1, snížili nepatrně dat. tok u ostatních, tak mohli klidně ČT-D/Art přidat rovnou do něj a na ten nějaký čas by to účel splnilo. Stejně tak, jako je tomu v MUXu2 - 5 programů už léta!
Argumentace, že rozhlas musí být na veřejnoprávním MUXu neobstojí - on tam totiž bude, i kdyby z MUXu1 odešel.
Bude totiž od zítřka už od počátku v novém přech. MUXu PS11 Exclamation

Tady - v komentářích:
citace:
4     Luděk napsal:
27.3.2018 (13:10)
Máme málo násilí a zabíjení na nově tak musíme na to mít další kanál který nám zlikvidoval ČT sport v multiplexu 1 ??? Děkujeme pane Dvořáku👎👎👎💣

Odpovědět
BIDLO napsal:
27.3.2018 (13:25)
Krásný nářek ale zbytečný. Prima Krimi ČT Sport určitě nezlikvidovala.

Odpovědět
Tyckin napsal:
28.3.2018 (6:39)
Prima Krimi JE důvodem proč teď končí Déčko v muxu3 a následně pak je v muxu1 vyhozen Sport aby se tam Déčko vešlo, tudíž je toho všeho příčinou. Nebýt tohoto zbytečného kanálu, byl by tu kompletní bezproblémový souběh.

Tento můj komentář (k věci) mně to TAM ani nechce přijat:
citace:
Tak, tak - ať jdou s celou Prima/sračka Krimi do "prodloužených zad" !!!
A s tím "Déčkem" rovnou do (_!_) Sad

Museli jsme se bez něj obejít celých 6 let (tady asi děti nemáme, pro nás vysílat Mux3 byl "přepych") a teď kvůli "rošádě" přijde část občanů o ČT Sport od června ÚPLNĚ Sad
Protože určitá část města bere signál MUXu1 pouze z dokrývače!

Z DVB-T "zmizí" (díky rošádě) a z nové DVB-T2 ještě (dlouho) dokryto nebude - takže nepomohou ani sebe-novější, či sebe-dražší televizory!
A takovýchto oblastí (vykrytých dokrývači MUXu1) je tady (a nejenom) na Valašsku hafo Sad Sad Sad

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne st březen 28 2018, 12:59, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jardavysocina



Založen: Feb 22, 2012
Příspěvky: 156
Bydliště: Přibyslavice u Třebíče

PříspěvekZaslal: st březen 28 2018, 12:42    Předmět: Citovat

Zdravím do Hospody. Já bydlím naproti " HUHTAMAKI " a tam Javořice skoro nejde (mám nad sebou ohromnou mezu , pak násep a koleje do Jihlavy , potom u Okříšek vedení VN a nakonec velký kopec Okříšky - Zašovice a tam VVN ) , tak že zase holt budu muset chytat " Kojál " ,
i když je dál , ale mám to tam více otevřené .

A to ti volové ten perfektní vysílač u Třebíče - Klučovská hora, co vidí u nás široko daleko vůbec nepoužívaji na šíření TV signálu . .. "ABSURDISTÁN"
Přikládám výškopisy vysílačů pro porovnání .


Jarda



Klučov_1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Klučov_1.jpg
 Velikost:  127.69 kB
 Staženo:  48 krát


Javořice_1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Javořice_1.jpg
 Velikost:  124.59 kB
 Staženo:  42 krát


Kojál_1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Kojál_1.jpg
 Velikost:  146.13 kB
 Staženo:  50 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dvorak



Založen: Apr 25, 2013
Příspěvky: 2014
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

PříspěvekZaslal: st březen 28 2018, 17:22    Předmět: Citovat

Dá se někde najít srozumitelný harmonogram přechodu na DVB T2 vysilače Čená Hora , ze kterého by jasně vyplývalo, kdy které programy přestanou fungovat, čím budou nahrazena a na jaké fjrekvenci, kdy skončí úplně klasické DVB T a pod. Zatím z toho nejsem vůbec moudrý, pouze jsem něco zaslehl o ukončeni Déčka/ART ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: st březen 28 2018, 18:44    Předmět: Citovat

Trutnov - ČH - MPX21 - K26 (bude spuštěn 10. května jako PS11), MPX22 (nyní PS12) - K28, MPX23 K31. Přesné termíny vypínání DVB-T MPXů a zapínání finálních MPXů T2 ještě nejsou oficiálně známy, čeká se na schválení TPP DD2 vládou ČR. Snad to stihnou v červnu. Čili v této chvíli je tvá otázka předčasná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7417

PříspěvekZaslal: st březen 28 2018, 20:38    Předmět: Citovat

Déčko/Art totiž nekončí na základě přechodu k DVB-T2, ale proto, že tam Prima začne vysílat další klon - Krimi. Primárním kanálem pro Déčko byl Pařízkův mux RS7 (Mux1a), v Muxu3 bylo "dočasně"...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st březen 28 2018, 20:52    Předmět: Citovat


http://www.televizniweb.cz/2018/01/cra-i-radim-parizek-maji-plne-multiplexy-dalsi-nove-televize-se-vejdou-az-do-dvb-t2/

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st březen 28 2018, 21:04    Předmět: Citovat

A jen malý OT - za mě bude Radim Pařízek navěky už jen gauner, co zlikvidoval legendární kapelu Citron. Doufám, že ho Standa Hranický chodí po nocích strašit... Twisted Evil
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: čt březen 29 2018, 9:03    Předmět: Citovat

Tak už to rozsvítili. ČT Sport vypadá dobře, ten stream je až 10 MBit/s.


ct_dvbt2_1.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ct_dvbt2_1.png
 Velikost:  61.72 kB
 Staženo:  52 krát


ct_dvbt2_3.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ct_dvbt2_3.png
 Velikost:  23.24 kB
 Staženo:  49 krát


_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dvorak



Založen: Apr 25, 2013
Příspěvky: 2014
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

PříspěvekZaslal: čt březen 29 2018, 11:24    Předmět: Citovat

lumca napsal(a):
Trutnov - ČH - MPX21 - K26 (bude spuštěn 10. května jako PS11), MPX22 (nyní PS12) - K28, MPX23 K31. Přesné termíny vypínání DVB-T MPXů a zapínání finálních MPXů T2 ještě nejsou oficiálně známy, čeká se na schválení TPP DD2 vládou ČR. Snad to stihnou v červnu. Čili v této chvíli je tvá otázka předčasná.


Díky za odpověď, takže HD kanály ČT, které vysílá ČH v současné době na k 21, od 10. května nepůjdou ? Ptám se, protože mám sice televizi s DVB T2, ale s HEVC 264, takže k ničemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt březen 29 2018, 11:29    Předmět: Citovat

Půjdou, dokud Pařízkovi neskončí licence na DVB-T na kanálu 21 z rozhledny Panorama.
S DVB-T2 to nesouvisí, nějakou dobu se bude vysílat v obou systémech.

_________________
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt březen 29 2018, 15:30    Předmět: Citovat

Dívám se, že manévry budou divoký a už začaly, protože zrovna mně tady vypadlo ČT1 HD (MUX 7, CH47), pak to naskočilo, pak zase nedostupné služby...

Lidi budou mít na Velikonoce fakt radost...

Mimochodem, na ČT24 opět perlí. Prý se stačí podívat na střechu, a když tam je satelitní anténa, ta se mě změna na HEVC netýká. Já tam mám 3 a určitě se mě to týká. Taky je dobrá ta illustrační fotka antén - dnes už asi málokdo přijímá DVBT na ty potvory, co jsou tam vyfocený...

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt březen 29 2018, 16:35    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
... Taky je dobrá ta illustrační fotka antén - dnes už asi málokdo přijímá DVBT na ty potvory, co jsou tam vyfocený...

Trochu postrádám odkaz na článek, ve kterém mají být vyfoceny ty antény Laughing

U nás už taky "svítíme a jedeme". Dokonce už i z STA (včera nainstalováno!), páč kanál 22 (PS12) i dnešní k. 26 (PS11 s ČT progr. v HD!) u nás budou (snad) definitivní-finální Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dvorak



Založen: Apr 25, 2013
Příspěvky: 2014
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

PříspěvekZaslal: čt březen 29 2018, 17:17    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Dívám se, že manévry budou divoký a už začaly, protože zrovna mně tady vypadlo ČT1 HD (MUX 7, CH47), pak to naskočilo, pak zase nedostupné služby...

Lidi budou mít na Velikonoce fakt radost...

Mimochodem, na ČT24 opět perlí. Prý se stačí podívat na střechu, a když tam je satelitní anténa, ta se mě změna na HEVC netýká. Já tam mám 3 a určitě se mě to týká. Taky je dobrá ta illustrační fotka antén - dnes už asi málokdo přijímá DVBT na ty potvory, co jsou tam vyfocený...


No moment, ty manávry se snad týkají pouze pozemního příjmu ! Takže příjem programů ze satelitů by měl být nadále bez problému, pokud vím, tak tam se používá DVB-S2, HEVC 264.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: čt březen 29 2018, 17:52    Předmět: Citovat

Nyní porovnávám hokej (MHK-TRI) a ten rozdíl je znát. Stream je podobný (špičky do 10 MBit/s) a parametry jsou 'HEVC+1080p+50fps' vs. 'H264+1080i+25fps'.
Je to jiná podívaná, díky dvojnásobnému počtu snímků za sekundu a neprokládanému obrazu.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt březen 29 2018, 19:05    Předmět: Citovat

@kokun: Viz printscreen

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/218411058060329 , někde kolem minuty 50 a dál.

@dvorak: To je logická hříčka. Když nepřijímám signál ČT atd. přes satelit, tak mně i nekonečný počet parabol na střeše nezachrání. Oni neřekli, že musíte mít ten a ten přijímač a přijímat tu a tu službu. Takže průměrný BFU pak vyleze před panelák, podívá se na střechu, kde más soused parabolu a řekne si, že se ho změna netýká... Very Happy



smetáky_dvbt.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  smetáky_dvbt.jpg
 Velikost:  58.34 kB
 Staženo:  41 krát


_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 64, 65, 66  Další
Strana 38 z 66

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund