Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

DVB-T príjem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 64, 65, 66  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt březen 30 2017, 13:07    Předmět: Citovat

MARCEL PROCHÁZKA: DVB-T2 V BRNĚ A OSTRAVĚ SPUSTÍME 20. DUBNA, PŘIDÁME I DALŠÍ PROGRAMY,
Satelitní operátoři představili připomínky k přechodu na DVB-T2,
http://www.televizniweb.cz/category/aktuality/ , http://www.televizniweb.cz/category/clanky/ Wink

MARTIN KOLOVRATNÍK (ANO): POKUD NĚKDO ODMÍTÁ DVB-T2, AŤ TEDY ŘEKNE DIVÁKŮM, ŽE BUDOU ZA TELEVIZI PLATIT
citace:
...
Jak vy osobně vnímáte druhou televizní digitalizaci, která přichází poměrně brzy po té první? Mnoha divákům se nelíbí, že si budou muset v krátké době znovu pořizovat nové televizory.

Tak krátká doba to zase není, pokud switch off proběhne v roce 2021. Myslím si, že to lidem vadit nebude. Vycházím z vlastní zkušenosti. Televizi, kterou dnes mám ve své poslanecké kanceláři v Pardubicích, jsem měl šest nebo sedm let doma. Teď jsem si domů koupil novou a počkal jsem si na certifikaci od Českých Radiokomunikací, kterou prošlo už 600 modelů a jejich počet neustále roste. Máme rok 2017 a jsem přesvědčen, že téměř sto procent televizorů na trhu je na DVB-T2 připraveno. Kdo by si koupil něco jiného, byl by sám proti sobě. Samotný přechod přijde za tři až čtyři roky. Pokud budou konzervativní a finančně slabší lidé trvat na starých televizorech, set-top-box pro ně bude investice do 500 korun. A jestliže jim za to nabídneme vyšší kvalitu obrazu, větší počet kanálů a hlavně jistotu, že si nemusí kupovat každý měsíc placenou televizní službu, myslím si, že to veřejnost pochopí a vezme to jako přínos.
...
Jednou z hlavních výhod DVB-T2 má být vysílání programů v HD kvalitě. Jenže komerční televize chtějí příjem HD verzí svých programů zakódovat zpoplatnit. Co si o jejich názoru myslíte?

Podle mě je chybný a doufám, že je vývoj nebo minimálně trh přesvědčí o opaku. Došlo totiž k jedné důležité věci, a tou je změna zákona o DPH, kterou si vylobbovala Česká televize. Společně s Českým rozhlasem slíbila, že pokud ke změně DPH skutečně dojde a zvýší se jí tím příjmy, investuje tyto peníze do digitalizace a HD vysílání. Změna DPH prošla, takže předpokládám, že ČT ten slib splní a za sebe můžu slíbit, že pokud uspěji ve volbách a budu sedět ve Volebním výboru, bude to pro mě jedno z nosných témat. Až nám Rada ČT do sněmovny donese výroční zprávu o hospodaření ČT, budu se ptát, zda ten slib dodrželi. Televize obecně říkají, že kvůli HD se musí vyměnit celý vysílací řetězec. Není to jen o samotném výstupu HD vysílání, ale také o kamerách, střižnách, prostě všechno kompletně se musí vyměnit. Chápu, že je to drahé. Ale jestliže ČT díky změně zákona o DPH na to dostane peníze a bude v HD vysílat zdarma, věřím, že veřejnost vyvine takový tlak na komerční televize, aby také vysílaly v HD volně, že tomu prostě ucuknou.
...
Když se vrátím k HD vysílání v DVB-T2 a možnosti zpoplatnění komerčních stanic, dovedl byste si představit možnost mixu, že by základní programy v DVB-T2 byly k dispozici zdarma a část by byla za poplatek? Po přechodu na DVB-T2 tu totiž bude moci vysílat až 100 programů a ty se všechny neuživí z prodeje reklamních časů.

Nemám s tím problém. Je to logické a je to dané možnostmi trhu. Lidé si mohou zvážit, zda budou platit 100, 150 nebo 200 korun za kanály, které budou třeba bez reklam. Dovedu si to tedy představit, ale existuje pro mě nepřekročitelná podmínka, že pro nejširší masu diváků musí vždy existovat nějaká základní programová nabídka zdarma. Skoro to považuji za zákonnou povinnost. Na druhou stranu přiznávám, že si úplně nedokážu definovat, co by měl být ten základ. Asi celý veřejnoprávní multiplex, to je jasné. Ten si platíme v televizních poplatcích. A na tom by to možná šlo postavit. Nikdy se podle mě nesmí stát, aby někdo z občanů neměl možnost zdarma přijímat programy ČT.
...

Jeden z diskutujících:
citace:
pemaza napsal:
30.3.2017 (13:44)

To se asi pěkně počkáme na spuštění přechodového muxu ČT v DVB-T2, problém je schválení ZEKu a volba ředitele. To jestli bude Nova a spol placené televize, to mohou řešit až do roku 2021.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá březen 31 2017, 11:03    Předmět: Citovat

Nestačí, že komeční TV (Nova, Prima, ...) pozdržely přechod na DVB-T už před pár lety, teď se obdobně chovají sat. operátoři (především Skylink a DigiTV/CZ), kteří vytvořily "Českou asociaci satelitních operátorů" (ČASO) Evil or Very Mad

IVAN PILNÝ: HOSPODÁŘSKÝ VÝBOR NESTIHNE PROJEDNAT DIGINOVELU K DVB-T2 VČAS,

PĚT NEJVĚTŠÍCH OMYLŮ ČESKÉ ASOCIACE SATELITNÍCH OPERÁTORŮ O PŘECHODU NA DVB-T2
citace:
31.3.2017 / JAN POTŮČEK

Argumentaci satelitních operátorů proti plánovanému přechodu na nový typ pozemního digitálního televizního vysílání lze jednoduše vyvrátit veřejně dostupnými fakty.

Satelitní operátoři si stěžovali u Evropské komise kvůli DVB-T2. Tento titulek včera rezonoval v mnoha médiích. Česká asociace satelitních operátorů pořádala tiskovou konferenci (na kterou měl Televizníweb.cz mimochodem zakázaný vstup), na níž pohrozila arbitráží proti České republice, pokud poslanci nestáhnou a nepřepracují vládní návrh zákona o elektronických komunikacích, který řeší přechod na nový typ pozemního digitálního televizního vysílání DVB-T2. Satelitní operátoři opírají svoji argumentaci o několik lehce vyvratitelných nepravd. Pojďme se podívat na pět nejzásadnějších omylů satelitní asociace.
...

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19522
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá březen 31 2017, 11:57    Předmět: Citovat

Četl jsem ten článek důkladně a nějak mi uniká smysl obstrukcí (tedy mimo to, že satelitní operátoři chtějí aspoň za každou cenu zdržovat, když už to nejde zastavit).
Asi by se vlákno mělo jmenovat DVB-T příjem vs. DVB-S průjem...
Ostatně - asi už ho dlouho někdo má, a pořádný, podle toho, co se z televizí valí už hezkých pár let. Bez ohledu na přenosovou platformu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá březen 31 2017, 20:44    Předmět: Citovat

Ten průjem je definovatelný : klesá sledovanost reklam občas proložených seriálem Colombo (to je můj případ) --> cena reklam klesá, takže se musí odvysílat víc reklam -->> divák se naštve a TV vypne, protože musí koukat víc na reklamy (opět můj případ), takže opět klesá sledovanost reklam občas proložených seriálem Colombo -->> smyčka se opakuje.

Chcete-li si zkazit celej den, zapněte si dopoledne TV na jakémkoliv kanálu (ČT2 a někdy Prima Zoom je zatím pro mě výjimka).

Pak se nakoupí ježibaby s kartama a tři rozdíly v obrázku za 1500Kč... Twisted Evil

Preferuju přechod rovnou k DVB-T3 = černá obrazovka.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út duben 04 2017, 18:43    Předmět: Citovat

JAK SE SERVISNÍ TECHNICI PŘIPRAVUJÍ NA ÚPRAVY SPOLEČNÝCH TELEVIZNÍCH ANTÉN KVŮLI DVB-T2?,

Pozemní vysílatelé se ohradili proti námitkám asociace satelitních operátorů,
DVB-T2 NA POŘADU DNE V POSLANECKÉ SNĚMOVNĚ: DIGINOVELA JDE DO PRVNÍHO ČTENÍ:
citace:
Dolní komora parlamentu se dnes začne zabývat vládní verzí novely zákona o elektronických komunikacích, která řeší start a provoz přechodových televizních sítí nové generace DVB-T2.
...
České Radiokomunikace se ohradí vůči satelitářům

České Radiokomunikace, které dosud jako jediný z tří operátorů spustily vlastní přechodovou síť DVB-T2, se hodlají proti kampani České asociace satelitních operátorů bránit. Na tuto středu svolaly tiskovou konferenci, na níž se vyjádří k požadavkům satelitních společností. Další dva budoucí provozovatelé přechodových sítí DVB-T2 – Česká televize a společnost Digital Broadcasting – vyčkávají se zahájením vysílání těchto sítí až na schválení diginovely zákona o elektronických komunikacích. V případě České televize hraje důležitou roli tak výběrové řízení na generálního ředitele, které by mělo být ukončeno 26. dubna. Teprve po volbě ředitele lze očekávat větší aktivitu ČT okolo spouštění její přechodové sítě.

Diginovela zákona o elektronických komunikacích je důležitá hned z několika důvodů. Otevírá vládě možnost poskytnout zmiňované kompenzace operátorům přechodových multiplexů DVB-T2 (ale až po notifikaci Evropskou komisí), řeší otázku rušení televizního vysílání ve standardu DVB-T2 sítěmi LTE a umožňuje České televizi provozovat vlastní síť DVB-T2. Na tuto první diginovelu by měla časem navázat druhá, která bude řešit finální stav po vypnutí současného televizního vysílání ve standardu DVB-T2, tedy především počet finálních sítí a jejich přidělení operátorům. Samostatně, formou vládního nařízení, bude řešen samotný Technický plán přechodu z DVB-T na DVB-T2. Vláda by jej měla přijmout do června příštího roku.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st duben 05 2017, 19:19    Předmět: Citovat

OPERÁTOŘI POZEMNÍCH TELEVIZNÍCH SÍTÍ VRACÍ ÚDER SATELITÁŘŮM:
citace:
UVNITŘ DOKUMENT – České Radiokomunikace poskytly souhrn informací, ve kterých rozebírají jednotlivé body Stanoviska České asociace satelitních operátorů k diginovele o DVB-T2.
...
Za mylná a často nepravdivá označují České Radiokomunikace (CRA) tvrzení České asociace satelitních operátorů, která v souvislosti s plánovaným přechodem na nový typ pozemního digitálního televizního vysílání DVB-T2 šíří mezi poslanci a novináři. ...
...
Placené televize v DVB-T2? Záleží na jejich provozovatelích

„Strategie schválená vládou nepočítá s tím, že by v přechodových sítích DVB-T2 bylo možno provozovat placené televizní stanice. Následné zpoplatnění televizního vysílání je obchodním rozhodnutím konkrétního televizního provozovatele. Již dnes však mohou komerční televizní stanice vysílat placenou televizi v DVB-T. Nelze proto tvrdit a spekulovat, že jde o možnou podporu další placené televizní platformy. Základním cílem Strategie je zachování pozemní televizní platformy s možností bezplatného vysílání,“ vysvětlují CRA. Přidělení kmitočtů pro sítě DVB-T2 stávajícím operátorům celoplošných multiplexů DVB-T vychází z platného znění zákona o elektronických komunikacích, přičemž jde o změnu z důvodu rozhodnutí Evropské unie a mezinárodních smluv. „O změně bude rozhodovat Český telekomunikační úřad,“ dodávají CRA.
...

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19522
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st duben 05 2017, 19:57    Předmět: Citovat

Vždyť se kódovalo i analogové TV vysílání, pravda, pozemní ne, ale jen proto, že veřejnoprávní televize musí být volně šířená (dokud se nezmění zákony), a soukromým šlo a jde o sledovanost.
Čili nejde o nic nového, na satelitu, v kabelovkách i MMDS už dávno běžná věc. Bez ohledu na to, jak moc sofistikovanou metodou to kdo kódoval.
Vždy šlo o souboj mezi poskytovatelem, který koukal znemožnit příjem všem, kdo mu za něj neplatí, a divákem, který naopak koukal koukat zadarmo.
Kódování je takřka zcela nezávislé na přenosové platformě, funguje stejně dobře na DVB-T, jako na DVB-T2.
Netrpělivě čekám na budoucí přidělení kanálů pro jednotlivé multiplexy. Mám radši, když je STA na nový MUX připravená už v době zkušebního vysílání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st duben 05 2017, 23:11    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
...
Netrpělivě čekám na budoucí přidělení kanálů pro jednotlivé multiplexy. Mám radši, když je STA na nový MUX připravená už v době zkušebního vysílání.

Taky mně to zajímá - hl. jestli se budou hodně měnit kanály z "přechodových sítí", anebo budou (snad) povětšinou definitivní.
Bude málo byt. domů, které budou ochotny "překopávat" STA nadvakrát - třeba jen na rok, či dva (i když se dnes už většinou jedná pouze o přeladění, nikoliv výměnu zesil. vložek). Ale i když nebudou velké materiálové náklady, práce taky něco stojí.
Nebylo jak za analogu - kanály byly pro jednotlivé oblasti "přiděleny" stokholmskou konferencí v r. 1960 (či 61?) - a to "sedělo" (i po 20 letech!).
Když se u nás začátkem 80. let spouštěl na vys. Ploštiny 3. program (OK3) už dopředu jsem věděl, že to bude na k. 59. A hned jsem si připravil náhražkovou anténu (HB9CV pro ten kanál), která byla mrňavá. Jakmile to spustili (tuším to bylo 1.6.1981), tak jsem hned tehdy, s její pomocí (ležela pohozená na nábytku) sledoval Vimbledon s Ivanem Lendlem Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12062
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: st duben 05 2017, 23:21    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
Když se u nás začátkem 80. let spouštěl na vys. Ploštiny 3. program (OK3) už dopředu jsem věděl, že to bude na k. 59. A hned jsem si připravil náhražkovou anténu (HB9CV pro ten kanál), která byla mrňavá. Jakmile to spustili (tuším to bylo 1.6.1981), tak jsem hned tehdy, s její pomocí (ležela pohozená na nábytku) sledoval Vimbledon s Ivanem Lendlem Wink

. . . nepleteš se ???

Na třetím okruhu dříve využívaným sovětským vysíláním byl 14. května 1990 spuštěn třetí český program OK3 (obdobný program nazvaný TA 3 byl spuštěn na Slovensku až 6. června 1991).

https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Ceskoslovensk%C3%A1_televize
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: čt duben 06 2017, 4:19    Předmět: Citovat

Vysílač VK - Ploštiny v roce 1981 existoval tak možná na projekčních prknech projektantů takovýchto staveb a pokud mě paměť neklame byl spuštěn někdy kolem roku 1988/89! A, že by se v roce 1981 v tehdejší ČSSR vysílalo na K59..., to je jako "Pohádka z mechu a kapradí"! Navíc vysílání programu TSS bylo u nás na objektech Správy radiokomunikací (potažmo Spojů) zahájeno (oficiálně) až v roce 1984 (bylo to v Praze, tuším, že k 7. listopadu 1984) na základě usnesení vlády ČSSR (číslo teď z hlavy nevím) z roku 1983 nebo 1984. Takže pokud se na tomto objektu začal vysílat program OK3 (což bylo 14. května 1990 a zde pokud se tady program TSS původně vysílal to bylo ke stejnému datu, to ovšem záleželo jestli zde byla k dispozici trasa, pokud ne, TSS se přijímal ze SAT a v těchto případech byl na těchto objektech OK3 spuštěn až později, po vybudování trasy, vím, že ve Vsetíně to trvalo dost dlouho a OK3 tam byl místo TSS spuštěn až někdy v polovině roku 1991) nebylo to na K59, ale na K42 (kde později zahájil program ČT2) a nikoliv K59, tam byla vysílána Prima tv s PA výkonem 2kW (K25 + 42 měly po 10kW a TXy byly Zaraty, zatímco pro K59 byl TX Tesla).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19522
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt duben 06 2017, 5:08    Předmět: Citovat

To už jsme ale v historii, tu bych nechal jiným vláknům. Jde tu právě o to, že zdaleka ne všude půjde ty STA přeladit. O kabely a zásuvky nejde, stejně se před pár lety většinou musely vyměnit, předtím se totiž už přecházelo ze stoupačkových na hvězdicové rozvody a příslušenství (vesměs ze ZVT BB) je dlouhodobě vyhovující i do budoucna. Jenomže už jednou či dvakrát některé vložky přeladěné byly a někde ve sklepě se válí pár přebytečných.
Ty kanálové zesilovací vložky by to zvládly, jenže z kanálů 57 a vyšších už je jejich přeladění dolů problematické, ne-li marné. Naopak v mnohých STA tu běhají na dolním konci UHF pásma vložky už jednou přelaďované (zde na střídačku z K23 na K21 nebo na K25, pak jsou tu v provozu převážně vložky na K38, 40 a 60, v některých místech jsou na tom o něco lépe, mají osazení K32, 34, 39, 45 a 57, ale válí se už tu ty odpojené po K61, protože tam, kde je měli, přijímali i K60, na ten jednou dodnes). S tím vyvstávají otázky: bude nějaký multiplex na K39 - 40, aby se daly použít aspoň Alcady z K57? A bude je čím nahradit, aniž by se musela měnit celá sada? Budou na to ti dva tři výrobci připravení?
Pokud jde o cenu, myslím si, že pro dům s 24 a více zásuvkami to žádná bolestivá položka nebude, ostatních výdajů pravidelných i nepravidelných za nejrůznější (povinné i nečekané) služby je beztak tolik, že se to v tom ztratí.
Čili už jen skutečnost, že se má spustit přechodová síť, aniž by bylo jasně řečeno, zda na tom kanálu pak bude sloužit i pro pravidelné vysílání, mi připadá jako amatérská akce. Nějaký plán snad musel existovat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt duben 06 2017, 7:10    Předmět: Citovat

Njn - je vidět jak už stárnu a blbnu (pletu se nejmíň o 10 let) - taky jsem při psaní "už dřímal" Embarassed
Ještě teď, než jsem zapnul ntb, jsem se ptal syna, kdy že jsme to OK3 chytali. Tak to mělo být 1.6.1993 a nesledovali jsme tenis, ale finále Stanley Cupu (vítězem Montreal Canadiens). 2 roky předtím jsme sledovali SC pouze na Scrrensportu ze satelitu (Pitsburg s Jágrem).

Já tím jen chtěl upozornit, že i po letech (v tomto příp. i po více než 30!) to "přidělení" kanálů platilo:
kokun napsal(a):
Nebylo jak za analogu - kanály byly pro jednotlivé oblasti "přiděleny" stokholmskou konferencí v r. 1960 (či 61?) - a to "sedělo" (i po 20 letech!).


To Hill
Přelaďováním jsem neměl na mysli staré vložky TESSA-S a STEA-D (ZVT BB), kde se mění X-taly, atd. - ale už moderní programovatelné domovní zesilovače, které se přelaďují sw (TELEVES, IKUSI apod.).
Sorry že jsem zase trochu OT.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne čt duben 06 2017, 7:15, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: čt duben 06 2017, 7:13    Předmět: Citovat

Kanály pro budoucí přechodové sítě v drtivé většině (jedná o rozsah mezi K21 - K31) budou finální, pouze se po ukončení přechodu změní obsah v těchto sítích a ty budou prohlášeny za finální. TPP přechodu na T2 vláda formou nařízení projedná v polovině roku 2018. Zkoordinované (případně koordinované) vysílací kanály pro jednotlivá VS jsou již delší dobu odborným firmám známy. Dosavadní DVB-T sítě pokud jsou pod K50 budou z velké části zachovány a překlopeny do T2, v několika případech bude vysílání na "vypůjčených" tv kanálech ukončeno a budou se využívat "nové" vysílací kanály v rozsahu K21 - K31. Vše se dá na internetu bez problémů dohledat. Co se týká přelaďování KV tak víc jak tři přeladění/1ks KV bych v žádném případě nedoporučoval, pak už může docházet k různým problémům se stabilitou takto upravených KV. Jinak v Čechách existuje jistá firma, pro kterou není problém přeladit KV (např.) z K61 na K31, či K21. Distributor KV sice tvrdí, že to není "úplně košer" a nemělo by se, ale problémy byly snad v jednotkách při počtu asi 50 ks takto přelaďovaných KV. Chápu, že distributor má pro takováto svá tvrzení pochopitelné důvody. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19522
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt duben 06 2017, 10:23    Předmět: Citovat

Čemu říkáš "odborným firmám známy"?
Jednak tu jednou stranou tvrdíš, že přidělení kanálů na vysílací stanoviště jsou už dnes odborným firmám známá, na stranu druhou, že to vláda bude schvalovat až někdy za rok. Bude to přidělení frekvencí za ten rok ještě platit i pro ty odborné firmy?
Čekám, kdy konečně někdo praští do stolu a zveřejní, že "odtud se bude vysílat na následujících kanálech a s takovou a takovou polarizací", a že to bude zase na pár let definitivní.
Jojo, osvícených monarchů má tento svět kritický nedostatek....

Jak se pozná odborná firma od té "ještě odbornější, která už jakoby ví"? Že ta odbornější se zabývá vysílači, zatímco ti od příjmu ať si hledají na internetu informace pochybného původu? Vždyť to přece není nic, co by se dalo utajit, až se to spustí. Tak proč se s tím dělají takové obstrukce před spuštěním?
Že by těm informacích jejich budoucí či dlouhodobou platnost sami nevěřili?

Jinak souhlasím: vložky Alcad řady ZG lze přeladit i o mnohem více, než je jejich katalogový rozsah, ale taky souhlasím, že to není košer úprava a výsledné vlastnosti, zejména selektivita a linearita v propustném pásmu, nemusí z té úpravy vždy vyjít nejlépe.
Proto ale chci předem znát, na jaké kanály budou potřeba, aby se pokud možno nemuselo přelaďovat (nebo alespoň ne o moc). A, když to nebude mít smysl přeladit, aby bylo ještě kde koupit kanálovou vložku, která bude v sadě chybět.
Aby nám ti dodavatelé této techniky mezitím neinovovali do nekompatibilní techniky... anebo to nezabalili a nešli do penze dřív, než se něco jednoznačného pustí ven.
To nepíšu z nějakého rozmaru či svéhlavosti, ale ze zkušenosti i s jinou technikou, než anténní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt duben 06 2017, 11:00    Předmět: Citovat

lumca napsal(a):
Vysílač VK - Ploštiny v roce 1981 existoval tak možná na projekčních prknech projektantů takovýchto staveb a pokud mě paměť neklame byl spuštěn někdy kolem roku 1988/89! . . . a OK3 tam byl místo TSS spuštěn až někdy v polovině roku 1991) nebylo to na K59, ale na K42 (kde později zahájil program ČT2) a nikoliv K59, tam byla vysílána Prima tv s PA výkonem 2kW (K25 + 42 měly po 10kW a TXy byly Zaraty, zatímco pro K59 byl TX Tesla).

Samozřejmě máš pravdu - jak píšu, hlava je čím dále děravější. Přesto ty frekvence (kanály 42 i 59) souhlasily s plánem z r. 1960(1) !!!
A přehled kanálů, jak přechodových sítí tak i finálů T2, by zajímal i mně. Asi je to tajné, přestože se to uskutečňuje už teď a bude pokračovat až do r. 2021 (že to v těch 60. létech šlo? Shocked a dnes to nejde Evil or Very Mad ).



V.K. - Ploštiny.jpg
 Komentář:
Televizní vysílač Valašské Klobouky - Ploštiny, okres Zlín

Stáhnout
 Soubor:  V.K. - Ploštiny.jpg
 Velikost:  66.95 kB
 Staženo:  44 krát


640x480_OvpYhS.jpg
 Komentář:
Televizní vysílač Valašské Klobouky - Ploštiny, okres Zlín

Stáhnout
 Soubor:  640x480_OvpYhS.jpg
 Velikost:  20.36 kB
 Staženo:  52 krát


_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 64, 65, 66  Další
Strana 28 z 66

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.34 sekund