Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

DVB-T príjem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 64, 65, 66  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1886
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: út listopad 13 2012, 11:17    Předmět: Citovat

Jenom bych doplnil,nezapomenout na to co má být zakončeno R75ohm ať je opravdu zakončeno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19568
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt listopad 22 2012, 9:51    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
...dodnes čekám, kdy mě UPC odpojí od kabelovky a přepojí ve své zaplombované skříni moji zásuvku na rozbočovač STA...

Perlička: po opětném doporučeném zaslání výpovědi UPC mě napřed kontaktovali telefonicky postupně tři agenti s nabídkami na 40 digitálních programů o 70 peněz levněji, než dosavadních 9 analogových, mailem mi nabídky chodí dvakrát týdně. Každému jsem znovu vysvětlil, že potřebuji mít na zásuvce doma signál STA a musím si vybrat, kam bude můj kabel v jejich skříni zapojený.
Korunu tomu dalo zákaznické centrum včera: "Ano, akceptujeme výpověď smlouvy, jestli se tedy ještě nerozhodnete pro jinou nabídku. Můžete nám sdělit, proč nemáte o naše služby už zájem?". Dalo mi dost práce nevyletět, jak papírovej čert: květnovou výpověď někde zaseli a v této (vlastně urgenci) jsem důvod uvedl snad jasně - potřebuji na své jediné zásuvce mít signál STA.
Na to mi to nešťastné děvče pravilo, že to mi nezaručí, přece nebudou kvůli mně posílat do Jičína technika, protože oni mi jen zruší dodávku signálu. A, i kdyby tam musel, nebude mě volat.
To už jsem se musel smát: jak to chce udělat bez fyzického zásahu jejich technika v jejich zaplombované skříni umístěné v našem zamčeném suterénu, kam já nebo někdo z deseti sousedů ho musíme fyzicky pustit, aby v jejich skříni po rozplombování přepojil fyzicky vývod k mé zásuvce z jejich odbočovače na náš odbočovač? Ten je v jejich skříni také (od doby, kdy kabelovka ještě nepatřila UPC, a za cenu, že ji měli snad všichni). Beze mne se ke skříni nedostane a já budu dál zdarma odebírat signál z rozvodu UPC.
A, jestli ho tam pustí někdo ze sousedů a jen mě odpojí, aniž by mě přepojil na "naše", budu ji otravovat znovu, dokud to nebude...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6106
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: čt listopad 22 2012, 11:35    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
... potřebuji mít na zásuvce doma signál STA a musím si vybrat, kam bude můj kabel v jejich skříni zapojený...

U mne probíhalo připojení UPC internetu takto:
- objednáno
- připravil jsem díru pro zatažení jejich kabelu ke mně do bytu, stačilo už jen doprovrtat asi 2 cm betonu
- přišli hoši od UPC, pravili že oni žádný kabel tahat nebudou a že mi na jejich kabel přehodí STA přívod do bytu (je to ve společném rozvaděči na každém patře)
- na mou námitku, že STA potřebuji, pravili "tak my vám tam gratis pustíme základní balík TV"
- i stalo se (jaro 2006). Po jejich odchodu jsem přidal přepěťovky, dolní propust na signály UPC, horní propust na signály STA a slučovač. Takže v současnosti mám v zásuvce na zdi:
- internet 30 Mbps
- 16 analogových TV od UPC (k. 1-12 + S)
- 6 digitálních MUXů od UPC (k. 21..26)
- 4 digitální MUXy z STA (k. 41, 42, 53, 59)
a platím jen ten internet.
Kupodivu mi ty TV signály ani při dalších při/přepojovačkách a revizích neustříhli - naposledy odcházeli se slovy "Vy tam máte navíc neplacenou TV, ale že jste byl tak hodný a pustil nás do baráku, tak jsme Vám to tam nechali" Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19568
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt listopad 22 2012, 12:36    Předmět: Citovat

Jo, slučovač UHF+VHF mám taky, do UHF mi zatím jde signál z antény na balkóně, analogová kabelovka jde přes vstup VHF. Jenže vesměs špatně převedená do analogu, takže na ni už přes rok nekoukáme.
Jenže na balkóně mám signál jen z Krásného, zatímco ve společné anténě máme tři MUXy z Černé hory a jeden MUX z vysílače Chlum u Hradce Králové, takže vlastně koukám na obrázky odjinud a už vůbec nevím, jestli se ty "naše, domovní" dostanou v pořádku ke všem. Nebo se o tom dovím až později.
Ale to už tu bylo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12088
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: pá listopad 30 2012, 22:57    Předmět: Citovat

"radostná" zpráva !
od dneška funguje MUX4 CH45 z kopce Andrlův chlum v Ústí nad Orlicí s 10KW !

http://www.digitalnitelevize.cz/forum/dvb-t-vysilaci-sit-multiplex-4/mux4-usti-nad-orlici-155565/?kotva=mux4-usti-nad-orlici-158200
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: út prosinec 25 2012, 21:03    Předmět: Citovat

Možno hlúposť, ale spýtam sa. Čo by to dalo, keby som signál z antény (za predzosilňovačom) previedol na symetrický a pustil ho po jednom točenom páte v ethernetovom kábli? Uvažujem tak, že tie drôty sú blízko pri sebe, ale stretávajú sa omnoho menšou plochou. Ak by to nešlo, nešlo by to ani po konverzii do pásma VHF? Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12088
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út prosinec 25 2012, 21:28    Předmět: Citovat

znáš parametry toho páru?
Jeho impedanci ?
Jeho kapacitu na metr ?
Jaký to asi bude bude mít útlum při UHF nebo VHF ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: út prosinec 25 2012, 21:30    Předmět: Citovat

Skúsiť to môžeš, ale myslím si, že pri frekvencii pár sto MHz bude mať krútený pár veľký útlm oproti koaxu. Vyskúšaj a poreferuj. Wink
_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3379
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: út prosinec 25 2012, 22:31    Předmět: Citovat

Kluci já to někde viděl po struktuře. Délky tras desítky metrů. Určitě to bylo někde níž, než v UHF... IEC bylo vybaveno nějakým feritovým prstýnkem. Ale bylo to šikovně zapatlany silikonem, že nebylo vidět, jestli je to jen nějaký závit skrze rušení/impedanční přizpůsobení.

Pokud si matně pamatuju, UTP má kolem 120R.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15544
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út prosinec 25 2012, 23:50    Předmět: Citovat

Duvsane, klidně to zkus, ale nebude to ono. Z nouze ti to půjde, ale měl bys rozlišovat, kde ještě bereš signál z antény a kde už jen z toho vedení. Laughing
Jestli chceš šetřit, tak to už veď po koaxiálu RG58 pro staré vedení sítě PC - taky se používá k CB vysílačkám. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: st prosinec 26 2012, 1:23    Předmět: Citovat

Nejde o šetrenie. Pokiaľ viem, v ethernetovom kábli sú štyri točené páry a počítač využíva len dva. Takže zvyšné dva môžem použiť pre iné. A ten kábel sa ľahšie inštaluje ako koax.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3379
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: st prosinec 26 2012, 8:38    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
Pokiaľ viem, v ethernetovom kábli sú štyri točené páry a počítač využíva len dva. Takže zvyšné dva môžem použiť pre iné.

Na těch rozvodech, co sem viděl já byl pušťěn v jednom UTP jen TV nebo DATA. Ne současně... Těžko odhadnout jestli a jak moc se můžou ovlivňovat signály na krouceném v takovém pásmu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: st prosinec 26 2012, 10:57    Předmět: Citovat

A keď máš takých káblov peknú hromádku na dĺžke niekoľko metrov?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19568
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st prosinec 26 2012, 11:12    Předmět: Citovat

V základním pásmu to chodí po STP na asi 30m, sice i zvuk na 5,5MHz jde přenést, konečně je to FM, ale obraz je přes všechny pokusy o přizpůsobení v kvalitě tak pro domácí pindafon - na obrazovce Šilelisu má obraz méně detailů, než z kamery přes modulátor a kanálový volič, ale po koaxiálu. Po UTP to funguje jakž takž do 2.TV kanálu (musí se ale na začátku do kabelu nacpat hodně a na konci navázat s útlumem, jinak se obraz utopí v rušení), výše už ne, a to ještě, dokud se kabel neprotáhne stěnou. Pak už to nejde kale přizpůsobit vůbec.
Na přizpůsobení i rušení okolními vedeními je lepší STP kabel, tomu je vcelku jedno, kudy je tažený, ale pořád to bude jen provizorium s útlumem přímo strašným.

Zkrátka na přenos TV signálu, ať už analogového nebo digitálního, existují kabely, s nimiž to funguje napoprvé, bez laborování vedoucího k výsledku sotva uspokojivému.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12088
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: st prosinec 26 2012, 11:43    Předmět: Citovat

nevíte někdo co se děje na Andrláku (Ústí nad Orlicí)???
od 30.11. tam spustili nový MUX4 a od včera t.j. 25.12. od 19:10 to zase nejde . . .
má vysílač závadu, nebo to jen zkoušeli ???
Proč to teď zase nejde?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 64, 65, 66  Další
Strana 12 z 66

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund