Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Settopbox s VGA
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so leden 15 2011, 18:35    Předmět: Citovat

Jde mi o to DVB-T přes monitor. Jestli s některýma má někto zkušenosti. Třeba jako max. vertikální frekvence - proto s tím blbnu, citlivost, odolnost vůči rušení, teletext (nenašel jsem) a tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: út leden 18 2011, 23:56    Předmět: Citovat

Rozhodol som sa pre ACUTAKE VGA DVB-T box black. Jediná predajňa, čo som našiel, sú
http://www.tntrade.sk/acutake-vga-dvb-t-box-black_d51117.html
Sú dôveryhodní? Nie sú problémy s reklamáciami? Viete i o iných predajniach?
Vďaka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: út květen 03 2011, 0:23    Předmět: Citovat

Zabudol som odpovedať. Volal som im, pán mi nevedel povedať rozlíšenie ani vertikál, tak som to odložil. Medzitým som CRT-čka z väčšiny vyhádzal a práve čumím na 17'' LCD s rozlíšením 1280x1024. Z úspory miesta i z energetických dôvodov by som ho chcel využiť i na TV. Divák nie som tak náročný ako poslucháč. Ale to ešte počká.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr1991



Založen: May 29, 2009
Příspěvky: 301
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

PříspěvekZaslal: út květen 03 2011, 19:51    Předmět: Citovat

Osobne mam tento
http://www.avelmak.sk/index.php?lm=1085&pg=det&article=41458
(je to asi to iste ako si dal posledny link)a absolutna spokojnost, ma to aj slot na SD na nahravani, USB, okrem VGA aj obycajny zlty videocinch + je k tomu SCATR redukcia, cize da sa vyzuzit aj na obycajny TVP...
Akurat jedna vec, pri preruseni napajania sa STB sam zapne. Cize ked nie som doma a STB a monitor je v stand-by a vypne (a zapne) elektrina, tak sa mi to zapne a "beží". Nestretol sa s tym niekto, resp. neviete nahodou niekto jak to nastavit tak, aby to bolo po pripojeni na siet v stand-by?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: út květen 03 2011, 22:30    Předmět: Citovat

Aké to zvláda rozlíšenie?

Naposledy upravil Duvsan dne čt květen 05 2011, 23:06, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: čt květen 05 2011, 23:01    Předmět: Citovat

Páni, viem, že je to nerentabilné, resp. stratové, ale sme v bastlírně. Nejak mi to nedá s tým prekladaním. Napadlo mi to trochu inak. Do boxu by sa nezasiahlo, vyrobil by sa druhý prístroj. Vysvetlím.
Či z boxu, DVD, VCR, to je jedno, proste by sa polsnímok zdigitalizoval a uložil v pamäti. Ten by obslužný softvér rozdelil podľa sudých a lichých riadkov na dva štvrťsnímky. Nepárne - prvý, párne - druhý štvrťsnímok. Medzitým by sa uložil i druhý polsnímok a nápodobne. Takže máme v pamäti celistvý obraz rozdelený na dve a dve, tedy štyri štvrťsnímky. Ďalej treba doplniť synchronizačnú zmes. Tu je dôležité správne časovanie, aby sa riadky kreslili medzi a nie cez predchádzajúce a aby rozkladový diel TV o ničom nevedel. A už stačí tie štvrťsnímky posielať k TV (medzitým prevádzať späť na analog).
Na neupravenom TV by som mal vidieť dva obrazy nad sebou. Ak nie, tak po vyradení synchronizácie (snímkovej). Samozrejme medzi nimi prázdny pás (doba sp. behu). Stačí zdvojnásobiť vert. fr., upraviť linearitu a hotovo. Úpravu by šlo pomocou spínacích tranzistorov urobiť tak, aby bolo možné prepnúť naspäť (podobne ako u CRT monitoru).
Druhá možnosť by bola v pamäti z polsnímkov zložiť kompletný obraz a ten potom "rozobrať" na štyri. Vlastne by stačili i tri; tu už je to jedno a mohla by byť jednoduchšia úprava vertikálu.
Prosím o vyjadrenie tých, čo naozaj rozumejú problematike (čím lepšie odo mňa, tým lepšie; sú to správni ľudia na konzultáciu). Čo na to napr. mr. Hill?
Kto programujete procesory, čo by znamenalo vyrobiť na toto soft? Ako veľmi by bolo náročné vymyslieť algoritmus?
Vopred vďala (i za sprdy).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: čt květen 05 2011, 23:06    Předmět: Citovat

Petr1991, aké zvláda ten box rozlíšenie?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr1991



Založen: May 29, 2009
Příspěvky: 301
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

PříspěvekZaslal: pá květen 06 2011, 14:54    Předmět: Citovat

rozlisenie je tam tusim napevno nastavene neviem teraz presne ake (asi ako obycajne VGA)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: pá květen 06 2011, 23:51    Předmět: Citovat

Pýtam sa preto, lebo ide o LCD. Ale keď je ten rozdiel dostatočne veliký, vadí to menej. Vďaka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19562
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so květen 07 2011, 9:05    Předmět: Citovat

Duvsane, postup je to sice veskrze logický a cesta tudy zřejmě vede, jen pořád nějak nevím, proč chceš tak složitě konvertovat signál a co ti vadí na prokládaném řádkování.
Když totiž vezmeš výstupní signál, který se vysílá v rozlišení TV PAL a použiješ ho z analogového tvaru, v jakém leze ze settopboxu, musíš ho znovu navzorkovat do digitálu, čímž si koleduješ o problémy s moaré v obrazu, pokud přesně nesesynchronizuješ D/A převodník settopboxu s A/D převodníkem toho "čtvrtiče obrazu". Nebo musíš opravdu důkladně vyfiltrovat zbytky taktu převodníku, při tom ale nejspíš zhoršíš už tak kódováním MPEG2 dočuněný obraz.
Nelze použít kompozitní signál, protože PAL potřebuje vždy dva po sobě následující řádky téhož půlsnímku pro vyhodnocení správné barvy (například 63. a 65. řádek dávají správnou barvu řádku 65, dále řádek 65 a 67 dávají správnou barvu řádku 67, podobně o 20ms později se stejně chovají řádky 64 a 66 resp. řádky 66 a 68 ).
Do výstupu RGB se převádí ze settopboxu přímo signály Y, Pr a Pb (YUV), protože takto se vysílají digitálně, každý jindy. V pamětech se pak srovnají "na sebe", takže pro tvůj účel by bylo lepší dekódovat je přímo ze streamu a použít rovnou. Jak je vezmeš z výstupu RGB nebo YUV, už je settopbox převedl na klasickou TV normu s prokládáním.
Jasový signál se přenáší s vodorovným rozlišením 720 bodů na řádek a barvový nemá smysl přenášet s rozlišením vyšším, než čtvrtinovým (vyplývá to z toho, že většina programů byla původně točená analogově pro PAL, který měl 5MHz šířku pásma jasového kanálu a 1,3MHz pro obě barvové složky, tak je zbytečné přenášet barvu s výrazně vyšším rozlišením).
Přesná čísla si najdi, jak se co cpe do digitálu, zpaměti nevím a hledat to nebudu.
Na druhou stranu nemám příliš pozitivní zkušenosti s přelaďováním rozkladových frekvencí CRT monitorů na TV normu, pokud monitor neměl možnost využít prokládané řádkování a hlavně kmitočet řádkového rozkladu 15625Hz už z výroby. Ostatně i větší změna vertikální rozkladové frekvence vyžaduje dost podstatný zásah do rozkladových obvodů (jde přece o induktivní zátěž vychylovacími cívkami, dále o S-korekci linearity vlivem sériové kapacity, která platí jen pro jediný kmitočet, atd....)
Připadá mi to jako zbytečně moc práce s něčím, co je závislé na živostosti dosluhujícího monitoru, jehož obrazovka nebo vn trafo mohou dosloužit dřív, než dokončíš vývoj...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so květen 07 2011, 22:26    Předmět: Citovat

Děkuji. Já jsem to samozřejmě myslel s hotovými RGB a pro běžnou (upravenou) televizi. Neznám blokovou konstrukci STB a stejně to je asi v jedném nebo několika broucích, takže tak. Dostal jsi mě na tom moaré. Myslel jsem, že blbý převodník, procesor + pamět a převodník. Mezitím úprava s.i. Pak upravit tu televizi.
Proč - již jsem psal, těch 50 Hz vidím i na 38-ce a vadí mi to. Je-li to takový problém, tak olituju, že jsem vyházel ty monitory, co jsem nechal sprovozním, nebo to vemu směrem LCD a doplním převodník za drahé peníze nebo rovnou pořídím novou LCD. Taky to můžu vzít přes bazary (třeba SONY 100 Hz - můj letitej sen).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: st květen 18 2011, 22:01    Předmět: Citovat

DVB-T prijímače zvyknú v režime CVBS podporovať PAL i NTSC. U NTSC je to snímkovanie prijateľnejšie (vyššia frekvencia, TV to zvláda). Bolo by problematické prerobiť TV na tento režim? Týmto by bol problém viac-menej vyriešený, resp. stlmený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: čt květen 19 2011, 18:45    Předmět: Citovat

Hille, co by to obnášelo, doplnit do stávající evropské TV dekodér NTSC (nebo předělat PAL na NTSC; systém je to docela podobný)?

Naposledy upravil Duvsan dne čt květen 19 2011, 19:42, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33992
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt květen 19 2011, 19:35    Předmět: Citovat

Staci nainstalovat ntfs-3g Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: čt květen 19 2011, 19:42    Předmět: Citovat

Sorry, myslel som NTSC. Opravené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund