Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Problém s LCD monitorem Prestigio P171CS5D

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wocow



Založen: Nov 08, 2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: so listopad 20 2010, 16:49    Předmět: Problém s LCD monitorem Prestigio P171CS5D Citovat

Prosím o radu. Po zapnutí počítač normálně naběhne až do chvíle když už jsou na ploše ikony. Potom monitor zčerná a na nic nereaguje. Když jej vypnu tlačítkem a hned zapnu plocha se zobrazí normálně ale po 5-10 vteřinách opět monitor zčerná. Zkoušel jsem několikrát po sobě vypnout a zapnout pořád se stejným výsledkem. Děkuji za každou radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cabernet



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 2784

PříspěvekZaslal: so listopad 20 2010, 16:55    Předmět: Citovat

Vypinanim a zapinanim to neopravis. Pravdepodobne vypadava podsvietenie. HLADAJ v starsich podobnych prispevkoch.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: so listopad 20 2010, 17:47    Předmět: Citovat

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=684

Co takto pravidla ? zla sekcia, ziadny popis o co ide ... vypadava LCD monitor (vies co znamena sekcia monitory, TV ?), bez modelu monitora ocakavas aku radu ? keby si aspon znacku a vek monitora napisal, zacni vymenou napajacieho kabla medzi zastrckou a monitorom - v pripade(teda urcite) ze sa problem neodstrani tak to zanes do servisu nakolko dalsim postupom by si vazne ohrozoval svoje zdravie tak uz len kvoli tomu -
Este mozes skusit aj vymenu PC a signalneho kabla (ten medzi PC a monitorom) a v pripade ze nepomoze tak Arrow servis .

_________________
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7086
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: so listopad 20 2010, 20:26    Předmět: Citovat

Tohle dělají HP (chassis BenQ) těsně před proražením tranzistorů v invertoru. A možná taky těsně po něm.

Jestli se v tom vážně chceš hrabat, tak aspoň napiš, jaký je to typ, a až to budeš mít otevřený, tak to nafoť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: so listopad 20 2010, 20:53    Předmět: Citovat

Najcastejsie BENQ ale skoro v rovnakej miere nasleduje Acer, HP iba niektore serie !!! potom asi kazda znacka ja neviem nespominam si ze by nejaka znacka nebola uz na servise mozno sony ale zas LCD monitor Sony si nespominam zeby som vobec videl niekde .
Povecsine zdroje Delta, FSP s kondikmi XUNDA, CapXon a TEAPO su v cudu, v LG som videl pekne nafuknute kondiky SAM YOUNG ale pouzivaju tu znacku dodnes tak neviem co od toho cakaju .
Pokial monitor este ide tak ten servis bude lacnejsi , ked uz nepojde zapnut vobec tak to bude drahsie a preto nechapem preco ludia trapia elektroniku az do uplneho konca - sa nikdy nepoucia lebo ich caste vyjadrenia su take ze ved to blblne uz 3 mesiace tak co len v poslednej dobe sa to vypinalo kazdych 10 minut a potom to uz bolo mrtve uplne Rolling Eyes

_________________
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wocow



Založen: Nov 08, 2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne listopad 21 2010, 12:28    Předmět: Citovat

Omlouvám se že jsem neuvedl výrobce ani stáří monitoru protože už mám takové monitory tři se stejnou závadou,každý od jiné firmy a stáří provozu nevím protože jsou ze sběrného dvora kam je lidi vyhodili.Jsem z opravářského hlediska laik ale rád se v elektronice všeho druhu hrabu protože mám k tomu příležitost bez závazku na opravu.Opravil jsem již spoustu elektroniky včetně LCD monitorů jenom tím že jsem vyměnil nafouklé kondíky ve zdrojích.Obrátil jsem se proto na fórum a když to ani takto nezvládnu tak to prostě zase vyhodím.Díky za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jarda_k



Založen: Apr 15, 2006
Příspěvky: 187
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: ne listopad 21 2010, 12:35    Předmět: Citovat

Asi jsem slepej. Druhý příspěvek na dané téma a pořád nevím co je to za monitor. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: ne listopad 21 2010, 13:37    Předmět: Citovat

Takto sa naozaj chalan nikam nedostane ved OK vek monitora nepozna - to beriem dajmetomu ho nasiel na SD, ale znacku monitora by poznat mohol ci ? Z toho prispevku sa to teda da chapat tak ze kondenzatory su v celom zdroji vymenene za nove (dufam ze aspon teda spravna kapacita a 105stupnov pripadne uplne super kebyze aj lowESR) a ? Ked nemas cim alebo nevies ako merat tak po vypnuti monitora odpojit od napajania a pokusit sa zistit ci sa nejaka jeho cas extremne neprehrieva v zdroji atd., ale tak ked "si opravil niekolko LCD monitorov" o com pochybujem lebo by stacilo napisat ze po X minutach vypadne podsvietenie ale obraz zostane, alebo sa vypne aj podsvietenie aj obraz ci co to vlastne robi ? Od niekoho kdo uz opravoval aspon nejaky LCD monitor by som cakal ze aspon chape akym spôsobom funguje podsvietenie a akym obraz a ako tieto dve veci rozlisit atd., a nie popis ze zmizne z monitora plocha s ikonami to tu je k comu dobre ?
Na take popisy zavad som zvyknuty v servise od zakaznikov ze zmizne mi plocha s ikonami a mam tmu a OK akceptujem ja si uz zistim co s tym je za problem .

_________________
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wocow



Založen: Nov 08, 2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne listopad 21 2010, 16:13    Předmět: Citovat

Takže ten monitor je Prestigio P171CS5D1401141. Děkuji za rady, problém už jsem vyřešil.Na zdrojové desce jak jsou ty dvě trafa invertoru tak tak uprostřed mezi je elyt 470uF 25v, tak ten jsem vyměnil.Monitor už hodinu běží bez problému.Takže teď musím ještě přepájet ten kondík protože jsem ho tam dal provizorně nastojato a on musí ležet, aby to šlo zadeklovat.Ještě jednou děkuji za diskuzi a zase někdy příště - ahoj wocow.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: ne listopad 21 2010, 20:00    Předmět: Citovat

Ale inak viesco ... gratulujem ze si zvladol precitat typ monitora zo stitku a dokonca si ho sem napisal ale do nazvu temy si to ajtak nedal tak opet len polovicna praca ako aj diagnostika a popis problemu a vsetko , takto sa v opravach dalej nevypracujes a v ziadani o radu tiez nikam nedojdes .
_________________
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne listopad 21 2010, 20:22    Předmět: Citovat

MaTTo a proč se tak rozčiluješ ? Spravil to nakonec sám a dodatečně se mrkl i na značku monitoru Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: ne listopad 21 2010, 21:04    Předmět: Citovat

wocow napsal(a):
Opravil jsem již spoustu elektroniky včetně LCD monitorů jenom tím že jsem vyměnil nafouklé kondíky ve zdrojích.Obrátil jsem se proto na fórum a když to ani takto nezvládnu tak to prostě zase vyhodím.Díky za rady.

Rozculuje ma to co napisal vyssie, to sem mam davat temy na kazdu vec co budem opravovat po zaruke vymenou suciastok atd. ?Proste ignorantstvo maximalne v tomto pripade lebo vlastne do teraz neviem co vlastne ziadal v tejto teme ... A to ze az po oprave napisal typ monitora je tiez skvele .
Pochopim ze hlada pomoc lebo si nevie poradit ale nie, on nasiel LCD monitor a bez toho aby sa pozrel aky je to model ci vyrobca , bez toho aby to odkrytoval a prezrel elektroniku tak rovno zalozi temu :
Mam LCD monitor, po spusteni PC sa zobrazia ikony a je tma - co mam robit ? A aby toho nebolo malo tak ako maximalnu drzost napise ze uz co to opravoval z elektroniky a aj niekolko LCD monitorov .
Ja som za minuly tyzden opravil 14 dosiek od Fujitsu - D2660/Intel , niektore len tak mrzli a vecsina nesla vobec zapnut vysoke ESR v napajani RAM a CPU a to teraz zalozim temu ze mam PC Fujitsu s doskou D2660 a neda sa nainstalovat lebo mrzne, prosim poradte nie ?
A samozrejme ako model PC uvediem len Fujitsu alebo este lepsie : Mrzne mi pocitac , typ = miditower .

_________________
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4209
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: ne listopad 21 2010, 21:15    Předmět: Citovat

Myslím, že je to trochu moje chyba. To vlákno se objevilo tady a já jsem ho přehlédl. Pokud by vzniklo v TV sekcích fóra, určitě bych ho včas poslal kamsi.. Navíc jsem přesvědčen, že pán s opravou ještě zcela neskočil.. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: ne listopad 21 2010, 21:35    Předmět: Citovat

Nechápu, proč má někdo pořád potřebu srovnávat svoji profesionální opravárenskou činnost s tím, když někdo jako koníček opravuje vyhozené věci. Rolling Eyes Tohle je Bastlírna, tak si to vy profíci laskavě uvědomte.

Naposledy upravil Andrea dne ne listopad 21 2010, 22:16, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19498
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne listopad 21 2010, 21:51    Předmět: Citovat

Vlákno přesunuto a málo říkající název vlákna upraven. Viz PRAVIDLA, odst.1) a odst.7a).
Hill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund