Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Thomson 55 cm se vypíná

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: ne listopad 14 2010, 23:14    Předmět: Thomson 55 cm se vypíná Citovat

prosím vás měl sem tady kamaráda který mi říkal že se mu telka CRT 55cm uhl. THOMSON (boužel typ si nepamatuji ani šasi)sama vypíná a zapíná.měl jsem ji zapnutou asi tak den a pořád šla jak má celou dobu.uvnitř žádný studený spoj nic.tlačil jsem na DPS ale beze změny.potom si pro ni přijel,a říkal mi že když se dívá na tu televizi (přijímá signál ze dvoutunerového satelitu).že na ty jedný televizi jde vše OK,ale na tyto že se občas obraz kousne a dál nejde.nemohl jsem mu vysvětlit že to že se obraz kousen není chyba v TV.aspoň teda podlě mě určitě ne.že je to spíš v tom satelitu.ale zase že se telka sama vypínala a zapínala nevím proč Rolling Eyes napadlo mě jestli to nemůže dělat zásuvka.elektřinu si dělal sám po domě.ELEKTRIKÁŘ NENÍ.měl jsem to tady zaplý hodně dlouho a ani obraz ani zvuk ani celkově hlavní zdroj (že by něslo vůbec nic)nevypadl.ani při průhybu DPS.takže si myslím že TV je v pořádku

Málo říkající název vlákna upraven. Viz PRAVIDLA, odst.7a)
Vlákno přesunuto. Viz PRAVIDLA, odst.1)
Hill


Naposledy upravil 555 dne ne listopad 14 2010, 23:30, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: ne listopad 14 2010, 23:28    Předmět: Citovat

rychle přejmenuj název vlákna než sem dojde moderátor Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: ne listopad 14 2010, 23:30    Předmět: Citovat

ja nevím jak to pojmenovat tak nevím jeslti jsem to přejmenoval správně Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dingo7



Založen: May 05, 2007
Příspěvky: 442

PříspěvekZaslal: po listopad 15 2010, 4:25    Předmět: Citovat

Jo s tím sem se taky setkal, telka Thomson 55uhlopříčka plochá obrazovka, stáří asi 8-9let. Záhadně se sama zapíná, přepíná programy a zesiluje zvuk. Připojení k normálnmí anténě. Vše vpořádku až na ty záhadný jevy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19489
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po listopad 15 2010, 6:02    Předmět: Citovat

Před 7-8 lety se dělaly TV Thomson víceméně stejně, tak tady snad zatím nebude třeba znát ani typ šasi.
Dingo7: první pomoc je vyndat baterky z ovladače DO. Jestli to přestane, rozebrat ovlatač, vyprat tlačítkovou fólii normálně v jarové (nebo purové) vodě, opláchnout, vysušit. A mezitím kuchyňskou papírovou utěrkou nebo papírovým kapesníčkem vytřít do sucha kontaktní plošky.
To ale není na škodu udělat stejně, i když TV zlobí dál i bez baterek v DO.
V tom případě se musíš dostat k tlačítkům pod obrazovkou a udělat s nimi totéž.
Až bude toto vše hotové a v pořádku, přijde čas na druhou pomoc.

555: především by si měl ten tvůj kámoš projít všechny spoje v síti, kde má co volného. Kousání satelitu může dělat rušení jiskřením spoje v zásuvce o pár metrů blíž k pojistkám. A může to jiskřit právě kvůli připojené televizi.
Vypínání televize této značky jsem už taky řešil - u mne chodila tři dny a nešlo ji přimět k zazlobení, doma zlobila už první den.
Jenže tady je sucho, doma byla za skříňovou stěnou vlhká zeď a v televizi se prohnula deska tak, že se nahoře navzájem dotkly dva odpory na delších vývodech. Když jsem dorazil, měli zatopeno a deska se zase celkem slušně vyšponovala, tak jsem nic neviděl.
Spravilo to přemístění televize a loni podřezání baráku.
Takže v pořadí: vyzkoušet televizi na poctivé síti -> oprava domácí sítě, nejlépe se skutečným elektrikářem (ale to bych doporučil i bez potíží s televizí) -> vysušení bytu, začněte. A podle toho, co zjistíte, se můžeme pohnout někam dál. Bez toho to nemá smysl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dingo7



Založen: May 05, 2007
Příspěvky: 442

PříspěvekZaslal: po listopad 15 2010, 7:56    Předmět: Citovat

DO s tím nemá nic společného protože to dělá i při vyndaných bateriích z DO. Ani ty tlačítka pod obrazovkou to nedělají.
(jen pro info, televize je už dva roky v krabici ve sklepě a místo ní je dávno jiná, pokud se najde nějaký způsob jak to opravit nebo na to proč to dělá, tak ji buď zase uvedu do provozu na chalupě, anebo pokud to bude doma neopravitelné - zrecykluju)

A našel jsem fotku štítku.



stitek.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  stitek.jpg
 Velikost:  78.29 kB
 Staženo:  86 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: po listopad 15 2010, 9:58    Předmět: Re: Thomson 55 cm se vypíná Citovat

555 napsal(a):
......nemohl jsem mu vysvětlit že to že se obraz kousen není chyba v TV......

V prípade, že si správne posúdil situáciu, a vtedy aj hneď s uvedenými závadami nemal rozvod elektriny nič spoločné, mám obavu, ako je ten rozvod urobený.. Ale v rámci objektivity musíme brať do úvahy aj názor toho kamaráta.

Nemohlo by to "kúsnutie" (porozumel som to ako stojaci obraz) spôsobiť napr. výpadok v ceste signálu? a zobrazený stojaci obraz by bol ako posledná informácia dovedená do satelitu?
Dtto v prípade TV? (no neviem či boli Thomsony s 55cm uhl. schopné takéhoto príznaku)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BIPOLAR



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1540
Bydliště: Litvínov

PříspěvekZaslal: po listopad 15 2010, 11:44    Předmět: Citovat

Mám také TV Thomson 72cm 100Hz asi 6 -7 let (teď ji používám jako druhou), používám služby UPC , takže mám od nich i set top box.
A teď to podstatné, propojeno Scart - Scart , nastaveno na RGB, pochopitelně AV kabel 21 žil - po vypnutí STB do Stanby, se vypne do Stanby i TV a opačně (zapnu STB, zapne i TV).
Myslím si proto, že závada bude asi v sat. přijímači. Wink

_________________
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po listopad 15 2010, 17:53    Předmět: Citovat

Chlapi a není to tak náhodou vlastnost (je otázkou, či dobrá?) těchto TVP (obzvláště THOMSONů) Question

Tady - "Ovládání pomocí SCART" - se to totiž přesně takhle prezentuje:

kovka napsal(a):
Ano STB DI-BOX a DI-WAY si s Thomsony rozumi a scartem zapne vypne ,jeste jsem potkal i jine stb-cka se stejnym firmwarem,ale nepamatuju si znacky.
Shocked Shocked Surprised
_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dingo7



Založen: May 05, 2007
Příspěvky: 442

PříspěvekZaslal: po listopad 15 2010, 20:13    Předmět: Citovat

Dodatek, u mě se televize zapínala jak chtěla a přepínala programy a zesilovala aniž by do ní bylo cokoli dalšího připojeno - krom antény.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19489
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po listopad 15 2010, 21:50    Předmět: Citovat

A co ten sklep, suchý?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4209
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: po listopad 15 2010, 21:57    Předmět: Citovat

To už asi dělala i před tím uložením do sklepa. Řešení Dingova problému už tady taky párkrát bylo a tyhle jevy vůbec nejsou záhadný. Dingo: hledat, čmuchat.. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund