Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Morayův generátor
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hanger



Založen: Oct 01, 2010
Příspěvky: 110
Bydliště: Karlovarsko

PříspěvekZaslal: st listopad 10 2010, 21:16    Předmět: Morayův generátor Citovat

Ahoj vespolek, mám tu námět k zamyšlení.
Často čtu o pokusech Nikoly Tesly a fascinují mě jeho teorie a pokusy. A tak jsem jednou narazil i na Morayův generátor. Měl by to být přijímač vysokofrekvenční kosmické energie založený na rezonančním obvodu a jednosměrné pumpy.

Píše se o něm toto: "Zjednodušeně řečeno, Moray vynalezl dávno před vynálezem tranzistoru ventil, který podobně jako dioda propouštěl energii z prostoru do zařízení ale již né zpět. Podle informací které se mi podařilo v poslední době získat by tento ventil měl fungovat jako elektronka dioda se studenou katodou. Podobné uspořádání měly thyratrony které kdysi nahrazovaly dnes běžný tyristor. Thyratron byla vakuová baňka s katodou a anodou plněná plynem jako doutnavka, měla však ještě pomocnou zapalovací elektrodu podobně jako rtuťové výbojky. Zařízení pracovalo tak že anténou přijímalo vysokofrekvenční energii která přes zmíněnou elektronku rozkmitávala rezonanční obvod. Těchto obvodů pracovalo několik zapojených do serie za sebou pro zvýšení výkonu. Získaná energie se v zařízení hromadila a mohla být využívána jako běžný zdroj elektřiny."
Zdroje uvádí, že Moray spolupracoval s Teslou na známém Philadelphském experimentu. Kde Tesla použil své zařízení k vytvoření jakési časoprostorové smyčky a Moray svými generátory zařízení napájel protože mělo obrovskou spotřebu elektřiny. Jak experiment dopadl jistě víte a americká vláda další pokusy zakázala alespoň na veřejnosti.

Moje otázka tedy zní: myslíte si, že to může reálně fungovat? A když, bylo by možno s dnešním sortimentem diskrétních součástek zkonstruovat funkční model? Zajímal by mě objektivní názor lidí, kteří skutečně elektronice rozumí... Myslím, že jsem na správném místě.. Wink

Těším se na Vaše názory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vladodyno



Založen: Feb 25, 2010
Příspěvky: 728
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

PříspěvekZaslal: st listopad 10 2010, 21:39    Předmět: Citovat

aj ja sa teším na odpovede Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: st listopad 10 2010, 21:41    Předmět: Citovat

Hmm,
tú získanú energiu by sa dalo strčiť do nejakého elektromobilu, po pohone na H2O by to bola ďalšia bomba(kšeft).
Najprv (ale už je neskoro) si tie niektoré popisy fungovania obvodov bolo treba dať patentovať...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hanger



Založen: Oct 01, 2010
Příspěvky: 110
Bydliště: Karlovarsko

PříspěvekZaslal: st listopad 10 2010, 21:46    Předmět: Citovat

On se o ten patent snažil:
"...Celý problém vynálezci nastal, když se zjistilo že energie se dá v podstatě získat jakekoliv množství. Ve své vlasti podal patentovou přihlášku která však nikdy nebyla vyřízena - divné že. Za to byl různě napadán, laboratoř mu byla zničena, sám byl doma postřelen. ..."
Zajímal by mě spíš názor na samotné zapojení. Přikládám ještě schéma.



moray.jpg
 Komentář:
Tehdejší teoretické schéma..

Stáhnout
 Soubor:  moray.jpg
 Velikost:  94.94 kB
 Staženo:  618 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5672
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: st listopad 10 2010, 21:57    Předmět: Citovat

U mě bez komentáře, nemá to cenu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19541
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st listopad 10 2010, 22:03    Předmět: Citovat

Tady se snad bude řešit i nestabilita otáčení Země způsobená močením ledních medvědů na zemskou poloosu potažmo jejím rezivěním...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6325
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st listopad 10 2010, 22:11    Předmět: Citovat

Já myslím, že je to přesné schéma mého rádia...
Jinak se vf z vesmíru standardně jímá - to neřešíš nic nového. Každá kosmická agentura jich má několik (přijmačů) a zachytávají s tím rádiové a mikro -vlnné záření z kosmu. Antény jsou velikosti fotbalového hřiště a umí se i natáčet. Jen ta energie jaksi neslouží jako v elektrárně. Smile


Naposledy upravil Cust dne st listopad 10 2010, 22:16, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: st listopad 10 2010, 22:12    Předmět: Citovat

Jednou mi jeden hlásitel volné energie řekl, že největší překážkou k jejímu využívání je přebytek vzdělání. Já ho zas tak přehnané nemám (to vzdělání), čeho důkazem je i to že ani nevím, že se nějaký Teslův-Morayův experiment uskutečnil, a už vůbec ne jak dopadl.

Já se třeba divím, proč se budují tak nákladné vodní nádrže pro hydrelektrárny, i když by se vystačilo s daleko menšími. Stačí jen nějak zařídit, aby nad takovým menším rezervoárem vydatně a trvale pršelo. A s tou kosmickou energií to bude nějak podobně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: st listopad 10 2010, 22:17    Předmět: Citovat

Dokud je ledních medvědů hodně, tak střední hodnota momentu vytvářeného proudem moči je nulová. Problém nastane, až už jich bude jenom pár, pak už je statistika k ničemu. To je hlavní důvod, proč jsou zvířátka chráněna, aby se nezastavila zemská rotace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6325
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st listopad 10 2010, 22:31    Předmět: Citovat

Ty jo, Andreo, nevím moc tomu nerozumím, ale asi bude mít pravdu Bernardův známý je přebytek vzdělání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19541
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st listopad 10 2010, 22:31    Předmět: Citovat

To souhlasí: oni to totiž pacholci medvědí dělají, kde je to napadne, a někdy se stane, že k poloose dojde jeden lední medvěd za polární den.
A ještě třeba zrovna nepotřebuje.
Mezitím poloosa rezaví, tření roste a rotace Země zpomaluje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6325
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st listopad 10 2010, 22:37    Předmět: Citovat

Jo, a jak se zastaví úplně, tak se otočí Galileo v hrobě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: st listopad 10 2010, 22:40    Předmět: Citovat

Zadření poloosy se nebojím, tu maže Golfský proud ropou z Mexického zálivu, ale ten moment, v ten moment kdy medvědi skoro vyhynou, mě děsí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: st listopad 10 2010, 22:55    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):
... střední hodnota momentu vytvářeného .... je nulová. ....

Zatím je nulová, dokud se tato zvířata chovají přirozeně neorganizovaně. Hrozba je jiná, horší, že se totiž chopí příležitosti ochranáři nebo politici (anebo vespolek) a vycvičí medvědy k sfázovanému čůrání. A škody daleko převýší efekt čety vojáků se zpěvem na rtech pochodujících po mostě!

Možná se to jeví trochu od věci, ale cožpak Tesla-Moray nepoužili rezonanční obvod se stejným záměrem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19541
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt listopad 11 2010, 6:07    Předmět: Citovat

Je přece i záměrem Bastlírny, aby se vlákno drželo tématu. A čurací spartakiádní sfázování ledních medvědů se k tomu hodí - z toho už musí být každému jasné, jak rozkmitat rezonanční obvod. Tesla o tom věděl svoje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund