Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pin 8 /12V/ u Scartu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 15:41    Předmět: Pin 8 /12V/ u Scartu Citovat

Možná hloupý dotaz pro odborníka. Chtěl bych se zeptat zda někdo poradí nebo má zkušenost s nefunkčním propojením 12V pinu mezi TV a jakýmkoliv zdrojem příjímaného signálu jako je satelitní přijímač, VCR apod které skutečně na pinu 8 scart má oněch požadovaných 12V. Na starší TV Blaupunkt se nachází 2x scart, ale jen jeden mám být pro spínací napětí 12V, nicméněně to nefunguje po zapnutí videa apod. A musím /bohužel/přepnout AV vstup ručně na D.O.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 18:47    Předmět: Citovat

Si v zlej sekcii,lebo ako profesionál by si to mal riešiť bez pomoci.
_________________
Pozdravujem Vás, Miro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 19:20    Předmět: RE: Citovat

Nejsem profesionál jinak bych tu o tom nepsal ale bastlíř /radioamatér/ ,není to zde náhodou forum pro bastlíře ? Ve které jiné sekci jsem měl založit vlákno na tohle téma než u TVP oprav ,nechápu po pravdě řečeno spíše bych očekával věcnou odpověd a pomocnou radu než kritickou reakci.Dík za pochopení

Přesunuto aby nebyl důvod k hádkám. Pokračujte zde a pouze k tématu, děkuji. Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19520
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 19:45    Předmět: Citovat

Toho si zatím nevšímej, radši zjisti, co je v té televizi za šasi.
Měl jsem kdysi v parádě Siemense, u kterého se pin 8 musel aktivovat v menu u konkrétního naladěného programu. Když byla televize přepnutá na kanál, kde to aktivované nebylo, prostě na pin 8 nereagovala. Protože se stejná šasi objevovala i pod značkou Blaupunkt, je možné, že je to tvůj případ.
No a když ne, podle šasi bude větší šance najít schéma.
Pro jistotu si ale současně ověř, že se ti po puštění videa na druhém konci kabelu scart to ovládací napětí skutečně objeví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 19:58    Předmět: Citovat

Má v něm šasi FM 500-60 - už ho před časem taky opravoval a já jsem mu ho zasílal (jenže je to Grundig nějaké CUCxxxx) a já už nevím jaké CUC ...... Shocked

To Hill - už jsem mu i přes SZ psal, že u starších GRUNDIGů se AV aktivovalo (na zvolené předvolbě) zapaměťováním (po stlačení tl. PERI za dvířky) - na 7-misegmentovém displeji se pak (za č. předvolby !!) zobrazuje tečka Wink
Pak při přepnutí na takto "naprogramovanou" předvolbu se telka automaticky přepíná do AV - po obdržení informace z pinu 8 Scart (přítomnost napětí 9-12V podmínkou!!)

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 20:56    Předmět: RE: Citovat

Děkuji moc za dva poslední příkladné příspěvky ano vidím tu nějakou anomalii oproti dnes už skoro běžných /standartům/kdy se nemusí nic upravovat apod. aby AV samočinně přepnul po dodání napětí 12 V z jiného zdroje signálu ,/To Hill/napětí 12 V na pin 8 jsem si samozřejmě v první řadě hned ověřil a případ siemense to asi nejspíš nebude poněvadž v meny nic takového nenalézám,ale je tu ještě možnost kterou uvádí/to kokun/že u starších GRUNDIGů se AV aktivovalo (na zvolené předvolbě) zapaměťováním (po stlačení tl. PERI za dvířky) to mi ale není zcela jasné abych se přiznal které tl. PERI máš na mysli tato volba se mě jeví z pohledu toho staršího šasi od Grundigu jako nejvíce pravděpodobná,zaráží mě ovšem že o této možnosti způsobu nastavení není nikde v návodu pro obsluhu který mám sebemenší zmínka.Nicméně vidím že se díky Vaší pomoci nakonec dostanu k cíli,je to sice ne až tak podstatná věc hlavně že jsem už konečně to šásko opravil /studenti/a TV běží .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 22:19    Předmět: Re: RE: Citovat

kokun napsal(a):
Má v něm šasi FM 500-60 - už ho před časem taky opravoval a já jsem mu ho zasílal (jenže je to Grundig nějaké CUCxxxx) a já už nevím jaké CUC ...... Shocked

salora napsal(a):
... ale je tu ještě možnost kterou uvádí/to kokun/že u starších GRUNDIGů se AV aktivovalo (na zvolené předvolbě) zapaměťováním (po stlačení tl. PERI za dvířky) to mi ale není zcela jasné abych se přiznal které tl. PERI máš na mysli tato volba se mě jeví z pohledu toho staršího šasi od Grundigu jako nejvíce pravděpodobná,zaráží mě ovšem že o této možnosti způsobu nastavení není nikde v návodu pro obsluhu který mám sebemenší zmínka. ...

Tak jsem ve své E-mail schr. objevil mail, kdy jsem ti tu doku posílal a teď jsem ti ji poslal znovu Wink
Dle toho jsem taky zjistil, že se jedná o šasi CUC5860 Razz
A také jsem ti poslal Návod k obsluze na staršího Grundiga T55-449 - porovnej si se svým Blaupunktem-Grundigem - a to tl. PERI by (podle tohoto Návodu) mělo být č.14 (za dvířky) Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so listopad 06 2010, 6:36    Předmět: RE: Citovat

Děkuji moc Honzo až se k něčemu dopátrám ,dám vědět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po listopad 08 2010, 20:18    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
Má v něm šasi FM 500-60 - už ho před časem taky opravoval a já jsem mu ho zasílal ...

A tady je to vlákno.
Takže se jedná o tvp Blaupunkt IS 70-109VTM - šasi FM500-60 (odpovídá šasi Grundig CUC5860).

Mám teď v dílně Grundig ST70-574SAT - šasi CUC5820 - což bude v podstatě totožný tvp (a má navíc ještě zabudovaný SAT-rec., pochopitelně ještě analog) Shocked Rolling Eyes
Šasi CUC5820, 5835, 5860 a 5880 jsou téměř totožná, páč jsou součástí jednoho jediného servismanuálu Exclamation
A protože mám k němu i Obslužný manuál, tak je jistota, že v tvém tvp to tl. PERI (za dvířky pod obrazovkou) je.
Návod je vícejazyčný (D, GB, F, I, NL a P) - jen ne CZ/SK, páč telka byla dovezena (před X lety) z Vídně Cry

Přepsal jsem část Návodu - až budu mít možnost oskenování, dám to sem (v D - páč umíš německy!):
............................................................................................................................................................

Programplatzwahl für externe Geräte
Jeder Programmplatz kann für die Wiedergabe von
externen Geräten (z. B. Video-Recorder, mit Schalt-
spannung an PIN 8 der EURO-AV-Buchsen) - die an
der schwarzen EURO-AV-Buchse angeschlossen sind
- eingestellt werden.
Sie empfangen bisher z. B. drei Fernsehprogramme
und möchten den Videorecorder auf Programmplatz
4 legen.

Programmplatz 4 wählen
* Taste (4) + drücken bis P 4 in der Anzeige erscheint.

Programmplatz für die Reservierung aktivieren
* Taste PERI (9) drücken.
- Im Anzeigefeld leuchtet hinter dem P ein Punkt.

Programmplatz speichern
* Taste M (10) drücken.

............

Bedienen
Videorecorder an schwarzer Euro-AV-Buchse (spodní - pozice 34).
* Taste AV der Fernbedienung einmal drücken.
- Im Anzeigefeld erscheint Programmplatz A1.
Das Bild/Tonsignal des Videorecorders kann auch
auf einen beliebigen Programmplatz geschaltet
werden (siehe Kapitel "Programmplatz für externe
Geräte").
* Wiedergabe des Videorecorders starten.

Videorecorder an blauer Euro-AV-Buchse (horní - pozice 33).
* Taste AV der Fernbedienung zweimal drücken.
- Im Anzeigefeld erscheint Programmplatz A2.
* Wiedergabe des Videorecorders starten.
- Am Bildschirm sehen Sie die Video-Wiedergabe.

atd. (S-VHS-Video/Camera....)



Google translátor - Překlad (německy > česky)

Program Vstupenky pro externí zařízení
Každý program může místo pro hraní
externích zařízení (jako jsou videorekordéry, s vypínačem
napětí na pinu 8 z EURO-AV konektory) - se
černá EURO AV konektor jsou spojeny
- Lze nastavit.
Oni přijali tak daleko, například na tři televizní programy
a VCR chcete kanál
4 místo.

Pozice 4 pro výběr
* Klíč (4) + klíč k P 4 se objeví na displeji.

Kapacita věnovaná rezervace aktivovat
* Tisková PERI (9) klíč.
- Na displeji svítí za P je bod.

Uložit pozici programu
* Stiskněte tlačítko M (10) tlačítko.
........................

Použití
VCR do černé € konektoru AV (Spodní - jednající / 34).

VCR do černé € konektoru AV (Spodní - jednající / 33).
* Stiskněte tlačítko AV na dálkovém ovladači.
- Na displeji se zobrazí Program vstupu A1.
Obraz / zvuk z videorekordéru lze také přepnout jakýmkoli programovým místem (viz "Programové místo pro externí
zařízení).
* na videorekordéru spusťte přehrávání.

VCR modré € AV konektor (Horní - jednající / 33).
* Stiskněte tlačítko AV na dálkovém ovladači dvakrát.
- Na displeji se zobrazí program prostor A2.
* Hrát na videorekordéru spusťte.
- Na obrazovce se objeví přehrávání videa.

atd.. (S-VHS-Video/Camera ....)

..........................................................................................................................................................

salora napsal(a):
¨... ale je tu ještě možnost kterou uvádí/to kokun/že u starších GRUNDIGů se AV aktivovalo (na zvolené předvolbě) zapaměťováním (po stlačení tl. PERI za dvířky) to mi ale není zcela jasné abych se přiznal které tl. PERI máš na mysli tato volba se mě jeví z pohledu toho staršího šasi od Grundigu jako nejvíce pravděpodobná,zaráží mě ovšem že o této možnosti způsobu nastavení není nikde v návodu pro obsluhu který mám sebemenší zmínka. ...

Shocked Shocked Ale v podstatě totéž bys měl mít i v tvém manuálu - psal jsi (PM), že ho máš Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: út listopad 09 2010, 18:41    Předmět: RE: Citovat

Děkuji Honzo za max. snahu mi pomoci ale jak vidím tak to není můj případ u mého Blaupunktu,tam v návodu /orig. německém manuálu/ není o takovéto možnosti aktivování scart vstupu na TV sebemenší zmínka tudíž i tl. za dvířky a jejich název Peri apod tam nemám,je tam pouze poznamenané že u scart Nr.1 je možno na Pin 8 přivézt napětí 12V a tím aktivovat přímou volbu na tento AV vstup po zapnutí videa, satu apod. které toto napětí používá .Jakékoliv jiné zmínky včetně té tvé co používal Grundig tam uvedeno není takže to s největší pravděpodobností nepůjde a z mého pohledu tu vidím nějakou chrpu nejspíše v TV samotné kde mohlo se mohlo něco odpálit či podobně protože si matně z dřívějška pamatuji že se mě to po připojení nové šnůry scart u které byl použitý a zapojená pin 8 AV vstup zapnul pak už nikoliv,naměřil jsem tam totiž ne 12 V ale 16 V ovšem v luftě tz. že po zatížení se to může srovnat na 12 V ,je ale možné že tam něco rovněž mohlo tímto odejít,at tak či onak nevadí není to zas až tak životně důležité žebych se s tím nedovedl srovnat ,co bych také chtěl po staré vráně jsem rád že se mi ji podařilo opět zprovoznit a najít studenta/tentokrát zase na jiném místě/lepší to už asi nebude Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
airarmy



Založen: Mar 25, 2004
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: čt leden 06 2011, 7:59    Předmět: Citovat

Zdravím a pozdravuji, nechtěl jsem zakládat nové téma tak to písnu sem.
Mám takovej menší problém. Mam v ložnici TV Panasonic a ta potvůrka má jen jeden SCART. U nás postupně vypínaj analog a tak jsem pořídil setobox. Všecho funguje jak má po propojení plnohodnotným scart kabelem ale teď se dostáváme k jádru pudla. Já jsem k té TV ještě přifařil počítač na kterém běží multimedial centr. A mám problém, nechce se mi furt vstávat z postele a přehazovat scarty a tak mě napadlo do jednoho scartu nabastilt relé které bue odepínat video signál z PC. Jo a zapoměl jsem dodat že jsem do televize zapojil scart rozdvojku od Hamy http://www.hama.cz/Pictures.aspx?id=G410000101&url=/ProductImages/00042/abb/00042378abb.jpg&categ=#detail Protože PC běží více méně pořád a nebo je ve sleep modu tak mě právě napadlo že když DVBT tuner má na pinu 8 těch dvanáct voltu že k němu připájím relé a video signál z PC se odpojí po zapnutí setopboxu, vypnutím setoboxu signál z PC opět naskočí na TV ale když jsem tam nabastlil to rele tak mi z 12V zůstalo tak 0,5V. A tak se ptám dá se to nějako vyřešit ? Přibastlením dalších součástek ? Nebo jak na to ?
Nejsem zas až tak velký mág v oboru tak mě prosím hnedle neukamenujte Embarassed Embarassed
Předem díky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jurill



Založen: May 12, 2007
Příspěvky: 161

PříspěvekZaslal: čt leden 06 2011, 10:21    Předmět: Citovat

airarmy napsal(a):
... Přibastlením dalších součástek ?...

Ano.
Je tam malý prúd na zapnutie relé. Musíš nájsť tvrdších 12V a použiť nejaký tranzistorový spínač, alebo polovodičové relé. Tam stačí 8mA, ale má málo spínaných kontaktov
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
airarmy



Založen: Mar 25, 2004
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: čt leden 06 2011, 10:41    Předmět: Citovat

jurill napsal(a):
airarmy napsal(a):
... Přibastlením dalších součástek ?...

Ano.
Je tam malý prúd na zapnutie relé. Musíš nájsť tvrdších 12V a použiť nejaký tranzistorový spínač, alebo polovodičové relé. Tam stačí 8mA, ale má málo spínaných kontaktov


Hmmm ale jestli se nepletu tak v konektoru SCART už není volnej pin na použití toho tvrdšího napájení. A právě přibastlovat k tomu ještě zdroj se mi nechtělo ale jak se tak koukám asi budu muset. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Onkyo



Založen: Jan 02, 2006
Příspěvky: 1375
Bydliště: Košice-okolie

PříspěvekZaslal: čt leden 06 2011, 17:02    Předmět: Citovat

A ten DVB-T má vzadu len jeden SCART?Niektoré majú 2 a potom by si mal problém vyriešený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
airarmy



Založen: Mar 25, 2004
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2011, 17:38    Předmět: Citovat

Onkyo napsal(a):
A ten DVB-T má vzadu len jeden SCART?Niektoré majú 2 a potom by si mal problém vyriešený.


Hmmm bohužel jen jeden, ale už jsem to vyřešil, napájení jsem sebral přimo ze zdroje a přifařil jsem k relé jeden tranzistor a do báze toho T jsem mrsknul odpor 1,2k. Akorát to chvíly cvaká než se to teda dopřepíná ale to je rozhodně lepší než se koukat na dva obrazy současně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund