Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nefunkční zdroj, chassis 11AK30
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Philip_Fry



Založen: Sep 01, 2010
Příspěvky: 1538
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: st leden 26 2011, 23:13    Předmět: Citovat

Co nějaký zkrat na sekundáru?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: st leden 26 2011, 23:20    Předmět: Citovat

možná si taky za to můžu sám.


dívám se že rozdíl mezi tím originálním (co tam patří podle schématu ) a tím mým fetem je ten za prvý že ten můj má větší Rds a samozřejmě proudově je slabší.jeslti to takym není celej problém,ale zase když tam byl osazen a nebylo poznat že by ho někdo pájel Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: st leden 26 2011, 23:24    Předmět: Citovat

že to cykluje právě no.diody na sekundáru se zdají být OK.vypájel jsem vždy jednu nožku a zkoušel přechod.telka je po výměně BUčka (dostal jsem ho v sáčku že byl předevčírem měněn,ale šla prej 20min a zdroj začal cyklovat.a pak se jeden hoch na to díval čím to je a už nešel ani primár.

ale ten kdo se na to díval předemnou toho znám.je i tu na basltírně registrován.nevím pod jakým nickem ale tmě to nezajímá.že prej vypájel (ještě když šel primár)BUčko napojil žárovku 100W na kolektor,(ledka vpředu svítila)zdroj cykloval,žárovka nesvítila a jak to zapl s tou žárovkou po druhý tak mu střelilo prej podle jeho slov něco třínohýho vpředu ve zdroji.takto to řekl on.takže mu střelil FET a ted se s tím tady se..ru:-(
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: po leden 31 2011, 0:03    Předmět: Citovat

tak sem se k ní znovu dostal.TV cykluje i při vyndaném BU.nikde na sekundárních větvích (měřil jsem jednotlivé větve ohmetrem proti zemi)nikde zkrat není.u žádného elitu jsem nenašel zvýšené ESR,nic mě nenapadá.nemůže to být VN trafo?chtěl se ho odpojit a na primární stranu připojit žárovku ale stejně nemám oscík takže bych toho moc nenaměřil:-(

FET tam mám ten P4N60... už se neproráží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: po leden 31 2011, 1:57    Předmět: Citovat

tak zkoušel jsem td v TV hyundai se šasim 11AK36 VN trafo z týhle telky a normálně s ním telka běží.a přitom nikde nemám zkrat na sekundáru,hodnoty ESR se zdají být OK,na impulzní trafo to svádět nemůžu protože to jsem snad ještě nikdy neviděl nefunkční:-(ani svod žádnej elit nemá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: po leden 31 2011, 21:05    Předmět: Citovat

tak kompletně jsem vše proměřil.diody na usměrnění větví jsou OK.byl jsem už tak zoufalej že jsem vyměnil všechny elity v ŘKS,a některé i u vertikálu.

a najednou Telka běžela. na pozici C623 byl osazen 47uF/160V a ve schémě je 33uF/160V.osadil jsem tam ten 33mikro.a na pozici C603 patří 1uF/50V.na šasi byl osazen 2,2uF/100V.ten 2,2 mikro jsem tam nechal.

telka běžela.nechal jsem ji běžet bez signálu.(na obrazovce probíhalo odpočítávání 5min pak se telka vypla do st.by .,ale mě se vypla po uplynutí této doby ale zdroj cykloval. Sad když sem ji nechal 10 min.odstát tak zase normálně naběhla.na IO vertikálu docela dost hřeje a BU taky.


vyndal jsem BU na kolektor připojil žárovku a zdroj opět cykluje Cry když žárovku odpojím přestane cyklovat.předtím jak to chvilu šlo,tak když jsem měl vyndaný BU,přepl ji ovladačem ze st,.by tak žárovka svítila a ledka se změnila v zelenou.ale ted i když nemám připojenou žárovku (zdroj necykluje),tak muzu mačkat co chci ale ze st.by ji neprobudím:-(ledka stále svítí červeně

do buzení BUčka jsem tam dal 22mikro místo 10uF.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: po leden 31 2011, 21:49    Předmět: Citovat

projíždím ještě jednou větev B+ ale vše kromě cívky L808 (nemám čím změřit indukčnost) sem vše měřil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: po leden 31 2011, 22:11    Předmět: Citovat

odpojil sem řádek za cívkou L808 (mám tu jen propojku)a připojil žárovku sem.taky nesvítí a zdroj cykluje.(jako teda abych taky ten zvuk dobře napsal,podle mě cyklování znamená že se ozývá pravidelný zvuk v určitých intervalech,ale tady se interval mění není stejný).zvuk vychází z impulzního trafa.

a jak vidím telka si dělá co chce.když odpojím žárovku od řádku tak aby zdroj necykloval,tak někdy ji ovladačem probudím ze st.by (že svíítí zelená led) a někdy ne.

mimochodem nebral sem to teda v potaz ale odpor R824 (1ohm) který je za L808 je zde osazen s hodnotou 5R6 5W.ale to není ten důvod
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: po leden 31 2011, 22:23    Předmět: Citovat

pomozte mi někdo prosím Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: po leden 31 2011, 22:59    Předmět: Citovat

jediný co mě už jen napadá je impulzní trafo:-(mezizáviták)i když vím že tyhle trafa odcházijou asi tak 0,11procenta.

studenáky u uC atd.jsem našel a opravil.ted už TV se budí z režimu st.by i po několika zapnutích.ještě jen vyřešit tu hlavní věcSad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: út únor 01 2011, 0:53    Předmět: Citovat

abych nezapomněl sem napsat napětí na filtráku C826 ve větvi B+ mám 12V (samozřejmě když není připojena zátěž).

taková závada se tu již na EB řešila v tomto vlákně ale boužel nedořešila:-(

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=34771&highlight=11ak30


Naposledy upravil 555 dne út únor 01 2011, 0:56, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burajko



Založen: Aug 21, 2009
Příspěvky: 1809

PříspěvekZaslal: út únor 01 2011, 0:53    Předmět: Citovat

Tazko ti niekto poradi,ked do toho vnasas chaos.Da sa to napisat aj v jednom prispevku...
_________________
Už druhý krát strihám a furt je to krátke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: út únor 01 2011, 17:11    Předmět: Citovat

já se omlouvám ale už sem z toho uplně zmatenej.dobře teda tak začátek je ten že na B+ mám jen 12V.celou cestu procházím,ale nemuzu nic najít
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
grgo



Založen: Mar 13, 2011
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út duben 05 2011, 7:07    Předmět: Citovat

Zdravim. Sledujem toto forum a reakcie prispievajucych a ties mam podobny problem ja si myslim ze tam odisiel inpulzne trafo v zdroji moja zavada je obdobna ale neviem odkial mam objednat to trafo skusal som to i na avelmak ale tento typ tam nie je napisal som i mail ale zatial mlcia ak sa nieco dozviem dam vediet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Carel



Založen: Nov 16, 2006
Příspěvky: 572
Bydliště: Šumava

PříspěvekZaslal: út duben 05 2011, 8:08    Předmět: Citovat

Již jsem také toto chassis opravoval s touto závadou.Měnil jsem také ve zdroji,co zde bylo již řečeno a nakonec to byl R817(99k) k ref.obvodu TL431i když měřením byl dobrý.99k rezistor jsem neměl,tak jsem tam dal,tuším 86k.Se 100k,to nechtělo naběhnout i když jsem vyměnil i ten "referák".Tv "jede" už přes rok Shocked Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund