Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nefunkční zdroj, chassis 11AK30
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bajtman



Založen: Nov 03, 2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st listopad 03 2010, 21:46    Předmět: Nefunkční zdroj, chassis 11AK30 Citovat

Zdravím a prosím o radu.
Mám tu tv se chassis 11AK30. Ve zdroji jsem našel několik zničených diod ( grec atd). Dále odpor R836, fet mtp6n0e. Protože je špatný fet soudím, že bude i IC800 (MC44608), proto bych jej chtěl vyměnit. Má nynější otázka tedy je k tomuto obvodu. V nabídce shopu jsou dvě varianty jedna s 40kHz a druhá 75kHz. Kterou zvolit? Dále budu rád za jakoukoliv radu pro zdárnou opravu.

Popis závady:
- vznik závady: během provozu, bez bouřky
- při zapnutí se nerozběhnul zdroj, nesvítila ani led na předním panelu, zdřejmě příčinou je zkrat ve zdroji( grec, fet, odpor R836 a možné další)

předem děkuji za pomoc a pochopení pro moji neznalost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3762
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: st listopad 03 2010, 21:59    Předmět: Citovat

to by malo byt poznatelne podla popisu io MC44608P40 alebo P75,ale Vestel ak sa nemylim používal 40kHz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bajtman



Založen: Nov 03, 2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st listopad 03 2010, 22:01    Předmět: Citovat

mám bohužel schéma, kde je obvod označen jen jako MC44608, tak proto pátrám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3762
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: st listopad 03 2010, 22:08    Předmět: Citovat

a na tom IO co si vypajkoval je nieco napisane alebo je rozstreleny???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bajtman



Založen: Nov 03, 2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st listopad 03 2010, 22:14    Předmět: Citovat

Bohužel jsem víkendový opravář. Přes týden jsem v Brně. O víkendu jsem stihnul jen výše popsané vyměnit z vlastních zásob. Ted se právě chystám na nákup dle schématu. Blbec jsem přímo na io nekouknul. A tak abych mohl zase o víkendu pokračovat, hledám tu pomoc. Tak pokud by někdo věděl budu děsně rád. díky

Naposledy upravil bajtman dne čt listopad 04 2010, 23:56, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3762
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: st listopad 03 2010, 22:27    Předmět: Citovat

podla schemy sa neda určit ale nieco mi hovorí,že Vestel používal 40kHz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2926
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: st listopad 03 2010, 22:39    Předmět: Citovat

A čo tak mať vyletovaný trand a oscíkom odmerať, či niečo ide G? /Nechce sa mi teraz hľafdať schému... , ale, toto je základ Rolling Eyes /
P,S. Je.bte na Hertze....Amatéri Evil or Very Mad
Už som našiel sché


Naposledy upravil Mysteri dne st listopad 03 2010, 22:48, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st listopad 03 2010, 22:43    Předmět: Citovat

Ked to clovek nema pri sebe, tak je s meranim dost problem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2926
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: st listopad 03 2010, 22:51    Předmět: Citovat

Ale toto je asi najviac používané chassis od Vestel... Wink a oni sa tu hádajú o frekvenciách. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3762
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: st listopad 03 2010, 23:41    Předmět: Citovat

napisal som len svoju domienku,že Vestel používal 40kHz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2926
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: čt listopad 04 2010, 0:20    Předmět: Citovat

Ja neviem, čo používal VESTEL, akú FREKVENCIU, nikdy som to nepotreboval vedieť, potreboval som iba vedieť, ako ,,funguje" TV Wink
Možno sa urazíš, ale na toto šáško, tak isto ani na iné, nepristupujem z hľadiska ,,vedeckého", ale z hľadiska ,,logiky". Wink A ak mi niekto dovlečie na opravu telku, ktorá fungovala 2-8rokov, tak sa snažím odstrániť závadu, ale v žiadnom prípade sa nesnažím byť ,,odrazu vývojár" tej TV. Laughing
P.S. Bolo to dávno, ale, keď ma niekto cez telefón oslovil: PÁN INŽINIER, tak som odpovedal: Prepáčte, ja nie som inžinier, ja som normálny...Myslel som tým, že nie som VŠ, .....Až časom som pochopil niektoré reakcie, väčšinou od ,,Ing" elektro... Razz
P.S. Neznamená to to, že som PROTI Ing., ale, žiaľ, stretávam sa s ľudmi, ktorí si myslia, že keď ten titul majú, tak sú ,,borci" a, pri tom majú problém nahodiť istič vo svojom byte. Wink Jeden ,,Ing", na ktorého nedám dopustiť, ktorého som poznal v živote, býval som s ním na slobodárke, je už nebohý Ing. Peter Mucha, ktorý prispieval aj do AR v r.cca 1980/?/, zapodieval sa mikropočítačmi, mával články v tej ,,zelenej" ,,vsuvke""..... Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LL



Založen: Feb 26, 2009
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: čt listopad 04 2010, 12:53    Předmět: Re: Nefunkční zdroj, chassis 11AK30 Citovat

Ten IO je 40 khz.Ak je strelený tranzistor v zdroji,tak je vadný aj ten IO.Nemám pri sebe schému tak neviem pozicie,ale pritom odchádzajú diody,ktoré sú pod chladičom toho tranzistora.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
omegatv



Založen: Feb 08, 2006
Příspěvky: 401
Bydliště: Okr.Prešov

PříspěvekZaslal: čt listopad 04 2010, 21:05    Předmět: Citovat

Mal som uz niekolko strelenych zdrojov 11AK30.Po odpaleni odchadza toho hodne 2 diody v zdroji niekedy aj 4.T,IO.odpory do budenia G,dioda v tom obvode.pripadne premerat ostatne R aD a to tak ze sa jedna strana vypajkuje.A odskusat, pre istotu miesto poistky 20W ziarovka.
_________________
...Laco...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bajtman



Založen: Nov 03, 2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt listopad 04 2010, 23:55    Předmět: Citovat

Tak tv je již opravená. Děkuji za pomoc a rady. Abych vlákno smysluplně zakončil, tedy:

Ve zdroji bylo nutné vyměnit následující:
- všechny diody, tedy celý graetzův můstek
- obě diody zapojené v serii, D893 a D...
- odpor R828 2,2 Ohm 5W
- kontroler PWM IC800 MC44608-P40 (tedy správně 40kHz)
- tranzostor Q801 MTP6N60E/55P7N60A. Náhradou mi byl STP 6NK60Z, zakoupený na ges.cz. Originál lze, ale zakoupit na ame.cz. POZOR na variantu, kterou zakoupíte! MTP6N60E i náhrada STP 6NK60Z mají vodivou plochu pro odvod tepla na chladič. Jejich spojením dochází ke zkratu, proto je nutné plochu od chladiče vodivě oddělit silikonovou podložkou a montážní průchodkou. Druhá možnost zakoupit přímo variantu tranzistoru MTP6N60F, který nemá vodivou plochu pro odvod tepla.

Pro hledače schématu zapojení: Google.cz -> datasheet 11AK30 SMPS

Doufám, že vlákno bude takto více užitečné pro stejné amatéry v tomto směru jako jsem já. Ještě jednou díky všem za ochotu pomoci mi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: st leden 26 2011, 23:08    Předmět: Citovat

prosím vás omlouvám se že opět se řeší toto šasi.dostal jsem ho s tím že nedělá nic.pojistka byla vyjmutá a boužel nenapadlo mě nic lepšího než bez jakýhokoliv měření vložit novou a zapnout.Samozřejmě že se přepálila.

vyměnil jsem 4 diody v graetzu,filtrační elit 150uf/400V,IO MC44608P40,R828 (2R2/5W),R805 (10R),R807 (0R22),elit 33uF/50V,D800 (ba159),dále byl proražen FET (byl osazen P4N60FP),ve schémě je uveden jiný.keramiky C812 (470p/1KV) a C858 (220p/1KV) byly bez kapacity,vyměnil jsem i SMD diodu 1n4148.všem jsem dal nové,FET jsem osadil znovu ten P4N60FP jak tam byl předtím osazen.Po zapnutí najela telka do St.by ale bylo slyšet cyklování,vypájel jsem BU808DFI,a zapnul přes žárovku,(připojil jsem ji na kolektor)ale po druhým zapnutí se znova prorazil FET. Cry FET se prorazí vždy až po druhým zapnutíSad já už nevím kde mám tu chybu hledat:-(Vše okolo toho fetu jsem měnil jak jsem psal kromě teda cívky L802 tu sem neměnil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund