Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rada při výběru osciloskopu
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
stanimir



Založen: Jan 08, 2005
Příspěvky: 296
Bydliště: u Č.B.

PříspěvekZaslal: út listopad 02 2010, 17:30    Předmět: Rada při výběru osciloskopu Citovat

Zdravím. Potřeboval bych radu ohledně osciloskopu. Rád bych si nějakej pořídil ale nevím do kolika MHz by měl asi tak být. Počítám s ním na běžné měření nic profi. Dík za každou radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: út listopad 02 2010, 17:36    Předmět: Citovat

Na běžné měření se hodí běžný osciloskop s běžnou šířkou pásma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: út listopad 02 2010, 18:05    Předmět: Citovat

Andrea: skvěle řečeno, líp už to říct nejde Wink
Jinak na to běžné měření je dostačující 10MHz, 1MHz je podle mě minimum.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
WLAB



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 867
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út listopad 02 2010, 18:50    Předmět: Citovat

No, pokud bude chtit jednou zmerit nejakou hranu.... ok - i to je relativni Very Happy

Pod 50 MHz bych rozhodne nesel, a to zvladne kdejaka "vykopavka".

Z meho pohledu 100 MHz spodni hranice. 200/300 MHz wanted. >500 MHz nice to have.

A klickova otazka, kolik za to ches dat.... Treba za 2*10^5 Kc je uz novy pristroj stredni tridy Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dalik



Založen: May 09, 2006
Příspěvky: 305
Bydliště: Hranice

PříspěvekZaslal: út listopad 02 2010, 19:01    Předmět: Citovat

Záleží, co od osciloskopu čekáš. Já používám k plné spokojenosti ruský C1-94 už mnoho let a bohatě mi vyhovuje. Pravda je, že dělám především do NF techniky, takže to stačí Smile
_________________
Líp už bylo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
WLAB



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 867
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út listopad 02 2010, 19:05    Předmět: Citovat

Jinak na aukru se treba drazil OML - 2M (5MHz, 1 kanal)od 1kc. Kdysi davno jsem s nim mel cest, ale po te, co jsem zjistil, ze sinusovka ma jiny tvar na rozsahu 1V, jiny na 2V, jsem ho odlozil a opatril si "autobus" bm464.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: út listopad 02 2010, 19:26    Předmět: Citovat

pokud chceš dělat do VF techniky tak ber spíš osciloskop s větší šířkou pásma, pokud do NF tak stačí 10MHz osciloskop ale s co největší a nejostřejší obrazovkou. Pokud seženeš kombinaci obojího, tak máš vyhráno. Obvykle jsou dostupné osciloskopy ruské, často celkem velká obrazovka, ale bývají poruchové, záleží typ od typu, co se týče oprav ruských, bývá to horší. Tesla osciloskopy chodí relativně vysoko poruchovost celkem ucházející, dají se díky dobré dokumentaci snáze opravit. Jako jejich nevýhodu vidím nepříliš ostrou obrazovku s relativně malou uhlopříčkou. Pak se na aukru objevují občas japonci, když máš štěstí tak i za dobrou cenu, značky Iwatsu, Yokogawa, Matsushita national, obvykle málo poruchové, velké obrazovky. A pak když si připlatíš tak i nějaký ten US tektronix a podobně.

Jestli chceš dělat do digitální techniky tak koupit digitální osciloskop s pamětí, pokud má FFT dá se použít i na audio, jinak u levnějších digitálů se čast ztrácejí důležité analogové informace v kostičkách Rolling Eyes . Pokud si připlatíš ještě víc, 50kkč až několik Mkč tak se dá pořídit digitál s vysokým rozlišením a ten už podobné problémy se zobrazením nemá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st listopad 03 2010, 6:21    Předmět: Citovat

O tech opravách ruské techniky bych polemizoval . Mám OML přes 20 let , ještě od spřátelených vojsk a žádná oprava . Hlavně ke každému rusu jsi dostal celý manuál se schematem , takže případné opravy by byly bez problému , tedy u tohoto stroje , kromě obrazárny vše běžné díly . BM jsem měl a poslal ho dále , je to hrozná kráva . A na VF Ti stačí VFmVM a čítač . Takže podle mne 10MHz pro nevýzkumné práce stačí . Jenom bych , ale jen několikrát za mnoho let , přivítal 2 stopy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: st listopad 03 2010, 6:38    Předmět: Citovat

říkam že záleží od typu, měl jsem s každým možnost se seznámit, a nakonec jsem zůstal u jednoho prehistorickhého japonce do 10MHz a digitálu do 100MHz
.. http://picasaweb.google.cz/lh/photo/YWOiIHGR0JILUG7ypdSOmg?feat=directlink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
WLAB



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 867
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st listopad 03 2010, 10:03    Předmět: Citovat

BOBOBO:

Ano s temi kanaly je to vyznamna pripominka, ovsem s tim, ze dva kanaly jsou v podstate nutnost. A casto ani nestaci....
Ja nevim, proc se morit s nejakym 10MHz jednokanalem, pokud clovek neni masochista. Pro alespon minimalne seriozni praci v oboru elektroniky to proste (dnes) nestaci.


Stanimir:

Jak je videt, je to relativni a ovlivneny individualnim postojem. Ja jsem zastancem pohodlnejsiho mereni, takze tam, kde muzu pouzit osciloskop nebudu pouzivat vf milivoltmetr (pokud mi nepujde treba o presnost), ale osciloskop, kde uvidim treba informaci o fazi (pochopitelne musim mit alespon 2k), tvar (pokud mi staci bw oscu), pripadny "bordel" a snadno zjistim, ze se tam deje neco jineho, nez si predstavuji.

A taky je nutne nezapomenout na sondy. Ona sonda typu metr koaxialu na konci s banankama je dobra tak akorat na audio. Hranu na bezne TTL logice s tim treba nezmeris.

Nejlepsi bude, kdyz napises, kolik za to hodlas dat, pak se da uvazovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st listopad 03 2010, 10:16    Předmět: Citovat

Zažil jsem situace, kdy poměrně široká jehla díky malé šířce pásma home made osciloskopu nebyla vůbec vidět a já si myslel, že mě to nefunguje. Mikrosekundu široký obdélníkový puls už dnes není žádná výjimka a není důvod, proč by měl na osciloskopu vypadat jak krtinec.

A dobré sondy jsou samozřejmě taky nutnost - kdysi mě kdosi tvrdil, obvody ALS produkují "šílené jehly" na hranách. Byl to následek špatné sondy.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: st listopad 03 2010, 11:49    Předmět: Citovat

By som povedal, že je to niečo ako "S jedlom rastie chuť".
Začínal som s vlastnou stavbou s 7QRxx, potom ruský C1-94, následne Iwatsu SS5706/2x30MHz, dvojitá časovka/ a teraz Leader LS8103 /2x100MHz a dvojitá časovka/.
Na gen.opravu som medzičasom získal ruský c1-118A /2x20MHz, ale podľa všetkého tá šírka pásma je značne väčšia, ako je deklarovaná-aspoň do 30 MHz!/, ktorému teraz chýbajú už iba ovládacie gombíky (rád odkúpim, ak niekto vlastní nepotrebné).
Samozrejme, čo kus, to iný pohľad, iný zážitok. Ako BOBO poznamenáva, ruské nie sú zlé. V práci som pracoval s Teslami, na nich sa mi zdá malá ostrosť stopy-to je snáď jediný, ale nie malý nedostatok. Ruské majú ostrosť dobrú, japonské výbornú.
Ostatne, Iwatsu SS5706-aj so servisnou dokomentáciou a C1-118 sú na výmenu -preferujem výmenu! za VF signálny generátor do cca 150-300MHz, alebo prípadne na predaj .

_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st listopad 03 2010, 12:03    Předmět: Citovat

To máš pravdu, že s jídlem roste chuť. Já už jsem na 3 kanálech a 250Mhz. Smile
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7087
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: st listopad 03 2010, 16:38    Předmět: Citovat

Stanimir měl spíš uvést očekávanou cenu, abysme se mohli bavit reálně. Když nechce nic profi, tak bych asi vyloučil koupi nového, nepoužitého. Ty nejlacinější se mi zdají nedůvěryhodné, a vlastně předražené. A desítky tisíc bych nedal, když si to nemůžu napsat na firmu.

U použitého je nejdůležitější jestli funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
stanimir



Založen: Jan 08, 2005
Příspěvky: 296
Bydliště: u Č.B.

PříspěvekZaslal: st listopad 03 2010, 17:34    Předmět: Citovat

Děkuji všem za názory. Mě šlo opravdu jen o to udělat si představu do kolika by měl být MHz. Protože na aukru se občas nějaké kousky vyskytnou tak jsem si chtěl udělat nějakou představu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund