Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Změna pravidel tunelingu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út listopad 09 2010, 20:45    Předmět: Citovat

Tak zákon o omezení fotovoltaiky dnes "prošel" PS a jde do senátu, vzorový příklad malého podnikatele, který díky tomu asi přijde o dům byl v PS citován, opozice požadovala hmotnou zodpovědnost těch, co prosadili tento zákon pro případ arbitráží, zatímco o původním zákonu a celkové příčině mluvila jen jako o "chybě nás všech, co proto hlasovali" ( Twisted Evil ) a teď se ukáže.... Stejně se ale náš stát v budoucnu zřejmě zachová ke všemu, co může ovládat - poučte se a doufejte či učiňte nějaké to protiopatření. Ti moudří se už odstěhovali, přičemž nezapomněli na nějaké to hmotné zabezpečení.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6325
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út listopad 09 2010, 20:52    Předmět: Citovat

Moudří nebo zbabělí? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út listopad 09 2010, 21:01    Předmět: Citovat

V kontrastu s férovostí tohoto státu už moudří. Dřív mě připadali jako zloději.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2464
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: út listopad 09 2010, 21:37    Předmět: Citovat

Dobře to popisuje článek - http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=682414

Pokud by to šlo přes rozpočet, jako spotřební daň z benzínu, všichni by drželi pusu. Ale najednou jsou tu viníci zdražování a aby chodili tunelama. Když byly dotace na plynofikaci, tak jste je taky odmítli? Obec má díky dotacím hřiště za 3 mega, je to nemorální? Zámkovou dlažbou udělané chodníky - je na tom něco špatně? Taky je to pumpování z veřejných zdrojů podle pravidel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6325
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út listopad 09 2010, 21:52    Předmět: Citovat

ale to už opakuješ napsané a navíc nekorektně, viz:
janousek napsal(a):
Drobné dotace co jsi vyjmenoval neslouží k podnikání a k vytvoření "zisku", na rozdíl od dotací pro fotovoltaiky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2464
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: út listopad 09 2010, 22:45    Předmět: Citovat

Takže "zisk" je nemorální? Laughing
A zisk privátní persony je v pořádku?
Rány Kristovy, nechci být osobní, ale tuhle diagnozu jsem opustil před 21 lety.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6325
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út listopad 09 2010, 23:32    Předmět: Citovat

Ach jo, to se tu snad nikdo nesnažil naznačit. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6075
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: st listopad 10 2010, 0:10    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
...Stejně se ale náš stát v budoucnu zřejmě zachová ke všemu, co může ovládat - poučte se a doufejte či učiňte nějaké to protiopatření...


Nic nového pod sluncem - tuším že Thomas More (1478-1535) je autorem výroku, že v době zasedání parlamentu si nejsou lidé jisti hrdly ani statky.

Těch, kdo si v slepé víře v trvalost dotací pořídili letos FVE za drahé úvěry přesahující jejich možnosti, mi líto není. Podnikatelský záměr založený na dotacích je vždycky riziko, a kdo ho podcení a vsadí vše na jednu kartu, často taky o vše přijde - říká se tomu hrát vabank.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st listopad 10 2010, 9:45    Předmět: Citovat

tomasjedno napsal(a):
Podnikatelský záměr založený na dotacích je vždycky riziko, a kdo ho podcení a vsadí vše na jednu kartu, často taky o vše přijde - říká se tomu hrát vabank.

Je to vůbec podnikání? Rolling Eyes
Brudr napsal(a):
váš hněv se obrací

Omyl, Brudr... všechny příspěvky v tomhle vláknu píšu s TK na normálu a občas s pobavením, žádný hon, žádní sršni Wink na místě je klidné analytické hodnocení situace, jiný přístup je k ničemu. Jestli někdo potrefený sem tam vystříkne, jeho věc. Nemám problémy oddělit nositele názorů od konkrétních jednotlivců. Nevyjadřuju odpor jednotlivci, ale jeho názoru.
Brudr napsal(a):
Ti lidé neudělali nic jiného, než že využili, naprosto legálně, příležitosti
No a s těmahle lidma právě počítá každá špatnost, jinak by totiž nebyla legalizována. Každá připravovaná špatnost potřebuje pasivní slušňáky, viz rok 1933 a nebo 1948. Slušní lidi v pozadí, co se jen chtěli svézt spolu.
Brudr napsal(a):
Jakákoliv dotace čehokoliv je z principu špatná a nelíbí se mi. Jenom to křiví trh a rovné příležitosti.
Rovné příležitosti jsou entuziasmus levicových sociálních inženýrů, na světě to funguje tak, že větší příležitosti mají schopní. Jedna z největších slabin demokracie je, že trvá na předstírání té rovnosti. Na příkladu výletu jistého etnika do Kanady a zpátky je krásně vidět, co jsou to rovné příležitosti. Rovné příležitosti popírají vývoj a motivaci pro přežití společnosti.
Brudr napsal(a):

Současně ale říkám, že pokud bych měl ty peníze, tak bych do FV elektrárny šel také a to z jednoho jedinného důvodu - pro zisk.

Opravdu si myslíš, že v současné době tady, v Evropě, může FV generovat zisk? Zisk, který je po celou dobu dotovaný, je protimluv.
Brudr napsal(a):
ani jeden z vás nemá morální právo jim cokoli vyčítat.
proč bych měl mít menší morální právo nesouhlasit se špatnosti než ten, co se k nepravostem hlásí???
Brudr napsal(a):
Příjemce nějaké dotace je každý z vás.
Nikdo z vás jistě neprotestoval, když zákonodárci tyto dotace schvalovali.
Jistě že jsem protestoval, když socani a další chamraď každou dotaci schvalovala, když si kupovala nejnevzdělanější voliče kvůli hlasům, protože jsou nejlíp manipulovatelní. co mi to bylo platné? Žádné pastelkovné, mateřskou, železniční, nečerpám. Operuješ nepravdivými předpoklady, Brudr.
Jak je uvedeno výše, mezi dotacemi na FV a příspěvkem na bydlení nebo na dítě je trochu rozdíl. Dotace na FV byly vábničkou, která měla malým spekulantům zamávat zelenou větvičkou před nosem (c) Hill Wink , kromě toho že nebyly myšleny vážně, by dotovaly odvětví, které na rozdíl od podpory populace nic pozitivního v konkurenci nepřináší.
citace:
Zkrátka - dokud to tu nerozštípne někdo, kdo do toho skutečně vidí ze všech úhlů pohledu a ke všemu je neomylně spravedlivý, asi se konce nedobereme.
trefa do černého, nejde ani o neomylně spravedlivého, ale o toho, kdo jediný má moc svůj pohled prosadit. Myslím že už se rýsuje:
Mezi lidmi z oboru se proslýchá, že FVE Czech investuje kapitál původem z Číny, avšak nejsou pro to důkazy. http://ekonomika.ihned.cz/c1-47981960-komu-patri-solarni-parky-v-cesku
Vliv Číny v Evropě roste. Země východní Evropy potřebují peníze a Peking jim je dává velmi levně, aby dosáhl svých geopolitických cílů. To je závěr studie, kterou si objednaly německé průmyslové svazy
http://ekonomika.ihned.cz/c1-48019900-cina-uspesne-dobyva-vychodni-evropu
Je to v souladu s dlouhodobým vývojem. Co se odehrálo vloni v Řecku, je normálně mediálně dostupné. Neuvěřitelně blbá politika EU přivedla tuhle zemi držkou k zemi a finančně ji vytáhla China, za maličkou protislužbičku, Řecko ochotně prodalo pořádný kus své infrastruktury a turistického průmyslu žlutým. Těm teď stačí počkat, až se v blátě vyválejí další země, což při idiotství různých evropských komisí a směrnic nebude dlouho trvat, a pak jim stačí kapitalizovat svoje pohledávky. A vyřešit malý problém, co s původním evropským obyvatelstvem Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brudr



Založen: Jul 12, 2007
Příspěvky: 374
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st listopad 10 2010, 10:10    Předmět: Citovat

K tomu, co jsi napsal výše se nebudu vyjadřovat - pěkně jsi některé věci překroutil. Ale k tomuto se vyjádřím.
Crifodo napsal(a):
Jistě že jsem protestoval, když socani a další chamraď každou dotaci schvalovala, když si kupovala nejnevzdělanější voliče kvůli hlasům, protože jsou nejlíp manipulovatelní. co mi to bylo platné? Žádné pastelkovné, mateřskou, železniční, nečerpám. Operuješ nepravdivými předpoklady, Brudr.

Ale neoperuji, tak to prostě je. Možná jsi nikdy žádnou dotaci od státu nepřijal, ani dětské přídavky, ani novomanželskou půjčku apod., pak jsi tady asi jedinný spravedlivý. To já nevím, to si musíš srovnat sám se svým svědomím.

a ještě také napsal(a):
Jak je uvedeno výše, mezi dotacemi na FV a příspěvkem na bydlení nebo na dítě může je trochu rozdíl.

A to se právě Ty i ostatní co si to myslí pletete. Jaký je rozdíl mezi podnikáním a chozením do práce jako zaměstnanec? Kromě toho, že podnikatel to všehno provádí na vlastní riziko a nemá nic jisté - žádný. Na konci kteréhokoliv z těchto procesů je zisk (nebo chceš-li výplata). Tzn. peníze, které donesu domů k obživě své rodiny. Jestli mi stát k těmto vydělaným penězům přidá dotaci, pak je úplně jedno jakou. Prostě jsem ji přijal a jsem tedy v klubu příjemců dotací. Když budu podnikat ve FV, dostanu dotaci z FV, když budu podnikat v zemědělství dostanu dotaci za to, že budu sekat trávu na svých loukách, když budu chodit do práce jako zaměstnanec, dostanu některou z těch dotací o kterých jsem mluvil. Principielně je to ale stejné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pigeonit



Založen: Jul 18, 2009
Příspěvky: 320
Bydliště: Pha Smíchov

PříspěvekZaslal: st listopad 10 2010, 14:25    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
.......opozice požadovala hmotnou zodpovědnost těch, co prosadili tento zákon pro případ arbitráží, zatímco o původním zákonu a celkové příčině mluvila jen jako o "chybě nás všech, co proto hlasovali" ( Twisted Evil ).

Jo jo, do toho svýho svědomí by si měli v ČSSD sáhnout trochu víc, neboť to byla jejich poslankyně Šedivá, která v roce 2005 navrhla, aby se každý rok mohla výkupka pro soláry snížit maximálně jen o 5 a ne o 10%, jak tomu bylo do té doby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st listopad 10 2010, 15:25    Předmět: Citovat

Tady se pořád omýlají dotace,ale mnozí si ani neuvědomují,že je čerpají taky. Třeba věděčtí pracovníci,kteří jsou placeni státním rozpočtem a taky to mají pro vlastní výdělek. Všichni státní úředníci,kteří berou plat na své živobytí.Několikrát jsem to tady vyjmenoval a už se mi to nechce opakovat.Už to tady bylo napsáno.Téměř všichni pobírají nějakou formu dotace a je to třeba pro vlastní zisk i když v prvopočátku je to úspora vynaložených peněz např dotace na zateplení nebo ekologické topení.
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6075
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: st listopad 10 2010, 21:46    Předmět: Citovat

pajosek2 napsal(a):
...Téměř všichni pobírají nějakou formu dotace...


No, slova "téměř všichni" jsou trochu přílišnou generalizací, ale je pravda, že proti severo-západoevropským zemím je u nás vrstva pobírající nějakou formu státního příspěvku či dotace úděsně široká, což je z dlouhodobého hlediska špatně. Více- či méně socanské vlády si tak kupují stádní hlasy ovčanstva.

Dotace do fotovoltaiky se z toho trochu vymykají - průser nastal, až když se nabídnuté příležitosti chopil "velký" kapitál a začal ji opravdu dojit. FVE v dimenzi pajosek2 bych do toho nemíchal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st listopad 10 2010, 22:53    Předmět: Citovat

pajosek2 napsal(a):
Všichni státní úředníci,kteří berou plat na své živobytí.


To je nesmysl. Myslím, že všichni chápu rozdíl mezi platem úředníka - například policisty - a dotací soukromě hospodařící osoby - například dotace na zateplení domu.

No ale, samozřejmě, můžeme to brát tak, že všechno je dotace. Já dotuji zelináře aby mi dal zeleninu a zelinář zase dotuje mě, abych mu opravil počítač. Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st listopad 10 2010, 23:15    Předmět: Citovat

mtajovsky napsal(a):
Myslím, že všichni chápu rozdíl mezi platem úředníka - například policisty - a dotací soukromě hospodařící osoby
rád bych tomu věřil.

Málo se tu respektuje jedna věc. Podle mě dost podstatná. Je docela rozdíl, jestli tu dotaci poskytuju dobrovolně nebo je mi nařízena. V případě, že mi je nařízena a musím na ni přispět, jestli se můžu přesvědčit o účelnosti dotace a v případě, že došlo k zpronevěře dotace nebo se ukázalo, že její účel byl mylný, jestli můžu doufat v potrestání provinilých nebo dokonce ve vrácení dotace. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

My to už dávno nikdo nepamatujeme ani náhodou, tak leda můj praděda: období konce 19. století a začátku 20. Dokonce i po tak strašný věci, jako byla 1. válka. Z té doby je spousta nádraží, cukrovarů, sokoloven, divadel, průmyslových podniků, mostů... Kupodivu na to nikdo nečerpal z Brusele a nikdo nenařizoval kvóty obnovitelných energií. Tenkrát podnikatelé nenatahovali ruku pro dotaci, prostě si skupina sedláků řekla, že se jim vyplatí vlečka pro odvoz řepy na nádraží, tak si ji postavili. A když na ni neměli, tak nepostavili. A úředníci neměli s čím šmelit.
U těch FVE pořád nějak nemám jistotu, že pan podnikatel 14 dní před návratností investice neoznámí, že mu v noci panely z pole někdo "ukradl". A pak se objeví na pár hotelích v Chrovatsku. Nebo že pan podnikatel nebude prodávat FV energii po 15 z kabelu od jinýho podnikatele na druhý straně pole. Ve Španělsku se snad už stalo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 7 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund