Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Změna pravidel tunelingu
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po listopad 01 2010, 12:31    Předmět: Změna pravidel tunelingu Citovat

http://ekonomika.ihned.cz/c1-47627720-odveci-rivalove-se-spojuji-proti-vlade

Fotovoltaická asociace je znechucena, že kroky vlády jí zhorší podmínky pro splácení úvěrů.

Když měli od vlády záruku, že jim návratnost investic zajistí bezkonkurenční výpalné, které hodí na záda nevinným nezúčastněným lidem, tak to považovali za seriózní...

http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c/159779/Trestni-oznameni-kvuli-podpore-obnovitelnych-zdroju-Pridate-se.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po listopad 01 2010, 14:06    Předmět: Citovat

Nenažranci křičí něco o nefér jednání, přitom se jedná o jejich budoucí menší zisky. Co má říkat běžný ovčan, kterému stát SE ZPĚTNOU PLATNOSTÍ vykrade stavební spoření ?
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: po listopad 01 2010, 15:34    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
SE ZPĚTNOU PLATNOSTÍ vykrade stavební spoření ?

Japato? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po listopad 01 2010, 15:38    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: po listopad 01 2010, 15:46    Předmět: Citovat

To není zpětné vykradení, to jen prostě stát (všichni daníplatiči) přisype míň.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po listopad 01 2010, 16:32    Předmět: Citovat

Kdyby to udělali tak, že to musí být prokazatelně použito na bydlení, jinak klidně 100 procent podpory dolů, proč ne. Pokud si někdo vloží 1x ročně na konci roku peníze, aby dostal podporu, proč ne. Ale pokud to jednou bylo připsáno k realizovanému vkladu, je to podraz.

Nevím, jak to má běžný stavebko nastavený, mě stát přihazuje třeba k důchodovýmu připojištění peníze každej měsíc a už se těším, až dojde řada i na mě. Smutný je, že co stát přihodí, komerčka z valné části prožere, ale to je moje blbost a brzy nastane stěhování.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: po listopad 01 2010, 17:30    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Ale pokud to jednou bylo připsáno k realizovanému vkladu, je to podraz.

Nějak mi pořád uniká, kde je ten podraz, to co ti jednou připsali už ti snad nevezmou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po listopad 01 2010, 17:37    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Kdyby to udělali tak, že to musí být prokazatelně použito na bydlení, jinak klidně 100 procent podpory dolů, proč ne.


A to je ta VELKÁ demagogie, že stavebko musí být na bydlení. Nemusí, ve většině případů ani nemůže a hlavně, ani tak nebylo koncipováno. Když počátkem 90. let stát rezignoval na státní bytovou výstavbu, hledala se koncepce, jak najít náhradu. A tou je stavební spoření. Je jasné, že se běžným stavebním spořením na byt nebo dům neušetří. A ani to tak nebylo zamýšleno. Podstatou je to, že 4 nebo 5 lidí spoří aby bylo na úvěr pro šestého, který si za to dům skutečně postaví. K tomu je třeba, aby bylo spoření stabilní a finanční rezervy pro půjčky skutečně existovaly. To není možné jinak, než že se účastníci stavebního spoření zavážou nějakou dobu - nejčastěji 5 let - na peníze nesáhnout. Takovým způsobem se podílejí úvěrech pro bytovou výstavbu. No a za to, že 5 let mají blokované peníze, dostávají jako odměnu státní příspěvek. Jinak by to totiž nikdo nedělal.

Tolik na vysvětlenou pro ty, kteří si myslí, že státní příspěvky na stavební spoření jsou zbytečným a nepochopitelným vyhazováním státních peněz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po listopad 01 2010, 18:40    Předmět: Citovat

Není to tak dávno, co si chtěl kamarád koupit za stavebko auto, tak mu druhej kámoš musel vystavit fakturu na stavební práce.

Ten původní princip snad někdy z 18. století byl ten, že spořili opravdu jen ti , co chtěli stavět a stačilo to. Dnes je z toho jediné ziskové spoření v ČR, jen by se to už mělo jmenovat jinak, třeba spoření se státní podporu. Tak či onak je to ekonomické zvýhodňování jednoho bankovního produktu na trhu z peněz nás všech.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po listopad 01 2010, 22:01    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Tak či onak je to ekonomické zvýhodňování jednoho bankovního produktu na trhu z peněz nás všech.


Všechny finanční záležitosti jdou přes banky, ale stavební spoření není klasický bankovní produkt. Je to spíš výraz toho, že stát nepovažuje bydlení za zcela shodný produkt na trhu ve srovnání třeba se spotřebním zbožím. Z peněz nás všech se financuje ledacos, co nakonec slouží jen někomu. A něco jiného zase někomu jinému. To je také funkce státu.

Dnes je státní kasa prázdnější než prázdná a toto je v podstatě jediný důvod pro omezování státního příspěvku. Jako obvykle se ale hledají nějaké důvody, snad z ideologických pohnutek, které znějí lépe. A jeden z nich je právě to, "že se stavební spoření nevyužívá pro bydlení". Ve světle toho, co jsem napsal výše je zřejmé, že je to snad ten nejhloupější důvod. To už by bylo rozumnější, kdyby vláda řekla, že odměna za blokování úspor je stanovena vzhledem k zásluhovosti příliš vysoko a je ji třeba snížit. Poctivé by ovšem bylo říci asi toto:

Před 20 lety jsme jako stát rezignovali na to být motorem bytové výstavby a tímto motorem jsme ustanovili soukromý kapitál. Aby se tento motor rozběhl a fugoval, rozhodli jsme se mazat jeho ložiska státními příspěvky. Ale dnes, po 15 letech jeho fungování, jsme na tom tak mizerně, že nejsme schopni ani dodržet jeho mazání podle předpisu výrobce. Tak to mazání snížíme na polovinu a budeme doufat, že se motor nezadře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út listopad 02 2010, 12:13    Předmět: Citovat

Já bych byl hlavně rád, kdyby stát vzal stejným karabáčem přes hřbet i banky, které to určitě nedělají proto, že je jim líto mladých rodin bez vlastního bydlení - jenže tam to jednoduše nejde.

Já jsem stavebko nikdy neměl (díky tomu, že jsem zdědil starší dům a dalo se opravovat a stále se opravuje postupně a bez dluhů a bez stresu, že mám nad hlavou hypotéku). Když ke mě přišli a chtěli vstupní poplatek za to, že u nich budu spořit, čili jim na pár let odevzdám část svých peněz, tak jsem je vyhodil. Co je to za zvrácenou logiku, to by snad mělo být naopak - oni potřebují moje (pro ně levné) peníze na úvěry, navíc nepůjčují moje peníze zadarmo a zdaleka ne veškerý zisk převedou do úročení.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út listopad 02 2010, 16:29    Předmět: Citovat

Většina bankovních poplatků je zvrácená logika. Jenže poplatky za kdeco u nás zavedla většina bank tak široce, že to nakonec nikomu ani nepřijde divné. Tady se projevuje ta naše ovčí stádní povaha - často sborem bečíme, jak potřebujeme menší ohradu a když nás vedou na porážku, ještě přidáme do kroku. A vypasení paraziti bankéři se smějí do hrsti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út listopad 02 2010, 19:37    Předmět: Citovat

Je zvláštní se dívat na davovou histeri z toho,co je právě nejvíce vidět.Proč nikomu nevadí peníze z rozpočtu tekoucí do církve,která je krásnou ukázkou parazitizmu na posvěcené půdě. Romská otázka je také neustále omýlána do zblbnutí,tak proč ne pánbíčkáři.Jsem věřící,a proto nechodím do kostela. Proč zde nikdo nepoukazuje na některé zbytečné předpisy týkající se revizí,kdy revizáci rýžují a mají to posvěceno vládou. Zbytečné přezkušování v autoškolách,kdy instruktoři pěkně plní své kasičky díky přehnaným předpisům.

Crifodo dělá přesně to ,co dělají politici před volbami. Křičí do světa to,co dav chce slyšet.
Pokud to bude každý dělat taky,tak to tady začne být obrazek_cenzuraé vším možným poukazování na něco,co není vpořádku.Už je to trapné,jak se něco šustne kolem FVE tak,Crifodo přiskočí a začne komentovat. U nás se říká:"pan farář si prdne a nejvěrnější si hned pospíchají čuchnout".

Pro Crifoda:Přestaň si tady budovat pomník,už je to trapné.

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st listopad 03 2010, 18:28    Předmět: Citovat

Pajosek, krom toho že kvůli pěně u huby zapomínáš to málo z pravopisu, co do tebe základní škola dostala: co tě trápí?
Když nemám k tématu co dodat, tak k němu prostě mlčím, ne? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6075
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: st listopad 03 2010, 19:07    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):
To není zpětné vykradení, to jen prostě stát (všichni daníplatiči) přisype míň.


Já to tedy za zpětné považuji, protože hodlají zdanit už státní příspěvek za letošní rok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 1 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund