Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Změna pravidel tunelingu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 15:06    Předmět: Citovat

Příspěvky na obnovitelné zdroje by měli podle mě platit hlavně ti, co třeba topí (lépe řečeno smrdí, protože to neumí) s uhlím. Čím víc smrdíš, tím víc připlať. Jenže - jednak by to zdražilo výrobu silové elektřiny z uhlí (což ČEZ v ČEZké republice nepřipustí), a ti chudí, co topí uhlím by přešli na něco ještě víc smradlavějšího a hlavně by byl nejistý výsledek, kolik to vlastně přinese do kasy pro OZ.

Tady je ale krásně vidět, jak dotace křiví ekonomiku. Dneska bez dotací snad už nefunguje vůbec nic a když to jednou utnou, to je "veselo".

Já sám jsem si taky "líznul" z dotací, ale naštěstí z těch japonských z programu Zelená úsporám a rok jsem měl pozadí sevřený strachy, jestli ty peníze uvidím. Naštěstí Japonci si to hlídají, zatímco čeští úředníci dělali vše proto (hlavně byrokratický "chytáky"), abych ty peníze jen tak nedostal.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 15:10    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
ZdenekHQ napsal(a):
vidím ty stávky. Jenže fotovoltaiku neplatíme z daní.

A z čeho teda? Proč byla v roce 2008 asi zavedena spotřební daň z elektřiny?


Fotovoltaika se platí jako "podpora OZ", to je jiná část faktury. Ekologická daň z elektřiny je jakýsi směšný poplatek pro sekretářku strany Zelených. Very Happy

P.S. Daní bylo myšleno daň z příjmů či DPH atd.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 15:19    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
daň z elektřiny je jakýsi směšný poplatek pro sekretářku strany Zelených. Very Happy

a proč to pořád dělit? zdaněním já rozumím všechny peníze, které erár člověku sebere. nazývej si to jak chceš.
Ten směšný poplatek je 28,30 Kč/MWh, v roce 2009 ČEZ vyrobil 82.200.000,- MWh, cvičně si to vynásob... ta sekretářka se nemá špatně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 15:49    Předmět: Citovat

Andreo, nemůžeš ostatní soudit podle sebe. Já to dělal v dobré víře a spousta dalších taky, protože bylo potřeba splnit podmínku danou EU o pokrytí obnovitelnými zdroji. Naštěstí se to neodvíjí od toho, jestli jsi to Ty pochopila nebo ne.

Crifodo samozřejmě, že pokud něco dotujou, ať je to z kterékoliv hromady, tak to jinde bude chybět, ale jinak by přece ničeho nedosáhli. Jak jinak chceš dotlačit lidi, aby něco dělali? Už za bolševika se dotovaly stavby (nenávratné půjčky, půjčky s nízkým úrokem, peníze za kolaudaci v termínu), a odkud si myslíš, že ty peníze šly? Je to problém všeho. Čistě hypoteticky, pokud by se nedotovalo vůbec nic, tak jak by to tady vypadalo? Teoreticky, snížily by se daně, protože by odpadla část na dotace všeho druhu. Člověk,který by chtěl něco vybudovat (zateplení, ekologické topení atd.), by si všechno zaplatil ze svého, pokud by na to měl, a stejně by byl bez peněz nebo by si to nevybudoval a soused by si stěžoval, že mu smradí do oken. Samozřejmě by se dovolával u státu, ať s tím něco dělá, a stát má možnost to zadotovat, tak to udělá a chvíli budou oba sousedi spokojeni. Pak se v tom začne někdo vrtat a soused, který si stěžoval, se začne dovolávat spravedlnosti u státu, proč on má ze svých daní platit budovatelský záměr souseda.

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 15:57    Předmět: Citovat

Ještě jeden poslední dodatek, nedomyšlený, jen návrh - proč to není tak, že když chce EU podíl OZ třeba 10%, nastaví se poplatek/daň 10% z ceny silové energie a ta se podle podílu vyrobených MWh rozdělí mezi výrobce OZ. Čím jich bude víc, tím méně dostanou a tím pádem nebudou přibývat, a já budu mít dobrý pocit, že jsem přispěl na něco dobrého ( Very Happy ) a přitom bude nastavený limit.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 16:00    Předmět: Citovat

pajosek2 napsal(a):
protože bylo potřeba splnit podmínku danou EU o pokrytím
Naštěstí se to neodvíjí od toho jestli jsi to Ty pochopila nebo ne.

eeh. Puke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 17:41    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Ještě jeden poslední dodatek, nedomyšlený, jen návrh - proč to není tak, že když chce EU podíl OZ třeba 10%, nastaví se poplatek/daň 10% z ceny silové energie a ta se podle podílu vyrobených MWh rozdělí mezi výrobce OZ. Čím jich bude víc, tím méně dostanou a tím pádem nebudou přibývat, a já budu mít dobrý pocit, že jsem přispěl na něco dobrého ( Very Happy ) a přitom bude nastavený limit.
Proč ne,ale njdříve musíš přesvědčit politiky,že je to jeji nápad.No vlastně už je pozdě. Laughing
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2468
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 18:02    Předmět: Citovat

To je smutné, jak peníze rozeštvou lidi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 18:19    Předmět: Citovat

pajosek2 napsal(a):
Andreo, nemůžeš ostatní soudit podle sebe. Já to dělal v dobré víře

Pajosek, já tě soudím podle toho, co jsi tu psal asi před dvěma rokama, asi si budu muset dát tu práci, najít to a osvěžit ti paměť.

pajosek2 napsal(a):
jenže pro mne je zase podstatné,že spousta lidí včetně mé osoby do toho šli aniž by je napadlo,že to budou účtovat ostatním lidem do plateb za elektřinu.

To se dá vysvětlit buď tak, že jsi hloupoučkej jak telátko a opravdu tě to nenapadlo nebo jsi to věděl, ale bylo ti to jedno, protože jseš vychcanej jak mraky. A hloupej ty přece nejsi, to jsou hloupí spíš všichni kolem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 19:41    Předmět: Citovat

Nedochází Ti základní věci.Odborně dobrý,ale selský rozum vázne. Jasně můžeš jít do minulosti,tááák hledej šmudlo. Hlavně,že musíš mít za každou cenu pravdu i kdyby to mělo trvat celou noc,že.No nic nejsi až tak významná,abych se s Tebou zabýval. Já vím proč jsem to dělal,lidé na kterých mi záleží mi věří a takže pár lidí,kteří jsou naprosto bezvýznamní pro můj život mne nemůže rozhodit.
Tak příjemnou noc a hledej hledej ať máš za každou cenu pravdu.Já osobně znám lepší způsob ja strávit noc.Já mám totiž s kým.

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 20:58    Předmět: Citovat

pajosek2 napsal(a):
rozum vázne. Jasně můžeš jít do minulosti,tááák hledej šmudlo.

a to je ku*va dobrej nápad Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 21:31    Předmět: Citovat

malé panoptikum z již napsaného, kdo chce ať se pozná, kdo ne ať klopí zrak Wink
Je to neobjektivní, zpřeházené a krácené Razz
pajosek2 napsal(a):
Plánuji možná příští rok osadit střechu cca 100m čtverečních fotovoltaikou a dodávat do sítě. Jen musím zvolit vhodného investora a jdu do toho. Pokud se to osvědčí,tak do budoucna dalších cca 100m čtverečních. Zatím čekám na finanční nabídky jednotlivých firem. takže pokud někdo má zkušenost s dobrou firmou budu rád.

pajosek2 napsal(a):
Já vím,riziko je vždy.Když začínáš podnikat,tak nemáš záruku,že to bude prosperovat.Když vstoupíš do manželství,tak nemáš jistotu.někdy prostě musíš zariskovat,aby jsi něčeho dosáhla,ale to Ti určitě nemusím říkat.V této oblasti jsou,ale celkem solidní právní garance pod záštitou ERÚ.

pajosek2 napsal(a):
Pokud je zde politická morálka jak v době ledové a investor si nemůže být jistý,že se neotočí zákony o 180 stupňů,tak se na to asi vy...

pajosek2 napsal(a):
A to kluci nevíte,že u mně je FVE na spadnutí.Budu to mít pro vlastní potřebu cca 3kWp, dotace formou zeleného bonusu.Letos to,ale asi nestihnu.

Hill napsal(a):

Když si budu vyrábět elektřinu sám pro sebe, je to moje věc a těžko můžu chtít, aby mi na to někdo přispěl. Pokládal bych to přinejmenším za nemravnost, ne-li za zlodějnu.

pajosek2 napsal(a):
Z původních 75m čtverečních jsem upustil a rozhodl se pokrýt tu menší střechu cca 50m čtverečních.Stejně jsem si ,ale nechal zpracovat projekt s cenovým limitem 350 tisíc. Takže výkon bude zhruba 3kW. Co se týká počtu panelů a jiných podrobností,tak ve středu mám jednání a dozvím se přesná čísla.Ještě jedna věc,uvažoval jsem o stavebnici,ale když jsem zjistil tu legislativu kolem,tak jsem si to nechal udělat kompletně na klíč.I cenově stavebnice nevychází moc výhodněji. Více přes SZ až budu vědět více.

pajosek2 napsal(a):
Vypíšu to celé,aby se nám vyjasnilo. Pokud zvolíš přímou dodávku do sítě,tak dostáváš tzv "výkupní cenu",která se pohybuje kolem 14kč.Vytvoříš novou přípojku a cpeš to tam všechno.Pokud zvolíš vlatní potřebu,tak je ti vyplácen tzv."zelený bonus", který se pohybuje kolem 12kč.To dostáváš za každou kWh,kterou vyrobí fotovoltaika.Dále se to dělí na dvě části.První je ,co spotřebuješ sám,pak dostáváš 12kč plus úspora energie,kterou by jsi jinak odebral ze sítě. Druhá část je,co nespotřebuješ dodáš do sítě a inkasuješ opět čplus 90hal za každou kWh. Osadí Ti tzv. kvadratický elektroměr,který to umí rozlišit.


medulin napsal(a):
I při ostrovním provozu máte nárok na zelený bonus. Pokud budete akumulovat energii do akumulátorů dostanete také zelený bonus. Jen se hůře shání úředně ověřený DC elektroměr na 12/24 V.

Cust napsal(a):
Pan profesor Janouch o těchto povedených zdrojích energie dnes napsal v právu krásný článek. Spočítal, kolik miliard zaplatí daňový poplatníci padouchům, kteří tu ty elektrárny staví.
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/frantisek-janouch.php?itemid=8946

ZdenekHQ napsal(a):
Už mě s tou fotovoltaikou vážně neser(te). Dobrý úmysl dotažený superpitomci do absolutní prdele.

pajosek2 napsal(a):

Já nevím jaké máš info,ale já mám dotace jasně potvrzeny. A i kdyby je snížili,tak je mi to celkem fuk.

tomasjedno napsal(a):
Vydaná povolení jsou tuším ještě na osminásobek momentálního stavu (a rázem jsi na příplatku 10 Kč/kWh z FVE) - naštěstí se zdá, že z toho velká část byly jen spekulativní žádosti.

Edit: sorry, rezervovaných je dokonce 8 GWp, tj. 13-násobek současnosti.
Samozřejmě, takovýhle rozptyl dává prostor k mediální masáži, aby nás připravili na pořádnou pecku a my pak byli rádi, že to bude třeba míň.

ZdenekHQ napsal(a):
Já pálím elektřinu (a dřevo), bo plyn tady není, a zajímalo by mě, proč mám platit příspěvky na FVE z "nočního" a přebytkového proudu, t.j. mezi 2-6 hodinou ranní, kdy FVE prokazatelně fungují v noci jen za pomoci podvodu a který tvoří 80% mé spotřeby ?

Soused smrdí udušeným uhlím zasypaným odpadkama a topí za třetinu. Někdo je tady zloděj a navíc blázen.

pajosek2 napsal(a):
AmarokCZ ty jsi opravdu hodně omezený. Proč nekritizuješ všechnyco si nechají vyplatit dotace na zateplení domů.Je to stejný princip,ale teď se mluví o FVE,tak je nutné jít s davem,že. Jsi primitiv.

EDIT: jeden příklad: V sousední dědině je kaplička,která je kruhové základny o průměru tak 5m.Topení v ní není,ale vesele ji obkládali polystyrénem a krásně zaomítali.Využívá se párkrát do roka.Samozřejmě se na ni čerpali dotace,ale tohle nikomu nevadí. Jak jsem napsal nyní se kritizuje FVE a každý vůl jde se stádem,tak se všichni volové připojte a kritizujte dál ať vám náhodou něco neuteče.

pajosek2 napsal(a):

Crifodo samozřejmě, že pokud něco dotujou, ať je to z kterékoliv hromady, tak to jinde bude chybět, ale jinak by přece ničeho nedosáhli. Jak jinak chceš dotlačit lidi, aby něco dělali?

pajosek2 napsal(a):

Právě naopak si myslím,že Ty jsi ten zhrzený komunista,který už teď nemůže krást,tak obviňuje ostatní.
Budu se trošku opakovat,ale to nevadí.Buďto na tom vydělají stovky malých investorů nebo jedna zlodějzká ČEZka,která chystá obří projekt.Ta nepravost se stejně stane jde jen o to,kdo se toho chopí.Nikdo to nevyřeší a stejně to půjde podle libosti politiků,takže já volím tu variantu trošku ubrat zlodějům a připojit se.
Ale je to logické,vždy když přichází něco nového,tak se lidé bouří.

tomasjedno napsal(a):
Chápu, že Tě existence takových podezřelých individuí (obou uvedených kategorií) irituje - vynakládají totiž nějaké nezanedbatelné úsilí k účelu, který považují za správný - i navzdory Tvému shazování.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6331
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 22:05    Předmět: Citovat

pajosek2 napsal(a):
Ta nepravost se stejně stane jde jen o to,kdo se toho chopí.Nikdo to nevyřeší a stejně to půjde podle libosti politiků,takže já volím tu variantu trošku ubrat zlodějům a připojit se.
Ale je to logické,vždy když přichází něco nového,tak se lidé bouří.
Scared
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6087
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 23:18    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):
tomasjedno: Tak teď nevím, jestli bych se neměla tvojí odpovědí cítit dotčená. Mě zajímal (hypotetický) podnikatel, který BEZ DOTACÍ vytváří z provozu fotovoltaiky ZISK. A ty píšeš o nějakým chataři nebo tuneláři s bonusama. Opravdu užitečná debata. Rolling Eyes


Promiň, že jsem se narodil - naši se zapomněli, já u toho nebyl.

Ta skupina 2), o které jsem psal, nejsou žádní tuneláři s bonusama. Zkus si třeba přečíst pár příspěvků toho Petra Liškaře, co jsem na něj dával odkaz. Znám ho přes jednoho známého, vím leccos o jeho instalaci, motivaci, odbornosti, nadšení pro elektro atd. atd. a označovat ho za tuneláře je těžký úlet.

Tunelář není ten, kdo si řekne o nějakou (uzákoněnou) podporu v míře přiměřené obvyklým poměrům, a věc by uskutečnil i bez té podpory.
Tunelář je ten, kdo svoje konání zaměřuje na maximalizaci čerpání podpory - plodí mraky dětí jen za účelem maximalizace sociálních dávek, postaví megalomanskou FVE na kterou nemá apod.

Crifodo napsal(a):

2) co je poctivého na inkasu zeleného bonusu? Že jinak nesmím připojit svůj zdroj energie na svoje spotřebiče? Ale jdi ty Wink


Tož se na to optej u svého místně příslušného distributora elektřiny a magnetismu, možná ti to vysvětlí. Nebo se koukni do nového energetického zákona - viz neoprávněná dodávka.
Na svoje spotřebiče si můžeš svůj zdroj připojit, ale až když se odstřihneš od distribuční sítě (což je řešení pro zahrádkářskou chatku, ale ne pro RD) anebo až když si vyřídíš všechny papíry pro regulérní připojení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so listopad 06 2010, 8:59    Předmět: Citovat

tomáši jedno, když se půjdeš na každou věc předesraně zeptat státní moci, samozřejmě ti podá výklad optimalizovaný pro státní moc, na tom tě něco překvapuje?
mtajovsky napsal(a):
V nasi demokrature vznikla nova spolecenska trida - trida politiku a vrcholovych statnich uredniku, jejichz jedinym cilem je poradne se obohacovat. Ma k dispozici vnitro, justici, zakonodarstvi, sdelovaci prostredky a tak dale. Je to nejmocnejsi, nepotrestatelna a v prakticky neodvolatelna skupina lidi.

V určitých momentech si tahle vrstva kupuje manipulovatelnou skupinu občanů, protože tím vytváří iluzi legitimity a rovnosti možností. V tomhle případě malé fotovoltaičníky. Kdysi to byly kuponové knížky. Filozofie je pořád jedna: chystá se vír v zákonech, který dovolí velké zlodějny, občane od tebe se čeká, abys ji svou pasivitou legalizoval. Tunelář není ten, kdo si řekne o nějakou (uzákoněnou) podporu v míře přiměřené obvyklým poměrům Míra přiměřená obvyklým poměrům se tu nastavuje takovýmhle myšlením: staň se aspoň malým zlodějíkem na spoluobčanech, protože jinak se staneš jen svědkem velké zlodějny. A velká zlodějna je tu možná právě tímhle přístupem. Po čase jsou tihle malí zlodějíčkové odhozeni cestou, jakožto užiteční blbi. Ale ve své době umožnili schválení všech těch svinstev.
, a věc by uskutečnil i bez té podpory. Tenhle pseudoargument mi připadá slizký, věrohodně mi bude znít jen u těch investorů, co je ani nenapadlo kolaborovat se systémem o dotace. Ale takových znám moc málo a jejich činnost rozhodně není ekonomicky výnosná.
Energetický zákon: našel jsem znění z 7. 5. 2009, jestli máš novější, tak prosím o citaci k tématu neoprávěné dodávky.
První půlka toho zákona jsou vysloveně ideologické bláboly o Evropském společenství, směrnicích Evropského parlamentu a ekologistech.
Věcná část zákona mluví o neoprávněných dodávkách jen v souvislosti s dodávkou do elektrizační soustavy. Je to logické, jestli se tedy dá u českých zákonů mluvit o logice Twisted Evil
Takže se týká jen fotovoltaičníků - žadatelů o dotace bonusy atd., kteří potřebujou být nějakým způsobem spojení s elektrizační soustavou, organizačně neb technicky - jejich ace.
Na svoje spotřebiče si můžeš svůj zdroj připojit, ale až když se odstřihneš od distribuční sítě (což je řešení pro zahrádkářskou chatku, ale ne pro RD) anebo až když si vyřídíš všechny papíry pro regulérní připojení.
A to se týká čeho? Mám UPS, použiju ji ve sklepě nebo na půdě, protože se mi nechce tahat tam prodlužku. Jestli ji budu nabíjet solárem nebo nabíječkou na síť ČEZu, do toho je každýmu putna. Jestli budu v lichých minutách nabíjet leydenskou láhev proudem z ČEZu a v sudých s nábojem z ní svítit v obýváku, do toho je ČEZu taky putna. Elektrizační soustava končí na kontaktech jističe na mé rozvodné desce.
Jinak by totiž tím neoprávněným dodavatelem své energie do své soustavy byla každá elektrocentrála na každý poště, bance, škole, nemocnici, každá UPS a asi i každý nouzák nad schodama na tři NiCd.
Zatím jsem si nevšiml, že by se každý, kdo si v OBI koupí elektrocentrálu, musel dát odstřihnout od distribuční společnosti Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 4 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund