Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Změna pravidel tunelingu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6106
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 0:44    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):
Férově podnikající fotovoltaičník, Upset co mi to jenom připomíná, aha To dá nápad už to mám, to bude něco jako ten neobtěžující kuřák, né? Aspoň ta diskuse je hodně podobná. Rolling Eyes


Chápu, že Tě existence takových podezřelých individuí (obou uvedených kategorií) irituje - vynakládají totiž nějaké nezanedbatelné úsilí k účelu, který považují za správný - i navzdory Tvému shazování.
Dobré skutky je totiž třeba po zásluze potrestat.

P.S. pokud bys chtěla kontakt na férově podnikajícího fotovoltaičníka, tak Tě mohu nasměrovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 9:25    Předmět: Citovat

Jo, to bych chtěla vidět, jak někdo v našich zeměpisných šířkách vytváří bez dotací zisk z provozu fotovoltaiky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 9:54    Předmět: Citovat

taky bych to chtěl vidět, nemusí být přímo kontakt, stačí popis parametrů a finanční bilance: pořizovací náklady, návratnost, roční produkce, účel použití, způsob zálohování, ekologický význam.

Jinak poctivě podnikajícího fotovoltouna opravdu znám, dokonce osobně. Vtip je v tom, že podnikání se netýká FV ale úplně jiného oboru, v němž vytvořil zisk. Ten nechtěl nacpat státu v daních (což je logické a pochopitelné), takže zastřešil provozovnu panelama a používá to ke svícení a temperování v jakýchsi sklepních prostorech. Se stávajícími zdroji energie by to dokázal za zlomek nákladů, ale tohle je hi-tech druh koníčka, kdy si svéprávný ekonomický subjekt dělá se svými penězi, co chce. Do sítě nic nedodává a dotace ani zelené bonusy-jiný druh dotací (údajně) nežádá.
Obešel jsem i pár svépomocných větrných elektrárníků, energetický ani ekonomický význam to nemá tam, kde je k dispozici rozvodná síť, ale jako hobby pro šikovného nudícího se mechanika v penzi, proč ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 9:58    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
používá to ke svícení a temperování v jakýchsi sklepních prostorech.

Jo a pěstuje tam kytky, v tom bude možná ten finanční přínos. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 10:27    Předmět: Citovat

Já znám pár chatařů, co mají na střeše metrovej panel za hříšný peníze, nějakej ten 100Ah akumulátor a téměř celou chajdu upravenou na 12V. Jsou naprosto spokojení, i když je to ta nejdražší energie, jakou si lze představit - protože jsou "nezávislí".
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6106
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 10:29    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):
Jo, to bych chtěla vidět, jak někdo v našich zeměpisných šířkách vytváří bez dotací zisk z provozu fotovoltaiky.


Já osobně za férově podnikající fotovoltaičníky považuji dvě skupiny lidí:

1) provozují fotovoltaický zdroj v ostrovním režimu, protože k místu spotřeby žádné dráty nevedou. Chatka v horách... ale začíná to už u malého FV panelu za oknem auta na udržování akumulátoru nebo na pohon větráku v autě odstaveném na slunci. Ziskem je především to, že vůbec nějakou energii v místě spotřeby mají.

2) provozují fotovoltaický zdroj instalovaný na vlastní střeše, zřízený za vlastní peníze, částečně jako své hobby či z přesvědčení, a protože to ke svému odběrnému místu smějí připojit jen po vyřízení všech papírů, tak holt jedou na zelený bonus s tím, že se snaží nemít moc přebytků a pokud možno vyrobenou energii užitečně spotřebovat. To, že díky zelenému bonusu se jim investice do FV cca za 10 let vrátí, chápou jako příjemné přilepšení.
Kontakt na takového fotovoltaičníka viz třeba zde:
http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,17078.msg118155.html#msg118155

Na opačném pólu pak vidím fotovoltaičníky, kteří si pořídí FVE tunel za drahý úvěr - tak velkou elektrárnu, na jaký úvěr dosáhnou, a teď skučí, že po změně podmínek už jim to nebude generovat zisk ihned, ale až po splacení úvěru. Chudáčci jedni malí, jak je mi jich líto Mám z tebe bolení hlavy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 10:37    Předmět: Citovat

tomasjedno napsal(a):


Já osobně za férově podnikající fotovoltaičníky považuji dvě skupiny lidí:

1)

2)



1) Co je na pohonu rádia a lampičky v ostrovním provozu na chatě podnikatelského? Když si tam sbírám ze svýho keře maliny, tak jsem proto podnikající zemědělec?
2) co je poctivého na inkasu zeleného bonusu? Že jinak nesmím připojit svůj zdroj energie na svoje spotřebiče? Ale jdi ty Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 11:33    Předmět: Citovat

tomasjedno: Tak teď nevím, jestli bych se neměla tvojí odpovědí cítit dotčená. Mě zajímal (hypotetický) podnikatel, který BEZ DOTACÍ vytváří z provozu fotovoltaiky ZISK. A ty píšeš o nějakým chataři nebo tuneláři s bonusama. Opravdu užitečná debata. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 14:25    Předmět: Citovat

Proč lidé,kteří jsou zdraví musí doplácen na lidi,kteří si nemoci mnohdy způsobují sami.

Proč musí bezdětní přispívat na daních lidem,kteří chtějí mít děti a pak pobírají porodné a přídavky.

Proč musí lidé ze svých daní platit církev ,když mají třeba jiné vyznání.

Proč učitelé nejsou placeni podle toho jaké mají výsledky ve třídách.

Proč musím z daní přispívat na hasiče,když si myslím,že nevyhořím.

Už se mi nechce dál pokračovat,těm bystřejším dojde jakou prkotinou se tady zabýváte a ti ostatní ať si trhnou nohou.

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 14:29    Předmět: Citovat

Já budu klidně ze svých daní přispívat i na fotovoltaiku - jen ať stát ušetří někde jinde a dá to fotovoltaikům. Už vidím ty stávky. Jenže fotovoltaiku neplatíme z daní.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 14:32    Předmět: Citovat

Já jen chtěl poukázat na to,že stějných nepravostí se děje spousta,jen je teď FVE moc vidět.

A jaký máte názor na dvojí zdanění FVE,což je nyní hlavním tématem v daném oboru.

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 14:41    Předmět: Citovat

Mě tady někteří občas vyčítají, že nejsem nestranný atd., protože si dovoluji jim oponovat - mě opravdu vadí, jakým způsobem to stát řeší - to je látání jedné prasárny druhou a ještě větší. Na druhou stranu, jestli zaplatím o 10.000Kč víc za elektriku nebo ne je pro mě bohužel podstatnější.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 14:48    Předmět: Citovat

Já vím,v tom Ti rozumím,jenže pro mne je zase podstatné,že spousta lidí včetně mé osoby do toho šli aniž by je napadlo,že to budou účtovat ostatním lidem do plateb za elektřinu.Já osobně jsem měl představu,že to půjde z emisních povolenek nebo příspěvků z EU. Ty pravdy kolem FVE začaly vyvěrat na povrch až,když se do toho začalo vrtat. Taky vyšlo najevo kolik institucí s tím má co do činění.Většina lidí netušila,že existuje nějaké ERU,OTE, ČEPS,ČFA,CZPHO. Proto mnne dost štve,když se někdo nesoudný začne navážet do lidí,kteří to dělali v dobré víře a v podstatě se staly obětí blbé politiky.
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 14:57    Předmět: Citovat

V jaké dobré víře Pajosek, na co si tu hraješ? Dělal jsi to kvůli prachům a myslíš, že peníze padají z nebe? Ne, ty musí někdo vydělat, vytvořit za ně skutečné hodnoty, ne nafouknutou bublinu v podobě 1kWh za 14Kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá listopad 05 2010, 15:01    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
vidím ty stávky. Jenže fotovoltaiku neplatíme z daní.

A z čeho teda? Proč byla v roce 2008 asi zavedena spotřební daň z elektřiny?
V létě, když se vláda připosrala z náporu FV tunelářů a z toho nárůstu FV stadionů místo polí, uvažovali všelijací Nečasové o různých hovadinách, každý den o jiné. Mj. zvýšení DHP (DANĚ z přidané hodonoty) za léky a za potraviny na 17%. Taky o zvýšení cen plynu a uhelných paliv. Aby bylo na to výpalné za dotace do FV.
Mě fascinuje, jak si někdo myslí, že když se financování FV tunelů přesune někam z první řady, že ty peníze přestanou být reálné.
Pajosku, pořád platí jednoduchá ekonomická pravda: dělám něco, co nese zisk / dělám něco, co vyžaduje podporu. Když odčerpáš ekonomikám peníze za emisní povolenky (=druh zdanění), budou někde chybět. Když odčerpáš z EU peníze na podporu FV (=druh zdanění), budou někde chybět.
Neexistuje žádná dotace odněkud, kterou by nemusel někdo jiný někde jinde zaplatit. Takže jaká dobrá víra. Spekulace nebo naivita, obojí by mělo být trestné (u dospělých lidí).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 3 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund