Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Změna pravidel tunelingu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st listopad 03 2010, 19:13    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Pajosek, krom toho že kvůli pěně u huby zapomínáš to málo z pravopisu, co do tebe základní škola dostala: co tě trápí?
Když nemám k tématu co dodat, tak k němu prostě mlčím, ne? Wink
Kdybych měl pěnu u huby,tak zakládám vlákna jako Ty. Přesně takovou reakci jsem čekal,pokud primitivům jako jsi Ty dochází argumenty,tak buď použijí násilí nebo začnou poukazovat na pravopis,což je velkou slabinou tohoto fóra.
Co mne trápí? Finančně nic,protože pro příští rok mám cenové rozhodnutí ještě o něco vyžší než pro letošek.A co se týká lidí? No,trápí mne ,že lidé tak nízcí jako Ty ,mají talent strhnout davy. Napříkad Hitler,jste si dost podobní. Wink

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st listopad 03 2010, 19:22    Předmět: Citovat

OK, já jsem primitiv a fašista, ty jsi se svým pravopisem vzdělanec, souhlasím.
A teď nějaké ty argumenty k tématu, pajosek, tj. k postoji státu vůči spekulantům s FV. Zatím nemůžu reagovat na neexistující sémantickou část tvých výplodů, takže reaguju na formální stránku Wink Zabýváš se totiž zatím pořád jen osobou přispěvatele, četností příspěvků, možností že strhne davy, jen argumenty jsem zatím neviděl žádné.

Jestli budou i nějaké argumenty "davu z EB", který se mnou nechal strhnout jako Hitlerem... uvidíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19561
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st listopad 03 2010, 20:13    Předmět: Citovat

Ještě včera vcelku objektivní diskuse, z níž by se jinak eventuálně mohl vyloupnout nápad, jak z toho ven, se nám nějak zvrhla v osobní.
Zbytečně osobní.
Držte se tématu, prosím.
Zdržte se příspěvku, nemáte-li, co k tématu dodat.
Díky i za ostatní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st listopad 03 2010, 20:17    Předmět: Citovat

http://ekonomika.ihned.cz/c1-47716860-misto-solarnich-zisku-hrozi-dluhy

zdržím se argumentů, protože je dostatečně vyjadřuje diskuse pod článkem (článek nejspíš napsal nízký redaktor HN z fašistických pohnutek, aby strhl davy (proti komu?)

Jak z toho ven, přece nejlíp ukážou přirozené zákony trhu, až budou obnoveny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st listopad 03 2010, 21:18    Předmět: Citovat

Jak z toho ven? Myslím,že dohnat vládu k odpovědnosti za schválené a pak jimi zase zrušené(změněné) zákony.Pokud já v práci něco udělám blbě,tak si musímnést odpovědnost a vláda jsou vpodstatě naši zaměsnanci,když je platíme z daní.Bohužel jsou to zaměsnanci,kteří nám diktují.Myslím,že pokud to tohohle problému nevstoupí někdo z politicky kulturního světa,tak se asi ničeho nedočkáme.

Omlouvám se za osobní invektivy,ale Crifodo několikrát vyjádřil odpor k investorům do FVE a to bez rozdílu.Mne se to týká,proto jsem reagoval jak jsem reagoval.

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st listopad 03 2010, 21:44    Předmět: Citovat

pajosek2 napsal(a):
Crifodo několikrát vyjádřil odpor k investorům do FVE a to bez rozdílu.Mne se to týká,proto jsem reagoval jak jsem reagoval.

Omyl, třikrát omyl. Crifodo nikdy nevyjádřil odpor k investorům do FV.
(Investor = člověk, který vloží SVŮJ kapitál do oboru, v jehož úspěch věří nebo který hodlá DOTOVAT.) Investice do fotovoltaiky v našich geografických poměrech jsou dle mě spíš dotace, ale budiž to samofinancujícím stavitelům ke cti, že šetří fosilní paliva ve jménu osobních obětí a svých úspor.
Stavitelé FV, kteří své podnikatelské záměry pojali jako komplot svůj a korumpovaného státu, nejsou investoři, ale spolupodílníci na tunelu, těm odpor samozřejmě vyjadřuju dál a nejsem sám, viz zmíněná diskuse.
Současné pojetí typického euro-státu nemá nic společného s instrumentem, který slouží mně, občanovi, takže výrok dovolávat se odpovědnosti státu nemá logickou platnost. Takový stát, který ušije boudu na občana ve jménu zdivočelého "investora" s interesovaným státním úředníkem, žádnou odpovědnost nemá. Viz žaloba pana Matějky na stát.
To jsou všechno názory, které neměním a myslím že se dají v diskusích dohledat. Tj. na investory jako takové jsem nikdy neútočil, není důvod a nezajímají mě, protože oni neútočí spolu se svinským státem na moje peníze.
(Velmi soukromě, pajosku: o dost lepší než omlouvat se za invektivy je nepsat invektivy.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19561
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st listopad 03 2010, 22:04    Předmět: Citovat

Pokud by museli členové vlády platit škody, které způsobili změnou zákonů a změnou změny a náhradou prováděcí vyhlášky a vůbec blbým rozhodnutím, třeba jmenovitě ti, kdo hlasovali pro, a polovinu ti, kdo na tom hlasování chyběli, nebude z koho tu vládu sestavit.
Nejsme v zemi s tradicí neměnit zákon od roku 1456. Naopak: žijeme v zemi, kde se zákony mění až příliš často. Tak často, že už ani naší vládě samotné to není divné. Ode zdi ke zdi: odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil...
Vždyť to už tu bylo s odchodem do důchodu: někdo to stihl, někdo to ze dne na den měl místo dvou měsíců celý rok (to uvádím jen jako příklad, ty skutečné časy jsou poněkud jiné). Někdo investoval sto tisíc do projektové dokumentace na zateplení domu, ale najednou přestali žádosti brát. A termín obnovy jednání v nedohlednu.
Prostě na někoho se dostalo, na někoho ne.
Takže nic nového, jen těch změn je v posledních letech neobvykle moc...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt listopad 04 2010, 1:14    Předmět: Citovat

tomasjedno napsal(a):
Já to tedy za zpětné považuji, protože hodlají zdanit už státní příspěvek za letošní rok.


Čistě formálně to retroaktivní není, protože se příspěvek za rok 2010 bude vyplácet až v roce 2011, tedy zdanitelné plnění bude až po změně daňové sazby. Je to ale nefér. Stát řekl, dělejte to a to a dostanete za to tohle. A pak najednou - my jsme si to rozmysleli, dáme vám jen polovinu. Když už by se chtěl zachovat trochu poctivě, mělo by se umožnit okamžité ukončení stavebních spoření bez sankcí za nedokončený spořící cyklus - když už to spoření teda neplní svou funkci, jak nám sdělil Kalousek.

A k té fotovoltaice - to je v podstatě stejné, jako bionafta a jiné záležitosti. Zvyšování cen energií bude mít s blížícím se koncem fosilních paliv nejrůznější podoby. Předražená FTV elektřina je jednou z nich. Na tom všem se vždy bude snažit napakovat plno velkých chytráků. Mně by stačilo, aby stát pohlídal aspoň tohle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt listopad 04 2010, 1:33    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):

... Zbytečně osobní.
Držte se tématu, prosím...


Souhlas. Již od dob antiky se považuje za velké faux pas to když někdo začne diskutovat namísto k danému tématu tak k ostatním diskutujícím. Upset
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt listopad 04 2010, 7:15    Předmět: Citovat

dalším problémem je , že nikdo jako by neviděl tu tzv ekologickou stopu. Kolik energie a tím pádem fosilních paliv se spotřebuje, než se nějaký ekologický zdroj vyrobí a zdali vůbec za svou životnost vygeneruje alespoň stejné množství energie. Kdysi jsem četl toto pojednání o větrných elektrárnách a ten větrník prý za svou životnost vyrobí jen dvě třetiny toho co je potřeba na jeho výrobu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: čt listopad 04 2010, 8:26    Předmět: Citovat

To sa mi zdá ako účelové tvrdenie odporcov týchto elektrární. Mohlo by to platiť pri umiestnení na nevhodné miesto, kde fúka len jeden deň do roka a aj to len trochu. Pochybujem, že by výrobca dotoval výrobu veterníkov a pri ich predaji by na ne doplácal. Ale ekoteroristom, šíriacim bludy to nevadí, hlavne že majú svoj argument.

Svojho času si pamätám na jeden výrok nášho našťastie už bývalého uslintaného ministra priemyslu, ktorý pred TV kamerami vypotil, že treba zakázať používanie fosílnych palív, pretože pri ich spaľovaní vznikajú skleníkové plyny. Treba prejsť vraj výhradne na zemný plyn, pri ktorého spaľovaní skleníkové plyny nevznikajú. Podľa neho teda CO2 nie je skleníkový plyn. Politikom akákoľvek blbosť pustená do sveta prejde, čo ma dosť irituje. Žijeme vo veku dezinformácií a klamstiev, podsúvaných ako jediná pravda... Confused

_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt listopad 04 2010, 11:05    Předmět: Citovat

fotovoltaičníci jsou pakáž, kromě toho že kradou, i korumpujou, a kdo se jich zastává je u mě pakáž taky. Wink

To jsou Tvé slova a pokud mne budeš označovat za zloděje,tak se invektivům nediv.
Velký průser podle mne je,že je vládě naprosto lhostejný pohled investorů.kteří si sakra rozmyslí jestli na náš trh vůbec budou investovat.Pokud je zde politická morálka jak v době ledové a investor si nemůže být jistý,že se neotočí zákony o 180 stupňů,tak se na to asi vy...
To samozřejmě znamená další ekonomické problémy a řekl bych,že tím bude i balíček opatření,jako změny stav spoření,,který vchází v platnost ,bezvýznamný.

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt listopad 04 2010, 11:09    Předmět: Citovat

Pokud poslouchám názory lidí, co na Bastlírnu přístup nemají, všichni se už dávno shodují na jednom - fotovoltaika patří na střechy domů, aby Ti lidé nespotřebovávali "neekologicku" energii a snížili energetickou náročnost budov, nikoliv vydělávali na jejím prodeji ( přičemž její odkup je povinný a za garantovanou dotovanou cenu). Je zvláštní, že to, co prostý lid už dávno vyřešil zdravým rozumem, naše vláda třikrát láme přes koleno jak kočičí ocas.

Nikdo nemá nic proti malým investorům, dokonce ani vláda ne (i když to tak zatím vypadá , že všichni spadnou do jednoho pytle i přes žádosti o výjimky). Je ale potřeba počítat s tím, že když jednou něco běží v režimu dotací či úlev a "garantem" je český stát, je to stejně jisté podnikání, jako stavět dům na povrchu močálu.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: čt listopad 04 2010, 11:30    Předmět: Citovat

Férově podnikající fotovoltaičník, Upset co mi to jenom připomíná, aha To dá nápad už to mám, to bude něco jako ten neobtěžující kuřák, né? Aspoň ta diskuse je hodně podobná. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt listopad 04 2010, 11:36    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
je to stejně jisté podnikání, jako stavět dům na povrchu močálu.

ještě bych upřesnil, stavět dům na povrchu močálu, přičemž zásadní příspěvek na chod domu hodlám vyřešit násilným zdaněním okolních lidí, což jsem si dohodl s dráby, co ten příspěvek chtěli vybírat.
ad pajoskův citát: velmi přesně, jen jsi náhodou zapomněl pastnout odkaz, o které fotovoltaičníky šlo, takže ten dkaz doplním já:
http://ekonomika.ihned.cz/c1-46401730-jak-se-rozhoduje-o-solarnim-projektu-rychle-a-potichu
Každý má nepochybně svobodnou vůli se rozhodnout, s jakým druhem podnikání a chování se chce ztotožnit a s kým je ochoten se kvůli tomu spojit. To právě dost dobře vystihuje o pár postů výš odkaz na diskusi na článek v IHned. Ale to už se tu probíralo x-krát.
Myslím že nynější chování naší tzv. vlády se dalo téměř 100%ně čekat, asi jako se dá čekat další vývoj a úspěchy EU ekonomiky atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 2 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund