Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Acer AL1932, nezobrazuje privadeny signal

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bajin



Založen: Sep 01, 2010
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: st říjen 27 2010, 15:33    Předmět: Acer AL1932, nezobrazuje privadeny signal Citovat

Ahoj,
mam tady monitor Acer AL1932, nefungovalo podsviceni,to jsem opravil.
Jenze je tu dalsi problem, krome OSD nic nezobrazi.Signal ma.
V OSD je kontrast nastaven na 0, kdyz to zmenim a vyskocim do nadrazeneho menu, tak vidim, jak se hodnota vrati zpet na 0.Tak je to se vsemi polozkami v OSD,po vyskoceni z OSD se vse vrati zpet na puvodni hodnoty..Regulovat lze pouze jas a mozna hlasitost(to jsem zatim neoveroval) V servisnim menu jsou Red Gain Green Gain, atd.. vsechno je 0. a nejde to zmenit.EEPROM 24LC16 jsem vymenil za prazdnou a chova se stejne.Jediny rozdil, pokud EEPROM neosadim, nefunguje Auto Adjust.
V servisnim menu je polozka Auto Color, to pise FAIL ( i s puvodni i s prazdnou EEPROM).
Pres DVI vstup to taky nic nezobrazi, proste zobrazi pouze OSD.
Poradte prosim, kdo mate zkusenosti, rad bych ten monitor dal dohromady, protoze ma SCART a S-Video vstup.
Prikladam nekvalitni servisni manual, jediny, co jsem nasel.
Nemate nekdo kompletni Service Guide ? Popisujou tam Software flowchart, by me zajimalo, jestli si ten MCU umi naplnit prazdnou EEPROM sam.diky
Pavel

Schema Acer AL1932
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bajin



Založen: Sep 01, 2010
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: st říjen 27 2010, 18:47    Předmět: Citovat

Jeste dodam, ze jsem zkousel nastavovat jas/kontrast/barvy pres DDC takovou utilitkou a to taky nejde.Nekde bude problem s I2C sbernici.Kez by ten manual byl lepsi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
grope



Založen: Aug 29, 2007
Příspěvky: 132
Bydliště: Nitra

PříspěvekZaslal: st říjen 27 2010, 20:37    Předmět: Citovat

nepoznám ten monitor, ale ak je dosť podobný na AL1930, mohol by Ti pomôcť tento SM:

http://elektrotanya.com/acer_al1930_sm.pdf/download.html

je dobre čitateľný, snáď nebudú veľké rozdiely...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bajin



Založen: Sep 01, 2010
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: st říjen 27 2010, 21:16    Předmět: Citovat

grope: diky, ale je to uplne neco jineho.
Mozna by mi stacil datasheet k tomu TSU56AK abych zjistil jak a kde se ovlada a scopem se na to podival.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
grope



Založen: Aug 29, 2007
Příspěvky: 132
Bydliště: Nitra

PříspěvekZaslal: čt říjen 28 2010, 7:19    Předmět: Citovat

Datasheet od TSU56AK nemám, ale podobný obvod s označením TSUM56AK je použitý v modeli Acer AL1923W. Je tam zapojenie vývodov IO, skús, či Ti to nepomôže.

http://elektrotanya.com/acer_al1923w.pdf/download.html

Inak pri zlej identifikácii vstupu signálu by som pozrel cestu synchronizačných impulzov od oboch konektorov. Ale Ty tam máš toho asi viac...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bajin



Založen: Sep 01, 2010
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: čt říjen 28 2010, 7:52    Předmět: Citovat

Jestli to dobre chapu, tak ten TSUM56AK je kombinovany s MCU, jelikoz v tom al1923 zadny neni.Myslim, ze TSU56AK je pouzity v al1951.Kazdopadne to uz asi nehraje roli.Projel jsem ted scopem SDA/SCL z mcu do TSU56AK a impulzy tam chodi.
Prisel jsem na toto:
MCU je napojeny na 3 I2C sbernice, jedna ovlada TSU56AK, jedna je pro DDC/CI, coz mi nefunguje a treti je pro EEPROM plus je vyvedena do dalsiho PCB(ktery mam ted nepripojeny), na kterem jsou SCART,svideo a composite vstupy.Pak tam jeste visi obvod F75375S, coz v tom schematu dela roli scart detectoru.Scopem jsem zjistil, ze na SDA bylo stalych 3V, tak jsem ten F7537S odpajel.Ted mam na SDA 5V.Po pripojeni napajeni je na SCL pekny provoz, ale na SDA je porad HIGH.Na tom SCL bezi impulzy pravidelne po dobu nejakych 20s po zapojeni napajeni, pote v burstech asi po 3 impulzech.Jo, taky me stve, ze monitor po pripojeni do site nejde tech 20s zapnout, musi se pockat.Takze to vypada na odpaleny pin paralelniho portu toho MCU, ale chtel bych to proverit.Pull UP rezistor jsem nameril 10k jako ve schematu.Asi zkusim ten jeden pin odpajet, hodit tam rezistor a zmerit scopem.Ale to nevim, jak se mi povede...

asi bych mel schanet novy controller board.
Je na nem oznaceni 22M7TMB0063 na labelu nebo DAOM7TMB4C9 REV:C na PCB.Nemate nekdo ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bajin



Založen: Sep 01, 2010
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: čt říjen 28 2010, 8:26    Předmět: Citovat

a moment, tak se mi z toho PLCC pouzdra podarilo ten jeden pin odpajet a vyhnout a pozor, provoz na nem je!, takze jedu dal, to by bylo.

edit: tak jsem se unahlil, impulzy jsou videt jen bez pull-up rezistoru, amplituda 0,2V, s pull upem 10k rovna cara 5V, takze MCU je dead.Achjo
Tak amplituda je 117mV, asi neni sance to nejak zesilit, vzhledem k tomu, ze je to bi-directional, co ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bajin



Založen: Sep 01, 2010
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: so říjen 30 2010, 22:23    Předmět: Citovat

Tak jsem se zaregistroval na www.taobao.com
Vygooglil jsem tam obchod jednoho manika,ktery prodava spooousty ruznych controlleru, zdroju a invertoru pro LCD.
Tuhle desku tam ma za 68 Juanu, coz jsou priblizne necele dve stovky.
Dneska jsem s nim chatoval, do evropy nikdy neposilal, ale zitra mi da vedet, kolik by bylo postovne.To jsem teda zvedav, jestli z toho neco bude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bajin



Založen: Sep 01, 2010
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: ne říjen 31 2010, 16:40    Předmět: Citovat

Je to tahle deska:

Nemate ji nekdo ?



IMG_1358 [1024x768].JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_1358 [1024x768].JPG
 Velikost:  270.3 kB
 Staženo:  142 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jssystem



Založen: Nov 15, 2011
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út listopad 15 2011, 17:32    Předmět: Citovat

Ahoj,
mám tu teď dva Acer AL1932 na opravdu. Oba zlobí podsvícení.
Psal jsi že jsi řešil stejný problém, můžu se zeptat v čem spočíval?

Díky za odpověď
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bajin



Založen: Sep 01, 2010
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: čt listopad 17 2011, 7:58    Předmět: Citovat

No, uz je to rok zpatky.Takze nevim presne.Urcite kondenzatory a pojistka.Nekde jsem menil i mosfety a zenerku, ale nevim, jestli to bylo v tomhle Aceru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jssystem



Založen: Nov 15, 2011
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: čt listopad 17 2011, 21:30    Předmět: Citovat

Diky za odpoved. Rozdelat to byla docela pakarna. Jsou tam nafoukle dva kondenzatory na menici pro podsviceni a jeden jeste na hlavni desce. Zlusim vymenit a uvidime.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund