Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pračka Electrolux EW1232F protáčí programátor (vyřešeno)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: čt listopad 25 2010, 11:46    Předmět: Citovat

Ahoj - měl jsi štěstí jak hrom Smile
K tomu sprchování - Některé AEG a Electroluxky - treba tu co mám doma maj průtokové topné těleso - a ne obyčejnou spirálu. To čerpadlo toho sprchování žene vodu s nádrže přes to topné těleso a tím pádem jak ta voda koluje v dutině toho topení tak se ohřívá. Máš šťěstí že typ EW 1232 F má klasickou spirálu. Na fotkách které máš je nepatrně vidět plastový spoj mezi hlavním vypouštěcím čerpadlem a oběhovým -u mé pračky je místo něj to těleso... Mno.. Co se týče těch uhlíků... Já osobně bych ten plech shodil,shodil i motor který je připevněn čtyřmi šrouby ( já jsem ho pak vždy připevnil na dva jak jsem ho vracel - k těm zadním je horší přístup Embarassed )
a ten motor prohlídl na klíně než pračku pokládat na bok atd... Bo by jsi moh v ní něco "poškodit" - máti měla na zanussce z roku 2002 obdobný motor - tvarově stejný ale s jinými parametry a uhlíky jsem měnil cca po 6 letech provozu - byli zbroušené asi cca na 1 cm původní délky. A v tomto motoru jsou uhlíky stejné... Do SZ ti zašlu tel. číslo servisního střediska kde nakupuji díly do praček "koncernu" AEG,ELECTROKLUX a ZANUSSI a teď jsem tam bral i modul na Brandtku. Ochotní a ze vším poraděj... Při výběru dílů nezapomeň modelové číslo a produktové číslo - zkrátka - vše máš napsáno na šťítku nad otvorem do bubnu..
Ještě Ti poradím jednu věc... Pro jistotu správné funkce sprchování nastav pračku na 60 st. na běžný program na bavlnu a dej do ní:
http://www.drokar.cz/drogerie/ava-odstranovac-vodniho-kamene-250g-2
Tím se sprchování i buben a těleso vyčistí od vodního kamene.. Já tento přípravek používám na konvice,pračky - nevím jak myčky a naprostá dokonalost Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mcmlxxx



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 112
Bydliště: Letovice, Brno

PříspěvekZaslal: čt listopad 25 2010, 13:22    Předmět: Citovat

Bezva, díky za rady i kontakt, ještě dotaz, jak dostat z vnitřku pračky ten slizkej šlem z aviváže co začíná už od šuplíku a pokračujé dále až do útrob pračky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: čt listopad 25 2010, 16:38    Předmět: Citovat

myslíš v násypce na prášek ? Mno chce to vařící jarovou vodu + trošku prášku na praní - tajná kombinace heh + kartáček na zuby a pevný nervy Cool
Jeste by mne zajímalo jak dlouho nefungovalo asi to sprchování a zdali ted jiz funguje bez problémů - poznáš to že ti z horní části manžety při praní a máchání stříká voda na prádlo - tzv přímé sprchování prádla DIRECT SPRAY Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mcmlxxx



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 112
Bydliště: Letovice, Brno

PříspěvekZaslal: čt listopad 25 2010, 20:56    Předmět: Citovat

tatramacek napsal(a):
myslíš v násypce na prášek ? Mno chce to vařící jarovou vodu + trošku prášku na praní - tajná kombinace heh + kartáček na zuby a pevný nervy Cool
Jeste by mne zajímalo jak dlouho nefungovalo asi to sprchování a zdali ted jiz funguje bez problémů - poznáš to že ti z horní části manžety při praní a máchání stříká voda na prádlo - tzv přímé sprchování prádla DIRECT SPRAY Wink


no jo , v násypce, v šuplíku, tam to začíná Smile díky.
Sprchování nešlo tak měsíc. Kupodivu se nespálila ta cívka která točí rotorem. Běhá to teď bez problémů - voda seshora cáká jak z vodopádu Smile
Někde mám i fotky rozborky toho čerpadla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: čt listopad 25 2010, 22:13    Předmět: Citovat

tak to se taky divim ze ta civka neshorela - ale ty motorky maj mam dojem tepelnou ochranu a cca 34 W. A ja jak jsem servisoval tu Electrolux co mam nyni doma s tim prutokovym telesem tak jsem pro jistotu a klid ten motorek toho JET systemu vyměnil... Ty motorky jsou kombatibilní v podstatě u všech výrobců. Jen některé jsou na šroubky,některé na bajonet. Já ho sehnal za cca 200 kč.. ja mam AEG Lavamat 47330 ktera ma sprchovani pradla a je to velice dobry system - snizujici spotrebu vody a energie a je to velice dobra vec Smile
Akorat u te Tve pračky bych teda ještě projel na těch 60 st. a bez pradla samozrejme Cool buben a to JETko tou Avou at mas klid a jistotu - a zkontroloval uhliky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mcmlxxx



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 112
Bydliště: Letovice, Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 26 2010, 11:40    Předmět: Citovat

No moc se mi do těch uhlíků nechce....


pict9466.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  pict9466.jpg
 Velikost:  82.36 kB
 Staženo:  149 krát


pict9467.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  pict9467.jpg
 Velikost:  76.59 kB
 Staženo:  144 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eri



Založen: Mar 26, 2012
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po březen 26 2012, 12:09    Předmět: Citovat

Dobry den, moc dekuji za celou tuhle diskuzi.
Poznavam motorek na vasem obrazku, mame stejny.

Chtela bych se zeptat, kdyz mate pracku tak prozkoumanou, nam spatne vypousti - mam na mysli mimo program. Vsechny filtry a hadice jsou pruchodne, krom je tenke od prvniho cerpadla k bubnu, ten jsme nekontrolovali.

Toto je puvodne nas problem:
Resime s tatou takovy problem s mamincinou prackou, ma ji 4 roky, takze jeste neni stara.
Zacala mit problem s vypoustenim vody behem programu.
Zapne pracku, bez jakyhkoli problemu se spusti praci program, ale kdyz dojde na machani, voda se nevypusti (nejde z hadice) i kdyz cerpadlo vrci. Zdimaci faze pak trva misto obvyklych cca 45 minut pres hodinu, nebot voda se pak nakonec odcerpa a vypusti, ale jako by mimo planovany program.
Puvodne jsme mysleli, ze je zanesene cerpadlo, vcera jsme proto pracku rozdelali, ale nic tam nebylo. Cerpadlo se tocilo.
Takze mame podezreni, ze to bude neco s programatorem.
Zkusim dat jeste jeden priklad.
Vcera jsem zapla 30min program kratkeho prani, kdy prvnich 15min se ma prat a pak ve zbyvajicich 15ti minutach se ma 2x vymachat a na konec vyzdimat. V 16minute se spustilo ze se ma vypoustet voda, cerpadlo vrcelo, ale nic se nevypoustelo. Po cca 2 minutach se buben zacal opet otacet, to uz melo byt machani, ale machalo se v puvodni vode. Po par minutach se opakoval stejny scenar, zacalo vrcet cerpadlo , mela se vypoustet voda(ta se ale nevypoustela) a pote se opet zacal buben tocit na druhe zaverecne machani.Kdyz schazela do konce programu 1minuta (coz byla ocekavana doba druheho vypousteni po druhem machani a melo nastat zaverecne zdimani), voda se zacala opravdu vypoustet, jenze k nasemu prekvapeni se po vypusteni a nenapadnem zdimani opet zacalo napoustet na nejspis prvni skutecne machani s cistou vodou. Ukaztel casu "1minuta" takto byl minimalne nasledujicich 15 minut.

Chtela bych se zetpat, myslite, ze je to programator? Protoze jak jsem uvedla, cerpadlo funguje, meli jsme to rozdelane a zkouseli napojit samostatne na jakesi sponky a do zasuvky a tocilo se to.

Pokud je to programatorem (doufame v to), kdyz oddelame vrchni kryt, dalo by se zjistit, ktera soucastka je vadna a nebo by se musela vymenit cela ta programatorska deska? (tu jsem jeste odkrytou nemeli, takze ani nevim, jak to vypada).
Jeste dodam, ze pracka je typ Lavamat 47020


Kontaktovala jsem i opravare pracek a ten mi napsal:
a pokud je tam oplachování (to je ta slabá co jde ke středu bubnu) tak je
potřeba zkontrolovat jestli chodí přepínač vody(bud oplachování nebo
vypouštění,ale to nevím jak je to u vaší pračky

pokud to dělá jedno čerpadlo a přepínač se nevrací,tak vlastně nevypoští ale
žene vodu neustále dokola zpět do bubnu.


Chtela bych se zeptat, jak se da zkontrolovat ten prepinac vody? Vubec nemam tuseni, kde to hledat. Poradite?
Pridavam obrazeknasi pracky, i kdyz nevim, zda k necemu bude.
Predem moc dekuji za jakekoi komentare.

Pekny den.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: po březen 26 2012, 19:41    Předmět: Citovat

Programátor to nebude.Chyba bude len v ceste vypúšťania.Treba skontrolovať všetky hadice,úplne od nádrže až po čerpadlo a nakoniec aj tú koncovú hadicu,čo ide už do odpadu,zvykne tam uviaznúť kus tkaniny,hlavne tam,ako som označil na obrázku.


Lavamat.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Lavamat.jpg
 Velikost:  66.05 kB
 Staženo:  155 krát


_________________
Pozdravujem Vás, Miro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eri



Založen: Mar 26, 2012
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po březen 26 2012, 19:45    Předmět: Citovat

Dakujem Miro. Zitra vyzkusam a som naozaj zvdava, ci to bolo ono.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18673
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po březen 26 2012, 20:59    Předmět: Citovat

Miro a nějaký ten přepínač existuje ? Pkud ano , co ho honí -motor , cívka , bimetal ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: út březen 27 2012, 16:02    Předmět: Citovat

BOBOBO o žiadnom takom spínači neviem,podľa mňa je to hlúposť. Nevím Shocked
_________________
Pozdravujem Vás, Miro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mcmlxxx



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 112
Bydliště: Letovice, Brno

PříspěvekZaslal: út březen 27 2012, 18:55    Předmět: Citovat

To že čerpadlo vrčí vytažený z pračky ještě neznamená že čerpá. Ale asi bude opravdu někde něco přicpané jak píšou pánové nademnou.

Já jsem u mojí EW před měsícem prováděl výměnu ložisek bubnu. Ložiska se úplně rozpadla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: út březen 27 2012, 19:07    Předmět: Citovat

Poprosil bych uživatele ERI o foto pračky s její druhé strany - s bližším detailem čerpadel... děkuji Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eri



Založen: Mar 26, 2012
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st březen 28 2012, 8:42    Předmět: Citovat

Tak mame opraveno, jsem tak rada.
Vcera jsme opet vydelali vypousteci cerpadlo z pracky a zcela jsme jej otevreli, oddelili jsme vrtulku s magnetem od vlastniho pouzda, presne jak ma na poslednim obrazku pred mym prvnim prispevkem mcmlxxx.

Byl zcela zaneseny neporadkem.

Sice stale nechapeme, proc se nekdy voda nakonec vypoustela, ale ted jde jiz vse opet podle planu.
Usetrili jsme alespon 2tis kc, nebot pochybujeme, ze servisak by se zabyval rozdelanim a vycistenim motorku, prestoze cela cistici akce nezabrala vice nez 10 min. S nejvetsi pravdepodobnosti by jednoduse vymenil motorek za novy.

Jeste jednou diky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: st březen 28 2012, 9:37    Předmět: Citovat

Nový motorek stojí okolo 250 kc Wink A výměnu zvládne kazdy Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund