Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sony KV-29C1D, chassis BE-3D, naskočí a vzápětí vypne
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: po říjen 25 2010, 16:05    Předmět: Sony KV-29C1D, chassis BE-3D, naskočí a vzápětí vypne Citovat

U televizoru SONY KV-29C1D dojde po zapnutí k náběhu, ale téměř okamžitě se vypne a jak se vypne, tak problikne na spodní straně obrazovky světlý pruh. Pak už jen problikává červená kontrolka dvakrát zasebou, pak chvíli klid a znovu. Dřív ještě chvíli běžela, ale teď už ne. Mám pocit, že je to někde špatný kontakt, protože když ještě běžela, tak jsem ťukl do šasi a okamžitě to vypadlo.
Prohlížel jsem pod lupou spoje na šasi a studenej spoj tam není. Tak kdyby někdo věděl, rád bych ji vnukovi opravil. Tohle problikávání údajně signalizuje určitý typ závady, jenže anglicky neumím a překlad překladačem není na nic. Díky za každý tip. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12336

PříspěvekZaslal: pá říjen 29 2010, 16:52    Předmět: Citovat

Led signalizuje poruchu č.2, t.j. zareagování obvodů ochran. Těch je v tv několik. Např. ochranu proti nadproudu ze zdroje +B (+135V) tvoří obvod s tranzistory Q605 a Q606. Pokud zareagovala tato ochrana, zůstávají tyto tranzistory otevřené, což lze snadno zkontrolovat. Navíc tranzistor Q805 zablokuje buzení KSŘ. Na lince PROT (pin 9 konektoru desky A) se objeví kladné napětí - hlášení pro procesor.
Dalším ochranným obvodem je obvod s tranzistory Q501,Q502,Q503, který hlídá činnost snímkového rozkladu. Při jeho výpadku se také na lince PROT objeví kladné napětí, které procesor vyhodnotí jako zmíněnou chybu ochrany.
Nejprve tedy ověř, že je na lince PROT skutečně kladné napětí a pak hledej, odkud se tam "bere".
A kontrola studeňáků lupou, byť sebepečlivější, není stoprocentní. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: so říjen 30 2010, 12:24    Předmět: Citovat

Masare, díky moc za reakci, jseš hodnej, ale na to asi nemám. Ty měření a hledání, jak jsi mě popsal bych mohl uskutečnit, ale nemám schema tý desky cos popsal, resp. nemám vůbec žádný schema a nevím, jak by se dalo někde stáhnout. Další věc je, že nevím, co to je KSŘ a linka PROT. No a asi poslední je to, že nevím, jestli se dá na zdroji měřit, (zapnout TV do sítě) když odpojím ty kabely, co překážejí vysunutí úplně z bedny (VN apod). Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12336

PříspěvekZaslal: so říjen 30 2010, 16:11    Předmět: Citovat

Servisní manuál ke stažení je zde. Když si ho prostuduješ, najdeš odpovědi na svoje otázky. Já ti jen mohu doplnit, že KSŘ je obvyklá zkratka pro Koncový Stupeň Řádkového rozkladu.
Linka PROT je název spoje, vedoucího na pin 2 procesoru, který svou úrovní H (logická 1) informuje procesor o zareagování ochranných (PROTECTION) obvodů.
Víc už ti poradit neumím. Wink
A ještě k té demontáži - všechny kabely musí zůstat zapojeny. Pro servisní polohu (viz obrázek) mají dostatečnou délku. Wink



postup.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  postup.png
 Velikost:  33.93 kB
 Staženo:  98 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: so říjen 30 2010, 18:43    Předmět: Citovat

Děkuji mnohokrát, začnu stahovat a studovat. Je to asi nadlouho, ale mám dost času. Snad se bude dařit. Ještě jednou díky a hezký zbytek dne Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: ne říjen 31 2010, 11:35    Předmět: Citovat

Tak bohužel z toho odkazu od tebe mi to nejde stáhnout, přeposlal jsem to vnukovi, on s počítačem umí líp a taky mu to nešlo. Nešlo by použít tohle? To mi stáhnout jde. Je to stejný šasi, ale typ TV neodpovídá.
http://www.uloz.to/6388870/sony-be-3d-et-pdf
A ještě detail, musí mít TV při zkoušení připojen signál? Kdosi mi říkal, že některé TV bez signálu vypínají. Ale to by nejspíš vypnuly do pohotovostní polohy a neindikovaly by závadu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
juca



Založen: Jun 05, 2006
Příspěvky: 858
Bydliště: slovakia

PříspěvekZaslal: ne říjen 31 2010, 14:31    Předmět: Citovat

Skusal som to stiahnut , ide to bez problemu.Klikni na to ,,zde,, a potom v lavom hornom rohu sa ti zjavi ,, GetManual ,, tak klikni nan a mas to.
_________________
juca
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12336

PříspěvekZaslal: ne říjen 31 2010, 15:15    Předmět: Citovat

stasek napsal(a):
Nešlo by použít tohle? To mi stáhnout jde. Je to stejný šasi, ale typ TV neodpovídá.
http://www.uloz.to/6388870/sony-be-3d-et-pdf
A ještě detail, musí mít TV při zkoušení připojen signál? Kdosi mi říkal, že některé TV bez signálu vypínají. Ale to by nejspíš vypnuly do pohotovostní polohy a neindikovaly by závadu.

Ano, můžeš to klidně použít, je to stejné chassis.
Tv musí najet i bez signálu, protože musí dovolit pracovat s OSD. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: ne říjen 31 2010, 15:49    Předmět: Citovat

Díky moc, za rady už to stahuju a jdu na to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: po listopad 01 2010, 20:06    Předmět: Citovat

Tak jsem dneska začal měřit a zjistil jsem, že napětí +135V na ellytu C613 není, ale jen 30V. Zkoušel jsem měřit napětí před diodou na střídavým rozsahu, ale skáče to tam od 3 do 5V, takže nevím, jestli se to tím měřákem dá vůbec měřit. Takže bych řekl, že to bude někde ještě před tím trafem, protože na tom by se myslím nic pokazit nemělo.Přiložil jsem výřezy schematu, kdyby někdo mohl být tak laskav a poradit, na co se zaměřit.


DSCF4732.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSCF4732.JPG
 Velikost:  282.62 kB
 Staženo:  139 krát


DSCF4734.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSCF4734.JPG
 Velikost:  218.76 kB
 Staženo:  104 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8799
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po listopad 01 2010, 20:37    Předmět: Citovat

A nemáš ten zdroj +B pouze přetížený (z 99% koncem řádku)? Tomu by odpovídalo i to vypínání po náběhu.
Odpojit ŘKS a žárovková klasik-metoda Shocked Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: po listopad 01 2010, 21:44    Předmět: Citovat

Na lince PROT je skutečně kladné napětí, 1,07V Teď bych tedy měl zjistit, odkud se vzalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8799
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po listopad 01 2010, 22:59    Předmět: Citovat

stasek napsal(a):
... Další věc je, že nevím, co to je KSŘ a linka PROT. No a asi poslední je to, že nevím, jestli se dá na zdroji měřit, (zapnout TV do sítě) když odpojím ty kabely, co překážejí vysunutí úplně z bedny (VN apod). Sad

kokun napsal(a):
A nemáš ten zdroj +B pouze přetížený (z 99% koncem řádku)? Tomu by odpovídalo i to vypínání po náběhu.
Odpojit ŘKS a žárovková klasik-metoda Shocked Rolling Eyes

Uživatel stasek se na mně (v tomto směru) obrátil s dotazem přes SZ. Myslím, že by bylo velmi užitečné (jak pro něj, tak pro jemu podobné - tj. "začátečníky"), aby dal souhlas k jeho citaci (a mé odpovědi) sem do vlákna - nechci to psát samovolně, bez jeho souhlasu (SZ by se mělo "ctít") Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: po listopad 01 2010, 23:49    Předmět: Citovat

Jasně, díky za informace formou SZ. Určitě nic proti tomu nemám a bude dobrý, když tvoje odpověď poslouží i druhým, nejen mně. Podstatně jsi mi pomohl v cestě dál. Takže zítra navečer zase pokračuji. Snad to časem vyřeším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: út listopad 02 2010, 12:15    Předmět: Citovat

Tak žárovkovou metodou jsem zjistil, že skutečně problém není ve zdroji, ale v tom KSŘ. Ve vypnutým stavu jsem pořádně zahejbal se všema součástkama kolem VN trafa a po zapnutí telka jela Pak jsem dřevěnou tyčkou zase zkoušel hejbat VN trafem a vypadlo to zase do půvoního stavu. Pokud budu uvažovat svým neopravářským rozumem, tak kdyby byl někde studený spoj, těžko by se projevovalo přetížením zdroje. To znamená, že by někde na trafu, případně kolem něj mohlo docházet k nějakýmu šlusu? Je problém zjistit přesně kde, poněvadž když zamelu s trafem, mele se celý šasi. Kdybych 100%ně věděl, že je to trafo, tak končím. Ale to jaksi nevím. Moje "znalosti" mě bohužel nestačí, abych to sám odhalil. Embarassed takže zase zkusím chvilku na pokračování hejbat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund