Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla 321FW50 ST PP, nedá sa nastaviť obraz - jas, ostrosť
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
denyno666



Založen: Feb 20, 2009
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: po říjen 25 2010, 0:30    Předmět: Tesla 321FW50 ST PP, nedá sa nastaviť obraz - jas, ostrosť Citovat

Zdravím, skúšal som tu hladať ale podobnú závadu som nenašiel.

TV Tesla 321FW50 - Beko 22.1 nedokážem nastaviť obraz - ostrenie a jas. Keď nastavím jas tak po pár sekundách sa to celé zmení (rozostrí a zmení aj jas a farbu). Prišlo to s tým že to "píska" a táto zmena obrazu tam bola. Našiel som tam zlú cievku L504, vymenil som odpor R509, cievku TR502 a VN trafo (myslel som že to bude ním - ako prvé). Meral som B+ podľa manuálu by tam malo byť 125V (na schémach 145V) ale je tam 137 a regulovať sa dá od 131 do 141V. Namiesto 15V je tam cca 14,7, namiesto 7 iba 6,6 (to kolíše podľa toho jasu v rozsahu 6,54 - 6,78V) 12V OK, 8V OK. Pískanie po výmene cievky prestalo ale jas nedokážem udržať ako ho nastavím, okamžite sa zmení... Vedel by mi niekto poradiť? Vraj tam odchádzli obrazovky a mohlo by to byť ňou, ale to sa mi nechce veriť nakoľko keď ho nastavujem tak miestami je obraz OK a hlavne to kolísanie 7V čo reguluje zdroj... Sad G2 som chcel odmerať multimetrom ale po priložení hrotu obraz zhasne a ukáže sa mi 45V.. Vďaka za akékoľvek rady a sorry že tak laicky, pár rokov čo sa tomuto hoby už nevenujem tak často...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Philip_Fry



Založen: Sep 01, 2010
Příspěvky: 1538
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: po říjen 25 2010, 1:12    Předmět: Citovat

Možná dřív, než bych odepsal obrazovku (což ale je podle popisu závady dost možné), bych se zaměřil na patici...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
denyno666



Založen: Feb 20, 2009
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: po říjen 25 2010, 1:37    Předmět: Prikladám foto ako to vyzerá Citovat

Tu je pár foto ako to vyzerá pri pokuse o nastavenie... Tie farby sú reálne, menia sa podla nastavenia.


251020101542.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  251020101542.jpg
 Velikost:  250.38 kB
 Staženo:  92 krát


251020101543.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  251020101543.jpg
 Velikost:  285.06 kB
 Staženo:  104 krát


251020101544.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  251020101544.jpg
 Velikost:  280.77 kB
 Staženo:  100 krát


251020101545.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  251020101545.jpg
 Velikost:  273.89 kB
 Staženo:  103 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2931
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: po říjen 25 2010, 8:29    Předmět: Citovat

Pridaj Ug2. Vyzerá, že je dosť nízko. Prípadne zrada v ABL.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12443

PříspěvekZaslal: po říjen 25 2010, 10:10    Předmět: Citovat

Já to zase vidím na "bloudění" obvodu ARZ, jehož příčinou může být např. slabá obrazovka, ale i závada na cestě RGB z F-Boxu k obrazovce (+signál CUT-OFF - SENZE), popř. napájecích napětí na této cestě.
Přidat na Ug2 může také pomoci. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
denyno666



Založen: Feb 20, 2009
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: po říjen 25 2010, 21:21    Předmět: Citovat

UG2 môžem dať akokoľvek, buď je málo a nejde nič, alebo dám viac a natiahnem to až ku zmiznutiu obrazu... Keď sa ho snažím dať ako tak na to najlepšie, tak sa to po chvíli zmení na dačo podobné na foto... Ale akokoľvek sa ho snažím nastaviť tak sa mi to nedarí. Keď mám viac pridané a uberám tak na okamih je obraz super ale rýchlo sa rozladí a nedá sa to nastaviť. Bude to fakt nakoniec tá obrazovka? Alebo pätica? ABL som skúsil pomerať a R,D,T sú OK. Confused Pätica sa mi moc nezdá, ale nemám na odskúšanie... Ideál by bola rovnaká TV na odskúšanie kde hladať chybu... Napájanie ARZ je stabilne 12,22V bezo zmeny pri regulácii jasu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
denyno666



Založen: Feb 20, 2009
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: po říjen 25 2010, 23:54    Předmět: Video obrazu Citovat

Ešte pre info, tu je video čo to po zapnutí vlastne robí...

http://www.youtube.com/watch?v=7GbfawbLYRo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burajko



Založen: Aug 21, 2009
Příspěvky: 1809

PříspěvekZaslal: út říjen 26 2010, 1:49    Předmět: Citovat

Odkaz my na youtube vypisuje error...Moze to byt aj VN trafom.
Moze mat problem zo screenom,to by tejto zavade aj odpovedalo.Vyzera to na odpaleny odpor v serii(interny vo VN trafe)co vytvara napatie pre UG2 a ostrenie.

_________________
Už druhý krát strihám a furt je to krátke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12443

PříspěvekZaslal: út říjen 26 2010, 10:42    Předmět: Citovat

Ale vn-trafo měnil jako první. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Burajko



Založen: Aug 21, 2009
Příspěvky: 1809

PříspěvekZaslal: út říjen 26 2010, 10:44    Předmět: Citovat

ssry fakt,otazka ci je 100% dobre...
_________________
Už druhý krát strihám a furt je to krátke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12443

PříspěvekZaslal: út říjen 26 2010, 18:42    Předmět: Citovat

denyno666 napsal(a):
... Napájanie ARZ je stabilne 12,22V bezo zmeny pri regulácii jasu.

Nejde ani tak o "napájení ARZ" (to je diskutabilní pojem, protože smyčka ARZ se uzavírá od videoprocesoru v F-Boxu přes koncové RGB zesilovače, obrazovku a zpětnovazební obvod CUTT-OFF), jako o měření osciloskopických průběhů měřících signálů RGB během snímkového zatemňovacího impulzu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
denyno666



Založen: Feb 20, 2009
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st říjen 27 2010, 14:03    Předmět: Citovat

Burajko napsal(a):
Odkaz my na youtube vypisuje error...Moze to byt aj VN trafom.
Moze mat problem zo screenom,to by tejto zavade aj odpovedalo.Vyzera to na odpaleny odpor v serii(interny vo VN trafe)co vytvara napatie pre UG2 a ostrenie.



Mne to tiež príde ako chyba screenu, iba som myslel že to bude niekde o napájaní alebo podobne. Ale všetko vyzerá ok, ale zaujímalo by ma, či sa dá ten odpor nejako premerať... Alebo to bude robiť iba pri záťaži? Mám aj to pôvodné trafo aj keď naspäť som ho neskúšal dávať ale závada tam bola už pred tým. Mohla by mi obrazovka odpáliť to trafo? Mám dojem že keď som ho zapínal prvý krát tak tam akoby niečo puklo, ale stál som pred telkou takže neviem odkiaľ to išlo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
denyno666



Založen: Feb 20, 2009
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st říjen 27 2010, 14:06    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
denyno666 napsal(a):
... Napájanie ARZ je stabilne 12,22V bezo zmeny pri regulácii jasu.

Nejde ani tak o "napájení ARZ" (to je diskutabilní pojem, protože smyčka ARZ se uzavírá od videoprocesoru v F-Boxu přes koncové RGB zesilovače, obrazovku a zpětnovazební obvod CUTT-OFF), jako o měření osciloskopických průběhů měřících signálů RGB během snímkového zatemňovacího impulzu.


Môžem skúsiť pomerať, ale ide mi to trochu problematicky, lebo mám iba starý BM550 a zle chytá synchro a niesom si istý či niečo aj uvidím Rolling Eyes Naposledy čo som to skúšal na funkčnej telke tak tie priebehy boli úplne niečo iné ako mali byť podľa manuálu Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2931
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: st říjen 27 2010, 15:52    Předmět: Citovat

1, Predpokladám, že kábliky Vn trafa nie su prehodené.
2, Pozri, či nie je zvod na RGB doske - kond. C721 /Ug2-zem/, prípadne, či je tá zem v poriadku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
denyno666



Založen: Feb 20, 2009
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st říjen 27 2010, 22:40    Předmět: Citovat

Mysteri napsal(a):
1, Predpokladám, že kábliky Vn trafa nie su prehodené.
2, Pozri, či nie je zvod na RGB doske - kond. C721 /Ug2-zem/, prípadne, či je tá zem v poriadku.


1.Správna otázka, predomnou už u niekoho vraj bol, takže niesom si 100% istý. Ako majú byť zapojené? na schéme čo mám to nieje nakreslené. Keď som ho ale menil nechal som ich tak ako ku mne prišiel.

2. C je OK zvod tam nieje, a tá zem je tiež v poriadku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund