Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak na krta?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt říjen 21 2010, 10:29    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):
Já jsem mu tam cpala hadry namočený v terpentýnu a postupně jsem ho vytlačila ze zahrady na kompost. Tam řádil mezi okurkama a rajčatama (nic jim neudělal) a pak se utopil v nádrži na vodu, blbec. Very Happy


Napřed ho zfetuješ a pak mu nadáváš do blbců. A kde je ekologie ?

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: čt říjen 21 2010, 10:35    Předmět: Citovat

Někde tam venku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: čt říjen 21 2010, 10:59    Předmět: Citovat

Krtka jsem se snažil vždycky šetrně vyhrábnout tak, abych ho motykou nezasáhl, pak jsem ho umístil do prázdného kýblu, odkud nemohl vylézt a promptně ho odvezl na nejbližší pole. Zásadně živý tvory kromě much, komárů a podobných parazitů nezabíjím. Mimoto je krtek nádnernej tvor a v podstatě mu my lezem do jeho životního prostředí se svejma záhonama apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: čt říjen 21 2010, 13:28    Předmět: Citovat

Mňa päť pív zmieri s krtincami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt říjen 21 2010, 13:39    Předmět: Citovat

Před časem se tady popisoval čísi pokus o vyhánění krtků a hryzců ze zahrady pomocí 10kg láhve propanbutanu = moc poučné.. Very Happy

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31903
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt říjen 21 2010, 14:37    Předmět: Citovat

Jo - škůdci zůstanou, protože je vyhnán sám majitel...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Olchor



Založen: Nov 18, 2009
Příspěvky: 1640
Bydliště: Blansko

PříspěvekZaslal: čt říjen 21 2010, 19:27    Předmět: Citovat

Zajímalo by mě, jak to dělají s krtky na golfových hřištích? Co jsem tak koukal, krtince tam nemívají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: čt říjen 21 2010, 20:11    Předmět: Citovat

......Právě taková dobře kropená zahrádka-záhonek , je pro něj a často jeho družku , ráj ....

Aha, preto sused krtkov má .......
Ten polieva každý deň, pleje, okopáva, ale on si ich aj vyčíhá a dosť ich aj chytil.
Inak skúšal tie obrátené PET fľaše na kolíku, ale bezúspešne.

_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dratak



Založen: Sep 03, 2005
Příspěvky: 837

PříspěvekZaslal: čt říjen 21 2010, 21:11    Předmět: Citovat

Taky nám letos řádil na zahradě. Osvědčilo se mi úplně jednoduché řešení, které lze ale použít jen není-li blízko studna. Vzal jsem kalovku, hadici a pěkně jsem mu do těch jeho krtinců pustil septik Laughing Laughing Laughing . Nevím co tam měl pod zemí za dílo, ale kubík septiku v tom zmizel jako nic, víc už jsem radši nedával. Stačilo to udělat dvakrát a byl pokoj. Hromádky se pak ale začaly objevovat u sousedů na zahradě Laughing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: čt říjen 21 2010, 21:17    Předmět: Citovat

Olchor napsal(a):
Zajímalo by mě, jak to dělají s krtky na golfových hřištích? Co jsem tak koukal, krtince tam nemívají.

To sa okolo zvisle ale aj pod trávu vodorovne dáva nejaké kovové pletivo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2491
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: čt říjen 21 2010, 21:44    Předmět: Citovat

Dratak napsal(a):
Taky nám letos řádil na zahradě. Osvědčilo se mi úplně jednoduché řešení, které lze ale použít jen není-li blízko studna. Vzal jsem kalovku, hadici a pěkně jsem mu do těch jeho krtinců pustil septik Laughing Laughing Laughing . Nevím co tam měl pod zemí za dílo, ale kubík septiku v tom zmizel jako nic, víc už jsem radši nedával. Stačilo to udělat dvakrát a byl pokoj. Hromádky se pak ale začaly objevovat u sousedů na zahradě Laughing .

Laughing tak toto je super, snad este lepsie ako propan butan Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Dingo7



Založen: May 05, 2007
Příspěvky: 442

PříspěvekZaslal: pá říjen 22 2010, 1:36    Předmět: Citovat

Jojo, potvrzuju, nejlepší receprt je motyka a vyčíhat si ho.
Chce to praxi a po pár letech má člověk zmáknuto jak se krtci chovají a není problém je lovit motykou Laughing zrovna předevčírem sem jednoho vykopnul, pěkně vypasenej macek, taky dělal hromady jak prase.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
piitr



Založen: Oct 19, 2007
Příspěvky: 1003

PříspěvekZaslal: pá říjen 22 2010, 7:45    Předmět: Citovat

To my máme místo krtka takovou velkou myš. Když se roztáhla až k třešni, tak jsme ji chytili a utopili (já teda ne, na myš jsem moc pomalej a na utopení hodnej), aby ji nezahubila. Jenže byl klid chvíli a už se tam nastěhovala jiná. Tak nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8820
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá říjen 22 2010, 12:29    Předmět: Citovat

proel64 napsal(a):
No motyka a neco ke cteni-to asi neprichadza v uvahu Very Happy -ono nove kopce sa objavia vzdy rano.takze sedet celu noc na stolicke na dvore to by som nezvladol-po zotmeni by som zaspal a mohli by klidne hrat na dvore fotbal. ...

kejki napsal(a):
Na abecede zahrady právěže psala úspěšná chytačka, že krtek hrabe ráno, prakticky stačí být připraven s motyčkou tak hodinu. Mám pocit, že v 9.

Pamatuju si, že když jsem byl malý, otec vydržel čekat na krtka třeba hodinu.
A tvrdíval, že ryje v 6h. ráno i večer, v poledne a ve 3 odpoledne - jen nevím, jak se teď přizpůsobil letnímu času (před 50-ti lety nebyl) Shocked Laughing
A ti co tu budou tvrdit, že býval i za Hitlera, budou mít pravdu, ale v 50. letech nebýval.

A, letos (snad v červnu?) jsem jednoho (po mnoha letech) zlikvidoval během dvou minut (i s cestou do sklepa pro motyku) - a bylo 15.30 SELČ. Byla neděle a on ji "nectil" - klidně si ryl za činžákem v trávě Rolling Eyes
Teď mně (pokynem někde sezhora?) posílá do naší zahrádky asi svého potomka - je to tak 10m od té jeho "konečné" Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31903
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá říjen 22 2010, 13:16    Předmět: Citovat

Krtek je "teritoriální" zvíře - a protože se v podzemí orientuje čichem a sluchem, "ví" o svých "sousedech z branže". Takže pokud se někde uprázdní "claim" zahubením či deportací původního "osadníka", je poměrně rychle "anektován" dalším příslušníkem druhu...
Jinak k té "velké myši" - bude to pravděpodobně hryzec vodní, obzvlášť jestli v bezprostřední blízkosti pozemku nebo přímo přes něj vede nějaký vodní tok - stačí strouha, která jen svádí vodu z meliorací pole a je celoročně zavodněná. "Díky" tomuto živočichovi se na naší rodinné zahrádce nedá pěstovat nic "sežratelného" - mrkev, ředkvičky, brambory ... prostě NIC, sežere i cibuli a česnek, ovocné stromky nevyjímaje - těm ožere kořeny tak, že 10letý zákrsek jde vytáhnout ze země jako mrkev... Stromky tedy při sázení obalujeme "kýblem" z hustého pletiva, aby měly šanci aspoň zakořenit, než je hryzec najde. Zeleninu jsme vzdali, bydlíme 10km daleko a hryzec nehrabe a nežere jedině když není zahrádka trvale navštěvovaná - a i tak toho za noc stihne nepředstavitelně. Řádky brambor při snaze o vykopání úrody například připomínaly dílo Metrostavu...
Jinak na krtky používal jeden děda elektriku (oholený drát vstrčený do nory vyvedený na povrch do zástrčky a pár metrů od krtiny křesílko s prodlužkou po ruce - když začal krtek "hrnout", zástrčku zapojil), zatímco ten druhý vyznával jedině klepce (pasti podobné zubatým kleštím na silnou pružinu, krtek procházející chodbou vyrazí rozpěrku a čelisti ho sevřou = okamžitý odlet do věčných lovišť) a potom, co mu zrezivěly a nové už nesehnal, tak trubkové pasti s jednosměrnými "dvířky" na obou koncích.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund