Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pračka Indesit W105TX a zkrat
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JindraHl



Založen: Oct 17, 2010
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne říjen 17 2010, 12:43    Předmět: Pračka Indesit W105TX a zkrat Citovat

Dobrý den,
došlo mi k propojení všech čtyřech drátů (dva černé, dva růžové) u spínače blokování dveří. Propálil se konektor a slila se izolace. Při zapnutí se vzadu z pračky zablesklo a vyhodila pojistky. Je někde uvnitř pračky ještě nějaká pojistka nebo došlo k odpálení něčeho důležitého?
Konektory jsem vyměnil, ale pračka nereaguje. Vůbec se nerozsvítí kontrolky. Nechci se hrabat v elektronice, takže než to rozeberu raději se optám zkušených. Smile


Ke spínači zámku dveří vedou dva černé dráty, které jsou spínačem spojeny v momentě, kdy se zámek sepne. Současně tam vedou ještě dva růžové, kdy jeden z nich je spojený s jedním černým (přívodním) a druhý vede k pozistoru, který po zahřátí zamkne zámek a tím propojí ty dva černé.

Nevíte jestli je tam někde ještě nějaké jištění a zda si to člověk může opravit sám?

Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: po říjen 18 2010, 8:18    Předmět: Citovat

Chybu budeš mať v prepálených cestičkách na RJ,pozeral si to?
_________________
Pozdravujem Vás, Miro.


Naposledy upravil mirosne dne po říjen 18 2010, 8:30, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JindraHl



Založen: Oct 17, 2010
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po říjen 18 2010, 8:25    Předmět: RJ? Citovat

Omlouvám se, ale nejsem zběhlý v terminologii. Smile Co je to RJ? Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: po říjen 18 2010, 8:31    Předmět: Citovat

RJ-RIADIACA JEDNOTKA,ale najprv musíš zistiť príčinu skratu,lebo Ti to znova buchne.Potrebuješ mať základné poznatky a skúsenosti,ináč-radšej volaj servis.
_________________
Pozdravujem Vás, Miro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JindraHl



Založen: Oct 17, 2010
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po říjen 18 2010, 9:20    Předmět: Zkrat Citovat

Příčinu zkratu znám. Byl to spečený spínač u zámku dveří, byl jsem u toho. měl jsem to otevřené když to vyrazilo pojistky. Spínač jsem vyměnil a stejně to nejde. Smile Ale dík, zavolám servis, do řídící jednotky se pouštět nebudu.

Jenom ještě dotaz, RJ se dá opravit, nebo se mění celá? Koukal jsem na ceny a je to docela pálka. 3400,- což je pomalu polovina ceny pračky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: po říjen 18 2010, 10:29    Předmět: Citovat

Dá sa opraviť,ale servisák Ti ju opravovať nebude.No nemusí byť zrovna chyba v nej.A čo ten záblesk v zadu?Nevidno z čoho to blysklo?Možno tam bude chyba,preto Ti aj odišiel dverový zámok.(skrat)
_________________
Pozdravujem Vás, Miro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JindraHl



Založen: Oct 17, 2010
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po říjen 18 2010, 11:30    Předmět: zkrat Citovat

Ono to bylo celé trošku složitější. V pátek přišla dcera, že nepere pračka. Že jen bliká kontrolka a že se nerozsvítí kontrolka zámku. Protože byl se zámkem problém (občas neodemkl, muselo se klepnout do boku pračky, aby přestal blikat), tak jsem ho odmontoval a zjistil, že jsou kontakty propálené. Vyčistil jsem spínač, ale konektor byl spálený. Chtěl jsem vyzkoušet, zda funguje vůbec pračka a spojil natvrdo dva černé dráty. Pračka se vůbec nerozsvítila, jen svítila kontrolka zámku. Bohužel jsem pod napětím škrtnul i zbývajícím růžovým drátem o svorkovnici a v tu chvíli se vzadu za bubnem zablesklo a vypadl jistič. Na dráty jsem nacvakal nové konektory a připojil ke dveřnímu zámku. Po zapnutí do sítě se neděje vůbec nic.

Nejpikantnější na tom je, že já si vůbec neověřil, že pračka nefunguje. Dcera totiž nevěděla, a ani já si toho nevšiml, že manželka, když šla ráno do práce, tak nastavila pračku s odloženým startem. Takže jen blikala kontrolka a nic se nedělo. To zmátlo dceru a já už to neřešil. Dceři je dvacet a pere běžně. Nenapadlo mě, že si nevšimne, že kontrolka bliká jinak než obvykle. Sad

Teď jsem vyndal řídící jednotku a na straně tištěného spoje jsou evidentně spálené a přerušené spoje, navíc asi i některé odpory jsou začouzené. Musím sehnat někoho, kdo to dokáže proměřit, proletovat a vyměnit vadné součástky. 3500 za nový se mi nechce dávat, zvlášť když by to šlo spravit.

Můžu ukázat i fotku té řídící jednotky a je to na ní evidentní. Když to jen propájím, nemám záruku, že to nevyhoří jinde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: po říjen 18 2010, 11:52    Předmět: Citovat

Daj to pozrieť tomu,čo sa do toho rozumie a predídeš iným komplikáciám.To že je niečo očmudené,ešte nemusí byť zlé.
_________________
Pozdravujem Vás, Miro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JindraHl



Založen: Oct 17, 2010
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po říjen 18 2010, 12:06    Předmět: Zkrat Citovat

Určitě se pokusím někoho najít, případně kdyby někdo věděl a uměl to opravit, pošlu poštou. Na desce je spálený nějaký kondenzátorek (nebo co to je) a na straně tištěného spoje je spoj spálený. Viz foto:


Poslední položky - 28.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Poslední položky - 28.jpg
 Velikost:  70.17 kB
 Staženo:  155 krát


Poslední položky - 29.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Poslední položky - 29.jpg
 Velikost:  53.42 kB
 Staženo:  142 krát



Naposledy upravil JindraHl dne po říjen 18 2010, 12:43, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JindraHl



Založen: Oct 17, 2010
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po říjen 18 2010, 12:38    Předmět: Citovat

Tak tady v okolí to nikdo neopravuje. Jen mi to vymění. Což na jednu stranu chápu, na druhou stranu nechápu. Smile Kdyby se někdo našel, kdo by to zvládl, budu neskonale vděčný. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po říjen 18 2010, 14:18    Předmět: Re: zkrat Citovat

JindraHl napsal(a):
Ono to bylo celé trošku složitější. V pátek přišla dcera, že nepere pračka. Že jen bliká kontrolka a že se nerozsvítí kontrolka zámku. Protože byl se zámkem problém (občas neodemkl, muselo se klepnout do boku pračky, aby přestal blikat), tak jsem ho odmontoval a zjistil, že jsou kontakty propálené. Vyčistil jsem spínač, ale konektor byl spálený. Chtěl jsem vyzkoušet, zda funguje vůbec pračka a spojil natvrdo dva černé dráty. Pračka se vůbec nerozsvítila, jen svítila kontrolka zámku. Bohužel jsem pod napětím škrtnul i zbývajícím růžovým drátem o svorkovnici a v tu chvíli se vzadu za bubnem zablesklo a vypadl jistič. Na dráty jsem nacvakal nové konektory a připojil ke dveřnímu zámku. Po zapnutí do sítě se neděje vůbec nic. ....

Nj - nasr*al sis do vlastního hnízda Cry
Celému problému bys předešel, kdybys neotálel už dávno s opravou a "neopravoval" ji boucháním (tehdy byly jen přechodové odpory někde na těch fastonech - stačilo namačknout nové) Shocked Rolling Eyes
Teprve tím škrtutím sis ale pořádně "vydělal" - tj. odpravil tu ŘJ Cry
A obávám se, že nebude vadné pouze to, co je vidět okem - a sehnat od toho nějakou dokumentaci, no Nevím Nevím
Třeba zkušenější poradí Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JindraHl



Založen: Oct 17, 2010
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po říjen 18 2010, 14:56    Předmět: To: kokun Citovat

Děkuji za zhodnocení a podnětnou radu. Nebýt tebe, zemřel bych v nevědomosti.
btw: máš výstižné motto
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OK2STO



Založen: Sep 19, 2008
Příspěvky: 439
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po říjen 18 2010, 15:46    Předmět: Citovat

Zdravím, našel jsem ti podobný problém na polském fóru , tak jsem ti stáhl dotaz i odpovědi, a následně jsem to přeložil:

W pralce INDESIT 105WX TX zwarcia dostała blokada drzwiczek i uszkodziła moduł sterujący.
Po wymianie blokady i modułu(pamięć została przełożona ze starego modułu)pralka się włącza
ale programator obraca się dookoła.Po kilku sekundach lampka mruga trzy razy.

To chyba problem z czujnikiem NTC , na to wskazują te mrugnięcia , ale jeśli masz pamięć
ze starego sterownika po zwarciu mogła się ona rozjechać
Sprawdź NTC , połączenia i jeśli tam wszystko ok to wymień pamięć na nową

Wymieniłem pamięć i pralka ruszyła.Stara okazała się pusta.

Překlad :
V pračcč Indesit 105WXTX došlo ke zkratu na blokádě dveří a tím se poškodil řídící modul
Po výměně blokády dveří a modulu( pamět byla použita ze starého modulu) pračka se zapíná,ale
programátor se otáčí dookola. Po několika sekundách Ledka bliká třikráte.

1. odpověď : Je to problém s čidle NTC, to ukazuje počet blikání, ale jestli máš paměť ze starého
modulu, pozkratu se mohla ona rozjet. Prověř NTC -čídlo, a jestli je tam vše v pořádku tak vměň paměť
za novou.

Výsledek : Vyměnil jsem pamět a pračka funguje.


Jarda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: po říjen 18 2010, 18:42    Předmět: Citovat

No tá DPS (RJ) naozaj nevyzerá dobre.Neviem,či s tým (s Tvojími skúsenosťami)niečo urobíš.Ani neviem,čo Ti poradiť.Keby som býval bližšie,tak Ti to spravím.No neviem Nevím
Skús prepojiť vodičom tú prehorenú cestičku,riadne očisti tú opáleninu a zvyšok je na Tebe.Poslal by som Ti aj servisnú dokumentáciu,ale naviem,či Ti na niečo bude.

_________________
Pozdravujem Vás, Miro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33946
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po říjen 18 2010, 18:58    Předmět: Citovat

K comu ide ta spalena cesta? Ta suciastka to pravdepodobne tiez neprezila a mozno aj nejake dalsie okolo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund