Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LCD LG 32SL8000, televizor po vodě
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
CERT_z_Bx



Založen: Jan 15, 2009
Příspěvky: 74
Bydliště: Chrastava Czechbordel

PříspěvekZaslal: st prosinec 08 2010, 17:28    Předmět: Citovat

Konečně se asi blýská na lepší časy, můžete někdo provést kontrolu podle servisního manuálu co jsem vložil na úložiště výše????

text komunikace s KTE hradec Králové:
Datum: 7. prosince 2010, 22:08:37

Přeji pěkný den,

bohužel podle označení neznáme, podle manuálu by to měla být pozice
200N EAY61212901 ale není to 100 procentní. V případě zájmu je obj.č.
5695620, termín dodání 3 týdny, cena vychází na 1673,- Kč + DPH.

V případě jakýchkoliv dalších dotazů, mě prosím samozřejmě neváhejte
kontaktovat.



S pozdravem Marek Winter.

KTS - AME s.r.o.
Karla Capka 60
50002 Hradec Kralove

Tel.495 263 263
Fax.495 212 588
Mob.605 263 263
E-mail: ame@ame.cz
WWW: www.ame.cz
> Při povodni se dostala voda i do televizoru, nyní se snažíme o
> jeho opravu, ale chybí nám díl, můžete nám pomoci???
> Na Vašich stránkách nabizíte jako náhradní díl toto:
>
> http://www.ame.cz/QIShop/detail/24513524_10699/AME/Dily-pro-LCD-TV-Monitory/Menice-Invertery-pro-LCD/LCD-drzak-CCFL-trubic-levy-18-lamp-INVERTER-BOARD-VIT7105381.aspx

> potřeboval bych levý i pravý na televizor LCD LG 32SL8000,
> dokážete je někde sehnat a za jakou cenu???

> Díky za odpověď
> Zdeněk Šmidrkal
> Vitkovská 319
> 46331Chrastava
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petr_



Založen: Dec 06, 2010
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: st prosinec 08 2010, 18:22    Předmět: Citovat

MaTTo napsal(a):

Ja robim servis sice na notebooky a pocitace ale taktiez je to haluz a niekedy kvoli kravine sa menia komponenty za stovky eur, uvediem priklad - ked v zaruke pride notebook so zavadou : po zapnuti hlasi Cmos checksum error, fajn chybna CMOS baterka = vymenit dosku ktora stoji 350€ samozrejme na zaruku to zakaznik neplati tak fajnovo, ale pride zakaznik po zaruke s tym ze chcem CMOS baterku nakolko sa jedna o nestandardny rozmer na kabliku to neviem kupit OK v pohode dodame = 350€ a dostanete celu novu dosku vratane baterky ....

.....

Taktiez priklad : 2,5rocny notebook, odlomene tlacitko na otvaranie LCDcka = nieje problem pozarucne opravit, staci si kupit cely LCD panel s plastami za 380€ nakolko nic samostatneho z tej casti notebooku sa neda objednat .


Tohle není moc pravda, sice se to tak může zdát, ale když se človět trochu snaží a ví kde nakupovat, od trochu slušných výrobců (HP, ACER, Lenovo, Fsc....) koupí cokoliv za velmi solidní ceny. Je pravda, že mi trvalo několik let, než jsem to vychytal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: st prosinec 08 2010, 19:05    Předmět: Citovat

petr_ ale ja pisem o ziskani dielov priamo od vyrobcu co je ako som pisal v mnohych pripadoch nemozne, to ze na ebay niekde v hong-kongu sa to za urcitych okolnosti mozno bude dat zohnat viem aj sam, ale napriklad zadny kryt na MSI notebook zohnat nehrozilo ani na ebay, na HP Compaq som potreboval zadny kryt a oba panty, kryt by bol v USA dostupny, panty uz nie a inde taktiez som nenasiel, co sa tyka fujitsu tak zohnat nejaky diel do servera ktory je sucastou ineho dielu je taktiez nemozne ... az tak jednoduche to nebude ze ked clovek vie kde nakupovat tak to ide ---

A o tom zeby si nejakym spôsobom vychytal ako od HPcka objednavat jednotlive diely na LCD casti notebookov dost pochybujem nakolko 80% oprav je vymenou celeho panelu s plastami a kablami vratane pozarucnych oprav, nejake drahe male business 12" mali diely jednotlivo objednatelne ale pri normalnych hp compaq nehrozi .

Priklad co som riesil posledne tri tyzdne, panty, predny a zadny kryt na MSI notebook takze MSI Polska - nepredame ani zanic - poslite na opravu cele zariadenie, autorizovany servis v madarsku - nepredaju ziadny diel, autorizovany servis na ukrajine nepreda ziaden diel, MSI v Holandsku sa vyjadrilo ze diely nedistribuuje , na Ebay 0 bodov, kopa cinskych stranok 0 bodov, hocijaky aj velky predajcovia dielov na notebooky mali tak na sklade ze asi na 4 modely MSI mali kryti v pocte 1 kus a konec, na moj model samozrejme nic, proste sa to neda zohnat je stym velky problem .

A co sa tej LG telky tyka tak ako viete ze je panel alebo inverter v poriadku ked uz idete nakupovat tie plosaky ked ja na minimalne jednej foto vidim poskodeny ten biely plast ci foliu teplom ktore vzniklo zrejme zo skratu ktory tam nastal potom ako to zapli s tym poskodenym podsvietenim ? Naozaj je 100% istota ze potom co do TV investujete 2000KC za diel tak pojde ?(nepotrebujete tie diely nahodou 2 kusy na kazdu stranu novy ?)
Teda nechcem zbytocne provokovat a viem aka je situacia ale LCD panely su svine nehovoriac o tom s akou radostou sa medzi jednotlive vrstvy panela dostava tekutina ktoru uz odtial nedostanete prec a pozeratelne to zrovna nieje ked v jednej casti je tmavy flak a v dalsej casti svetly ... no kazdopadne z tej jednej fotky ma zaujima preco je toto miesto poskodene :
Ak to nejakym spôsobom vyskratovalo inverter tak aby to nebol dalsi plosak co sa bude kupovat a vysledna cena za opravu bude viac ako 5000KC a inverter bez trubic sa merat neda a myslim ze sa bez trubic spusti mozno na sekundu a vypne takze to ci je OK alebo KO nezistite je to dost problematicke ale AME vam pouzity diel naspet nevezme a aby potom nakup novej telky nebol este o par tisicok drahsi za pokus o opravu tejto starej .

Ani sa nezmienujem o tom ze v AME je drziak na 18lamp a vy ich v tej telke mate 19 Rolling Eyes

_________________
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CERT_z_Bx



Založen: Jan 15, 2009
Příspěvky: 74
Bydliště: Chrastava Czechbordel

PříspěvekZaslal: st prosinec 08 2010, 20:56    Předmět: Citovat

Telka jde, obraz na ní naskočí, akorát jsou nyní odpojeny oba tištěné spoje a lampy, a ještě nějaké budiče či co, obraz se objeví, jakmile dáte za panel jakékoliv jasnější světlo. Pokud zapojí tišťáky a lampy, naskočí normální obraz, začne se to vzadu smažit a ochrany ji vypnou. Tak ta investice asi za to bude stát, či ne??? Hlavně se potřebuju po tý povodni vyhrabat ze sraček, pak si koupím asi novou, až na to bude, proto volím tuto cestu. A jestli bude někde v kraji vysmažený flíček, od toho jak to zahořelo, to je mi opravdu nyní jedno, vemte si jen to, že od těch obrazek_cenzura povodní jsem neviděl ani blbý zprávy, nebýt právě toho kamaráda, co ji opravuje, nedostal bych se ANI NA NET, páč ten notebook, co z něj jedu je od něj za symbolický litr, i když si myslím že by ho, byť třeba na aukru, prodal daleko drážeji. Navíc je fakt že kdo to nezažil, nikdy nepochopí, když byly Troubky, Morava, vždycky jsem přes církev posílal penize a myslel si, jak jsem nepomohl, dnes vím že málo, vidím to u nás. Je to opravdu o humanite, stát se na své poddané vysere, ať se vyhrabou jak umí, stát je jen obrovská pijavice, kterájen saje ale je bez užitku. Dnes to už plně vím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petr_



Založen: Dec 06, 2010
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: st prosinec 08 2010, 21:12    Předmět: Citovat

Je na těch poškozených DPS ještě něco mimo těch konektorů a kondenzátorů ? Předpokládám, že ne. Je ta deska poropálená jen na jednom místě ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: st prosinec 08 2010, 21:41    Předmět: Citovat

No ako v pohode, ak si je ten znamy co to opravuje isty ze staci vymenit tie dva PCB, takto na dialku ajtak nemôzme ostatny sudit co je a co nieje vadne, tak tie PCB teda treba pozhanat ale cez AME cesta nevedie, servisne zastupenie chce dodat iba panel, dodavatel dielov to chce predat iba autorizovanej firme alebo servisakovi s autorizaciou a zmluvou s nimi alebo zastupenim LGE ... ja som to skusal hladat vsade mozne a nic som nevypatral, AME ponuka iny typ tych PCB ktory tebe nepôjde na tej TV ,, no rad by som pomohol ale toto je zamotany kruh keby sa to aspon niekde v cine dalo objednat alebo co pretoze viem sam ako to chodi s autorizovanymi servismi a proste ta komunikacia vyrobcu so servisom je na takej urovni ze dovi dopo ... ono akoze sice LG ma kopu nahradnych dielov niekde v Polsku nakolko sa to tam vyraba/sklada, ale otazne je kolko % z tych dielov je dostupnych pre autorizovane servisy nakolko pre vyrobcu je predsalen jednoduchsie povedat vymente cely LCD panel s podsvietenim prip inverter na zaruku, zaplatime servisu za vymenu 40€ a mi si to opravime niekde vo fabrike v polsku ci korei za tretinovu cenu prace a dielov, keby taketo srackove opravy mal riesit autorizovany servis tak to za 40€ nebude ale popytaju urcite viacej a to uz je potom zleee .Asi preto to tak je zauzivane ze coraz menej veci sa v servisoch opravuje a coraz viacej veci sa meni za tzv. servisne unity co je nejaky velky kus toho produktu zlozeny z XY dielov a aj kvoli blbosti sa to meni komplet cele a tym sa setria naklady na servis, sklad lokalny atd.
_________________
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CERT_z_Bx



Založen: Jan 15, 2009
Příspěvky: 74
Bydliště: Chrastava Czechbordel

PříspěvekZaslal: st prosinec 08 2010, 21:42    Předmět: Citovat

O vikendu tam zajedu a udělám panoramafotku obou spojů, myslím že co se týká součástek , jsou tam opravdu jen ty kondy a patice. DPS je propálená skrze vlákna. Už dokonce vím jak k tomu došlo, hned v neděli po povodni moje manželka při vyklízení toho co zbylo z baráku televizi čapla a s kamarádem ji odvezla ke své ségře, chamtivé krávě. Tam ji uložili do sklepa, ale chamtivost je svinstvo, milá švagrová si myslela, že jsme ji od toho kamaráda dostali, tak si dala tu práci a vytáhla ji do třetího patra a vrazila do zásuvky. Samozřejmě se ji pokoušeli spustit a ladit, a když se z ní začalo kouřit a ochrany ji vyply, tak ji vrátila do sklepa a dělala že o ničem neví, kráva jedna. Dnes mi to vykecal jeden zákazník, její soused, protože měli srandu z toho jak tlustej prcek vláčí takovou plachtu po schodech nahoru a za hodinu zase dolů do sklepa a ještě při tom smrděla spáleninou.
obrazek_cenzura já věděl proč ji nemám rád Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Oldradio



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 995
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st prosinec 08 2010, 21:47    Předmět: Citovat

Léta mi ležel ve sklepě televizor Tesla Daria, přenosný černobílý, taky utopený v roce 2002, loni jsem jej vytáhl, šasi šlo pod vodu, umýt od bahna, vysušit a stalo se, co nikdo nečekal, naskočil, VN trafo to přežilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Burajko



Založen: Aug 21, 2009
Příspěvky: 1809

PříspěvekZaslal: st prosinec 08 2010, 22:08    Předmět: Citovat

Oldradio:Unika mi suvislost...Neporovnavaj ,neporovnatelne...(mal si ho zapnut na druhy den)
CERT_z_Bx:Chamtiva pica...Vsetko prepalene vybrusit,popripade vylaminovat (vyplnit).

_________________
Už druhý krát strihám a furt je to krátke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CERT_z_Bx



Založen: Jan 15, 2009
Příspěvky: 74
Bydliště: Chrastava Czechbordel

PříspěvekZaslal: st prosinec 08 2010, 22:21    Předmět: Citovat

Dnes jsem telefonoval s kamarádem, dělá v Liberci na vysoký škole takovy ty různý experimenty, jako motory na vodík a podobný kraviny, říkal že by zkusil ty DPS vyrobit, že pro různé pokusy si sami navrhují a vyrábějí, tak zkusím mu to dát, co vymyslejí, páni vzdělaci. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3728
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: pá prosinec 10 2010, 0:08    Předmět: Citovat

Pokuď by se to těm hochům experimentátorským nepovedlo vyrobit,stálo by za pokus(jak napsal Burajko)tu spáleninu vybrousit a vyplnit vhodným dostatečně izolačním plnivem.
A té chamtivé čarodejnici bych tím plnivem ucpal všechny její díry.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jano1154



Založen: Feb 08, 2010
Příspěvky: 184
Bydliště: SK - Piešťany

PříspěvekZaslal: pá prosinec 17 2010, 4:41    Předmět: Povodeň.... Citovat

Ako si dopadol.......CERT_z_Bx ? ?
_________________
--------------------------------------------------
Dym ukáže kde bola chyba.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá prosinec 17 2010, 11:42    Předmět: Citovat

CERT_z_Bx napsal(a):
...po povodni moje manželka ... televizi čapla a s kamarádem ji odvezla ke své ségře, chamtivé krávě. Tam ji uložili do sklepa, ale chamtivost je svinstvo, milá švagrová si myslela, že jsme ji od toho kamaráda dostali, tak si dala tu práci a vytáhla ji do třetího patra a vrazila do zásuvky. Samozřejmě se ji pokoušeli spustit a ladit, a když se z ní začalo kouřit a ochrany ji vyply, tak ji vrátila do sklepa a dělala že o ničem neví, kráva jedna. ...(

Pokud to je tak, měla by chamtivá pí.ča koupit novou telku, protože tu závadu způsobila ona. Vůbec bych se s takovou rodinnou pohromou (nikoliv příslušnicí) nemazlil - tohle udělala jednou, podruhé to bude zkoušet zas - potřebuje dostat hned a rázně za vyučenou. Mít tohle za švagrovou je za trest...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CERT_z_Bx



Založen: Jan 15, 2009
Příspěvky: 74
Bydliště: Chrastava Czechbordel

PříspěvekZaslal: čt duben 14 2011, 9:46    Předmět: Citovat

Tak s televizí se snad začíná blýskat na lepší časy, asi díky jednomu človíčku odsud, tím mu děkuji za tip. Začal jsem si psát s pánem z Elsinu a možná že mi s opravou pomůžou, musím si holt podržet palečky. Jínak, dlouho jsem se zde neozval, důvodem bylo sehnání bytu zde v Chrastavě, do pronájmu, stát nám sice nabídl dva byty, jeden v Pardubicích, druhý v Teplicích. Nepřijali jsme je, jelikož práci mám zde, a tam bych se zabil s prací, a nikoho tam neznáme. Zkonstatovali jsme, že po povodni tu vše umírá, to co zde provedli charitativní organizace, to se udělalo v prvním měsíci a od té doby na to tu všichni uředníci a stát kašlou. Oficiálně nejsou peníze, neoficiálně se mezi lidmi mluví o zakázkách cizím firmám, které provedly předraženou práci a zmizely, hlavcně že se napakovali. Po povodni jsou i rozházené datové sítě, jako internet, proto jsem dlouho nebyl na netu a proto píši až teď. Sice to zlobí, ale už aspoň funguje. Zjistili jsme že léta platíme pojistky, ze kterých se po povodni staly pouhé cáry papíru, pojišťovny se vyvlékají z plnění různými kličkami a obštrukcemi, jediní kdo dostali nějaký příslib plnění byly snad banky, které měly ošetřeny stavební úvěry a hypotéky. Je to tu prostě hrůza, kamarád ten se raději oběsil,přišel o autodílnu, pilu i dům, vše měl na úvěr a nepojištěné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CERT_z_Bx



Založen: Jan 15, 2009
Příspěvky: 74
Bydliště: Chrastava Czechbordel

PříspěvekZaslal: ne duben 17 2011, 14:00    Předmět: Citovat

Tak pánové, vyřešíno!!!!!! Vysoká škola ve spolupráci s mým technikem zabodovali Vyrobili mi přesnou kopii obou tištěných spojů, můj technik přeházel součástky a světe div se, televize šlape jako kdyby se nechumelilo.Na zobrazení, ani v absolutní tmě, či při plné bílé ploše nejsou mapy, což mě těší. Rád bych ještě jednou všem, kdo se snažili pomoci PODĚKOVAL
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund