Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zákon o televizních poplatcích
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: po listopad 14 2011, 20:09    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
V první části máš bohužel pravdu a není třeba nic dokončovat :

...
Toto zařízení se považuje za rozhlasový přijímač i v případě, že si jej poplatník upraví k jinému účelu.

To je vytržené z kontextu, pokud neplatí část první, popisující co to je rozhlasový/televizní přijímač, nemůže platit část druhá odkazující se na v první části definovaný rozhlasový/televizní přijímač.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po listopad 14 2011, 20:24    Předmět: Citovat

Autorádio je dle zákona něco mírně odlišného od přijímače v domácnosti, co se týká placení poplatků, ale nemyslím, že by se autorádio nevešlo do definice rozhlasového přijímače. Ale hlavně, co platí, přece neurčuje občan nebo dokonce žalovaný občan, ale soudy resp. lobbistická uskupení zájmových skupin a soudů, viz případ s dekoračním elektronkovým TV v hospodě a prohraný spor.
Ad Hillův počet uší: výběrčí autorských mafií se nestydí obcházet kadeřnictví, kde taky většinou sedí 1 -2 báby pod horkovzduchem a ze stejného důvodu přestali autobusmani pouštět zvuk do interního rozvodu, i když tam někdy sedí tři strejcové. V dalším levelu je vymravní, i kdyby si pouštěli v autobusu mp3ku do jedný pecky za krkem.
Je zle, ovce je potřeba stříhat víc nakrátko.


Naposledy upravil Crifodo dne po listopad 14 2011, 20:31, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po listopad 14 2011, 20:24    Předmět: Citovat

Ale přece rozhlasové stanice za šíření díla už jednou platí. Znamená to tedy, že na tom chce někdo vydělat dvakrát.
I kdybych odstranil tuner a nechal v tom jen přehrávač, zaplatil jsem si práva v ceně nahraného nosiče... a vlastně i v ceně nosiče prázdného je už zahrnutá pokuta za to, že jsem si dílo vypálil či nahrál.
A, jestli to budu poslouchat v autě, neporušuji zákon, i kdybych nejel sám: podle zákona se ustanovení o veřejné produkci na úzkou skupinu atd. nevztahuje.
Jestli by ve fabrice někdo pouštěl program nějaké rozhlasové stanice závodním rozhlasem pro všechny, pak je to něco jiného, musel by se stanovit počet uší, potřebný pro rozhodnutí, zda se jedná o veřejné šíření nebo ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po listopad 14 2011, 22:33    Předmět: Citovat

A takhle to bude pořád, dokud budou v zákonech díry a nedomyšlenosti a nejednoznačný výklad. Díky, naši poslanci. Vždycky se najdou chytráci, kteří toho zneužijí pro vlastní obohacení. V tomto kontextu se mi začíná jevit v lepším světle anglosaské právo (i když jsem ho nikdy neměl rád), kde se více dá na zdravý úsudek soudce než na suchopárnou pozitivistickou aplikaci psaných zákonů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2011, 9:48    Předmět: Citovat

mtajovsky napsal(a):
v zákonech díry a nedomyšlenosti a nejednoznačný výklad.

Tam právě žádné nedomyšlenosti nejsou, Autorský zákon je přesně ušit na míru úzkým zájmovým skupinám a je plný absurdit, které neznalého člověka při prvním přečtení naprosto ohromí. Ta obrovská všeobsažnost a presumpce viny není rozhodně nedomyšlenost, ostatně návrhy zákona a novel šly přes xx ministrů kultury navzájem opozičních stran a přitom vůči občanům pořád přituhuje ve prospěch několika desítek osob.
OSA vybírá odpustky pro autory a nakladatele, pro výkonné umělce a za nahrávku (fyzicky na nosiči) zase Intergram, to jsou dvě různé maf.. organizace a dvojí výpalné.
http://www.osa-dekujem.cz/nerovny-boj-s-osa/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
piitr



Založen: Oct 19, 2007
Příspěvky: 1003

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2011, 12:47    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):
...
To je vytržené z kontextu, pokud neplatí část první, popisující co to je rozhlasový/televizní přijímač, nemůže platit část druhá odkazující se na v první části definovaný rozhlasový/televizní přijímač.
Chápu to stejně. Jen mě mrzí, že to tak asi nechápou soudci (viz ten spor s vykuchanou televizí).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12471

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2011, 13:07    Předmět: Citovat

citace:
Toto zařízení se považuje za rozhlasový přijímač i v případě, že si jej poplatník upraví k jinému účelu.

Tohle se dá napsat také takto:
Toto zařízení se považuje za rozhlasový přijímač i v případě, že to rozhlasový přijímač není.
Pokud se soudce řídí touto větou zákona, pak je třeba ho litovat dvakrát.
Poprvé proto, že mu poslanci takový zákon připravili a podruhé proto, že podle tohoto zákona musí soudit.
Ale jinak je soudce nevinen. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2011, 13:18    Předmět: Citovat

Myslím, že to překrucuješ, ta věta neříká, že je to přijímač i když to přijímač není, tak věta říká, že je to přijímač i když ho používáš (upravíš) na něco jiného, ale pořád se s ním dá přijímat. Ale já nejsem soudce, je to jen můj (ne)logický pohled na věc. Ten přílepek je tam nejspíš z doby, kdy se TV upravovaly na monitory k počítačům a rádia používala jako zesilovač s reprákem. Možná by šlo dohledat na netu staré verze toho zákona.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12471

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2011, 13:27    Předmět: Citovat

Myslím, že tvůj pohled je zcela logický. Logika je právě to, co těm našim zákonodárcům chybí. Tvůj výklad té věty(souvětí) je správnější. Pak ovšem v zákoně chybí příslušné dovětky, protože i králíkárnu, která neumožňuje žádný příjem, tato věta postihuje. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2011, 13:32    Předmět: Citovat

Pouze vytržená z kontextu. To pak jde překroutit libovolný zákon, když z něj vytrhneš nějakou větu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
piitr



Založen: Oct 19, 2007
Příspěvky: 1003

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2011, 14:01    Předmět: Citovat

Já bych řekl, že velký problém je tenhle: Když píšu na škole práci, první, na co se učitel kouká (nebo na co se zeptá), je, jestli tam mám příklady a obrázky. Aby to bylo srozumitelné. To je základní zásada, která je pro popis čehokoliv zapotřebí. A problém s právníky je ten, že si myslí, že jsou nadlidi a tyhle léty prověřený pravidla na ně neplatí. V právnickém jazyce nic jako příklad neexistuje. Výsledkem je pak zákon, o kterém se lidi dohadují, co tím chtěl básník říci. A je vidět, že ani soudce není schopen to pobrat. Bohužel, s poctivou prací to nemá nic společného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2011, 14:11    Předmět: Citovat

Mě ten názor o "vytržení" z kontextu nějak nesedí. Podle mě částečná citace nijak nezměnila stav věci.

Rozhlasový poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné
reprodukci rozhlasového vysílání, je-li šířeno prostřednictvím zemských rádiových vysílacích zařízení
využívajících rádiové kmitočty vyhrazené pro šíření a přenos rozhlasového nebo televizního vysílání,
družic nebo kabelových systémů (dále jen "rozhlasový přijímač").

Toto zařízení se považuje za rozhlasový
přijímač i v případě, že si jej poplatník upraví k jinému účelu.


Koupil jsem si rádio? Koupil.
Udělal jsem si z něj akvárium? Udělal.
Musím dál platit poplatek podle tohoto odstavce? Musím.

Vykucháním tuneru tedy z rádia zesilovač podle tohoto odstavce nevyrobím. Fuj.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
piitr



Založen: Oct 19, 2007
Příspěvky: 1003

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2011, 14:41    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Koupil jsem si rádio? Koupil.
Udělal jsem si z něj akvárium? Udělal.
Musím dál platit poplatek podle tohoto odstavce? Musím.
A musí poplatek platit i ty rybičky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2011, 14:48    Předmět: Citovat

Pokud je jich víc než 10 (či kolik je limit), tak musí.

Jinak já v tomhle prznění zákonů v posledních letech už vidím systém - několik "bossů" si totiž prostřednictvím politiků už z normálních lidí nedělá za pomoci exekutorů jen zdroj nemalých příjmů, ale prostě velmi černou a hnusnou "legraci".

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2011, 15:19    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Podle mě částečná citace nijak nezměnila stav věci.

Právě že změnila, vypadlo tam to hlavní:
Rozhlasový poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné reprodukci rozhlasového vysílání...

Pokud jsi při stavbě akvária vymontoval tuner, není to již zařízení technicky způsobilé k blablabla.... a nesplňuje tudíž definici rozhlasového přijímače. Pokud jsi akváriu ponechal tuner a je technicky způsobilé k blablabla..... je to stále rozhlasový přijímač, i když sis ho upravil k jinému účelu.

Ale klidně si to tu překrucujte jak je libo, ti zákonodárci taky nějak začínali (třeba překrucováním žížal na pískovišti).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund