Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Thomson 29DX210S, chassisi ICC17, prosím o radu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
koala



Založen: Apr 19, 2004
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: st září 15 2010, 10:49    Předmět: Thomson 29DX210S, chassisi ICC17, prosím o radu Citovat

Dobrý den. Prosím o radu. V TV byl vadný T horizontálu BUH516 a VN trafo OREGA 40330-63 náhrada HR8846.TV běží, ale po kontrolním měření napětí mi nesedí U-SYS 128V mám 144 a U-VIDEO 200 mám 190.Ostatní napětí sedí. Jsou tyto napětí kritické? A jde nastavit UG2 bez osciloskopu? Osciloskop nemám. Zatím nastaveno jen tak od oka Sad . Děkuji.


Název vlákna byl upraven. Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
koala



Založen: Apr 19, 2004
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: st září 15 2010, 12:29    Předmět: Citovat

V SM jsou napětí pro danou obrazovku, ale já mám v TV TUBE A68EJZ011X001. Trimrem PP64 se nechá U-SYS stáhnout na 133V. Trimr v krajní poloze. Měl bych změnit hodnotu RL65 abych se dostal na menší napětí? Stejně nevim jaké napětí by na danou TUBE mělo být.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: st září 15 2010, 14:25    Předmět: Citovat

A čo rozmery obrazu?
_________________
Pozdravujem Vás, Miro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cabernet



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 2784

PříspěvekZaslal: st září 15 2010, 16:17    Předmět: Citovat

To napajacie napatie pre horizontal sa da nejak regulovat? Schemu nemam, ale mozu to byt rozne napatia v zavislosti od pouzitej obrazovky. To v tvojom pripade je dost velky problem. S napatim pre napajanie video RGB bx som si nerobil ziadne starosti. Podla toho, co pises je to OK. A Ug2 sa da jednoducho nastavit aj bez oscila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
koala



Založen: Apr 19, 2004
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: čt září 16 2010, 5:54    Předmět: Citovat

Napětí na H se ladit nedá. Dá se pouze doladit U-SYS. TV jsem přesunul ze stolu v mé pracovně do obýváku (dopsud byla otočená obrazovkou ke zdi. Vzhledem ke své velikosti je sní dost špatná manipulace)a když jsem uviděl pořádně obraz tak je obraz roztažený na víšku i šířku a malinko ujetej v levo.Prosím nemá někdo stímto zkušenosti? Jaký napájecí napětí na primáru snese VN trafo? Při ladění trimrem PP64 (menší napětí-obraz větší a větší napětí obraz menší, ale stále obraz přesahuje stínítko obrazovkyTypoval bych to na problém s výměnou VN trafa...zřejmě jeho parametry moc obrazovce nesedí. Ještě zkusím znovu projít kondenzátory okolo H. Ještě mě napadá, ale jen jako poslední možnost pokusit se ty rozměry dorovnat přes SM. Pokud všechno selže odešlu TV do odborného servisu....ikdyž nerad.....už si sní hraju docela dlouho a rád bych to dotáhl do zdárného konce. Uvítám každou radu. Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cabernet



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 2784

PříspěvekZaslal: čt září 16 2010, 7:04    Předmět: Citovat

Tie rozmery obrazu su podmienene velkostou toho napatia pre horizontal. Mas tam velky rozdiel, tak daj najskor do poriadku zdroj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2931
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: čt září 16 2010, 8:58    Předmět: Citovat

Skús vymeniť kondíky CP52 a CP54 - 1uF v zdroji. Už budú asi zlé a zdroj potom dáva vyššie napätie ako má. Aj keď to teraz ešte ureguluješ, za pár týždňov sa to opäť zopakuje. Odporúčam už vymeniť aj CP58.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt září 16 2010, 12:35    Předmět: Re: Thomson 29DX210S, chassisi ICC17, prosím o radu Citovat

koala napsal(a):
... V TV byl vadný T horizontálu BUH516 a VN trafo OREGA 40330-63 náhrada HR8846.TV běží, ale po kontrolním měření napětí mi nesedí U-SYS 128V mám 144 a U-VIDEO 200 mám 190.Ostatní napětí sedí. Jsou tyto napětí kritické? ... Sad . Děkuji.

A máš jistotu, že to VN-tr. bylo skutečně vadné? Pokud ano, je ta náhrada HR8846 skutečně správná (nevyhledával jsem)?

Nebylo tak náhodou příčinou "odejití" toho koncáku (BUH516) jen to "přepětí" U-SYS (nevydržel napěťově, příp. i výkonově)?
Bohužel, i v mé doku (k šasi ICC17) taky není tvá obrazovka (A68EJZ011X001) uvedena, ale pro všechny (3) ostatní A68xxxxx je doporučeno "jednotné" napětí U-SYS = 126V Shocked Wink
Pokud nešlo stáhnout trimrem PP64 (kdo by ho taky předtím rošteloval? - když telka do té doby jela Rolling Eyes ), tak bych to považoval nejen za závadu, ale i za příčinu "odejití" toho koncáku (BUH516) - Nevím
A jak ti doloručují kolegové - projdi pořádně ten primár zdroje Wink

P.S.
koala napsal(a):
... Vzhledem ke své velikosti je sní dost špatná manipulace)a když ...

Laughing Právě teď mám v dílně Grundiga "M95-100 IDTV" - úhlopříčka 95cm !!!
Telka (přední panel více jak 90x90cm, váha snad 80kg - ještě jsem tech. parametry neprověřoval), ale než jsme ji dostali do dílny - ještě teď "cítím záda" Shocked Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
koala



Založen: Apr 19, 2004
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: pá září 17 2010, 16:30    Předmět: Citovat

Kondenzátory ve zdroji jsem už jednou procházel a nyní jsem je pro jistotu i vymněnil. Hledal jsem na desce CP58, ale na mé desce vůbec není. Jinak to VN tr. bylo opravdu vadné. Zprvu TV vůbec nešla. Našel jsem šluslý BUH516. Po výměně začal zdroj cyklovat. Nechaly se naměřit převážně poloviční napětí než mají být, ale 8V z TDA8139 pin 8 úplně chybělo. Po přivedení 8V z ext. zdroje se zdroj v TV rozeběhl Dalo se naměři správná napájecí napětí, ale TV hlásila kod 27 a VN nenaběhlo.Po výměně VN trafa se TV rozeběhla.

Mám další problém. Majitel mi konečně donesl DO a pokud vypnu TV ovladačem tak se zdroj ne zcela vypne ale jen sníží napětí na polovic a běží dál. Po opětovném zapnutí pře DO obraz naskočí ale je roztřesenej a s pruhama (obraz se nedokáže ustálit). Pokud vysunu a opět zasunu scart do AV 1 (přes který TV napájim signálem ze settob boxu), obraz naskočí a běží dál normálně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
koala



Založen: Apr 19, 2004
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: pá září 17 2010, 16:39    Předmět: Citovat

Jdu bádat dál, doufám, že na něco přijdu. Jdu to vše znovu přeměřit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund