Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Set-top-boxy
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15536
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st září 15 2010, 10:40    Předmět: Set-top-boxy Citovat

Od 1.10.2010 nám tu pojede mex1 i mux2, tak uz se to vyplai k té zachovalé TV strčit, ale z parametrů u STB se nedá vše vyčíst (citlivost, menu, DO atd.) Nenašel jsem tu nic o nynějšich STB, jen jsem pročetl na tvfreak.cz recenze na STB, ale vše bylo většinou z roku 2007 apod. (staré). Co jsem se díval, tak když vynechám ty drahé (nad 1500 Kč) nebo moc levné (pod 700 Kč), tak mi vycházejí buď s dvěma tunery pro případné nahrávání programu na USB flešku nebo 2,5" disk nebo bez nahrávání, ale s náhledem na 9 programů na obrazovce atd.

No a teď ta otázka. Co máte nebo vaši známí a s čím máte dobré nebo špatné zkušenosti a co byste dnes doporučili ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: st září 15 2010, 11:18    Předmět: Citovat

Rodičům jsem koupil SRT 5203, za tu cenu nic lepšího asi není...
Má velkou citlivost, dobrou kvalitu obrazu i zvuku, USB podporuje 2.5" disk bez nutnosti externího napájení (jak které disky, můj WD passport 250GB bez externího napájení dělá kraviny - nahrávání se přerušuje) i NTFS, nahrává jeden program při současném sledování jiného programu ve stejném multiplexu (tuner má jeden), má plně české a srozumitelné menu, má timeshift, EPG, teletext, digitální výstup zvuku (bohužel ne optiku), nahrává na USB i přes EPG, tuner má funkci Loop-through, 2xSCART (jeden k TV, druhý VCR).
Jediné co stojí zaprd je dálkové ovládání - musí se mířit přímo na STB jinak nereaguje, ale to je dnes asi normální - DVD přehrávač i věž to taky dělají (stará TV TESLA reaguje i když je DO otočené vysílací LEDkou přesně na opačnou stranu).
Dva tunery má např. SRT 5222 ale s tím nemám zkušenost, na druhou stranu je to Strong, který je podobný tomu SRT 5203.
Informace od seriózních výrobců jsou podle mě dobré...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mirda



Založen: May 14, 2004
Příspěvky: 597
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: st září 15 2010, 11:44    Předmět: Citovat

Asi bych počkal s výběrem až začnou vysílat a podle přijmových podmínek a kvality signálu bych pořídil STB. Někdy opravdu stačí nějaká Orava a někdy nepomůže ani drahý Technisat. Nejllíp chodil co jsem instaloval DI-BOX T-22, ale nějak vymizely z pultů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st září 15 2010, 11:51    Předmět: Citovat

Také jsem tu 22 na radu Radka koupil a spokojenost .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5682
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: st září 15 2010, 12:17    Předmět: Citovat

Mirda napsal(a):
...Nejllíp chodil co jsem instaloval DI-BOX T-22, ale nějak vymizely z pultů.

Mohu jen souhlasit, místo T-22 je inovovaná T-30.
http://www.ame.cz/QIShop/detail/19564016_10699/AME/Antenni-a-satelitni-technika/DVB-T-prijimace/Prijimac-DVB-T-DI-BOX-T-30-Set-top-box-s-modulatorem-2xSCART.aspx
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jopo166



Založen: Nov 30, 2008
Příspěvky: 1258
Bydliště: Michalovce

PříspěvekZaslal: st září 15 2010, 13:32    Předmět: Citovat

prijimač ktory tu popisujete je velmy oblubeny hlavne kvoli citlivosti tunera ale ani tento neni zli vo vnutrije to to iste jak ta 22 http://www.nakupimsi.sk/#kodtovaru=RlRFIE1BWCBUMTE1&func=loadDetail2.php
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st září 15 2010, 14:55    Předmět: Citovat

AmarokCZ napsal(a):

Jediné co stojí zaprd je dálkové ovládání - musí se mířit přímo na STB jinak nereaguje, ale to je dnes asi normální ...


Já mám u STB tak citlivý DO, že funguje, i když ho potmě chytneš naopak - ledkou do dlaně. Pak se člověk nestačí divit, když poslepu přepíná programy...

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ar196



Založen: Apr 09, 2005
Příspěvky: 143
Bydliště: Rájec-Jestřebí (J.M.)

PříspěvekZaslal: st září 15 2010, 16:25    Předmět: Citovat

Ano St jsou citlivé mašinky.Kauflandové Sr.....y nemají srovnání.Sám jsem několik Strongů instaloval na místech kde hypersuper neměl signál a vše v pohodě.Strong doporučuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: st září 15 2010, 16:44    Předmět: Citovat

jezevec napsal(a):
Mirda napsal(a):
...Nejllíp chodil co jsem instaloval DI-BOX T-22, ale nějak vymizely z pultů.

Mohu jen souhlasit, místo T-22 je inovovaná T-30.
http://www.ame.cz/QIShop/detail/19564016_10699/AME/Antenni-a-satelitni-technika/DVB-T-prijimace/Prijimac-DVB-T-DI-BOX-T-30-Set-top-box-s-modulatorem-2xSCART.aspx

Az na to ze T-30 je uplne neco jineho a je to srot tak na urovni evolve, strongu apod..
- jiny tuner, vyrazne horsi
- nestineny modulator, ktery rusi
- mensi odolnost na ne zrovna idealni signal.

Jsem velmi rad, ze jsem ty 3 kusy pouzil a mam tu jeste par T22.
kdyz bude dobrej signal, je to jedno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: st září 15 2010, 16:45    Předmět: Citovat

ar196 napsal(a):
Ano St jsou citlivé mašinky.Kauflandové Sr.....y nemají srovnání.Sám jsem několik Strongů instaloval na místech kde hypersuper neměl signál a vše v pohodě.Strong doporučuji.

Neni strong jako strong. Navic trosku plati, ze cim citlivejsi tuner, tim horsi odolnost vuci echu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: st září 15 2010, 16:47    Předmět: Citovat

Mirda napsal(a):
Asi bych počkal s výběrem až začnou vysílat a podle přijmových podmínek a kvality signálu bych pořídil STB. Někdy opravdu stačí nějaká Orava a někdy nepomůže ani drahý Technisat. Nejllíp chodil co jsem instaloval DI-BOX T-22, ale nějak vymizely z pultů.

Protoze nesplnuji EU srackoidni normu o hovne - stb mensi nez 1W
misto toho vznikl paskvil T-30
HW je to uplne neco jineho. Bohuzel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: st září 15 2010, 16:50    Předmět: Citovat

Strong . . . před tejdnem se mě v práci dostal na stůl SAT přijímač od tohohle výrobce a větší prasečinu sem v satelitu snad ještě neviděl. To že se nafouknou elyty ve zdroji po 25 měsících od prodeje, je celkem běžný, ale to že jich bylo nafouklejch hafo aj na hlavní DPS s elektronikou . . . to se opravdu jen tak nevidí Confused Perlička byla, že DPS zdroje v tomhle přijímači neměl obdelníkovej tvar, ale takovej lichoběžníkovej Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19563
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st září 15 2010, 17:58    Předmět: Citovat

Zkušenosti se settopboxy nejlevnější kategorie, všechny prošly stejnými pro signál vražednými podmínkami v místě, kde se analogový signál topí v šumu nebo se pro odrazy nedá udržet obraz pohromadě: aktivní anténa First FA3102 asi 30 cm za settopboxem na ledničce asi půl metru od okna (nebylo dovoleno protáhnout kabel jinam), z něhož není vidět směrem k žádnému z vysílačů, jen do nádvoří obestavěného vyššími budovami. Příjem vysílačů Černá Hora, Krásné a Ještěd všechny anténou nasměrovanou na stěnu.
Právě pro ty mizerné příjmové podmínky jsem přišel na nápad prozkoušet tam každý settopbox, který si někdo nechal koupit a zapojit - ne každý si s tím poradí vlastními silami.

To, že jako zobrazovací jednotka je použitý monitor pro průmyslovou televizi, není důležité, jeho blbuvzdornost je v daných podmínkách výhodou (ale z jiných důvodů).
Sencor SDB1062T: všechny programy z Černé hory i Ještědu, podle počasí různě se zasekávající příjem všech programů z Krásného. Dobrá odolnost vůči preechu, rušení vlastním zdrojem zanedbatelné. Velmi slušný obraz i přes vestavěný modulátor.

Sencor SDB1010T: sice nemá modulátor, ale má USB port, přes který nelze nahrávat, ale filmy v několika formátech z memory sticku umí. Jinak platí totéž, co jsem uvedl u předchozího modelu.

Hyundai 321 a o dvě generace starší předchůdce, tuším 930: absolutně nejlepší poměr příjmových vlastností k ceně (první v doprodeji za 599 Kč). Nemají ani USB ani modulátor, ale všechny tři vysílače zvládají bez rušivých jevů, dokonce na modelu 321 udržel sice se sekající, ale přesto identifikovaný i signál ze Žizkova, který ostatní uvedené settopboxy jaksi ukázaly, že tam je, ale dekódovat se jim ho nechtělo vůbec.

Strong (typ už přesně nevím, vyexpedoval jsem oba tam, kde mají venkovní anténu): bez modulátoru i bez USB, jarní Tesco cena byla 899 Kč, ale zdroj vyzařuje tak, že aktivní anténě bylo nutné ubrat zesílení. Pak ovšem byla úroveň signálu na hranici, při níž byl schopný přijímat aspoň Ještěd, jehož signál byl asi nejlépe odražený některým z okolních objektů na anténu. To rušení bylo vidět i na analogové televizi.

Na smyčkovou anténu od Šilelise pověšenou asi 40 cm před okno chodily všechny settopboxy (tedy i Strong) dobře.

Rozptyl parametrů u Sencorů i Hyundaiů, jak soudím podle vždy nejméně desítky kusů od každého uvedeného typu, je nepodstatný (Strongy jsem zkusil jen ty dva, oba stejně rušící).
V každém případě i s obyčejnou krátkou colorkou nebo sítem poslouží všechny uvedené settopboxy více, než uspokojivě, těm, kdo nechtějí mít problémy s milionem tlačítek a funkcí, které nikdy nebudou používat, tedy zejména ti dříve narození. Ovládání jednoduché, snadno zapamatovatelné, to je jeden z přednostně požadovaných parametrů. Navíc chtějí do domácnosti pokud možno všechny stejné.

Chápu, že se do popředí zájmu derou settopboxy s možností nahrávání, ale pořád je značné procento lidí, kterým to nic neříká, a těm právě ty jednoduché a levné ještě dost dlouho budou vyhovovat.


Naposledy upravil Hill dne út září 21 2010, 18:23, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st září 15 2010, 18:42    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Já mám u STB tak citlivý DO, že funguje, i když ho potmě chytneš naopak - ledkou do dlaně. Pak se člověk nestačí divit, když poslepu přepíná programy...


Musím uvést na pravou míru - "můj STB" neznamenalo, že mám Strong, já mám (zatím) dva FTA17N z GES. Na druhou stranu stačí trošku víc roztopit krb a DO téměř přestane reagovat, ale kdo by u hořícího krbu koukal na televizi. A taky jsem v návodu nenašel pravidla hry Othello, což tento STB činí téměř nepoužitelným... Laughing

Co mě to dalo práce zjistit, proč se ta mašina najednou kousne....

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: st září 15 2010, 18:48    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
ale kdo by u hořícího krbu koukal na televizi.


S tím se nedá než souhlasit.

Jo, jinak dnes jsem podruhý nakopl kočku, protože se mě zase obrazek_cenzura na hoblovce. Krucinál, ona mě to snad dělá naschvál. A včera vyhnala sousedova psa a náš se bojí vylézt z kotce, když vidí kočku Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund