Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Philips 32PW9503/58, chassis MD2.22E AA - posun obrazu
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
panacea



Založen: Jun 09, 2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Východní čechy

PříspěvekZaslal: ne září 12 2010, 11:03    Předmět: Philips 32PW9503/58, chassis MD2.22E AA - posun obrazu Citovat

jakým způsobem je možné posunout obraz o cca 2-3mm nahoru? Přivezl jsem tuto 16:9 CRT televizi v pěkném stavu, ale po scartu RGB a většině stanic v analogu mi to nahoře ukazuje již bílý pruh, začíná to v L a P horním rohu. V ořezu je vidět, že horní černý pruh je malinko tlustší než spodní.

Mohl by jste mi někdo poradit, kde se dá obraz posunou trochu nahoru? Je nutné otevřít bednu nebo to jde přes service menu? Jinak obraz má pěkný.

Děkuji Wink

Název vlákna byl upraven. Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne září 12 2010, 11:34    Předmět: Citovat

Jde o to proč se ten obraz pohnul.Neznám z hlavy tohle šasi,ale některé mají trimry a u některých v SM.Tady bych to,ale viděl na poruchu linearity vertikálu.
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
panacea



Založen: Jun 09, 2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Východní čechy

PříspěvekZaslal: ne září 12 2010, 12:50    Předmět: Citovat

tou poruchou linearity myslíš co? Ona ta obrazovka nemá ploché stínítko, je trochu vypouklé a právě v těch horních rozích to začíná a při RGB ze scartu to je zřetelnější a je ta čára přes celou šíři, uplně nahoře, kraje jsou skoro bílé, čára možná s nějakou barvou...ale spíš do světla - že by tam už končil obraz. včera např. při reklamě na nově to bylo OK, asi záleží taky jak vysílají stanice, ale to RGB mě zaráží. ale třeba bez signálu - při modré obrazovce tam nic není, je perfektně modrá všude.

neměl by jste někdo SM tohoto chassis? MD2.22E AA jak tu moderátor upravil můj nadpis? Já ho stáhnul z netu v *rar od stránek kde nejvíce stahujete, ale po rozbalení mi to píše - soubor poškozen a nejde otevřít, ikdyž má přes 7MB...děkuji za každou radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8803
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne září 12 2010, 15:06    Předmět: Citovat

Pokud je ten obraz shora zúžený (a pokud to není hw vada) bude nutné seřízení v S.M.
Vzhledem ke složitosti tohoto (100Hz - 16:9) TVP a vzhledem k tvým zkušenostem s telkami (za víc než 2 roky, co jsi zde registrován, celkem 4!!! příspěvky - k TVP bohužel žádný Cry ) ti mohu jen doporučit servis. Pokud bys to totiž sám "rozhrabal" natolik, že by to potom mohlo být i dvojnásobně dražší Shocked Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
panacea



Založen: Jun 09, 2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Východní čechy

PříspěvekZaslal: čt září 16 2010, 15:13    Předmět: Citovat

pokusil bych se to nastavit, pokud je to v SM pomocí DO nebo uvnitř pomocí trimru. Jde o to, podle mého názoru, jen ten obraz posunout nahoru o cca 2-3mm, nic jiného. Pokud se musí nastavovat něco pomocí osciloskopu, tak bych to odvezl do opravy, ale jinak se hrabu v jiné elektronice (záznamové stroje na MD, DAT,..) televizi jsem koupil před pár dny.

Vím, že u i u některých DVD se dá v SM nastavovat spousta hodnot, takže stáhnout SM a mrknout do něj. Máte někdo jinou radu než to zatím vozit do servisu? díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
panacea



Založen: Jun 09, 2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Východní čechy

PříspěvekZaslal: ne září 19 2010, 16:11    Předmět: Citovat

stáhl jsem SM v AJ a je to tam popsáno. Geometrie obrazu se nastavuje skrze Servisní mód - softwarově. Jsou dva způsoby jak se do menu dostat, jedna vede přes RC7150 (který nemůžu sehnat ani na ebay) a druhá přes otevření bedny a propojením pinů na SSP desce. Nejlepší je cesta první, jenže kde to DO půjčit? Na netu jsou i kódy, kterými se dá do SM dostat s originál DO, ale zrovna na moji TV to nefunguje Sad. Holt smůla. Nemáte někdo RC7150 nebo jeho lacinou kopii co jsem viděl na netu (náhrada) k zapůjčení? Vozit to kvůli tomuhle do servisu do Prahy (150km) a ještě za to potom dát ranec se mi nechce.

rád bych taky v SM zjistil, kolik má naběháno hodin, tohle bohužel v zákaznickém menu není (MENU+MUTE na DO po dobu 4s). Jedinou chybu, kterou jsem našel v tomhle menu je 082, což je něco s režimem stand-by, ale TV jede a vše funguje až ta drobnost s geometrií, jinak obraz je super.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8803
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne září 19 2010, 17:59    Předmět: Citovat

panacea napsal(a):
Jsou dva způsoby jak se do menu dostat, jedna vede přes RC7150 (který nemůžu sehnat ani na ebay) a druhá přes otevření bedny a propojením pinů na SSP desce. Nejlepší je cesta první, jenže kde to DO půjčit? ....

Půjčit? - žeby v PHILIPS servisu? Shocked Laughing
Tak ten orig. DO už asi těžko seženeš (a pokud bys ho i sehnal, tak ho "nezaplatíš") Shocked Cry

Vyrábí se jeho "náhrada" (ta už je cenově přijatelnější) - koupil bys ho třeba tady: http://eshop.dalkove-ovladace.cz/
Skladem ho nemají, ale za cca 550,-peněz ti ho objednají Rolling Eyes



service.gif
 Komentář:
Náhrada za RC7150 (DST)

Stáhnout
 Soubor:  service.gif
 Velikost:  63.14 kB
 Staženo:  84 krát


_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4205
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: ne září 19 2010, 18:06    Předmět: Citovat

Myslím, že za cenu té dálky+poštovné mu to udělají v každém slušném servisu a navíc prověří zda se nejedná o HW závadu (což zatím nelze vyloučit).

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
panacea



Založen: Jun 09, 2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Východní čechy

PříspěvekZaslal: ne září 19 2010, 18:45    Předmět: Citovat

já tu chybu nafotím a hodím sem foto, třeba Vás něco napadne, je možné, že to samé už se tu řešilo v minulosti.

Jo, ta kopie DO je to, co jsem měl na mysli...HW závada - nestraš mě, já jsem tak rád, že jsem ji sehnal...no snad to nebude tragédie. Ještě vyzkouším DVB-T box dneska večer, ale DVD a analogové TV vysílání to stále ukazují, někdy víc, někdy skoro ne... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
panacea



Založen: Jun 09, 2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Východní čechy

PříspěvekZaslal: po září 20 2010, 11:33    Předmět: Citovat

..tak další zjištění: po připojení DVB-T setopboxu DI-WAY T2200 (mimochodem levný, ale suprově fungující box) přes scart i anténní koax jsem zjistil, že naše starší Sony trinitron 55cm mono má špatně nastaven scart, jelikož signál po scartu obraz v TV značně zesvětlil, což se v případě Philipsu nestalo (obraz byl jak z koaxu tak scartu na stejné úrovni co do světlosti).

Ráno jsem ještě prošel menu a vypnul fukci AUTO FORMAT, a nastavil na ručně. Obraz má lepší parametry i velikost. Ta automatická funkce detekce obrazu mi přijde buď chybně seřízená nebo stojí za prd. Ručně je výsledek mnohem lepší - v 16:9 není ten proužek vidět, jen lehounce L a P horní roh, je to vidět maxim. při přepínání PGMů a změně velikosti obrazu a při 4:3 ořezu - na černé to je vidět.

Mám za to, že je chybně nastaven parametr UCP (upper e/w corner) a možná i trošku VERTICAL SHIFT (VSH) a SLOPE. Na L a P horním rohu je vidět trochu zdeformovaný obraz, dolní rohy jsou OK, což mne přivedlo na ten parametr UCP, kde se právě horní rohy obrazu dají seřídit.

Hledám kód, kterým se do servisního menu dostat s originál DO, pokud to nenajdu, koupím tu náhradu za originál RC7150. Foto ještě dodám, baterie ve foťáku byla KO.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2925
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: po září 20 2010, 11:56    Předmět: Citovat

A čo tak skúsiť: MUTE na diaľkovom a MENU na TV spolu podržať cca 4sek. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
panacea



Založen: Jun 09, 2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Východní čechy

PříspěvekZaslal: po září 20 2010, 12:05    Předmět: Citovat

Mysteri napsal(a):
A čo tak skúsiť: MUTE na diaľkovom a MENU na TV spolu podržať cca 4sek. Wink


pokud jsi četl výše co jsem napsal, tak to MENU+ MUTE je pouze "uživatelské" servisní menu - pouze pro čtení, nic zde nejde nastavovat, jsou tam jen základní informace o nastavení hlasitosti, jasu, kontrastu,..softwaru,...ale jen pro čtení, to je mi k ničemu, já se potřebuji dostat do servisního modu pro nastavení parametrů geometrie obrazovky, ale díky za snahu. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
panacea



Založen: Jun 09, 2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Východní čechy

PříspěvekZaslal: pá září 24 2010, 11:26    Předmět: Citovat

pořízené fotky - bez blesku, s bleskem není nic vidět. kvalita bída, foťák to nezvládl.

foto č.1 - teletext, ve skutečnosti ta čára není tak tlustá, je to lehce mázlé...



aaa.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  aaa.jpg
 Velikost:  82.48 kB
 Staženo:  61 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
panacea



Založen: Jun 09, 2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Východní čechy

PříspěvekZaslal: pá září 24 2010, 11:27    Předmět: Citovat

foto č.2


bbb.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  bbb.jpg
 Velikost:  111.7 kB
 Staženo:  59 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
panacea



Založen: Jun 09, 2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Východní čechy

PříspěvekZaslal: pá září 24 2010, 11:29    Předmět: Citovat

foto č.3

napadá Vás, co je to za vadu nebo jestli to vypadá na chybné seřízení geometrie obrazovky?



ccc.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ccc.jpg
 Velikost:  70.5 kB
 Staženo:  63 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.32 sekund