Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Full Hd - HD ready
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: so září 11 2010, 20:00    Předmět: Citovat

kozoka napsal(a):
Viděl někdo vysílání DVBT v MPEG 2 Rakouské stanice ORF. Obraz jak víno!! Datový tok mají daleko vyšší než u nás a nepotřebujou MPEG 4

To bych netvrdil, staci rychlejsi pohyb a je to sama kostka. Pouzivaji 16QAM, takze 4 programy jsou tak akorat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6060
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: so září 11 2010, 20:54    Předmět: Citovat

Sorry - omluva za mystisyfilitikaci. Přece jen jeden MUX něco málo v Praze v HD vysílá. Vyšťavil jsem zesilovač a přece jen jsem to chytl.
TO2, v Praze na 64. kanálu z jednoho vysílače (Olšanská, ostatní vypli) - jeden program z ČT a Novu. 1080i, MPEG-4.

P.S. takže jsou vidět beďáky a strniště na tváři, čímž pádem se jednomu může dělat z programu šoufl kvalitněji Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne září 12 2010, 17:30    Předmět: Citovat

stačí mit doma UPC a propojit to s tv. Vysilaji Novu HD, Primu HD a CT HD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6060
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: ne září 12 2010, 18:23    Předmět: Citovat

No to rozhodně nestačí.
Musíš mít přijímač (STB nebo TV) pro DVB-C s CI slotem a v něm CONAX kartu autorizovanou UPC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po září 13 2010, 4:10    Předmět: Citovat

tomasjedno napsal(a):
No to rozhodně nestačí.
Musíš mít přijímač (STB nebo TV) pro DVB-C s CI slotem a v něm CONAX kartu autorizovanou UPC.
Bavíme se o klasickém vysílání DVBT snad ne?

Stačí připojit UPC k televizi s DVBT a naladíte zakladní programy MPEG 2 a HD programy Mpeg 4!
Akorat nefunguje EPG


Co se týká provozu celé kabelovky na TV pomoci CONAX karty tak to samozřejmě jde na přistrojích s DVB C Tunerem (ověřeno na Sony a Pananakach) ale aby to fungovalo je potřeba koupit adapter a ještě zaplatil firmě UPC aby to fungovalo ..investice 4 tis
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6060
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: po září 13 2010, 20:16    Předmět: Citovat

No zviklal jsi mě pěkně, takže jsem prozkoumal, co v UPC kabelu mám.

Našel jsem:
internet upstream na 44,3 MHz, downstream na 138 MHz.
9 analogových programů v I.-III. TV pásmu vč. S-kanálů (ne že bych je chtěl, ale prostě tam jsou).

DVB-T jsem tam nenašel žádné (nebo přesněji - je v tom kabelu teď DVB-T, které jsem si tam sám nacpal z STA přes výhybku).

Že v kabelu od UPC nepřichází DVB-T, může mít dvě příčiny:
1) že do našeho baráku vůbec žádné DVB-T neposílají (nevím o tom, že by ho někam posílali, ale taky nemusím vědět všechno)
2) že mi ho ve své skříni nepustí skrz jejich filtry (propustě).

Každopádně být na UPC kabelu nestačí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19517
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po září 13 2010, 20:33    Předmět: Citovat

Ani tady to nestačí, všechny kanály jsou jen analogové nebo v DVB-C. Otestoval jsem to včetně S-pásma, i když na něm mám zádrž a normální settopbox neumí S-kanály, ale po jednotlivých kmitočtech to přeladit lze.
Kdo nemá TVP, který tento formát podporuje, a to včetně karty UPC, má smůlu. I kdyby měl zaplacenou plnou nabídku, což je ostatně další nezbytnou podmínkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po září 13 2010, 23:36    Předmět: Citovat

tak mi to normálně funguje. Mají tam signal i DVBT klasický. Zkusím zavolat na UPC proč to někde jde a jinde ne..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19517
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út září 14 2010, 5:09    Předmět: Citovat

No tak tady zapůjčují zdarma DVB-C settopbox. Nemá-li ho televize, abys platil za kartu do ní, máš v ní digitální tuner na dvě věci. A převádíš digitál na analog a v televizi zpět na digitální formát vhodný pro zobrazení.
Ani obsazení kanálů není zveřejněné, jen balíčky: http://www.upc.cz/pdf/Cenik_Digital.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6060
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: út září 14 2010, 9:22    Předmět: Citovat

Jo a ten DVB-C STB co je v ceně (resp. co ho půjčují "zdarma") umí jen SD MPEG-2.
Pokud chceš HD, musíš si vzít STB s hard diskem, za 101 měsíčně (což je stejně nějaký ošizený low-cost model, pro HD má výstup jen HDMI takže s mou TV mající YPbPr+DVI bych si neškrt),
anebo si koupit svůj plnokrevný DVB-C STB na www.dvb-c.cz (4.400 bez disku, 10.000 s diskem).
No anebo, pokud má TV DVB-C, koupit SMiT Conax Chipset Pairing CAM za 1300 (za podobné peníze se dá koupit celý DVB-T STB s MPEG-4 HD).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2482
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: pá srpen 30 2013, 8:29    Předmět: Citovat

Protože se v tom moc nevyznám, potřeboval bych poradit, zda stále i v dnešní době platí to co se píše na začátku tohoto vlákna.
Stačí pro pozemní příjem DVB-T televize s rozlišením 1366x768bodů (tzv. HDready) ?, nebo je využitelné i rozlišení FullHD? Rozhoduji se totiž jakou koupit TV, která bude primárně využívána právě pro sledování pozemního DVB-T.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bezny



Založen: Jun 08, 2005
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: pá srpen 30 2013, 9:57    Předmět: Citovat

sr71 napsal(a):
Protože se v tom moc nevyznám, potřeboval bych poradit, zda stále i v dnešní době platí to co se píše na začátku tohoto vlákna.
Stačí pro pozemní příjem DVB-T televize s rozlišením 1366x768bodů (tzv. HDready) ?, nebo je využitelné i rozlišení FullHD? Rozhoduji se totiž jakou koupit TV, která bude primárně využívána právě pro sledování pozemního DVB-T.

Dle mého nestačí. Dnes je v DVB-T už dost programů v HD. Je třeba však ověřit zda jsou v konkrétní lokalitě zachytitelné. Jelikož se vyskytují i stanice vysílající v SD, ale v MPEG4 (H.264) tak by televize určitě měla umět MPEG4. Pro HD by se v popisu mělo objevit "tuner DVB-T HD" (byť je to "nepřesné"). Rozlišení panelu souvisí s jeho uhlopříčkou a pozorovací vzdáleností.
Pokud je uhlopříčka tak 37" a víc tak určitě koupit full HD.
V HD (co si vzpomenu) vysílá dnes na DVB-T: ČT1, ČT2, ČT sport, TV Nova, Prima Cool, nějaké nové Óčko. Nemají ale celoplošné pokrytí.
Taky je menší bitrate než na satelitu.
Přesto bych už televizi "bez full HD" nekoupil, leda nějakou 22" do kuchyně. Ale i tu s MPEG4 dekodérem.

_________________
Pravděpodobně kecám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2482
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: pá srpen 30 2013, 10:31    Předmět: Citovat

Jedná se mě o úhlopříčku 32", má tam full HD smysl? Přítomnost mpeg4 dekodéru poznám jak? moc jsem neviděl že by se to v popisech uvádělo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bezny



Založen: Jun 08, 2005
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: pá srpen 30 2013, 13:33    Předmět: Citovat

sr71 napsal(a):
Jedná se mě o úhlopříčku 32", má tam full HD smysl? Přítomnost mpeg4 dekodéru poznám jak? moc jsem neviděl že by se to v popisech uvádělo

Já bych do toho šel. Zrovna nedávno jsem kupoval 32" LCD pro tchyni a bez váhání jsem vybral full HD (32" Panasonic TX-L32E6E).
Obrázek krásnej, jen se na to nesmí koukat z větší vzdálenosti jak cca dva metry, jinak tam to hádé až tak moc neuvidiš (dle stavu očí).
V popisech např. na Alze se vždycky uvádí jestli tuner umí MPEG4.

_________________
Pravděpodobně kecám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund