Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pračka Whirlpool AWO/D 43135, porucha F12 (vyřešeno)
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9763
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne září 05 2010, 12:00    Předmět: Pračka Whirlpool AWO/D 43135, porucha F12 (vyřešeno) Citovat

nevíte někdo, jaká závada se skrývá za kódem F12?
pračka po zapnutí protočí čerpadlo a místo napuštění vody se oběví F12.


Naposledy upravil Artaban001 dne so září 11 2010, 14:58, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: ne září 05 2010, 12:11    Předmět: Citovat

Porucha ohrevu vody
_________________
Pozdravujem Vás, Miro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9763
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne září 05 2010, 21:36    Předmět: Citovat

A co presneji se tim mysli? - svod,jak nekde na nejakym jinym vlakne jiny pracky Whirpool?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: po září 06 2010, 4:03    Předmět: Citovat

Zmeral si už teleso?
_________________
Pozdravujem Vás, Miro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9763
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po září 06 2010, 8:53    Předmět: Citovat

Jeste jsem u ty pracky nebyl. Bylo mi to receno telefonicky. Predtim se ten kod obevoval sporadicky. Pokud zrovna nebyl, tak normalne prala. (Je to pracka me mati)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sefi



Založen: Apr 15, 2008
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: po září 06 2010, 11:55    Předmět: Citovat

Ak sa chyba objavuje sporadicky pravdepodobne bude OT ohrievaci odpor ok.. ale bude zvod na kostru ..alebo niekedy zatecie a skoroduje konektor čidla..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4210
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: po září 06 2010, 12:48    Předmět: Citovat

Na 99% bývá těleso ohřevu v kopru. Pokud se závada objevuje sporadicky, tak bych věřil v koroidní, anebo spíš vypálené fast-on konektory na jeho přívodech.

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9763
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so září 11 2010, 14:56    Předmět: Citovat

Jeste driv, nez jsem se stihl k ty pracce dostat (k mati se dostanu jen o vikendu),byl rychlejsi servisak. Menil pry topny teleso a cerpadlo. Takze tim povazuju problem za vyreseny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: út březen 26 2013, 9:36    Předmět: Citovat

Tez mam ten sam problem u toho sameho modelu. Pracku sem vzal na aukru,kde se prodavala prave s touto chybou.Udelal sem doma diagnostiku na radu nejlepsiho opravare pracek tady na bastlirne..... Very Happy
a pracka nevyhodila zadnou chybu... Pak sem zapl praci cyklus -denni - hodina trvani a 40st teplota a vse ok. Spustil sem pak samotne intenzivni odstredovani. Pracka udelal tri mezispiny a pak se plynule rozjela na max... Po desiti minutach k ni dojdu a F12. Motorove je v poradku.. Pri zapnuti a pocatecnim testu na zacatku praciho cyklu nic nehlasi... Cim to muze byt ? Ze by merila odpor telesa i pri zaverecnem odstredovani ? PS: sem zvedav jak to teleso budu menit,kdyz je predni plech prinytovan. Nejspise bude muset komplet nadrz ven. Dekuji vsem za poznatky a napady

_________________
Audaces fortuna iuvat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: st duben 03 2013, 15:03    Předmět: Citovat

Po vymene telesa,komplet presilikonovani nadrze a vlozeni silikonu i pod manzetu nadrze. Zasilikonovani komplet nadobky na prasek ( pri splachovani prasku protikala) se jiz chyba F12 neobjevila..
Pracka ma opravdu dost kurvitek.. Ale radsi mit doma tuto,nez nejakou novou,za nic stojici Indesit.. Vzdyt je stara 7let a dle opotrebeni uhliku jela opravdu hodne (Ano,koupena na Aukru Razz )
Ale problem je v tom,ze stale nekde jeste trosku unika voda.. Ma vyhodu v tom,ze v loziskovem ulozeni jsou navrtane otvlry skrz prusak vody pres gufero.. Nevite.nekdo,jestli se da nekde sehnat loziskova sada na tento model ? Myslim si ze gufero je sjete natolik ze voda opravdu protika pres ten domecek ven. Po sedmi letech provozu by si ty loziska zaslouzila.. Diky za informace Wink

_________________
Audaces fortuna iuvat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5210
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: čt duben 04 2013, 8:18    Předmět: Citovat

v servise odkad beries diely si sa nepytal?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HiGhLaNdEr



Založen: Mar 08, 2005
Příspěvky: 912
Bydliště: Českobudějovicko

PříspěvekZaslal: so červenec 29 2017, 12:25    Předmět: Citovat

Omlouvam se že to vytahuji nahoru, ale snad to někomu pomůže.
AWO/C 6104
Stará asi 6 nebo 8 let.

Chyba F12. Nejdřív občas, pak už trvale.
Výmena tělesa s čidlem nepomohla. Na měření těleso i čidlo v pořádku.
Jedna vyhřívací jednotka má na čidle 11kOhm. Druhá 14kOhm. Při ohřevu rukou klesá odpor.
Při měření na tělese se řídící jednotka ani nepokusila těleso zapnout. Necuklo na něm napětí.
Následovalo proměření kabělů až do jednotky,. Vše v pořádku.
Pitva jednotky.
Všude na smd studeňáky. Takže co bylo vyloženě hnusný jsem propájel. Hlavně větší SMD tranzistory. Triak a relátka.
A už to šlape jak má.

Jen taková zábava kolem toho. Vyndavání původního tělesa(zbytečně) stálo za to, guma nechtěla pustit.
Při montáži druhého tělesa jsem ho tam nacpal křivě,.. a drhlo o buben. Zjistil jsem až když motor zahejbal bubnem. Takže zatočit si s tim rukou jestli to nedrhne. Když tam těleso jde správně tak v bubnu je jakýsi podpůrný plech do toho se musí těleso trefit.
Při utahování vyhřívací jednotky, jen opatrně utahnout. Když se to utahlo moc tak to těleso za chodu vyjelo samo ven z díry a voda byla všude,..

Nedělam pračky, takže finty neznam, ale zase jsem chytřejší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9763
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so červenec 29 2017, 17:38    Předmět: Citovat

Když měníš těleso, tak Ti pomůže baterka, kterou svítíš skrz ty díry v bubnu.
U starýho tělesa povolíš tu matku skoro na konec závitu, pak do ní párkrát klepneš kladivem, aby ze šroubem zalezla do toho držáku. Topným tělesem pak vikláš a snažíš se jej vytáhnout ven. Nebo by to šlo podebrat šroubovákem. Na dně toho prostoru je drátěný držák - teď příjde k duhu ta baterka - Po tom, co vyjmeš to starý, vyčistíš ten prostor kolem něj a dosedací plochu, tak baterkou svítíš dovnitř skrz ty díry. Topný těleso se po správném vložení zaklesne do toho držáku a ten jej vede až do okamžiku, kdy dosedne na doraz - není na tom co zprasit. matku dotáhneš. Topný tělesa jsem už nějaký měnil a ještě se mi nestalo, že bych při dotažení na "krev" vyjelo z příruby. Lisuješ s tím gumu, která se tak roztahuje do boku a tím drží těsnost a pevnost.
Mimochodem - dnes jsem tuhle pračku rozebíral do šrotu. Protože mám podezření u jiné pračky na špatnou funkci "násypky", tak jsem ji podrobil důkladné analýze:
Násypka je zásobená vodou pomocí dvou ventilů. Nejsem opravář, tak budu díly nazývat, jak mě napadne. Uvnitř násypky je trysková komora, do který ústí dvě trysky tak, že se jím "kříží paprsky". Na proti tryskám jsou tři vstupy.. levá tryska stříká vodu do pravýho vstupu, pravá do levýho. Pokud tryskají obě, skříží se jim proudy a tím je vodou zasahován prostřední vstup - ten splachuje sifon z aviváží.
Násypka je dostupná po sejmutí horního deklu (dva šrouby vzadu a odklopení dopředu). Sejmou se dve hadičky a odpáčí se 4 západky vrchní části násypky, kde jsou sprchy. Ta se sundá a hodí se do kýblu z roztokem kyseliny solné, či citronové. Trysky se dají vyčistit velice snadno. Když jsem odpojoval hadičky, zůstaly mi na nich. Pokud se Ti nechce násypku rozebírat, odpoj ještě hadici, co vede do bubnu a násypku odmontuj a hoď ji do kýbla celou - bez šuplíku.
Ventily mají společný sítko pod přípojkou na hadici z vodovodu. Vlastní násypka - to šufle jde snadno vyjmout a nejlépe po každým praní vymejt (prostřední zásobník lze zbavit toho krytu a tím se dá líp vymýt).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HiGhLaNdEr



Založen: Mar 08, 2005
Příspěvky: 912
Bydliště: Českobudějovicko

PříspěvekZaslal: so červenec 29 2017, 22:26    Předmět: Citovat

Aha, nevyčistil jsem řádně díru,.... Very Happy
Takže to bylo nejspíš od prášku namydlený a proto ta guma se asi nechtěla zachytit za hranu.
Jinak co je pravdy na tom že by se pračka nemněla při převozu převalit na bok protože nateče zbytek vody do presostatu a poškodí ho ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5161
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: po červenec 31 2017, 18:51    Předmět: Citovat

Tomu bych i věřil. Dá se zničit i tím že se do něj moc silně foukne..
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund