Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TESLA L-7001ATS, po výměně VNtrafa nejde poduška
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toonnyy



Založen: Jul 24, 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: so září 04 2010, 18:51    Předmět: TESLA L-7001ATS, po výměně VNtrafa nejde poduška Citovat

Zdravím všechny bastlíře.Nedávno jsem v této TV musel měnit VF trafo,bohužel je teď obraz roztažený do stran a mírně soudkovitý.Nejsem bastlíř,znalosti minimální,ale kamarád tvrdí,že tohle se musí upravit přez PC.Má pravdu,nevíte někdo jak na to?Nemá někdo schéma zapojení pro TESLA L-7001AT S?Díky moc za pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2931
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: so září 04 2010, 19:27    Předmět: Citovat

Kamaráta pošli do prdele, je to mudrlant, ktorý chce byť iba zaujímavý, ale vie o tom prd. Skús dať foto obrazu. Je možné, že okrem trafa odišiel aj obvod podušky. A trafo nebolo VF, ale VN Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: so září 04 2010, 19:28    Předmět: Citovat

i když teda tuto tv vůbec neznám.ale řekl bych že upravovat přes PC se nemusí nic.ten roztažený H obraz nevím čím by mohlo být.je tam správné trafo jaké tam patří?A soudkovitý obraz bude asi chyba v korekci E/W.(korekce poduškovitosti)

všímám že často když odejde trafo přestane fungovat i ta korekce právě.

no a kdyby bylo vše v pořádku (nebyla by závada hardwarová)tak pak se to nastavuje vše v servisním menu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2931
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: so září 04 2010, 19:32    Předmět: Citovat

Ten typ je opísaný správne? Tiež ho nepoznám a aj stýco Google je tiež bezmocný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
toonnyy



Založen: Jul 24, 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: so září 04 2010, 19:58    Předmět: Citovat

Omlouvám se,trafo je VN.Typ TV je správný,tady je odkaz.
kód:
http://www.eberry.cz/elektronika/televizory/uhlopricka-do-72-cm/tesla-lce-7001-ats--uhlopricka-70-cm--stereo.html

Ta soudkovitost asi není správně,je stažený od krajů ke středu,viz. obrázek.Trafo je také správné,dalo práci jej sehnat.To prohnutí obrazu je na obou stranách,nakreslil jsem pouze jednu stranu.Ještě dodám-na odkazu je TESLA LCE-7001ATS,já tam mám TESLA L-7001ATS.
Jinak to prohnutí je nepatrné,a pouze když jsou třeba v záběru a stran dveře,skříň atd,jinak není skoro vidět.Roztažení je na obě strany,pokud by logo stanice bylo napravo,bylo by tam třeba jen NO,místo NOVA.



TV.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  TV.jpg
 Velikost:  39.33 kB
 Staženo:  114 krát



Naposledy upravil toonnyy dne so září 04 2010, 20:05, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2931
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: so září 04 2010, 20:05    Předmět: Citovat

Tak ide o tú závadu obvodu podušky, ale neviem, aké chassis je použité v tej telke. Skús odfotiť zadný štítok, možno to tam bude.
Teraz som si všimol: Na pravej strane TV ten oblúk nie je?? Daj tam obraz so signálom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
toonnyy



Založen: Jul 24, 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: so září 04 2010, 20:19    Předmět: Citovat

Fotil jsem mobilem,tak sry za kvalitu.A ještě jednou dodám:oblouk je na obou stranách,obrázek není žívá fotka,ale stažený z Netu a dokresleno.Mám pouze starý mobil,fotky nic moc.Pokud to nebude stačit,půjčím si foťák a nafotím přímo obrazovku.Prohnutí je opravdu minimální,ale to roztažení je dost na obě strany.
PS:po výměně trafa,byl obraz matný,zamlžený,nešly žádné funkce na DO(hlasitost,přepínat kanály atd.).Kamarád pak na trafu pomocí trimru(je tam jen jeden) tenhle problém vyřešil.Ale na to prohnutí a roztažení nepřišel,ani na desce,ani u obrazové lampy žádné nastavovací prvky(trimry) nejsou.



TV1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  TV1.jpg
 Velikost:  29.55 kB
 Staženo:  84 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2931
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: so září 04 2010, 20:34    Předmět: Citovat

Podla toho štítku neviem, aké chassis tam je. Možno niekto z kolegov tu na fóre bude vedieť. Ale, ako sám píšeš na začiatku: ,,Nejsem bastlíř,znalosti minimální", tak skús pohladať niekoho v okolí, kto sa rozumie TV. Pre nás znalých totiž schéma často nie je potrebná, lebo po otvorení TV vieme, kde ten-ktorý obvod sa nachádza. Pravdepodobne tam bude vadný jeden odpor a jeden tranzistor. V lepšom prípade. Podla MADE IN E.U. tam bude ,,turek", alebo ,,litva".
P.S. V súčasných TV sa trimre nenachádzajú. Parametre sa nastavujú cez DO v Servisnom Menu. Ale toto nie je Tvoj prípad. Máš tam ešte závadu v tom obvode podušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
toonnyy



Založen: Jul 24, 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: so září 04 2010, 20:47    Předmět: Citovat

O.K. moc dík za rady.Jsem "silnoproudař",ale samozřejmě poznat odpor,tranzistor atd. umím,popřípadě je vyměnit taky,to ostatní je pro mne tabu.Kamarád,který to má jako koníčka si neví rady.Pokud sem dám foto celé desky(je tam jen jedna,né moc velká),pomůže to,aby někdo mohl poradit?Foto udělám kvalitním digi foťákem.Telku sem dostal zadara,tak mě stále jen těch cca 800Kč za to trafo,nechce se mi do ní dále investovat(oprava u odborníka = 1Kč součástka + 800 za práci).Stará SONY mi odešla,příští rok budu kupovat LCD.Ještě jednou DÍK všem za snahu.
PS: takže to servisní menu nelze u této TV přez DO vyvolat?


Naposledy upravil toonnyy dne so září 04 2010, 20:52, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4210
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: so září 04 2010, 20:47    Předmět: Citovat

toonnyy napsal(a):
ale kamarád tvrdí,že tohle se musí upravit přes PC.

Sám neví co žvaní. Závada je obvyklá, bohužel pro někoho bez znalostí těžko řešitelná. A vzhledem k tomu, že asi vůbec nemáš zdání jak to funguje, uděláš dobře když se obrátíš s důvěrou na nějakého skutečného opraváře ve tvém okolí. Opraví se to bez problémů (a bez schématu) za přijatelnou cenu.

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2931
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: so září 04 2010, 21:02    Předmět: Citovat

Cez DO aj u Tvojej TV vyvoláš Servis Menu, ale Ti to bude platné ako hadovi nohy. Tá funkcia nebude reagovať, lebo ten obvod je v prdeli. A cena nie je vysoká, cca 23-25€. Ďalej k tej Tvojej poznámke o cene za súčiastku atď.. sa nebudem vyjadrovať. Evil or Very Mad Už tu bolo o tomto zvrátenom postoji popísané dosť! Alebo Ty pracuješ zadarmo? Mimochodom, za 1 korunu nekúpiš už ani 2Watový odpor!!!
NEDÁ MI: Napr. za prezutie auta, za cca20minút práce zacáluješ viac, ako by Ťa stála oprava TV /aj so súčiastkami/. Za výmenu oleja /ak si to nerobíš sám/, za PRÁCU necháš tiež viac....... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil To ale zaplatíš bez reptania!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
toonnyy



Založen: Jul 24, 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: so září 04 2010, 21:45    Předmět: Citovat

Mysteri: mě to taky nedá
Pokud budeš mít Trabanta,a něco se pokazí,asi taky do toho už nebudeš chtít cpát peníze,součástky do něj budeš schánět někde na vrakáči za co nejméně,a někoho,kdo opravu udělá dejme tomu za "Sparty"!NEMÁM PRAVDU?!(nebudu teď brát v potaz to,že na trabanta už nové součástky neseženeš).Ale když budeš mít nové AUDI,tak si to taky poklušeš do autorizovaného servisu na opravu,a nebudeš koukat na nějakou kačku!!Tuto TV,až koupím jinou,dám někomu ZDARMA na zahradu.Proč bych měl do ní cpát další many.
TV neni nejlehčí,bydlím v paneláku,už jenom jí dostat do výtahu je problém.Auto nemám.Pak jí dopravit k opraváři....který mi řek,když sem mu závadu popsal,že cena za opravu bude kolem 1300Kč!!Co mi řekneš teď?
Měl sem za to,že na tomto foru jsou machři,kteří,pokud to bude možné,poradí těm méně znalým.A jak sem psal,pokud budu vědět CO,tak to dokážu vyměnit.
PS: výměnu oleje,přezutí gum atd. sem si dělal vždy sám,když sem auto měl,protože jsem to UMĚL.Opravovat TV však neumím,tedy neumím najít závadu,proto jsem se obrátil na toto forum.MOC DĚKUJI ZA TVŮJ NÁZOR!Prosím admina o zamknutí!
A nevím co myslíš tím ZVRÁCENÉM POSTOJI!
A ještě něco-ano,někdy pracuji zdarma,pro kamarády,na foru,kde radím o PC,Hrách atd...A dělal jsem třeba komplet elktřinu v 1 patrovém baráku zdarma,včetně sekání,tahání kabelů atd.Zdarma proto,že to byl kamarád.Zaplatil jen materiál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2931
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: so září 04 2010, 22:31    Předmět: Citovat

1.,Snaha Ti pomôcť tu bola. Alebo NIE?
2., TESLA už nie je dávno tá TESLA, ktorú si pamätáš. Už je to iba ,,skladačková" obchodná firma. Tak, ako aj ,,ORAVA", ,,JVC", ,,GRUNDIG" a pod.
3. Schémy na jednotlivé TV už nie su podľa typu, ale podľa chassis, ktoré je v tej-ktorej telke použité. Éra, keď si si kúpil 110ST, RUBÍN, alebo COLORMAT aj so schémou už neexistuje.
4. K cene opráv, si uvedom, aj z Tvojho rozpočtu - 800korún, musí servisák zaplatiť nájom priestorov, splácanie prístrojov, služobného auta, školenia, štátne výpalné - zdrav. poisť., soc. poisť., a potom ešte dane. Z Tvojích 800kačiek mu nakoniec zostane možno 200, za cca 2 hodiny práce, niekedy o málo viac. A, teraz úprimne:TY PRACUJEŠ ZA 100KĆ/hod?! A pri tom nemusíš platiť ekonómku, lebo všetko za Teba urobí zamestnávateľ.
5, Mal som OLTCITA, stačí? Laughing Vedel som si ho vždy opraviť na ceste, ale, keď som ho dal občas jednému chlápkovi na opravu, tak som mu zaplatil bez pičungu, lebo som si bol vedomý, že on tomu rozumie lepšie, než ja.A o tom to je.
6. Kamarátom a priateľkám opravujem tiež zadara, nie som mamonár.
7. ,,Zvrátený postoj" - myslím tým každého, čo cenu opráv dedukuje podľa ceny súčiastky a ešte jeden názor je u zákošov:
Veď to je malá TV, tak aj tá oprava musí byť lacná! Prípadne ešte: Veď tá súčiastka je taká malá, čo je na nej také drahé????
8. Citujem Ťa: ,,Měl sem za to,že na tomto foru jsou machři,kteří,pokud to bude možné,poradí těm méně znalým.A jak sem psal,pokud budu vědět CO,tak to dokážu vyměnit."
Však Ti bolo povedané:minimálne odpor, tranzistor, v korekci E/W, čiže, v obvode podušky. A bohužial, na to, aby si dostal KONKRÉTNU pozíciu súčiastok, tak Ty musíš dať najprv vedieť, aké chassis je osadené v Tvojej TV.
9. Nakoľko nie som ,,necita", daj foto toho plošáku a opíš všetky znaky a pod. z neho. Píšeš, že je doska malá, ak je aj osadená v ráme, tak to bude možno Litva, čo bude problém s konkrétnou schémou. Alebo to bude turecké Beko.
HOWG!


Naposledy upravil Mysteri dne so září 04 2010, 23:17, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
toonnyy



Založen: Jul 24, 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: so září 04 2010, 23:13    Předmět: Citovat

Mysteri: asi si vůbec nepochopil smysl mého posledního příspěvku,nemá cenu o tom dál diskutovat.
Pokud radíš zajít k opraváři a nechat TV opravit,PROČ existuje toto forum?A O TOM TO JE!
Můj plat: 17000Kč/176 hodin = 96Kč/hod,stačí?Pokud Ty máš třeba 200Kč/hod,klobouk dolu,máš štěstí.Já jinou práci nemám,a asi neseženu!!Takže upřimě-já pracuju za 96Kč na hodinu!Je mi 47,sem rád,že práci mám,a nemotám se kolem "pracáku".A dělám na směny elektrikáře.
Za to,že soukromníci musí státu odvádět to a to a támhleto,já nemůžu,a ani jim neberu snahu se uživit.Bohužel to nemaj jednodochý,vzhledem k cenám dnešních TV,a elektroniky vůbec.Ale mě se taky nikdo neptá,jestli budu mít příští rok,pokud zdraží elektriku a já nevim co ještě(a tím i plno věcí a služeb) na nájem.
Takže prosimtě-pokud už nemáš snahu poradit ohledně mého problému (protože od toho tu SNAD tohle forum je),tak se už zdrž dalších komentářů.Nepsal jsem sem proto,abych řešil v jaké ekonomické situaci jsi Ty,já,popřípadě náš(Váš) stát.
Všem dík za snahu,ale řešení budu hledat jinde.Pokud nenajdu,asi se OBĚSÍM Wink
Čágo Bélo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2931
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: so září 04 2010, 23:27    Předmět: Citovat

Citát: ,,Pokud Ty máš třeba 200Kč/hod,klobouk dolu"
Ešte raz si to prečítaj Wink
A poradiť som mal snahu, ale, najprv TY a TY a ešte raz: iba TY musíš najprv definovať chassis, ktoré je použité v Tvojej TV.!
P.S. Štátnemu výpalnému systému dlžím k dnešnému dňu 450€ a na účte z ktorého platím nájomné na byt + inkaso mesačne 160€ mám k dnešnému dňu 64€! A to Ti tu pri tom radím zadara.... STAČÍ ???Evil or Very Mad
A ešte, tá ,,hodinová" sadzba, to neznamená akože pracovný deň napr. 8 hodín x 100/hod.... si uvedom, že za deň mám jednu-dve TV a dva-tri dni potom žiadnu, lebo som v malom meste....
K Tvojmu problému: Máš závadu v obvode Východ-Západ. Túto informáciu si sa dozvedel tu na tomto webe.... je na 100% pochopiteľná pre každého, čo sa rozumie TV!
A, prepáč, zas Tvoje, citujem: ,,Pokud radíš zajít k opraváři a nechat TV opravit,PROČ existuje toto forum?A O TOM TO JE!"
Podla mňa, toto fórum je o tom, že niekto má nejaký problém pri oprave TV, ale zároveň vie aj čo-ako funguje. Ale nie je to tu kuchárska knižka pre ,,zapínačov" ističov ....
Pre Teba už TOTAL HOWG! Lebo nechápeš...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund