Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Taky jste dostali obálku o výhře Readers Digest?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2945
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: pá září 03 2010, 18:04    Předmět: Citovat

Počkaj, dostaneš obálku od RD. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá září 03 2010, 18:26    Předmět: Citovat

Ale já už ji před pár dny dostal - proto píši přesné ceny Rolling Eyes
_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá září 03 2010, 19:19    Předmět: Citovat

Vynechám všechny letáky se slibováním tří melounů a doručování na adresy sehnané kdekoli. Budu se věnovat produktovým řadám, když už si je koupíte, samozřejmě, jak je vidím, je to čistě soukromý názor, bohužel nejspíš ojedinělý, jak později uvedu.

U nás to začalo předplatným časopisu RDV, které jsme dostali od kohosi jako dárek. Časopis brzy zanikl a místo něj začaly chodit ty předtištěné nabídky. Občas jsme něco objednali v naději, že se to bude hodit, ale z žádného produktu nedošlo na celou řadu. Vždycky jsme to po třetím čtvrtém kousku zastavili (a úspěšně). Proč?

- Knížky výpravné, barevné, křídový papír, ale informace nedotažené. V okamžiku, kdy nás to začalo teprve zajímat, kapitola končí a další je úplně o něčem jiném. Připadal jsem si jako ten student z Faustova domu: věděl od všeho něco a dohromady haňbinec.

- Obdobnou strukturu obsahu mají i videokazety a zřejmě i DVD (ta jsme ještě nekupovali). Příliš málo informací na příliš mnoho témat.

- Audiokazety a CD: výběry sice v rámci jednoho kusu podle nějakého klíče souvisí, ale jsou na nich pořád stejné věci - a opakují se. V oblasti symfonické, komorní a operní tvorby je to ještě horší, tam se stejné věci opakují ještě častěji.

- Knížky edice Nejlepší světové čtení, čtyři knihy v jednom svazku: zatím se ten svět nějak omezil převážně na kontinent za Velkou louží a Spokojené Království, jen ojedněle pochází autor či autorka z jiné části světa. Gramatické stránce překladu a korektuře je u RDV ale viditelně věnována mimořádná péče (píšu jim za to velké, i když zcela bezvýznamné plus - na rozdíl od mnoha nových českých vydavatelství, jejichž produkty obsahují pravopisných chyb podstatně víc, a to i v případě českého autora). Velké negativum spočívá v tom, že se jedná o publikace, jejichž úspěch na domácím trhu neznamená automaticky vhodnost k prodeji v překladu.
===============================
Občas přišel dotazník (některé dokonce k anonymnímu odeslání) k některé ediční řadě na téma: co by měla obsahovat? Domluvili jsme se s několika známými, co tam nechceme, ale ať tam každý napíše, co by na CD rád slyšel místo toho, co už několikrát vyšlo. Nikomu na to nestačil poslední odstavec (po proškrtání nabídky na třech čtyřech stránkách před ním) a dopisovalo se zezadu.
DODNES SE ANI JEDEN Z NAVRHOVANÝCH OPŮ (jedn.č. OPUS) V NABÍDCE NEOBJEVIL. A JE TO UŽ PÁR LET.

Jde zkrátka o nakladatelství, které sází na nabídku (někde jinde) notoricky známých a kasovně úspěšných děl a dílek. Žádný zájem o rozšíření obzorů zákazníků, jde jen o to, aby prodali co nejvíc.
Příliš povrchní přístup k obsahové stránce jakéhokoli produktu v některých částech světa čtenářům a posluchačům zřejmě vyhovuje, naproti tomu pro nás může být podceňování inteligence národa až urážející, jakkoli už o úrovni rozhledu našich národů postupně ztrácím iluze, pořád je příliš mnoho děl pod naši úroveň.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5021
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so září 04 2010, 0:07    Předmět: Citovat

Ještě žes mi ozřejmil, že taky vydávají nějaké knížky. Podle těch papírů bych bych je řadil na úroveň sprostých gaunerů, kteří zneužívají nejběžnější lidské pudy té nejzranitelnější části obyvatelstva . Nechce se mi psát nejhloupější, spíše by bylo vhodné slovo nejnaivnější a bohužel i nejmíň majetné - o to je to nechutnější. Jsou to stejné metody jako oblbovací zájezdy zdarma pro důchodce, kde se kupují předražené hrnce a deky pod těžkou psychologickou masáží.
Za mého mládí objednávka knih vypadala poněkud jinak a zněla asi takto:"Objednávám u vás knihu Květena kraje Jindřichohradeckého se zvláštním přihlédnutím ke Kardašově Řečici " . Řekl bych, že tak má vypadat objednávka i dnes.

Podle těch gaunerů z RD vypadá objednávka na knihu za 500Kč takto: "Ano , mám zájem vyhrát 600 tis. nebo 3 mil. a souhlasím s účastí ve slosování " Které je už beztak formalita, výhru mám prakticky v kapse, jak mě na několika listech papíru stále dokola ubezpečují."

Já v tom teda vidím všivárnu jako hrom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so září 04 2010, 8:08    Předmět: Citovat

To se mi právě také moc nelíbí, ale pořád ještě, nevím proč, věřím v soudnost lidí, kteří takové nabídky dostávají. Snad, když stejnou šanci ve slosování dostal brácha a dalších nejbližších 6 sousedů, musí každému aspoň průměrně uvažujícímu být jasné, že stejná nabídka se objevila v dalších dejme tomu 377 214 poštovních schránek a všichni vyhrát nemůžou.
Pravda, z toho počtu je mnoho těch, kdo to vyhodí rovnou, mnoho těch, kdo odešlou obálku s označením NE (to je další lumpárna - za objednávku se slibuje prémie v případě výhry, za NE jen zařazení do slosování).
To tu ještě nezaznělo, jak si zajišťují odbyt celých řad pomocí dárků: například ke každé knize přibalí příbor pro jednoho, ale bez nože a kávové lžičky. Ty přijdou příště. A pak se situace opakuje. Jednou mezi tím přijde příslušný stojánek, takže to už máme 13 knížek po šestistovce na šest příborů, ovšem v ideálním případě. Občas se "zapomene" dáreček přibalit. Zákazník drží hubu a krok, protože na "dárek" není právní nárok, kupuje řadu dál, "však oni to pošlou příště".
Znám jednu, co čekala rok tuším na karafu, která do nějaké sady chyběla, koupila čtyři další 4CD se stejnými skladbami zpívanými různými hlasy, karafa pořád nikde, a pak odběr edice zrušila. Možná, kdyby ještě pět šest 4CD kompletů po šestnácti stovkách koupila, dnes by ji měla. Ale nejspíš ne.

Jinak ty naše vyhrané milióny a klíčky k autům jsme dávali do úložného prostoru ve válendách. Až nám nešly dovřít. Na šikmém se nedá ani kale spát, natož... ale nic. Když sem postavili kontejnery na tříděný odpad, vytřídil jsem je. Za ty kecy, byť v drahé grafické výpravě a na drahém papíře, se stejně nedá nic koupit.

Takže znovu: je to lumpárna, ale na trestní stíhání je to málo. I kdyby na to někdo chtěl navléci paragraf za podvod zneužívající mentální nedostatečnosti postiženého, obávám se, že by to u soudu prošlo pro nedostatek svědků. Komu by se chtělo veřejně přiznat, že je blbej?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Devo70



Založen: Dec 28, 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Poprad

PříspěvekZaslal: so září 04 2010, 9:12    Předmět: Citovat

Kedysi bolo v telke žrebovanie RD a vylosovali aj našu susedu. Keď sa jej otec na to pýtal, vypúlila na neho oči, že o ničom nevie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jiri_REZEK



Založen: Mar 02, 2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Ostrava-Výškovice

PříspěvekZaslal: so září 04 2010, 11:34    Předmět: Citovat

Moje Bejvalka jim odepisovala snad na vše,co se oběvilo v Poštovní schránce.Jo,bylo nesmyslné vysvětlování,že to vše je kravina a určitě nějakej podvod ! Po nějakém čase Jsem zanechal vysvětlování. Byl Jsem v údivu,co vše docházelo. VHS,DVD,MD,knížky,dokonce i klíčky vod aut.které Jsme údajně vyhráli a Já už nevím co ještě,přestalo Mě to nějak zajímat a takto Jsem měl alespon klídek v domácnosti ! Udivuje Mě,že je to takhle vše perfektně graficky propracované,už jen ty výlisky s certifikací pro klíčky vod vyhraných aut,no paráda ! Ale když to člověk probere zpětně a vše do detailů,musí logicky nabýt úsudku,že to je podvod !!! Prostě nyní už mám zcela jinou Manželku a tudíž mám i klídek vod takovejch to nesmyslů ,ale pořád se snaží posílat nějaké Ptákoviny i když Bejvalka zde již víc jak 10let nebydlí !!! Je však zajímavé,že i když jim ,(tedy těm vod RD) neodepisuje,pořád píšou něco ve smyslu: Toto je právě pro Vás,protože patříte mezi Naše nejlepší Klienty,atd...atd !!! Dokonce Jsem i nyní jen tak z hecu a omylem,nebo ze zvědavodsti přebral něco vod nich a natož Mě přišel dopis vod nějakého Jejich právnika,že pokud něco nezaplatím,že to bude muset postoupit k soudnímu řízení,atd ! Odepsal Jsem mu,že pokud ještě jednou a to jen myšlenkou zavadí vo Moji adresu,že sednu na vlak,zajedu do té Prahy a rozflákám mu palici Baseboulkou !!! Neodepsal a Já do Dnešní doby mám klídek a čisto ve Své Poštovní schránce !!! Nehumánní řešení,ale účinné - odskoušeno v praxi Osobně !
_________________
EXA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: so září 04 2010, 12:23    Předmět: Citovat

Odhadněte, kolik je ty prapagační materiály, co neustále rozesílají v obrovském množství, asi stojí. Plus nějaké to divadlo okolo, k tomu připočtěte pěkný výdělek ... Takže lidí, co jim to ještě baští, musí být dost.

kokun napsal(a):
I když je to v podstatě starší vydání (kniha vyšla v r. 2004), tak na běžném trhu ji za tuto cenu nekoupíte....

Tu by měly spíše prodávat Levné knihy za 79,-.

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so září 04 2010, 12:37    Předmět: Citovat

Asi tak. Nedávno jsem viděl v antikvariátě sadu obrázkových knih od RDV (co kus, to původně za 1100 plus mínus něco), všechny za jednotnou cenu po 149 korunách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jiri_REZEK



Založen: Mar 02, 2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Ostrava-Výškovice

PříspěvekZaslal: so září 04 2010, 13:11    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Asi tak. Nedávno jsem viděl v antikvariátě sadu obrázkových knih od RDV (co kus, to původně za 1100 plus mínus něco), všechny za jednotnou cenu po 149 korunách.


Jo, přesně tak Hille, taky Jsem si toho v Antikvariátech všimnul a jsou toho tzv. skoro tuny. Je to fakt na uváženou! Kupříkladu se rád kouknu na nějaké záběry z moře. Tam na těch Jejich VHS jsou použitý záběry, které jsou třeba vod National Geographic, mám za to, že to je přímo tzv.čmajznuté a to bez nějakého Corporatione! Tady nyní mluvíme o RD, ale těchhle vykutálenejch firmiček je více. Kupříkladu mně tady chodilo něco ve smyslu o letectví, jo beru, bylo to fakt pěkné, ale také i o zdravotnictví, také dobré, ale vždy, že si musíš připlatit, abys měl tzv. úplnou sbírku. No, a pokud nezaplatíš, pak Ti přijde vod nějakého Jejich Imaginárního Právníka právě ona hláška, že pokud nezaplatíš, budeš hnán před soud a Oni si to prej vymůžou takovou cestou!
Uvádím: přišel mi tady balíček, ani jsem si NIC neobjednal, a to už vůbec, že bych nějakou takovou firmu znal! Hmmm, tak jsem to přebral a v balíčku byly New-hodinky, které jsou běžně k dostání za babku u těch Šikmookejch Občanů. Říkám si: no fajn, do zaměstnání budou OK. Asi po měsíci mně přišel dopis vod nich, že něco někde dlužím, asi okolo 400Kč a že, pokud to neuhradím, bude to po mně vymáhano soudní cestou. Samosebou jsem neodepsal a prozatím se NIC asi 5let neděje! Co si mám vo tom myslet? Snad jen to, že to je podvod na entou - parchanti jedni!!! A zase budu upřednostnovat tu baseballovou pálku!!!

_________________
EXA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31876
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so září 04 2010, 13:17    Předmět: Citovat

Exa - omyl, počkají, až Ti tam na penále a úrocích z prodlení naskáče pár desítek tisíc a pak na Tebe pošlou exekutora - a budou v právu. Tím, že jsi zásilku převzal, jsi souhlasil se všemi podmínkami a pokud jsi tyto podmínky co nejdříve po převzetí písemně nevypověděl a obdržené zboží jim nevrátil, to vše pokud možno doporučeně kvůli podacím lístkům, stále jsi jejich dlužníkem a oni si mnou ruce nad tím, jak jejich investice úspěšně nabývá na hodnotě... Uvědom si, penále a úrok z prodlení si určili oni a Tys zásilku převzal - tím byl završen právní akt uzavření smlouvy a "míč je na Tvojí straně" - jenže oni jsou ve výhodě, protože pravidla si určili oni sami...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: so září 04 2010, 13:29    Předmět: Citovat

Závidím těm, kdo naletěli na nějaký podvod, můžou si přijít na pěkné peníze. Jistě i vy dostáváte mail z OBAMA'S FOUNDATION and UNITED NATIONS s oznámením, že jste jedna z 10 obětí, mezi které bude rozdělena určitá částka z 500.000,- USD. Stačí kontaktovat Citibank, United Kingdom Branch.

Protože jsem dosud nebyl doběhnut, tak váhám. Až se mne ale zmocní nepřekonatelná touha po té určité částce, nakontaktuju Citibank a budu napálen pro svou chamtivost. Tím se stanu kvalifikovanou obětí a své peníze vyrazím z toho fondu ve druhém kole! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33945
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so září 04 2010, 13:49    Předmět: Citovat

EKKAR: Sice nie som pravnik, ale silne pochybujem, ze prevzatim nejakej zasielky je mozne uzavriet zmluvu. Pred rozbalenim zasielky nemozem vediet, co je vnutri a tym padom neviem ani obsah zmluvy, s ktorou by som mal suhlasit.
BTW. Ak zasielka nebola doporucena, tak nemaju dokaz o tom, komu (a ci vobec) bola dorucena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31876
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so září 04 2010, 14:29    Předmět: Citovat

Jiri_REZEK napsal(a):
...Uvádím: přišel mi tady balíček, ani jsem si NIC neobjednal, a to už vůbec, že bych nějakou takovou firmu znal! Hmmm, tak jsem to přebral a v balíčku byly New-hodinky, které jsou běžně k dostání za babku u těch Šikmookejch Občanů. Říkám si: no fajn, do zaměstnání budou OK. Asi po měsíci mně přišel dopis vod nich, že něco někde dlužím, asi okolo 400Kč a že, pokud to neuhradím, bude to po mně vymáhano soudní cestou. Samosebou jsem neodepsal a prozatím se NIC asi 5let neděje!...

Asi se jim to nevrátilo z5, takže mají nějakou povědomost o tom, žes něco převzal - a jestli jsi to pošťákovi podepsal, jsi jasnej... Na tohle bacha, jak někde podepíšete převzetí, jste v tom až po uši a bude vás to stát minimálně nervy a pár set na telefon a poštu, než se jim z toho vykroutíte.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12471

PříspěvekZaslal: so září 04 2010, 14:44    Předmět: Citovat

Zásilky od RD nejsou doporučené a hodně lidí je bez otevření hodí do koše. Právně nelze po nich nic vymáhat a pokud to někdo dělá vědomě, sám porušuje zákon. Problém je ovšem to dokázat. A tak se tahle činnost RD zřejmě vyplácí, dnes je totiž právo nevymahatelné a proto dost lidí ze strachu zaplatí. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund