Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Taky jste dostali obálku o výhře Readers Digest?
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5021
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá září 03 2010, 9:09    Předmět: Taky jste dostali obálku o výhře Readers Digest? Citovat

Určitě vám přišly obálky, kde je napsáno, že už jste prakticky vítězi 3 melounů a už si jen stačí vybrat, jak přijedete na recepci.
Ve spoustě lichotících keců je nakonec malá zmínka, že odesláním souhlasu se slosováním si vlastně objednáváte knížku za 500Kč + 100 poštovné.
Ve svém okolí jsem slyšel o lidech, kteří jim naletěli a nakonec raději zaplatili, protože přátelský tón R-D se pak velmi změnil při vymáhání.

Pokud vám to taky vadí (mě takoví šmejdi dost serou) , chtěl jsem vás požádat, abyste to nevyhazovali, ale odeslali obálky s nevyplněnými identifikačními údaji. Poštovné platí adresát, takže vás to nic nestojí. Zato jim aspoň trošku stoupnou náklady.
Koho tato má výzva irituje, nechť ji prosím považuje za bezpředmětnou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá září 03 2010, 9:11    Předmět: Citovat

Možná by se dala vyplnit nesmyslná adresa. Náklady jim pak stoupnou dvojnásobně. Ale jelikož je to podvod, tak to nedělejte. Cool
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá září 03 2010, 9:20    Předmět: Re: Taky jste dostali obálku o výhře Readers Digest? Citovat

PavelFF napsal(a):
.. abyste to nevyhazovali, ale odeslali obálky s nevyplněnými identifikačními údaji...

Přesně tohle praktikuji už dlouho. Všechno co mi takové firmy pošlou jim nacpu do té obálky, někdy i něco navíc a odešlu zpět.. Hlavně aby to bylo co nejtěžší a dobře jim tak. Very Happy

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2575

PříspěvekZaslal: pá září 03 2010, 9:54    Předmět: Citovat

Ten nápad s nesmyslnou adresou mělo asi víc lidí. Nedávno jsem se s tou firmou emajloval (netuším, kde přišli na moji emajlovou adresu):

Vážená paní, Vážený pane,

Vaše žádost byla předána na odpovědné oddělení. Pokud to ještě půjde,
objednávku na knihu budete mít zrušenou.
V případě, že by zásilka byla již odeslána, tak ji, prosím, nepřebírejte
na poště. Po jejím vrácení bude objednávka stornována.


S pozdravem

Petra Cílková
oddělení služeb zákazníkům

* * * * *
Prosíme, aby v případě reakce na tento e-mail byla odpověď odeslána s
původní zprávou, abychom zrychlili vyřízení.
Děkujeme.
_____________________________________________________________________________________________
Reader's Digest Výběr s.r.o.

Zákaznická centra: Na Poříčí 10 (v pasáži), 110 00 Praha 1
Telefon: (+420) 2 9677 9677 nebo 810 800 020 (zvýhodněná linka)
Fax: (+420) 226 015 792,
Mail to: zakaznik*vyber.cz

Mnoho bližších informací můžete získat na http*www*vyber.cz
_______________________________________________________________________________________
Zboží odesíláme formou zásilkového balíku. Česká pošta adresátovi doručí
oznámení o uložení - zásilku lze vyzvednout nebo požádat o doručení.
Česká pošta balík doručí ve zvolený pracovní den ZDARMA.

Klikněte na http://www*ucet*vyber.cz, získáte on-line informace o stavu
Vašeho účtu

> -------- Původní zpráva --------
> Predmet: Re: Potvrzení objednávky
> Odesilatel: >
> Datum: >
>
> Dobrý den.
>
> Nic jsem si neobjednal, možná proto, že nejsem paní Vopičková.
>
>
> > ------------ Původní zpráva ------------
> > Od: Zákaznické centrum
> > Předmět: Potvrzení objednávky
> > Datum:
> > ----------------------------------------
> > Vážená paní Vopičková,
> >
> > děkujeme za Vaši přízeň. Kliknutím na tlačítko ANO jste si závazně objednala
> > nabízené zboží. Vaše objednávka byla úspěšně přijata a čeká na zpracování
> > (ITRC82).
> >
> > Adresa pro doručení:
> > Juliana Vopičková
> > Vychcánkova 25
> > 32500 Buranov
> >
> > Způsob doručení:
> > poštou
> >
> > Objednané zboží:
> > Tři stačí v ceně 498,00 Kč (včetně DPH).
> >
> > K ceně se účtuje poštovné a balné 96 Kč.
> >
> > Celková cena: 594,00 Kč.
> >
> > K objednávce získáváte ZDARMA dárek - praktický šroubovák.
> >
> > Přejeme Vám krásné chvíle nejen s našimi produkty.
> >
> > Hezký den,
> > Váš Reader's Digest Výběr
> >
> > Dnešní tip: Víte, že se na stránkách www*vybercz můžete zapojit do zajímavých
> > soutěží o hodnotné ceny? Neváhejte a zúčastněte se ještě dnes!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá září 03 2010, 10:11    Předmět: Citovat

To si ta pipina ani nepřečetla tu adresu ?
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2491
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: pá září 03 2010, 11:41    Předmět: Citovat

Laughing dnes to mojej mame prislo takisto, zeby som im narval nejaky bordel do obalky a poslal? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: pá září 03 2010, 11:48    Předmět: Citovat

Sežeň nějaké letáky od Jehovistů Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá září 03 2010, 11:52    Předmět: Citovat

Možná to naložit příteli, co jezdí s kamionem, ať jim to pošle třeba z Itálie.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá září 03 2010, 13:22    Předmět: Citovat

zdenoeddie napsal(a):
Laughing zeby som im narval nejaky bordel do obalky a poslal? Laughing

Pošli. A klidně jim tam nech i ten dopis s adresou. To aby věděli kdo jim to nevyplněné vrací. Ničeho se tím nedopouštíš a k ničemu to nezavazuje. Ale oni časem pochopí, že jsi pro ně nezajímavý cíl a vyškrtnou tě z databáze oslovovaných. Alespoň u mne to tak funguje.
Stejně je to zajímavé, v roce 1996 jsme zrušili živnost a otravné nabídky mi chodí ještě někdy i teď. Název tehdejší provozovny + moje současná priv.adresa.. Rolling Eyes

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5216
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: pá září 03 2010, 13:33    Předmět: Citovat

Maju odkial zistit od koho sa to vratilo?Ak nie,staci trochu nejakeho jemneho bieleho prasku a to bude v RD cirkus ked to otvoria Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2945
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: pá září 03 2010, 13:58    Předmět: Citovat

Nóóó, to by už ale nepátrala RD, ale štátna polícia... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31876
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá září 03 2010, 16:43    Předmět: Citovat

Nejlepší je poslat výhrůžný mail nebo dopis se striktním požadavkem na výmaz z registru takto oslovovaných potenciálních obětí, jinak že podáte trestní oznámení na ně za zneužití osobních údajů. Pokud ji jste vědomi toho, že jste nikomu svou adresu k takovým účelům neposkytovali, máte i dost velkou šanci na to, že se leknou a vyškrtnou vás. Obvykle jsou takovéhle nabídky posílány na adresy, vytěžené z nějakých odkoupených databází rušených podniků nebo jsou jednoduše ukradeny - a dá se zjistit, odkud je takový zásilkáč má. Pokud žádost o vyřazení z registru obesílaných pošlete doporučeně a necháte si kopii, máte v ruce i důkaz - a tím se lze ohánět dál. Jen člověk musí hned od začátku řvát a vyhrožovat trestním oznámením a žalobou a posílat svoje stížnosti osobám uvedeným jako vedoucí pracovníci - ti "menší" fungujou jako "filtr nevyžádané pošty" a podobné stížnosti rovnou házejí do koše a na mírnější formulace vůbec nejsou ochotní zapnout vnímavost. Mně i mojí ženě takhle chodily nabídky od RD jen do té doby, než jsem jim po prvním ignorovaném odmítnutí dalších zásilek nepohrozil žalobou a zveřejněním jejich obtěžování v denním tisku. A byl klid, přišel už jen 1 dopis s omluvou od vedoucí marketingu, že tedy už další nabídky na žádnou z uvedených adres posílat nebudou - a kupodivu to zatím dodržujou... A jako že v návalu prvotní euforie jsme si od nich poobjednávali cca 10-15 knížek, takže naše údaje měli naprosto legálně - jenže pozapomněli na to, co ani oni nesmějí zapomenout dát do těch malých písmenek dole vzadu na smlouvě nebo objednávce - sice že odesláním objednávky souhlasíte se zpracováním vašich údajů pro marketingové účely JEN JEJICH FIRMOU, ale taky že tento souhlas můžete kdykoliv písemnou formou zrušit. A na tom je potřeba rajtovat - že žádný váš souhlas se zasíláním obchodních sdělení není navěky a neodvolatelný.
A pamatujte si - poštovné za vaši nevyplněnou odpověď nezaplatí tihle spammeři, ale další lidé, kteří si u nich třeba i něco užitečného objednají. RD tyhle náklady "přenese" do cen a sama má zisk, který nepoklesne. Daleko horší by pro ně bylo, kdybyste skutečně sáhli od výhrůžek k činům a jejich ne zrovna košer až protizákonné praktiky skutečně veřejně napadli soudně nebo zveřejnili. Veřejné mínění zmůže strašně moc a pokud by se vám povedlo je zostudit dostatečně, bude to pro ně znamenat významný pokles objednávek - protože lidi nebudou riskovat objednávku u zásilkovky, která jejich data zneužije - a to by teprve znamenalo řádný pokles zisků, ne nějakých pár zaplacených zásilek navíc, když stejně na poštu platí takové firmy paušál...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bastliar



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1776

PříspěvekZaslal: pá září 03 2010, 17:35    Předmět: Citovat

len im do tej obálky prosím nesypte múku, mohlo by to skončiť požiarnym cvičením v oblekoch Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2945
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: pá září 03 2010, 17:42    Předmět: Citovat

Keď mi príde od DR a im podobných obálka, tak sa nerozčulujem, hodím do koša a vybavené. Čo ma vie však vytočiť, sú všeliaké telefonické prieskumy. Tu už vždy odvrknem, nech neotravujú. Väčšinou to pomôže, až na jeden prípad, a to sú burzoví makléry. Ich neodradí nič. Ale pred týždňom som bol svedkom, ako pekne, inteligentne, jeden človek totálne odfajčil otravného, aj mne známeho makléra:
Zazvonil mobil. Jeho manželka prijala hovor a podala mobil manželovi. Ten už vedel o čo ide, vynadal manželke, že to zdvihla. Chytil mobil a spustil:
- Áááá, pán Kocúr, všetko je už vybavené. Už som investoval.
- ..............?
- No cez svojho investičného poradcu.
- ...............?
- Načo Vám je jeho meno?! Do mojích kontaktov Vás nič nie je!
-.................?
- Už neviem presne, ale cca 30tisíc €.
- .................??!!!!!????
- No veď tam, ako ste mi stále radil, aby som investoval. Dobre ste mi poradil, Ďakujem!
Položil a veľký rehot. Bolo mi jasné, o čo ide. Už čakám, kedy sa aj mne ozve pán Kocúr, ale pred rokom som ho veľmi nepekne zrušil... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá září 03 2010, 17:57    Předmět: Citovat

Nj - taky s tímto systémem "podvodného" prodeje nesouhlasím, ale na druhou stranu: za 498,-Kč + pošt. 96,-Kč můžete koupit knihu "HOUBY - česká encyklopedie" a ještě "vyhrát" 3 melouny Shocked Shocked Shocked Laughing

I když je to v podstatě starší vydání (kniha vyšla v r. 2004), tak na běžném trhu ji za tuto cenu nekoupíte: http://www.srovnanicen.cz/q/houby-ceska-encyklopedie/ - tady se ceny pohybují od 741,- až do 1.000,-Kč (což je dvojnásobek ceny, kterou vám garantuje vlastně vydavatel). Vzhledem k tomu datu vydání to ale vypadá tak na jejich výprodej - asi se jich jinou cestou nedovedou zbavit.
Mj. - nevlastníte ji někdo? Já jsem aktivní houbař a tudíž mně tato kniha i docela zajímá Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund