Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak prověřit dostatečný ADSL signál
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dratak



Založen: Sep 03, 2005
Příspěvky: 837

PříspěvekZaslal: pá srpen 27 2010, 19:53    Předmět: Citovat

Gratuluju, linka na zrušení Evil or Very Mad . Celý, a to dost zásadní problém je jinde. Celá síť, na které se provozuje ADSL, nikdy nebyla určena pro nějaký širokopásmový přenos (se šířkou pásma bezmála 2MHz!) ale pro přenos hlasu ve frekvenčním pásmu 300-3400Hz. Ano, ony ty dráty přenesou víc, a na to se sází teď, kdy telefonní linku už nikdo nechce. Jenomže se jaksi neřeší to, na čem všem šířka přeneseného pásma závisí. Nejen na délce, ale i na průřezu vodičů, jejich materiálu (v síti jsou dodnes sem-tam HLINÍKOVÉ KABELY), materiálu dielektrika, provedení kabelu (párovaný/čtyřkovaný/DM čtyřky apod.). A taky na kvalitě vnitřních rozvodů. I u nových vnitřních vedení jsou často nesprávně spárované kabely (roztržené páry), mnohde je dodnes rozvod dvoulinkami (jiná impedance + přeslech mezi kabely vedenými podél sebe). Setkal jsem se dokonce s ADSL vedenou holým venkovním vedením, které bylo zarostlé ve větvích tak, že dráty nebyly skoro vidět.
Taky se v 90.letech, když se dělala nová síť šetřilo na mědi a tahaly se kabely s průřezy žil jen 0,4mm. Tady už se dost projevuje skinefekt a kabely mají takový útlum, že 8MBit na tom běhá do 1km, pak se musí snížit rychlost. Televize na tom blbne, kostičkuje, seká se obraz. Tzv. natuplování vedení (spojení párů uvnitř jedné čtyřky paralelně) nepomáhá, klesne sice sériová indukčnost, za to stoupne paralelní kapacita. Výsledek bývá ještě horší než u netuplovaného páru. Takže jsme se mnohde museli VRACET KE STARÝM KABELŮM Z 50. - 60.LET, znovu je opravit a oživit. Mají podstatně větší průřez žil a menší kapacitu, protože dielektrikum v podstatě tvoří vzduch (narozdíl od PVC a gelové náplně nových kabelů). Takže po 50 let starých kabelech jede IPTV spolehlivěji než po nových kabelech s malým průřezem žil a gelovou náplní.

Řešením by mohlo být instalovat přístupová zařízení ADSL (tzv. DSLAMy) blíže k zákazníkům. Třeba v traťových rozvodech, to však nejde všude, musí být hlavně místo, možnost napojení na optiku a elektrická přípojka. Nebo použít opakovače ADSL, které se dávají do trasy. Těch se i pár nakoupilo. Pak se zjistilo, že "zesílit" by se musely všechny ADSL na příslušném kabelu. Protože když se zesílí jedna a na jiném páru půjde jiná nezesílená, ta zesílená ji spolehlivě zaruší v úseku za opakovačem. Takže opakovače skončily zatím v šuplíku, i když už se snad s nějakým testovacím nasazením počítá.

Nejlepším řešením by bylo chovat se ke svým zákazníkům férověji a NESLIBOVAT NESPLNITELNÉ. Každý kdo se někdy ADSL věnoval ví, o čem to je. Mnohdy doslova alchymie, vyhledávat lepší páry v kabelech, které budou lepšími jen do té doby, než se do okolních párů pustí další ADSL. Delší linky před nabídnutím ADSL proměřit (kdysi se to skutečně dělalo!). IPTV měřit předem vždy! A UŽ ŽÁDNÉ: RYCHLOST AŽ....... Udělat hezky 4 stupně, 256kBit/s až 2MBit/s, 2MBit/s až 4MBit/s, 4 až 6, 6 až 8MBit/s. A žádné nesmysly typu 16MBit/s, což chodí maximálně do 100m od ústředny a to ještě jenom někde (taky se už o této rychlosti moc nemluví). Zákazník by tak v rámci toho kterého stupně platil jen takovou rychlost, na jakou technicky dosáhne, a ne že bude platit za 8MBit/s a mít třeba jen 512kBit/s, protože bydlí příliš daleko od ústředny......

Jenomže tyhle Španěle to nezajímá. Ty zajímá jen že to sype a kolik to sype. Pokud možno co nejvíc manažerů, žádné techniky (kdo to taky má měřit, když O2 žádné techniky nemá?) a REJŽOVAT, REJŽOVAT, REJŽOVAT Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6075
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá srpen 27 2010, 20:40    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Ať žije outů. A tihle lidi nabízejí iptv.


Aneb nikdo vám nedokáže splnit, co my vám dokážeme slíbit!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so srpen 28 2010, 8:32    Předmět: Citovat

dratak: vysoká politika Telefónicy mě nezajímá ani nemám možnost ji změnit. On už Telecom předtím měl namířeno mezi lejna po manažerské a technické stránce, vlastně celých cca 40 let ho držela po vojensku tuhá organizovanost, kdy nezáleželo na ekonomických výsledcích a pak to už byly různý cestičky rozprivatizace.
Nějak to zbývajícím klientům funguje a je to jejich volba, když tam chtějí zůstat. Já jim svoje řeknu a když mi to bude dávat smysl, tak jim nějakou službou posloužím. Na rozdíl od outsorcovanýho technika, který přijede aby zkonstatoval že to nejde a že to zprovozňovat nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dratak



Založen: Sep 03, 2005
Příspěvky: 837

PříspěvekZaslal: so srpen 28 2010, 12:07    Předmět: Citovat

Crifodo: Řešil bych to asi takhle. Objednal bych opravu ještě jednou s tím, že připojení se neustále rozpadá. S tím, že technik před odchodem předvede, na měřáku či modemu že SNR na downstreamu je alespoň 14-15dB (to už se udrží i přes ten útlum). Nejspíš mu pak nezbude než zlepšit stabilitu na úkor rychlosti, sestoupit tedy na 1MBit/s a možná ještě níže. Pak záleží na tom nakolik je to pro uživatele ještě akceptovatelné. Pokud se bude SNR pořád pohybovat kolem 10dB, či dokonce níže, domluv se s ním rovnou ať to neopravuje s tím, že se linka zruší. Hlavně mu nenadávej, on za to také nemůže. Na opravu dostane v JEFu hodinu, když si dupne tak hodinu a půl, a za tu má dokázat zázrak-zprovoznit ADSL na naprosto nevyhovujícím vedení. Mě, než jsem se rozhodl odejít, dělil od návštěvy psychiatra malý stupínek. Kolega byl tou dobou na antidepresivech již rok. Jednou po mě zákazník hodil set top box od IPTV, která mu neustále kostičkovala, požadoval ode mě okamžité zrušení linky, odstřihat všechny kabely (včetně zemního přívodu do domu!) a díry zasádrovat. A samozřejmě vrátit peníze za zřízení nefunkční služby. Když jsem nakonec dvakrát dostal od zákazníka pár facek, rozhodl jsem se odejít. A udělal jsem jedině dobře.

Je to prostě NAMODRO PŘEMALOVANÝ TELECOM Evil or Very Mad ! Dodnes se musí zákazníci doprošovat takové samozřejmosti, jako je CLIP-zobrazení čísla volajícího. I když je to již zdarma, nepustí to všem, jen na objednávku. Rozvaděče, včetně těch od nových sítí, jsou v katastrofálním stavu. Všude visí desítky, na hlavních rozvodech stovky nevytahaných drátů (ranžírů), které nikdo nevytahuje a nechává je tam viset. Na ADSL se používají tzv. nástrčné splittery, protože je to levnější. Že při práci na ježku se musí plno splitterů vytahat (a přerušit tak provoz řady ADSL), to se neřeší. S tímto přístupem TO MOHOU BRZO ZABALIT.

Takže asi pomůže jediné: PRYČ OD TELECOMU!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
czatlantis



Založen: Jun 10, 2009
Příspěvky: 1012

PříspěvekZaslal: so srpen 28 2010, 12:19    Předmět: Citovat

Dratak napsal(a):
Takže asi pomůže jediné: PRYČ OD TELECOMU!!!

Rád bych, ale nemám jinou možnost - doma v Brně je jen ADSL a přes wifi neprotáhnu ani těch bídnejch 7mbit, aby to jelo stabilně. A na druhým místě (vesnice) teď máme nějakýho wifi providera, kterýmu to jede když dobře tak megabit, jakmile se začne stahovat, tak se uplatní nějakej fair algoritmus (taky obrazek_cenzura - kdyby to přes noc vypnul a nechal jet plnou rychlostí, tak u něj zůstanu - nechápu, proč to tak limitovat v době minimálního trafficu. Mně je jedno, kdy stahuju) a rychlost se za chvíli sníží na cca 500kbps a to už je nepoužitelný ani na normální surfování (youtube..)

PS. nejvíc naštve, že doma nás dělí jedna ulice od přípojky UPC a tam bych měl alespoň 50/5mbit za podobnou cenu Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so srpen 28 2010, 12:32    Předmět: Citovat

to je věc klienta O2, což já nejsem, moje role tak daleko nejde. Nebudu nikoho ani lanařit, ani zrazovat. Za mírnou refundaci kamarádovi pomůžu, ale nebudu nabádat k házení předmětama ani měřit SNR.
Samotnému mi jede wifi do 1Mbit podle nálady až k 200kbit, spousta stránek s flashem se ani nenačte a youtube buď trhaně nebo zatuhne rovnou, ale už to ani neřeším, zvykl jsem si Rolling Eyes
Není to jediná oblast, kde to jde v údajně tržní společnosti do kytek. I kdyby iptv chodila božsky, po stránce obsahové už stejně nemám duševní odolnost to konzumovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dratak



Založen: Sep 03, 2005
Příspěvky: 837

PříspěvekZaslal: so srpen 28 2010, 12:52    Předmět: Citovat

Ono jak kde, ADSL může jet spolehlivě, ale na vzdálenost do cca 2km a po dobrém kabelu s průřezy vodičů alespoň 0,6mm. Ne všude to lze ale splnit. Pokud má linka SNR pod 10dB a ani po opakovaných urgencích s tím O2 nic neudělá, tak to znamená že vedení má trvale nevyhovující přenosové parametry. A kopat to a pokládat nový kabel dnes nikdo a nikde nebude. Potom opravdu zbývá jediné: ADSL zrušit, od O2 (tedy Telecomu) odejít a nesnažit se ani objednávat ADSL od jiného operátora. Protože si od O2 pronajme ty samé dráty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
czatlantis



Založen: Jun 10, 2009
Příspěvky: 1012

PříspěvekZaslal: so srpen 28 2010, 14:34    Předmět: Citovat

Jo tak tady jsme myslím 500metrů od ústředny a jede to kvalitně...jen teda 16mega tarif objednat nešel a jelo to jen 12mbit (sync. rychlost). a upload by byl pořád stejnej tak máme těch 8mega

Co mi ale vadí je rychlost uploadu. Chápu, že je to technologicky složitý, ale proboha 0,4mbit upload je hrůza!!! Kdyby se to třeba přepínalo s downloadem jakože kdyby to nedetekovalo vysokej download a zároveň by byl využitel upload, tak že by to třeba prohodilo rychlosti a byl by 0,5 downlaod a 8upload - tak by to bylo pro mne 10000x užitečnější Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6075
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: so srpen 28 2010, 18:41    Předmět: Citovat

czatlantis napsal(a):
Co mi ale vadí je rychlost uploadu. Chápu, že je to technologicky složitý, ale proboha 0,4mbit upload je hrůza!!! Kdyby se to třeba přepínalo s downloadem jakože kdyby to nedetekovalo vysokej download a zároveň by byl využitel upload, tak že by to třeba prohodilo rychlosti a byl by 0,5 downlaod a 8upload - tak by to bylo pro mne 10000x užitečnější Twisted Evil


Stačí malinko - přesvědčit Huawei, že to má vyrábět, a kyslíky, že to mají nakoupit. A že se jim to vyplatí Brutál

Jestli chceš dělat poskytovatele internetového obsahu, dej si comp do hostingového centra. ADSL je pro konzumenty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33951
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so srpen 28 2010, 18:45    Předmět: Citovat

ADSL = Asymmetric Digital Subscriber Line
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31919
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so srpen 28 2010, 18:50    Předmět: Citovat

ADSL = Absolutně D*bilní Sra*kovitá Linka
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
czatlantis



Založen: Jun 10, 2009
Příspěvky: 1012

PříspěvekZaslal: so srpen 28 2010, 19:28    Předmět: Citovat

tomasjedno napsal(a):
Jestli chceš dělat poskytovatele internetového obsahu, dej si comp do hostingového centra. ADSL je pro konzumenty.

Nechcu, já jsem konzument...jenže jaksi trochu náročnější než ostatní Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6075
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: so srpen 28 2010, 19:40    Předmět: Citovat

czatlantis napsal(a):

Nechcu, já jsem konzument...jenže jaksi trochu náročnější než ostatní Confused


Pak ti nezbyde, než si koupit produkt pro náročné konzumenty. Budeš ale muset k měsíční faktuře nějakou nulu přidat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
czatlantis



Založen: Jun 10, 2009
Příspěvky: 1012

PříspěvekZaslal: so srpen 28 2010, 20:04    Předmět: Citovat

mně by úplně stačilo to, co nabízí UPC, Netbox... jenže to tady v týhle lokalitě prostě není dostupný Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6075
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: so srpen 28 2010, 21:24    Předmět: Citovat

czatlantis napsal(a):
mně by úplně stačilo to, co nabízí UPC, Netbox... jenže to tady v týhle lokalitě prostě není dostupný Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad


Co České radiokomunikace?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund